Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

magrata
8. dub 2011

Ježíš, díky moc za tak rychlé odpovědi, to jsem ani nečekala 😎

No já vím, že to odmítnout lze, jako všechno, jen se bojím reakce, jen ze svojí dr jsem měla měsíc bobky, než jsem k ní vlezla a vyjevila jí to sladké tajemství, že vnitřní vyšetření a utz na každé prohlídce nechci 😉

Akorát když nebudu mít vyšetření od praktické a EKG, tak to už by fakt mohli držkovat, chjó. Tak další obíhačky mudrů, no už se to blíží, tak musím asi trochu zatnout zuby, já byla za celé těhu včetně velkého utz u dr 4x , tak to teď bude trochu nezvyk 😎

ještě jednou díky moc 🙂

baarca
8. dub 2011

@magrata Monitor se i dělá většinou až od 37tt plus něco, takže na první kontrole ho většinou nechtějí (alespoň já jsem to tak měla).

danusta
8. dub 2011

ahoj,
tak jsem dneska byla na první poradně v Podolí a jako super, všichni milý a hlavně jsem byla ani ne za hodinu pryč. Tak nevím jestli to byla jen vyjímka nebo maj páteční poobědní dobu volnější 🙂
magrata, ty papíry ti určo v pohodě daj v kartotéce a možná že i sestry by ti ho dali. Já jeden formulář nedostala a sestra mi ho dneska ochotně dala, takže v klidu. Jinak myslim, že vnitřní vyšetření tě teda moc nezdrží, to spíš ten monitor a dělá se teda až na druhé poradně od toho 38tt pokud nejsi riziková, to se pak dělá dřív...
jinak já teda mám kliku a dneska mi hlídala tchýně a příště se to zase nějak vymyslí, aby malej nemusel se mnou.

hlavinka
8. dub 2011

@magrata Vis co, mne to prijde jako buzerace. Co ti udela praktickej doktor? Nic. Poslechne Te, rekne, ze nemas zapal plic a nazdar. Navic zalezi na Tobe, jestli tam pujdes v 30 tydnu nebo o par tydnu driv ci pozdeji. takze k proodu muzes jit zrovna tak nemocna jako zdrava. EKG beru, ale treba ja se ted lecim se srdcem a EKG uz mam natoceny. Rozhodne se nebudu hnat nikam jinam, abych mela jeste nejaky jiny, ktery by oni potrebovali. Kdybych mozna nemela jeste jedno dite doma, asi bych to resila a obihala, ale takhle fakt nemam kapacity. navic kdyz jsem minule rodila, nic moc je nezajimalo. Nekdo Ti rekne, ze muzes stent v ledvine (hadicka odvadejici moc) vytlacit pri porodu a je to duvod k cisari. u mne se nad tim nikdo nepozastavil a rodila jsem pres 24 hodin. Stejne tak jim muzes rikat /a mas napsany v prukazce) ze mas otoky nohou a krecaky, ale kdyz mas po porodu zanet zil, taky se nedivi. Takze ja jsem trosku nad veci a kdyz neco mit nebudu, tak nebudu. Porodit stejne musim, at si brblaji, jak chteji. Navic, kdyz rodis predcasne, jeste pred jejich krasnou poradnou od 36tt, tak taky nic nemusis mit a stejne musis rodit, ne? neres to, hlavne klid 😉

magrata
9. dub 2011

Aha, tak to je fajn, že na první se monitor nedělá.
Jako já proti němu víceméně nejsem, představa si dřepnout bez dítěte někam s knížkou a MUSET sedět... Ou jé 😀
Ale s nudícím se batoletem, kterému naplno propuklo období vzdoru, to by byly křivky 😠
Já třeba při prvním ekg neměla, jen mi dr napsala cosik do průkazky, nemělo to hlavu ani patu, v podstatě co jsem jí nadiktovala. Rodila jsem 20min po příjmu, takže mi nikdo razítka v průkazce nezkoumal, ale tady mi přijde, že to všechno chtějí mít pohromadě už při té první poradně.
No uvidíme, jak bude čas, žíly si kvůli tomu nepřetrhnu 🙂

niikkyy
10. dub 2011

Ahojky holky,chci se optat,zda jsou ještě v porodnici volně k diposzici na 6N vložky?Před 2 lety normoš bylo neomezeně a teď jsem kolikrát slyšela,že už nejsou.Tak se raději ptám,abych měla nakoupeno v zásobě 🙂 Tak maminkám,co nedávno rodili moc děkuji za odpověď

valentynkaa07
11. dub 2011

@niikkyy ahoj, vložek jsme dostali jedno balení, už tam neomezené množství není, zbytek musíš mít svoje, ale jsou ke koupi v té lékárně dole, takže i když bys je event. neměla, může ti třeba manžel koupit tam. Teď se holt šetří všude.

niikkyy
11. dub 2011

@valentynkaa07 moc ti děkuji za info...takže nakoupím a naobjednám....v té porodce je velké spotřeba :-/ teda aspoň já jsem měla.Můžu se optat,kolik tak balení jsi využila?

valentynkaa07
11. dub 2011

@niikkyy já jsem využila 2 svoje plus to jedno co jsme dostaly. Já jsem je kupovala přímo v té lékárně, takže jsem měla stejné a byly dobré, jmenujou se Batist Flower a docela si je i ostatní holky chválily.

niikkyy
11. dub 2011

@valentynkaa07 super.moc děkuji...v nejhorším koupíme v té lékárně 🙂

karol84
11. dub 2011

@beisis ano, už to máme za sebou... 31. 3. se nám narodil Kubík, nakonec musel ven císařským řezem. až budu mít chvilku klidu, tak poreferuju, jak to v porodnici probíhalo

beisis
11. dub 2011

@karol84 Tak to velká gratulace ke Kubíkovi a ať vám dělá jenom radost. A jak se cítíš po císaři?

lili_k
11. dub 2011

Holky, co jste nedavno rodily v Podoli, jeste je mozne pobyvat v porodnici v tech jejich erarnich kosilich?? Nebo je nutne mit svoje? Pred dvema lety jsem vyuzivala ty jejich tak jestli se neco nezmenilo nahodou... Diky 🙂

A co obleceni pro miminka, zavinovacka, plinky, rybilka, lih a tak... je vse k dispozici? Co je nutne mit vlastni? 🙂

@valentynkaa07 a diky za info o vlozkach, to je take dobre vedet 🙂

aajda
11. dub 2011

@lili_k Nám teď na kurzu říkaly, že k porodu je nutné mít vlastní košili a na 6inedělí ti můžou dát i jejich. Stejně jako oblečky pro dítka, sice prý jsou to ty klasické zavazovací košilky a tak, ale dají, ale můžeš mít i svoje. Plenky pro mimčo ti prý dají jen ten první den pár kousků, pak svoje. Kosmetiku tam nějakou mají, aktuálně údajně Weledu.
Vlastní říkaly vložky (1 balík ti ale snad taky dají), síťované kalhotky, kojoprdu, vložky do ní, a prý není od věci pár jednorázových podložek pod sebe... Jinak ten seznam, co sebou, je na strankách UPMD.cz, u předporodních kurzů a měl by sedět.
Zavinovačku myslím taky dají, ale tou si nejsem jistá.

lili_k
11. dub 2011

@aajda diky moc 🙂

sebastianna
11. dub 2011

ahoj holky 🙂

batist flower jsou super - ty tam dávaj teď to jedno balení a jsou to ty, co byly před dvěma lety volně k dispozici.

na mimi je k dispozici (kromě plen a ubrousků) taky všechno, akorát bych skoro řekla, že je lepší si vzít něco svýho, než se pořád doprošovat o košilku pro mimi, když se mimi poblinká 🙂 před dvěma lety bylo možný si na pokoji nechat aspoň jednu košilku a třeba dvě balvněný plenky do zásoby, teď nám nechtěli nechat nic, že si mámě vždycky přijít 😝 ale já byla třeba poslední den a noc na pokoji sama, takže když jsem malou přebalovala a ona se třeba poblinkala, tak jsem fakt neměla nic lepšího na práci než v noci s poblitym miminkem hledat někoho, kdo mi dá něco čistýho 😠 😠 😠

zizelin
11. dub 2011

Tak dneska jsem byla na první poradně (37+0) a už mi monitor dělali - ale já už mám hodně vysoké CS. Všechno bylo rychlé a sestry i lékařka příjemní, akorát teda ostatní maminky si hlavu nelámou, že přijdou půl hodinu po vás - prostě předběhnou a je.. takže příště průkazku do ruky a jakmile vyjde sestra, tak jí to vrazit do ruky 🙂 Jo a na monitor jídlo a pití sebou (to mi nikdo neřekl a u minulýho těhu jsem byla na monitoru až při porodu..).

katalines
12. dub 2011

ahoj, pridam se i jak Vam...
Vcera jsem byla poprve v poradne v Podoli (36+5), byla jsem tam cca 1,5h.Jen mi teda prijde nejak nedomysleny,ze maji x tehulek na urcitou hodinu, ale budiz, jen me sokovalo,ze sestra otevrela dvere skoro vsichni ji zacali cpat průkajdy, a pak stejnak prijde clovek na radu,asi jak jim ktera prukajda padne do ruky. Ja jsem vubec nevedela o co jde, a na konec ti kteri prisli hodne dlouho po me,sli na radu mezi prvnima :-/ proste zmatek

katalines
12. dub 2011

jen jsem se chtela zeptat, vsechny ty papiry ja se dostavaji dole v te kartotece (jmeno ditete,doprovod u porodu,anasteziologicky dotaznik,a dotaznik uprosteny mlcenlivosti) kdy a komu nebo kam se to ma odevzdavat?

hlavinka
12. dub 2011

@katalines to jsem odevzdavala (2 roky zpet) primo v den porodu, cili az Te prijmou. I kdyz vim, ze to o tom diteti se mohlo? davat driv do matriky dole v hale.

hlavinka
12. dub 2011

@katalines Hm, to je fakt blbej system. myslim, ze kdyby se kazdej napsal, jak prisel nebo si vzal listecek, ze by to dost pomohlo, i kdyz jsou napsany treba 4 zensky na stejnou hodinu.....

monatee
12. dub 2011

@katalines Ahojky, ja jsem ted odevzdavala dotaznik o jmene ditete a to o te mlcenlivosti na matrice 3 tydny pred terminem porodu (maji to tak napsane na webu) a ostatni papiry od doprovodu apod. jsem odevzdavala sestrickam v poradne, oni to zalozi do te tve karty, co tam mas a asi si to v den porodu v te karte opet najdou ...

lampion
12. dub 2011

Holky, máte prosím některá aktuální informace ohledně REGISTRACE do Podolí? Čeká mě to, co nevidět..... 😨

beisis
12. dub 2011

@lampion registruje se přesně 14+0, ale radši si zavolej a řekni termín porodu a oni ti řeknou který den přijít a doporučuji tam být už tak na šestou.

lampion
12. dub 2011

@beisis
Děkuju! 🙂 Myslíš, že šestá bude stačit? Slyšela jsem horror story o páté hodině ranní .... 😕 . A nevíš, jestli se registruje 7 dní v týdnu Po-Ne? Vychází mi to na čtvrtek....Určitě tam ještě pro jistotu zavolám. Rodila bych v Podolí už podruhé, resp. potřetí, a nemám nejmenší zájem zvykat si na nové prostředí a doktrory. Tady už je skoro všechny, myslím, znám....

beisis
12. dub 2011

@lampion No já tam byla na půl šestou a byla jsem 8. Tak je to na tobě je fakt, že tam jsou opravdu některé maminy už od pěti. Registruje se od pondělí do neděle a je lepší když tam přijdeš sednout si k matrice, aby jsi zůstala v řadě papír se vyvěšuje tam na dveře kartotéky u matriky.

lampion
12. dub 2011

@beisis
Ještě jednou moc děkuju! 🙂

beisis
12. dub 2011

@lampion Neni za co já tam byla na registraci skoro před měsícem, tak se ráda podělím o to, jak to tam chodí.

hlavinka
12. dub 2011

prosim vas, co je to za papir o mlcenlivosti? to si nepamatuju z minula. diky

beisis
12. dub 2011

@hlavinka Že mohou dát matrice rodné číslo narozeného dítěte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru