Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

vivian
21. zář 2007

pecule: na krev? A na co?
No jinak já teda radši vyrazím dřív, abych měla dost času na bloudění 😀

pecule
21. zář 2007

já ani sama nevím,ale nemyslím,že je to něco vážnýho. Ten den kdz jsem tam jela v úterý ,tak strašně pršelo. Na Albertově jsem šla na tramnvaj směr podolí a ujely mi před nosem tři a takže si počkám na další,ale pak už nejela žádná,nevím co se stalo.Šla jsem teda pěšky.To byla dálka! a k tomu jak jsem šla se mi začalo chtít na záchod a když jsem tam přišla a našla vchod a pak to všechno co jsem psala,se pak nediv,že mám takovej zážitek.Já byla hotová 😀 😀 .V13hod.jsem odcházela a už tam bylo prázdno a celkem jsem tam byla 3hodky ,ale uteklo to.Jinak jsem byla objednaná na 10h.ale to tam nikdo nehlídá a přišla v půl jedenáctý.

vivian
21. zář 2007

pecule: a jsou tam aspoň příjemný lidi? 🙂

llucka
21. zář 2007

Ahoj holky, ja byla v Podolí v úterý už podruhý. Ale napoprvé jsem tam bloudila a byla celá vyjukaná co a jak. Tak jsem se pořád někoho ptala a připadala jsem si jak poako. Ale dalo se. Dostala jsem se s moc sympatickému doktorovi (Dr. Verner)a zatím jsem spokojená.
Pecule, já tam taky byla v úterý v 10 🙂 Ke komu chodíš ty?
Příští úterý jdu nejdřív k doktorovi (taky v 10)a pak na monitor.
Na ty časy si podle mně moc nehrají, já přišla na půl 10 a bylo to v poho.

Jo, taky jsem už zaplatila otce u porodu. Prý když to není zaplacení předem, tak by mohl být problém. Ale paní v pokladně mi říkala, že kdybych rodila jinde nebo otec u porodu nebyl, tak mi peníze vrátí 🙂 tak jsem zvědavá.

Vivian, no, sestry jsou takový odměřnější, ale nepříjemný nejsou. Mají toho hrozně moc. Ale na co jsme se zeptala, tak mi řekly. A pak asi záleží ke komu se dostaneš. Kamarádky chodí(chodily) ke starším ne moc příjemným doktorům. Já jsem ale spokojená.

janana
21. zář 2007

Ahoj! Já už v Podolí byla asi čtyřikrát.
Pecule: Když to na tebe přijde, pojedeš do 4. patra, tam je porodní sál, příjem, tam zazvoníš, oni si tě vezmou dovnitř, manžel bude čekat na chodbě, doktor/ka tě prohlídne a zhodnotí jestli rodíš, pokud jo, pošlou tě někam se převlíct a opak už ti snad řeknou. byla sem tam toitž na monitoru a pozorovala to, takže asi tak nějak. Ale taky mám strach, že nebudu vědět.
Jiank ty poradny jsou strašný, už to není takový ten osobní přístup jako u vlastního gynekologa. Mně tam v podstatě nikdy nic neřeknou, jestli už se to blíží či co

llucka
21. zář 2007

Janana máš pravdu s tím, že to není už tak osobní. Ale já se pořád ptám )si občas připadám jak blbec) a vždycky se dozvím. Takže holky, ptejte se, ptejte se, ptejte se 🙂

janana
21. zář 2007

luci - to máš pravdu, ale když se zeptám, jestli už se porod blíží, tak mě ani neprohlídne a řekne, že to je individuální a je to

llucka
21. zář 2007

Tak to je blbý ☹ Přesně tohle mi říkala kamarádka... asi záleží i na doktorech. Nechápu co by jim udělo být trochu příjemější. Přece my nemůžeme vědět, jestli se to blíží nebo ne, to by nám měli říct oni...
Jani, každopádně mooc držím palce, ať to zmáknete, už to máš opravdu za pár.

janana
21. zář 2007

Luci dík a tobě taky hodně zdaru. Taky už se ti to blíží. Já mám sice první termín teď v pondělí, ale podle UTZ mám až 2.10. A ty se tam taky chystáš rodit?

llucka
21. zář 2007

Jojo, mám termín 7.10. Od 15.10. tam malují. Tak doufám, že to stihneme 🙂

bambulik
21. zář 2007

jo mají tam malovat
já mám štěstí že můj gynekolog je přímo v Podolí, takže od počátku těhu jsem tam a sleduju to....
ale zase jako rodí se tam prý dobře...

pecule
21. zář 2007

vivian:na mně byly normalní ,zatím si nestěžuju.
llucka:taky chodím k Vernerovi,ale docela mladej 😕 a jdu tam zase v úterý,ale v10:30 tam mám bejt a mám jít do 2patra na monitor,pak do sesterny a pak k němu. To minulý úterý jsem čekala u Vernera okolo 12hod.

jonana:Dík,ale ještě se zeptám jak to tam vůbec chodí.

je pravda,že to není takový osobní a u svojí dr.to bylo něco jinýho tady je všechno hektický a jsem ráda,že nejsem sama kdo měl takový pocity když tam vešel,taky jsem si připadala jak blbec.

pecule
21. zář 2007

a kde se má malovat? já myslím,že se nás to nijak nedotkne saly už jsou snad hotový.

bambulíku:pracuje tam nějaká dr.Urbánková?prej je výborna.Příště se musím zeptat ,chodila bych radši k ní.

llucka
21. zář 2007

Babmulík, pak napíšu, jak se rodilo 🙂 🙂

janana
21. zář 2007

luci - tak snad jo - nechtělo by se mi rodit jinde

pecule - jsetli můžu poradit, tak před monitorem sněz třeba nějakej kousek čokolády či sušenku (radila mi to ta sestra na monitorech). Ono třeba pak miminko spí a ty monmitory se musí opakovat. Po čokoládě či něčem takovým určitě energii mít bude.

llucka
21. zář 2007

Pecule, ja byla kolem po 11 h hotová, tak to jsme se asi minuly.
No ja zas mám jít k němu a pak až na monitor 🙂) To je vtipný 🙂

...jojo, je mladej, ale byla jsem s ním spokojená, všechno vysvětlil...je pravda, že to je fkr mrk a už jdu ven..

bambulik
21. zář 2007

já chodím k Heřmanovi

pecule
21. zář 2007

janana:dík za radu,já sladký ted moc ráda.

llucka:tak to se minem,škoda ,že tady nemáš fotku.

holky jdu se natáhnout,tak zatím papa 😵

janana
21. zář 2007

pecule - nemáš zač, pa

vivian
21. zář 2007

a čemu vadí, když bejby spí? monitoruje se přece činnost srdíčka, ne? a to mu snad pracuje i ve spánku 😕

llucka
21. zář 2007

Pecule, zkusím nějakou "normální" fotku vložit a třeba se potkáme 🙂

Jo, s tou čokoládou jsem taky slyšela a v úterý jdu do toho, tak jsem zvědavá 🙂

pecule
21. zář 2007

jsem tady zpátky.Co ty dotazníky kam je mám odevzdat?

janana
21. zář 2007

vivian - ono když spí, tak ten graf´je pak moc plochej a musí se to opakovat. Když je mimi vzhůru, tak ty křivky jsou pak úplně o něčem jiné. Když mě poslali na monitor poprvé, tak mi to nikdo neřek a plašili, že malinká nemá srdíčko v pořádku. Pak sem se najedla a už to bylo OK.

vivian
21. zář 2007

janana: no tak to já si tu čokoládu klidně dám, to mi rozhodně vadit nebude 😀

Akorát jsem teda zvědavá, jestli budu nakonec rodit v Podolí nebo někde jinde... Jestli je tam opravdu takový nával, tak lehko pofrčím jinam, registrace-neregistrace 😒

janana
21. zář 2007

vivian - To já se k té čokoládě taky přemlouvat nemusím 🙂 Jiank sem se PA na kurzu ptala, jak je to s tím stop stavem, tak říkala, že byl akorát jeden týden v červnu jinak, že dobrý. Holt musíme doufat.

tera28
23. zář 2007

Ahoj, jsem take zaregistrovana v Podoli, chodim k MUDr. Bubnovi. je fakt ze ze zacatku jsem z toho vseho tam byla dost prekvapena, vse na me pusobilo jako z roku raz dva. Musim ale rict, ze kdyz uz tam jde clovek potreti, tak si na to zvykne, moc rychle to nemaji, ale behem 2 hodin se to i s monitorem zvladnout da. Kazdopadne jsem se byla podivat take i na porodnim sale, ktery me velice mile prekvapil a pusobilo to na me spis jak v hotelovem pokoji nez v nemocnici. Koukam ze par z Vas ma termin jiz za chvilku, ja mam dnes 5. den co prenasim. Je tam celkem 8 porodnich salu, tak se uklidnuju, ze se tam nejak vejit musim. Dotazniky jsem zatim nikam neodevzdavala, mam to pripravene az k porodu, navic jsem slysela, ze matrikarka pokud jeste dotaznik se jmenem nema pred porodem si nas najde na sestinedeli a postara se o to. Preju Vam vsem hodne sil pred finishem a at dlouho miminka neotaleji 🙂

pecule
23. zář 2007

tera28:hodně štěstí a pak dej vědět jaký to tam bylo a tak 😉

terrezka
23. zář 2007

ahoj holky, taky chodím do Podolí do poradny a v sobotu jsem byla na prvním monitoru.
Jani díky moc za radu, co se týče té sušenky nebo tak. opravdu to pomáhá, dala jsem si těsně předtím delisku a PA mě chválila, teda spíš miminko jak je krásně vzhůru 🙂 pak si vedle mě lehla paní a té miminko spalo tak na mě tak koukala jak si štouchám do bříška a po chvilce začala taky 😀
co se týče stop-stavu tak vím to samé co Janča, taky nám na kurzu říkala že stop-stav měli jen asi dva dny v červnu a včera jsem byla za kamarádkou na Bulovce se podívat na maličkou a kamarádka mi říkala, že zase na bulovce mají od pátka stop-stav.... asi je to různý

janana
23. zář 2007

teri - není zač

janana
24. zář 2007

hokky, ještě sem se chtěla zeptat, jestli nevíte, ajk je to se zavinovačkou? Berete si svojí? Nemyslím na odjezd domů, ale by v ní miminko spinkalo už tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru