Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

llucka
24. zář 2007

Janana - já ,když jsem se byla dívat za kamarádkou v Podolí, tak měli erární všetně oblečení pro malýho. Byla to taková ta klasická, ale byla v pohodě. Já jí taky nemám na seznamu. Kdyžtak se podívej na stránky porodnice, dá se tam najít, co si máš vzít s sebou.

terrezka
24. zář 2007

já si jí s sebou neberu, jako dupačky a košilku pro mimi si beru, ale zavinovačku nee, ale manžel jí má přichystanou, že když tak mu zavolám ať jí vezme hned druhý den.

terrezka
24. zář 2007

Lucko kdy chodíš do podolí na kontroly?

llucka
24. zář 2007

Já chodím v úterý dopoledne. Takže jdu zítra všetně monitoru. A kdy ty?

llucka
24. zář 2007

Jéžiš, já píšu jak prase...se omlouvám 😒

betka007
24. zář 2007

pecule : ako TO na teba pride , tak vytahom do 4 p. Porodne saly. Ak by to na teba prislo v noci, tak tvoja karta je stale nachystana na porodnom sale,ale keby TO prislo cez den, tak chod do kartoteky po svoju kartu a az potom hore na porodne saly.

morusa
24. zář 2007

Zavinovačka a vše ostatní na miminko je erární, já osobně jsem si žádné věcičky z domova nebrala, přišlo mi to na ty čtyři dny zbytečný a s jejich věcma jsem neměla problém,vše bylo krásně čisté a vyžehlené a kdykoli jsme si řekli, tak nám přinesli do zásoby...Holky, já vám to závidím, hned bych si to tam zopákla taky, bylo to strašně fajn a hlavně ty první dny jsou plný euforie.. 😉

terrezka
24. zář 2007

morusa - no taky už se nemůžem dočkat až si ty naše drobečky hrdě povezeme v těch vozíčkách a taťkové jak si je budou hrdě odnášet domů, už to úplně vidím!
llucka - já chodím v pondělí, takže jsem dnes byla v poradně, na kontrole i na monitoru, bylo to na dost dlouhý lokte teda to ti povím.... přišla jsem tam v 10 a odcházela v jednu hodinu 😠
jo a moruso myslíš teda, že si s sebou fakt žádné oblečky pro mimi brát nemám?

llucka
24. zář 2007

Terrezka taky jsem zvědavá, jak tam budu zítra dlouho...ale většinou jsem to zmákla docela rychle, ale s tím monitorem to bude asi na delší dobru. Hlavně si s sebou musím vzít nějakou čokošku,aby se malá vrtěla 🙂))

Jojo, taky se už hrozně těším!! Já víc než obavy z porodu mám spíš z toho, aby jsme se tam dostali včas (pokud to na mě přijde přes den) přes ty dopravní zácpy. No, asi jsem trochu máklá, tak mě berte s rezervou 🙂))

Já si taky s sebou nic neberu na malou. A kdyby něco, tak připravím pár věcí manželovi a ten je vezme z domu.

morusa
24. zář 2007

terrezka: je to opravdu zbytečné.Holky, co se mnou byly na pokoji,tak věcičky pro prcka svoje měly,ale pak taky měly zbytečný starosti s přepíráním, když si prckové ublinkli, zatímco já to jen hodila do koše na špinavé prádlo. A hlavně miminko je stejně zabalené celou dobu v zavinovačce, takže ani není nic vidět, takže já doporučuju erární oblečení a miminko vyfintit až na cestu domů. 😉

morusa
24. zář 2007

llucka: málokdo má první porod rychlej a i kdyby byla zácpa, tak může manžel zapnout poznávačky, troubit a neboj, že by ho auta nepustili, lidi nejsou blbí, a když už takhle někdo jede, tak má důvod. 😉

llucka
24. zář 2007

Morusa díky 🙂) já vím, jsem praštěná a moc reším. Kdyby jsem byla doma sama přes den, tak si zavolám sanitku a bude.

janana
24. zář 2007

luci - tak to sme na tom stejně, taky se bojím, že to nestihneme včas. Já ještě ke všemu nebydlím přímo v Praze a představa, že to na mě přijde v době kdy bud zácpa.... No děs!!!!!

morusa
24. zář 2007

llucka: Když už sanitku, tak jedině Podolskou, jinak hrozí, že tě odvezou do jiné porodnice. 😉

janana
24. zář 2007

morus - a jak je to s kosmetikou pro miminka - krémy, mejdla a tak. Mám mít svoje nebo to tam taky mají?

morusa
24. zář 2007

janana: Co se týče kosmetiky, tak ti tam dají na tělíčko slunečnicový olej a na zadeček rybilku a na pupíček líh a to je vše, co potřebuješ, já tím olejem pak mazala do konce šestinedělí, prý je to nejlepší. Jediný, co musíš mít určitě svoje, jsou plenky a vlhčené ubrousky,plenek dají jen pět na první den.

morusa
24. zář 2007

Jo a holky, jestli můžu poradit, tak je fajn mít sebou i svoje síťovaný kalhotky, protože ty tam taky dávají na příděl( vložky ne, ty jsou tam volně) a myslím ,že mi dali jen čtvery a to moc nestačilo, tak jsem si hned nechala koupit..

terrezka
24. zář 2007

morusa - a dají mi ty erární oblečky i když budu třeba na nadstandartu? jo a jak je to tedy s těm společnýma wc a sprchama? slyšela jsem, že to tam je na dost blbý úrovni...
Co se týče toho odvozu, tak nám na předporodním kurzu říkala ta paní, že stačí když tý sanitce řekneme, že chce odvést do Podolí a ona nás musí odvést tam kam chceme, ale mě se nelíbí že do sanitky nevezmou manžu ☹
celá rodina do nás hučí, ať si zavoláme sanitku když to na mě přijde přes den... ale já nechci kvůli tomu, že bych jela sama....
jo a moruso myslíš že tam manžu pustí třeba i mimo návštěvní hodiny? jako když je teda tatínek 😀

anavka
24. zář 2007

Moruso, tak úplně koukám jak se to tam změnilo a to jsem tam rodila loni v září 😒 Poporodní vložky, vložky do podprsenky i síťovaný kalhotky tam byly volně k dispozici na chodbě. S věcma pro prcky se to tam ale nezměnilo, akorát, že na prdelku jsme místo Rybilky dostali nějaký krém od Johnosonu, ale ten nebyl nic moc 😒 Jinak já jsem s sebou pár věcí na mimčo měla, ale používala jsem jen dupačky, ostatní jsem měla erár 🙂

morusa
24. zář 2007

terrezka: Tak to vezmu postupně 😀
1.Oblečky ti dají i na nadstandartu, nijak to nerozlišujou, držím palce, at se ti povede ho dostat, já se o to snažila celou dobu a nedostala.
2.Co se týče těch sprch a toalet, tak ano, je pravda, že jsou staré a oprejskané, ale jsou čisté. V tomhle je právě super mít ten nadstandart, protože máš obojí pár kroků od postele a chodit několikrát za den přes celou chodbu do sprchy, když tě všechno bolí, není zrovna to pravé ořechové, ale zase na druhou stranu dá se to ty čtyři dny vydržet. 😉
3. To nevím, v případě potřeby asi ano, pokud budeš ležet na normálním pokoji, moje sestřenice tam za mnou byla na návštěvě ještě před návštěvníma hodinama, ale mohla jen na patnáct minutek, na nadstandart ale může přijít kdokoli v kteroukoliv hodinu( klidně o půlnoci) a je to bez problémů. 😉
4. Co se týče těch sanitek ,tak vím ,že to je nějakej předpis, že manžel nesmí jet s tebou, obvykle se to řeší tak ,že jede hned za sanitkou taxíkem.

morusa
24. zář 2007

Anavka: jo, taky se mi divily holky, co rodily ještě v únoru, že v květnu už kalhotky volně k dispozici nebyly, ale třeba už zase jsou, každopádně v květnu nebyly.

terrezka
24. zář 2007

morusa - děkuji za obsáhlé odpovědi 🙂
takže zítra si z tašky vyndám oblečky, vrátím ubrousky na prdku, a přidám kalhotky...
no uvidím jak to bude s tím nadstandartem ale dohodli jsme se s manželem že na příjmu klidně řeknem, že si vezmem i ten dražší s tím, že se s další maminkou o něj podělím, že každá zaplatíme půlku... teda jako píšou to na svých stránkách, že to jako jde, tam kde jsou ty dvě postele (což jsou ty dražší), ale sama na nadstandart za 1700 asi fakt nee.... trochu drahé, ale zase mě mrzí ta sprcha no..., ale pak si asi řekneš, že jsou to jen 4 dny...

morusa
24. zář 2007

Terrezka: Za málo 😉 Já byla ochotna zaplatit i sama ten nadstandart za 1700,-, teda já ne, ale přítel ano, po mém náročném porodu by mi snesl asi modré z nebe, ale stejně mi ho nedali.Ubrousky na prdku určitě přidej a kalhotky se budou hodit, já krvácela hodně a nechtěla jsem na sebe po sprše oblékat znovu znečištěný kalhotky...

janana
24. zář 2007

terez - tak třeba nánm to vyjde, potkáme se tam a vezmem si ho napůl 😀

anavka
24. zář 2007

Já jsem taky ze začátku chtěla nadstandart, ale nebyl ☹ Na pokoji jsme byly jen dvě a nic mi tam nechybělo, až na tu sprchu a WX jak píše Moruša. To by fakt bodlo mít to u sebe. Už jen z toho důvodu, že když jsem byla na pokoji sama, skoro jsem nemohla nikam jít nebo jsem musela otravovat sestry, protože jsem tam mimi nemohla nechat samotné. Pak taky zrovna když se potřebuješ osprchovat, což teda potřebuješ docela dost často 😅 , tak je tam třeba obsazeno 😠 Já jsem teď bohužel byla s malou v nemocnici a měli volný nadstandart, tak jsme ho vzali a fakt si to nemůžu vynachválit. Nikdo tě neruší, návštěvy neomezeně, WC, sprcháč, no super 😉

llucka
24. zář 2007

Morusa, mě by nenapadlo si volat o sanitku přímo jejich. Musím to tam zítra projistit, jeslti se dá volat přímo k nim. Díky za info.

Jinak holky, když chcete tatínka u porodu, tak ho musíte zaplatit předem. Já už to mám zaplacený a projištěný, že když tatínek u porodu nebude nebo budu rodit v jiné porodnici, tak peníze vrátí. No, přišlo mi to divný, proč to musí být dopředu, ale sestry to tak říkaly (i kamarádce)...

Ještě jedna věc. Prý přímo v podolské lékárně mají levnější věci od Aventu. Já to zatím neprojišťovala, jen mi to říkala kamarádka...

anavka
24. zář 2007

llucka, jo jo, přítomnost tatínka u porodu si musíš zaplatit přede a když to třeba náhodou nestihne nebo budeš rodit jinde, tak ti samo penízky vrátí 😎 Asi je to lepší mít to zaplacený dopředu, kdyby to náhodou na tebe přišlo dřív, aby manža nebo přítel měl pak volno a nemusel odbíhat 😉 Jinak o těch levnějších avenťáckejch věcech nevim nic 😖

terrezka
24. zář 2007

llucka - já si z netu stáhla tel. číslo přímo na příjem rodiček, že tam třeba zavoláme kdyby se doma něco dělo než bychom vyrazili, tak píšu - 296 511 731. tak než vyrazíte tak si tam zavolej jestli si máš zavolat přímo jejich sanitku... nevím...
to já jsem zase přemýšlela, že až jako půjdem k tomu porodu jestli si jako sebou nemáme vzít ten doklad z pokladny že jsme si platili tatínka u porodu...

pecule
24. zář 2007

zavinovačku si neberu,ale na malý věci si nějaký beru ale málo.Mám obrovskou tašku a připadám si jako kdybych jela na 2 týdny pryč 😀 a to tam mám jen to nejnutnější pro mrńouse.Nadstandar mít nebudu zdá se mi to drahý a představa tam bejt pět dní krát 1700.-mně docela děsí,ale mít na to tak dotoho jdu taky,budu jen tiše závidět 🙂 .
Já jdu do Podolí zítra dopol.a jdu poprvé na monitor,tak snad bude vzhůru,dneska byl až až,že jsem si myslela ,že už to snad na mně jde.

llucka
24. zář 2007

Terrezka díky za číslo, už si píšu!!

Ten doklad musíš mít u sebe a dát ho na příjmu. Já si ho pro jistotu dala už rovnou do těhu průkazky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru