Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pepsilight
29. črc 2011

@vilin no ja si to myslim ze mi to udelal pac jsem fakt trpela myslala jsem si ze mi tam dal celou ruku a nechal ji tam nastesti ji pak vyndal :D tak je to dobry tak snad... uz na to cekam jak na smilovani jsem zvedava jak prezijem vikend ale myslim ze se v pondeli dostavim na dalsi KO pac me prestalo vsechno bolet zaspala jsem to :(

jemi
30. črc 2011

@sipkova1 Ahoj a to si tam byla v nedeli, to otevírají o hodinu pozdeji. A jeste k tomu seznamu, ja myslela že je nekde na dverích kartotéky? takže je na vrátnici?

sipkova1
30. črc 2011

@jemi Ne, ne byla jsem tam ve všední den.
Při příchodu je třeba se zapsat na vrátnici (je to myslím kontrola, aby pak nevznikaly hádky, kdy kdo přišel).
Pak před 7 sestra pověsí na dveře kartotéky papír a tam se zapisujete za sebou v pořadí jak jste přišly.

jemi
31. črc 2011

Aktuální info z registrace, nevím jestli pominul babyboom(nebo to bylo tou nedělí), ale dnes to byla pohoda. Byli jsme tam na 5:50 a byli jsme 2. Do 7 hodin nás bylo 7, v 8hodin dorazila ještě jedna pani s dítětem. Takže když jsem odcházela jako zaregistrovaná, pořád zbývali nějaká volná místa. Ale stejně kdybych jela znovu přijela bych pro klid duše dřív. Mají tam pohodné židle(na kterých se dá i trochu dospat....).

beruskaev
1. srp 2011

@jemi ahojky, chtěla jsem se zeptat k té registraci, nebyla jsi tam nějak brzy, když máš termín 4.2. já má termín 9.2. a vychází mi registrace 11.8. tak nevím, jestli to nemám nějak popletené. Má se přijít přesně den kdy jsi 14+0?

jemi
1. srp 2011

@beruskaev Ahoj nebyla, oni to bohužel berou podle poslední ms (a jelikož já měla vždy ovulaci kolem 21-22dne), tak je mimčo o týden mladší (i dle všech utz...), ale prostě v čr se jde jen podle poslední ms, takže dle poslední ms jsem tam byla přesně 14+0 (v tehu prukazce mám termín porodu 29.1. a dle utz 4.2)

beruskaev
1. srp 2011

@jemi aha, tak to jo, to jsi na tom stejně jako já 🙂 já mám termín v průkajdě 9.2. ale mimi o 5 dní menší, takže podle UTZ 14.2. Z registrace mám trošku strach, aby mě vzali, nám to vychází na čtvrtek, tak snad se zadaří 🙂

jemi
1. srp 2011

@beruskaev já jsem z toho měla taky strach, byli jsme tam 2,5 hodiny předem, ale nakonec to bylo v pohodě. Ještě ti poreferuji jak to tam bude vypadat zítra, protože tam jdu ráno jako prvorodička na utz. pánve

beruskaev
1. srp 2011

@jemi to budeš moc hodná. Na ten UTZ pánve tě poslal tvůj mudr nebo Ti to řekli v Podolí? Já jsem taky prvorodička a zatím mi nikdo nic o UTZ pánve neříkal. Jenom mě sestřička v poradně měřila nějakýma kleštičkama..

rebelie
1. srp 2011

@jemi @beruskaev DO Podolí musíte přesně ten den, co jste 14+0tt, ale co vím, tak někdo, kdo se nedostal to pak zkoušel ještě na termín podle UTZ... (když jsou dál od sebe, uznávají, co vím, oba dva; já je mám jen 2 dny od sebe, což se bere prakticky jako shoda).

beruskaev
1. srp 2011

@rebelie díky, já je mám 5 dní od sebe a můj gynekolog mi taky říkal, že kdyby mě nevzali na ten první, že mám zkusit ten druhý.. Je to ale hrůza, já trpím těhu nevolnostma a ta představa jak vstávám před 5 abych tam pak 6.00 byla a pak na mě třeba nevýjde řada a za 5 dní znova to je děs. Na první pokus půjde partner, protože já budu mimo Prahu, tak doufám, že se mu to podaří a další pokus nebude, ten bych už musela jít já a teda asi ještě dříve..

jemi
1. srp 2011

@beruskaev
@rebelie
jo holky a na ten utz pánve nemusíte (do zprávy mi někdo psal že je to jen průzkum) tak jsem tam volala a je to dobrovolný průzkum svalu pánevního dna před a po porodu, pro vás to nemá žádnou informační hodnotu. Já myslela, že jde o to jestli porodím mimčo přirozeně, ale o to prý vůbec nejde a ani to u toho utz nezjištují. Takž já tam nejdu (a ještě co jsem četla v diskusích je to dost ponižující vyšetření)- https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra...
psala to tam 24.7. ojika

beruskaev
1. srp 2011

@jemi už se ke mě tato informace taky dostala a pročítám si to..

loretana
4. srp 2011

ahoj holky, tak jsem od včerejška zaregistrovaná🙂 s manželem jsme dorazili v 5:20 do Podolí a když jsme přišli k vratům do porodnice, byly zamčené. Tak zvoníme na zvonek a tam vrátný, že nás nepoustí, že je to nové nařízení, až v půl 7... tak mu na to říkám, že tady je běžné, že se chodí k registraci už takhle brzy a ptala jsem se ho, jestli jako těhotná mám v zimě dal¨ší hodinu a něco stát před dveřmi, byl neoblomný a řekl, že nás prostě nepustí... Holky, můžu vám říct, že jsem se chtěla otočit a jet domů... a po pár minutkách, paní, co sedí hned za těmi hlavními dveřmi, vyšla a říká "Proč Vás nepoustil? On je na hlavu" a normálně nás pustila... A navíc, jeden tatínek už tam byl... uf, byla to fuška, ale dostali jsme se dovnitř🙂
Do 6:45 jsme byli snad jen 3, pak přišly další dvě paní... přesně v 7 otevřeli a já si bláhově říkala, že když je nás tam 5, že se opravdu seřadíme, jak jsme přišli - omyl... Paní, co přišla ve třičtvrtě na 7 se v pohodě vecpala jako první, bez jediného slova... Já vím, o nic nejde, ale tohle mě teda dokáže vytočit - my tam sedíme tak dlouho a mě by hanba fackovala tam přijít, vidět, že tam sedí ostatní a nacpat se první....
Samotná registrace naprosto v pohodě, chtěla mě hnát na urologii, ale odmítla jsem to, byla v pohodě...
Takže holky, chce to se obrnit trpělivostí a k těm dveřím se třeba postavit už v půl 7, ať máte jistotou, že na vás vyjde řada. Nás tam sice bylo takhle málo, ale když jsem odcházela krátce po 7, už tam bylo dalších 8 maminek, takže akorát...
Držím pěsti při registraci!!!🙂

beruskaev
4. srp 2011

@loretana gratuluju k úspěšné registraci 🙂 Nebyl tam někde ten sešit, jak se do něho má psát pořadí jak se příjde? Holky o něm psaly, že by tam měl být.. ještě jsem se chtěla zeptat, je zapotřebí kartička pojištěnce nebo stačí jenom těhotenský průkaz. Půjde tam jenom přítel, protože já jsem celý týden mimo Prahu a moc se mi nechce být i bez kartičky pojištěnce i bez těhu průkazu..

bl4nche
4. srp 2011

beruskaev: zavolej si na kartotéku, určitě ti řeknou, jestli i průkazku pojištěnce. Já si to už nepamatuju, jestli jí chtěly.
Ale ten vrátnej, ten mě opravdu dostal. Kdybych jela rodit v noci, to mě taky nechá čekat do půl sedmé? ;)

beruskaev
4. srp 2011

@bl4nche já se tam právě nemůžu dovolat, ale budu zkoušet..
vrátnej je blb, nechápu o co mu šlo, asi nový, že neví, jak to tam chodí, vždyť ty ženské tam takhle chodí každý den, nechápu..

beruskaev
4. srp 2011

tak se mi povedlo se dovolat, potřeba je průkazka a kartička pojištěnce. V případě, že jde místo těhulky někdo jiný, tak stačí kopie, z průkazky stačí stránka kde je jméno, rodné číslo a datum porodu (v mém případě 1, ale říkala, že je více typů průkazek), na originálu netrvají z důvodu, že ho má mít těhulka pořád u sebe.. Tak to mě paní moc potěšila..

loretana
4. srp 2011

@beruskaev
@bl4nche kartička je opravdu potřeba, ale vidíš, nakonec se to dá vyřešit takhle kopií...
vrátný byl prostě borec, teď se tomu už směju🙂

loretana
5. srp 2011

@beruskaev jen doplňuji, sešit ani papír ta nikde nebyl... asi záleží na sestrách, které tam zrovna jsou, jestli ho tam dají, nebo ne...

jemi
5. srp 2011

@beruskaev já tam byla v neděli a papír tam vážně nikde nebyl a to jsem ho sháněla

@loretana taky se nám stalo, že když otevřeli dveře kartotéky, tak se tam všichni nahrnuli, já se musela jakoby předběhnout na to moje 2 místo, (nidko nic neřekl), ale všimla jsem si, že třeba pani co přišla 7má, stála va řadě 4tá a bylo ji to asi fuk, ale teda nikdo jí nic neřekl a registrovali nás všechny.

loretana
5. srp 2011

@jemi tak to máme podobnou zkušenost... jasně, když si všichni vejdou, tak je to asi jedno, ale kdyby na mě už řada nezbyla jen díky tomu, že mě někdo předběhl, krev by se ve mě nedořezal🙂🙂🙂

rebelie
5. srp 2011

Taky doplnění - mě si zapsala paní na vrátnici - hned za vchodem vpravo - včetně času příchodu, ale myslím, že nezapisovala všechny, takže se o to pak nedá moc opřít... Ale můžete se jí sami vnutit, ať si vás zapíše a kdyby něco, tak se pak na ten zápis odvolávat... Jinak v den mé registrace se všichni zapsali přesně v tom pořadí, co přišli (ale pravda, v 7h zbyla ještě 2 místa, kdyby nezbývala, nevím, zda by ti lidi byli tak slušní).
@loretana Ta zkušenost s vrátným je fakt neuvěřitelná... jako by to už takhle nebylo dost pokořující a trapné...

mavanka
6. srp 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, registruje se podle termínu dle MS nebo to jde i podle UTZ? Já mám podle UTZ zítra a podle ms v úterý, tak si říkám, že bych to klidně zítra zkusila taky, jenže to musím já a vzít s sebou dceru... v úterý vyšlu manžela... tak abych se tam nehnala zbytečně...
A dá se tam někde parkovat?
Díky

ninouche
6. srp 2011

@mavanka ahoj, jestli si pamatuju spravne, tak mne rekli, ze mam moznost registrovat se oba dva ty terminy - doslova mi sestra rekla "vy mate stesti, mate dva ruzne terminy, maminky, kterym se shoduje dle MS i UZ, to maji horsi" 🙂 Nicmene to bylo cca pred rokem a pul 😅 tak se mohlo neco zmenit. Jo a manzel tam tehda byl hodinu a deset minut pred otevrenim okynka a byl 8. z 12 registrovanych, tak pozor na to... Parkovali jsme v ulicce vpravo vedle vjezdu do porodnice (zavory), misto tam vetsinou bylo. Pobliz je ale i parkoviste.
Hodne stesti 🙂

mavanka
6. srp 2011

@ninouche díky moc, zítra spoléhám na to, že kartotéka otevírá až později, takže bych ráda stihla přijít ještě než otevřou (jenže mám dceru, která si docela ráda přispí, zvlášť ve dny, kdy mám být někde včas), ale když to zítra neklapne, nařizuju v úterý budíka manželovi na čtvrtou 😀

mavanka
7. srp 2011

tak jsem to zvládla, sice princezna spala až do osmi, v půl deváté už jsme byly v autě a lehce po třičtvrtě na devět v kartotéce... a zbylo na mně poslední volné místo 🙂

nety88
7. srp 2011

Ahojky,
nevíte náhodou co znamená zratka IND. V úterý jdu naposled do poradny domluvit se na vyvolání. Ale nejsem si jistá, jestli nemysleli, že mi porod budou vyvolávat už v úterý (to budu 41+3). V průkazce mám napsáno MON 7:00 + IND.

mavanka
7. srp 2011

@nety88 No to by klidně mohlo znamenat indikovaný porod, tj vyvolání (v 7 monitor a pak vyvolání), ale otázka je, jestli tím myslí, že se s tebou domluví, nebo jestli už Tě rovnou chtějí hospitalizovat... to tu asi nevykoukáme, nejlepší asi bude tam v pondělí zavolat...

sipkova1
7. srp 2011

Ahoj holky které máte nebo budete mít zimní miminka, můžu se zeptat, jak jste oblíkli miminko na cestu z porodnice (tj. kollik a jaké vrstvy), vezli jste/povezete ho v zavinovačce, dece, fusaku…? Díky moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru