Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

iveta21
19. zář 2008

Ahoj holky.
Nevim jestli z Vás má někdo zkušenosti s naušnicí v jazyku. Ale chtěla jsem se zeptat jsestli je potřeba si ji při porodu sundat. Tak je mi jasný, že si budu muset sundat řetízky a naušnice z uší. Ale mě někdo říkal, že když si ji vyndám tak mi to tak za hoďku zaroste. Já už ji mám 2 roky, ale to je asi jedno. 😝

mikulka
19. zář 2008

Holky, mohly byste sem napsat jména doktorů, kteří vás rodili a byli jste s nimi spokojení? Prosím...

mata.mata
19. zář 2008

iveta 21, urcite si ji sundej... kdyby neco... ja jsem si piercing nechala a dopadlo to tak, ze jsem mela akutni CR a nemohla jsem v ty rychlosti odsroubovat ani jednu nausnici, nemohla jsem si ho nechat...nos jsem vytrhla 😖 a madonu mi odsrouboval pritel v rukavicich, no chaos... neni pravda, ze Ti jazyk za hodinu zaroste, piercingy jsem pichala a hodne lidi, co po letech chteli spet pichnout jayzk- vubec nebylo potreba, protoze tam diru jeste meli, nekomu se urcite zahoji driv, ale Tvuj pobyt v porodnici urcite jayk s dirou pocka 😉

lennik
19. zář 2008

Ahoj, mě v Podolí rodil doktor Turyna a porodní asistentka Lýdie Bilová. Byla jsem moc spokojená, vše probíhalo v klidu a rychle. S nástřihem jsem problém neměla, byla jsem jen malinko natržená, takže pár stehů a to měl malej 3660g.
Ve sprchách na šestinedělí žádná desinfekce není a to vás tam opravdu nutí čůrat, aspoň na začátku, takže doporučuju botky do sprchy. 🙂

markulina
20. zář 2008

mikulka: já rodila pouze s por. asistentkou - K.Zikmundová, na kontrolu por. cest a šití přišla MUDr. Kotebová, vše proběhlo skvěle, bez problému, byla jsem moc spokojená 🙂

pajca
21. zář 2008

Ahoj holky, na mě se vystřídali tři doktoři, dr Otčenášek, dr Turyna a dr Žáčková a bylo to v pohodě. Nástřih jsem měla asi normální. Malá měla porodní nádor na hlavě, tak že byl nutný.

barusha
21. zář 2008

Ahoj holky,tak mě rodil dr.Otčenášek a PA Bára Macková a oba úžasní 🙂 Nástřih jsem měla, ale brzy se zahojil,ani jsem o něm nevěděla.

k.bett
22. zář 2008

Ahoj holky,

v pátek jdu na první předporodní kurz do Podolí. Sice jsem měla původně jíts manžou ale tenm to bohužel časově nestihne, myslíte že je to problém a mám jim Doufám že tam nebudu jediná sama...to by se mi tam asi moc nechtělo, je mi ale blbý to přesouva aby si neřekli že si moc vybírám! 😅 🙂

eliotka
22. zář 2008

bett, je dobrý, když to manžel uslyší. My tam byli pouze páry, to envadí, kdybys to přehodila, máš ještě dost času. 😉

k.bett
22. zář 2008

eliotka:

tak já to asi přehodím, abych tam nakonec fakt nebyla sama bez nikoho. Akorát nevím jestli to právě není jen ty pátky a pondělky...pondělky jsou v pohodě ale čt a pá manža nemůže tak snad v tom nebude problém 😅

Každopádně děkuju za informační příspěvěk aspoň se podle toho můžu zařídit a vím že to mám raději přeobjednat.

Asi bych utekla kdybych viděla že jsem jediná sama 😢

Dáky moc!

eliotka
23. zář 2008

Já byla na kurzu v pondělí. Ale fakt, vzhledem k tomu, že máš ještě čas, je lepší, když tam budete oba. 😉

pajca
23. zář 2008

Eli my na tom prvním o porodu byli oba a pak na tom o kojení už byli všichni bez manžela 😉

eliotka
23. zář 2008

A my byli komplet i na tom o kojení, ale to, myslím, není nutné.

k.bett
23. zář 2008

Holky tak jsem se přeobjednala, žádný problém v tom nebyl paní M......teď si sakra nevzpomenu na to příjmení, byla moc milá a taky říkala že na to druhé můžu už sama klíďo, tak uvidím. Asi i půjdu sama i když manža s tím taky počítá ale to už je pro něj asi zbytečné.

hlavinka
26. zář 2008

Jo, jeste jsem se chtela zeptat, je mozne si primo v Podoli vybrat nejakou porodni asistentku? Jakoze by prisla spesl kvuli mne? Nebo muzu tam mit u porodu dva lidi, tzn. manzu a PA (odjinud)? Sice nevim, kde bych ji vzala, ale clovek by rad rodil s nekym, koho zna a veri mu. Dekuju 🙂

mikulka
29. zář 2008

Holky, slyšely jste o nějakém sazebníku nadstandardních služeb v Podolí? Je tam třeba i konkrétní lékař u porodu. Já to někde četla na netu, teď už to nemohu najít.

Hlavinko, to se obávám, že asi nejde. 😕 Ale PA jsou tam dobré všechny.

hlavinka
30. zář 2008

Miku: ted jsme dostala, taky jsem to nekde cetla (a myslim, ze snad na jejich strankac), ale ted to nemuzu najit....Slysela jsem, ze pry pan Dr. Buben neni nic moc, tak toho bych nechtela...Ale mozna je mozne se domluvit na prenatalni prohlidce, ne? 🙂

Holky, ktere jste tady rodily, jde tam mit i treba trochu pritmi? Trpim na migreny a svetloplachost a taky bych nerada, aby na mimco hnedka svitili moc, je to pro ne sok. A jak je to s dodrzenim porodniho planu? Snazi se o to? Ctou si ho aspon? Ja jen abych ho nepsala zbytecne a pak na mne nekoukali jak na blazna....Dekuju 🙂

kacka2
30. zář 2008

ahoj, právě jsem byla na prohlídce porodních sálů v Podolí a tvářili se kdo má porodní plán, že se vždycky ptaj a probíraj ho. jakmile přijdete na příjem a maj volno, tak vám přidělí jeden z osmi sálů a tam jste s manželem celou dobu než porodíte. Je to tam příjemný , hned vedle je záchod a sprcha, žádná hekárna, můžete si tam vzít CD, notebook, cokoli. Normálně se pomalu těšim na ten porod 😀
O výběru asistentky nic neřikali, ale spíš myslim že to nejde, ale máte jen tu jednu po celou dobu než se jim mění směna, není to že tam chodí zrovna kdo jde kolem a prozatim s kym jsem se tam setkala, tak jsou ty lidi opravdu milí, takže já strach nemam.
Uvidíme jaká bude realita, určitě po porodu napíšu 😉

hlavinka
30. zář 2008

Kacka: tak to zni moc dobre. To si vezmeme notebook a nejaky dvdcko vesely, aby clovek prisel na jiny myslenky 😀

kristi
30. zář 2008

asistentky jsou nejmilejsi a nejhodnejsi. CD jsme s sebou taky meli, ovsem jsme to nestihli....

hrusti
30. zář 2008

ahoj holky, nevite, jestli maji v Podoli jeste volno na duben 2009? Jdu si teprve zitra k doktoru pro prukajdu... Podle mne je na Podoli uz asi pozde, ale na netu nemaji zadne info, ani telefon, kam si zavolat. Koukala jsem, ze v Krci maji uz do 16.4. plno. Je to fakt krizovka! 😠

mareka
30. zář 2008

hlavinko já bych to asi tak moc neřešila , prostě to někde musíš porodit a nějaké plány bych řekla že jsou zbytečné , v tu dobu budem rádi když tam bude PA manžel adoktor a pomůžou ti , a jestli jedna vypráví zda ten či onen je špatný tak ono taky záleží jak ty holky s nimi spolupracují.
Já budu tam rodit poprvé a bojim se toho kdo by se nebál, ale nějaký porodní plány bych určitě nepsala , pak bych si před doktorem připadala jak blázen !!
Můj názor 😉

mikulka
1. říj 2008

Holky, měly jste některá v Podolí vyvolávaný porod? Jak to tam chodí?

hlavinka
1. říj 2008

Taky by mne zajimalo, zda tam hodne vyvolavaji nebo uspechavaji porody...Diky za nazory 🙂

k.bett
1. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem nečekaně jela do podolí včera, v noci na včerejšek jsem měla falešné kontrakce (poslíčky) a teda hlavička prý naléhá. Jsme teprv 34tt ale snad náký ten den ještě vydrtžíme. Co se týče všech lidí kterým jsem se dostala na oči, byli hodní a milí...akorát jsem tam byla poprvé tak jsem nevěděla co a jak a řekli jen, vzít to udělalat to sednout si tam...atd. takže člověk jen dělal co chtěli ani skoro nevěděl proč bylo vše ok. 😀

Taky jsem tam dostala v kartotéce papíry na vyplnění jména a k pupečníkové krvi ale jak jsem byla trochu v šoku co kde tak mi to tam vzala z ruky sestřička a já na to zapoměla a už se to ke mě nevrátilo. Když do 6.10 neporodím tak tam jdu na kurz, tak bych si rekla o jiné ale horší bude když me to chytne já nemám nic vyplněnýho zařízenýho.

Když bych jela rodit ted tak by me nechali už porodit a nebrzdili by porod 34tt je pry dobrý!Nic o stop stavu beříkala tak snad mají volněji 🙂

hlavinka
1. říj 2008

K.Bett: neboj se, kdyz nebudes nic mit vyplneny predem, daji ti to rovnou tam. V Podoli je to prave dobry, ze to davaji dopredu a ze se to muze v klidu vyplnit. Nektere nemocnice to neumoznuji a pak se s tim vyplnujes tesne pred porodem, coz muze byt nekdy problem.
Tak hlavne abys to jeste nejaky ten tyden vydrzela! Hlavne odpocivej a ono to ucrite pujde. Drzim palecky 🙂

mareka
1. říj 2008

k.bett : nop tak to je krásné , přeju ti hodně štěstí at ti vše dobře dopadne 😉
a jsi štastná mamina a rodinka 🙂 drž se

k.bett
1. říj 2008

Jo a nakonec k porodu vás přijde zkontrolovat dr. který má zrovna službu? Je tam vždy jen jeden? Já jen jestli si nejde říct o nákou doktorku.

hlavinka
1. říj 2008

Asi si nejde roct o doktorku, kdyz zrovna nema sluzbu. Musime holt brat, co je na sklade 😀 Ale zase se utesuju tim, ze v tu chvili mi to asi bude uplne fuk. Navic prej tam spis vede porod jen PA a lekar se stavi, jen kdyz je nejaky problem....Tak nevim

k.bett
1. říj 2008

jééé to je krásny, děkuju vám....

Uvidíme jak se Terezce bude chtít zdržovat v příšku...Tak o je super, to se mi ulevilo tak to vyplníme kdyžtak při porodu 🙂 Jen že mě ta paní v kartotéce říkala že jména odevzdat 3týdny před, tak aby se to stihlo ale to se pak už musí stihnout, že?Co se dá dělat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru