Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xslim03
5. kvě 2011

ahoj holky, tak já byla v pátek v poradně u doktorky Melicharové, původně jsem měla jít k Měchurové, ale ta těsně přede mnou musela odběhnout k indikacím.. tak přišla tahle mladá.. byla velmi fajn, šetrná, vysvětlila.. no a pak jsem šla na ultrazvuk k Haakové, mám nadměrné množství plodové vody a trochu větší miminko dle odhadu (3,5 kg v 36. týdnu), tak se mě zeptala, ke komu chodím a když jsem řekla, že jsem byla jen jednou u Měchurové, tak zavolala do poradny a že bych měla jít s tímhle k Bubnovi - že je zkušenější, tak jsem u něj byla v úterý.. byl opravdu milej, taky se mnou všechno probral, jen tu váhu neřešil, tak jsem se zeptala a vysvětlil, že to může zkreslovat ta voda a že to zatím ještě necháme.. chtěl mě nejdřív přehodit zase zpátky k někomu jinému, ale když jsem řekla, že jsem tam byla zatím jen jednou, tak si mě nechal u sebe a v úterý jdu zase k němu...

monatee
5. kvě 2011

Ahoj holky, tak ja jsem v Podoli rodila pred trema tydny a musim strasne moc pochvalit MUDr. Drahonovskeho a PA Jindrovou, oba byli naprosto perfektni! Oba si nemuzu vynachvalit 🙂 PA Jindrova naprosto perfektni, moc mi pri porodu pomohla, dokaze povybudit, utesit, poradi nejake triky, vsechno s vami probere ...

Co se tyce poradny, chodila jsem jen k Dr. Zikmundovi. Nemuzu na nej rict nic spatneho, akorat mi vadilo, ze nic poradne nevysvetli. Kdybych se ja sama neptala, tak by snad od zacatku do konce poradny nepadlo ani slovo 😀 No ale pry je dobrej co se tyce pece, ma dlouholetou praxi atd., akorat ta komunikace trosku vazne, no. A mam stejnou zkusenost jako @vilin - taky mi rikal asi dva dny pred porodem, ze to vubec nevypada a dal mi terminy navstevy jeste za tyden s tim, ze se bude kdyztak vyvolavat ... no a za dva dny to prislo samo 🙂

vilin
5. kvě 2011

Ahoj holky, diky moc za info. Tak se radeji preptam, k jakemu doktorovi bych mela jit. Vedi to uz pri telefonickem objednani nebo az v den kontroly na te "sesterne", jak se tam odevzdava prukazka, moc atd.? Predtim jsem chodila jen k doktoru Zikmundovi, takze predpokladam, ze rozhodujici je prvni kontrola, kdo na me vyjde a pak uz se k danemu doktorovi chodi porad...

monatee: mne uz prave vyplnoval papiry na vyvolani, ze za tri dny nastupuju, proto ze se porad vubec ale vubec nic nedeje a zitra rozhodne rodit nebudu.... 😉

karol84
5. kvě 2011

@vilin doktora pridelovali pri prvni poradne presne tak, jak pises - aneb kdo na tebe vyjde. no a ten doktor uz si te pak objednava dal

hlavinka
6. kvě 2011

holky, vim, ze se to tu jiz probiralo, ale prece jen - aktualni info - je lepsi se objednat hned na rano nebo treba az na 11 hodinu nebo jak? Ja kvuli hlidani druheho decka, abych tam netrcela moc dlouho.... dekuju za info 😉

karol84
6. kvě 2011

@hlavinka cim pozdejsi objednani, tim rychlejsi odchod domu - ale hodinu objednani jsem si vybirat nemohla...

lili_k
7. kvě 2011

@hlavinka byla jsem v Podoli ted ve ct, poprve, a stravili jsme tam presne 4 hodiny! od pul 8 do pul 12... Kolem pul 11 - 11hod je tam tak polvina mamin nez rano v 8. Rano to bylo maso ☹ Takze taky myslim ze cim dyl tim lip. Ale zase doktori (asi) pak kolem 12 hod konci, me se stalo, ze uz koncila a proto me vzala jina... aspon tak jsem to teda pochopila 🙂 Pristi ct jdu na 10. na krev a 10.30 monitor, tak to snad bude lepsi 🙂

jan1402
7. kvě 2011

Ahoj, mám z toho těhotenství celkem zamotanou hlavu. Myslíte nebo máte zkušenost někdo, zda má smysl si platit nadstandartně lékaře, který se Vám bude před porodem (měsíc) věnovat? Budu mít pak pohodu v tom, že nebudu čekat fronty na monitory apod.?

hlavinka
7. kvě 2011

@karol84 Diky. No, na to ja jim kaslu. proste reknu, ze v tu hodinu nemuzu a nazdar. Nastesti mam druhe tehu, uz to neberu vse tak pedantsky a clovek vi, co a jak. Takze si snad muzu dovolit nejaky odpor, ne? 😀

@jan1402 Asi mas prvni tehu, co? Ja si spis myslim, ze lepsi, nez doktor, by byla bud dula nebo porodni asistentka. Doktor stoji cca 10 az 20 tisic, coz je pekna darda. PA stoji cca 3 az 5 tisic. Pokud bys pak mela Dr. u porodu domluvenyho, zbytecne chce porord urychlit, snazi se za ty prachy jakoby vykonavat vic - cili vic leku, umelyho vyvovalavani a tak. PA naopak ma trpelivost a proste ceka na prirozeny porod. Taky jsem zvazovala lekare, ale ja chci prirozeny porod, nebo muj minuly porod byl cely spatne a vubec nepostupoval a lekari mi davali zaruceny leky a urychlovaky, ktery to naopak zastavily, takze porod byl mnohem horsi, nez kdyby byl prirozenej. Ale uvidis, co Ti kdo jeste napise. kazdopadne, drzim palce a hlavne klid. Je to hodne o psychice. tak hodne stesti 😉

aajda
7. kvě 2011

@hlavinka Já myslím, že odpor zkusit můžeš, ale to tam raději zavolej co nejdřív... a třeba řekni, že na kurzu říkali, že když zavoláš včas, tak ti dají na výběr termín, což nám fakt říkali... 🙂

Jinak tohle úterý jsem tam strávila 4 hodiny, z toho skoro dvě hodiny čekáním na doktora, aby mi řekl, že vyšetřovat nic nebude, že monitor je ok... takže u doktora minutu a nazdar.

verbalinka
7. kvě 2011

@hlavinka ahoj, teda už se ti to blíží 🙂 jak já si pamatuju, tak nejlepší bylo jít na monitor už ráno na sedmou, nebo až kolem 11h. Po osmé je tam fakt narváno. A odpor určitě můžeš zkusit, já bych si to u prvního těhu netroufla, ale u druhýho klidně 🙂 A hlavně je myslím jedno, na kolikátou tam člověk přijde. Skoro pokaždý se mi stalo, že jsem měla napsáno třeba 8h monitor, ale dostala jsem se na něho až třeba před devátou, tím pádem jsem se i k doktorovi dostala později a nikdo to neřešil! Takže neřeš hodinu a přijď tam, jak se ti toh hodí. Přinejhorším se vymluvíš na malou 😉

@jan1402 doktora nedoporučuju. Je pravidlem, že si zaplacený porody domlouvají na dobu, kdy slouží. Takže pokud neporodíš před 40+0, tak ti hrozí vyvolání, jak jemu se to hodí ☹ A doktoři u porodu nemají, co dělat. Ti jsou až ve druhý době porodní a maximálně drží dítěti hlavičku, než vyleze. Ale u placenýho porodu se snaží být akční a cpou, jak píše hlavinka, úplně zbytečně medikaci apod. Opravdu je super dula, nebo porodní asistentka. Jinak u mého porodu jsem viděla doktorku jen při příjmu a epidurálu. U tlačení, ani šití nebyla a určitě mi nechyběla 😅

Jo a ještě k doktorům. Já měla v poradnách takovou hodně starou hubenou doktorku. Moc mi toho neřekla, ale vyšetření ok. Ale nevím, jestli tam ještě pracuje. Pak jsem si vydupala Bubna a ten dobrý 😉 Ale možná jen proto, že myěl výčitky svědomí. A UTZ jsem neměla vůbec, a to jsem 14 dní přenášela a nikdo to neřešil 😠

zizelin
7. kvě 2011

Tak jsme z Podolí doma, rodila jsem v úterý večer 🙂 Byla jsem spokojená, pár věcí mě trošku vytočilo, ale když to shrnu, tak to bylo na jedničku. Při porodu to bylo fajn, nikdo mi do toho nekecal a por. asistentka byla akční až úplně na závěr, jinak chodila pouze zkontrolovat ozvy(na rozdíl od prvního jsem na monitoru byla jen na příjmu), na boxu jsme teda měli s manželem soukromí a já jsem se mohla v klidu plazit po zemi 😀 Předem všechny procedury oznamují, takže když člověk odmítne (nástřih), není to problém. Dcera měla přes 4kg a šlo to bez nástřihu a poranění. Šestinedělí klasika, ale beru to s humorem - každá sestra radí něco jiného, prostě jsem jim to odkývala a dělala jsem si to podle sebe.. 1*

hlavinka
8. kvě 2011

@verbalinka Presne tak, s tema doktorama. A tebe sila porodni asistentka po porodu? Jo? To je divny, ne? No, i kdyz pokud to bylo jen maly natrzeni, tak proc ne. Mne teda sili doktori dva, protoze jsem byla hodne potrhana.
Kazdopadne, v utery se sejdu s PA z Podoli, tak vam sem hodim info, jak to asi chodiva.

@aajda, @verbalinka Mate pravdu, zkusim se objednat proste podle meho. Nerikam, ze si z toho chci delat holubnik, ale cekat tam 4 hodiny s malou by bylo vrazedny. Kdyby aspon clovek mohl mit cislo a jit se projit ven a vedet, ze prijde na radu az za hodku, dve. Ale muset tam byt v chodbe, to teda nic moc:o(

hlavinka
8. kvě 2011

@zizelin To je fain, ze jsi nemela nastrih a poraneni!🙂 A to vis, taky si to budu delat po svym. u prvniho je clovek vyklepanej a nevi, ale ted uz vime a bude to o moc lepsi. 😉

hlavinka
8. kvě 2011

holky a jeste jeden dotaz - takove ty podhyzdove puncochy, co se s nima muze rodit nebo se s nima jde na cisare - nevite, co je to za znacku a jaky jsou velikosti?
Ja mam krecocovu zilu az uplne nahore na stehne, cili presne tam konci ten lem:o( Puncochy shanim, ale vsude maji male (ja mam pres boky 107, silny stehna a jiste do porodu jeste naberu). dekuju za radu.

verbalinka
8. kvě 2011

@hlavinka já jsem nakonec kvůli malování Podolí rodila v Krči, ale to je dlouhý příběh a ano šila mě PA. Byly to 4 stehy, naštěstí. Ale můj gyndař na ně dost nadával. Že to není úplně ok a že mě měl šít doktor. No jo, první dítě, člověk neví. I když na druhou stranu je možná lepší, že se neví, do čehose jde. Teď u druhýho se budu i bát komlikací apod. Budu muset řešit s homeopatkou 😅 Super, že budeš mít svoji PA, to bude porod jedna báseň 😉 Určitě sem hoď info. A poradnu fakt neřeš. Až budeš volat, tak se prostě objednej na 10h a později 😉

karol84
8. kvě 2011

@aajda ja volala vcas a na vyber jsem nedostala...

karol84
8. kvě 2011

@jan1402 Take si myslim, ze platit si doktora nema moc smysl

karol84
8. kvě 2011

@verbalinka @hlavinka
na monitoru hlidali cas objednani a nebrali driv, nez byla objednana hodina. mezi 7 a 8 navic jsou objednavany vetsinou prenasejici maminy, takze absolvovat monitor v tuto dobu je skoro nemozne

karol84
8. kvě 2011

@hlavinka puncochy by meli mit v te lekarne primo v podoli. nicmene ja je nemela a kdyz jsem nakonec musela absolvovat akutniho cisare, tak mi nasoukali erarni

aajda
8. kvě 2011

@karol84 No mě taky na výběr nedali, ale na kurzu to říkali 😀 Jinak s tím monitorem je to asi taky jak kdy. Já tam ještě nezažila, že by měly na monitory frontu víc než 2 ženských. Spíš to brzdí sesterna a pak se čeká na ty doktory. Ale třeba jsem měla zatím štěstí. Ale teda to buzení dětí tím strašným zvoncem mi přijde až ujeté...

verbalinka
8. kvě 2011

@karol84 že by už přitvrdili? 😀 Chápu, že dřív asi nevezmou, ale později, podle mě, bez problému. Stejně jim nic jinýho nezbyde, přece nepošlou těhotnou domů. A jaký zvonec? Jako na buzení dětí v bříšku? Mně do břicha jen strkali a různě s ním "kymáceli", ale i to mi vadilo a přišlo mi to nepřirozené. A asi 2x jsem se musela jít najíst a přijít později 🙄

aajda
8. kvě 2011

@verbalinka Jojo, na buzení... No mě ta jedna směna jen nutila pít, pohyby nic velkého ale stačilo to, kdežto ta minulá směna chodila a nejdřív šťouchaly, pak tleskaly u břicha, a když ani to nestačilo, tak tam mají takový mosazný zvonec, kterým cinkají u břicha... a musím říct, že minulé úterý se tam zvonilo od 7:30 v podstatě bez přestávky... chudáčkové miminkové...

hlavinka
8. kvě 2011

@aajda moc nechapu, na co se to mimco musi vzbudit. dulezity je, ze maminka citi pohyby a musi prece vedet, jaka je klidova frekvence, ne?

aajda
8. kvě 2011

@hlavinka No upřímně mě taky ty monitory přijdou až zbytečné, chápala bych to při hrozbě předčasného porodu, nebo nějakých problematických těhu, ale tohle je fakt na palici. Podle mého by stačil rychlý uzv, kde by doktor srdíčko taky slyšel, a ještě by mohl vidět, jestli třeba není omotané ve šňůře... Snad už tam nebudu muset mockrát jít 😉

beisis
8. kvě 2011

Holky mě zatim s objednávánim na poradnu vždycky vyšli vstříc. Když mám ráno ultrazvuk objednávají mě na poradnu ve stejný den a řikají, abych si po ultrazvuku zaklepala, že mě hned vezmou k doktorovi. Naštěstí mě se ještě monitory netýkají. Ale tak možná mi zatim vycházejí vstříc. Uvidíme co bude pak.

verbalinka
8. kvě 2011

@aajda zvonec, to už hraničí s mučením nenarozených miminek. Vždyť by se nemělo chodit ani na koncerty, ditě v břiše vše slyší a oni ho takhle stresují 😠
@hlavinka no, on je monitor na to, aby se vidělo, jak srdce miminka reaguje na případné stahy dělohy a na pohyb atd. Takže když spí, tak to srdce je v klidovém režimu a tím pádem se nedá nic zjistit. Ale je pravda, že by monitory stačily od cca 38. (39) tt. Já na ně chodila od 36. tt až do konce 42. tt. Takže fakt vopruz 🙄

lili_k
8. kvě 2011

Holky, s tim zvoncem me fakt dostaly 😕 Nejdriv mi ta sestricka zacala tleskat u bricha a kdyz prinesla ten zvon tak sem se zacala teda i trochu bat 😀 A pry at piju a jim, tak sem furt pila a stejne to nepomohlo 🙂 No uvidime pristi tyden 😵

hlavinka
8. kvě 2011

@verbalinka jasne, ale ze stahy zadny nemam, to videj na monitoru behem 5 minut, cili nevim, proc by dite meli bdit, kdyz nejsou stahy.
Tleskani jsem zazila pred 2 rokama, to mi neprislo tak drasticky, ale na zvonec se jim vykaslu...kdyz dite spi, tak holt spi a nebudit. Doma ho taky nikdo takhle nasilim nebudi a budeit nebude, no ne? nevim, ale podle mne to uz prehani....

lili_k
8. kvě 2011

@hlavinka no oni sleduji souvislost mezi tema dvema krivkama, jedna je cinnost delohy a druha srdecni akce miminka ... zda reaguje spravne. Teda tak to chapu ja 🙂 Nemusis mit velke kontrakce aby to z toho poznali...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru