Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gepe
14. bře 2013

@lullaby87 neni zac 🙂 jj stav za to nic nedas, bufik ok, v automatu dobra cokolada a budes aspon i sama mit pak klid, ze to mas "jisty" 😉

luckar
14. bře 2013

@lullaby87 stačí si tam zapsat to číslo (na desky, nebo na první stranu) a razítko ti dají až půjdeš poprvé do kartotéky vyřizovat papíry. Oni tě mají zaregistrovanou pod tím číslem i se jménem a údaji, takže to nelze zaměnit a nevadí to (vlastní zkušenost)

lullaby87
14. bře 2013

@luckar děkuji! tak to jsi mě docela uklidnila.. vyřizovat papíry tedy půjdu až v tom 36 týdnu, že?

lucie777
14. bře 2013

@romcovaklarka Ne, to bylo u Apolináře, já byla vyplašená prvorodička, navíc mi porod vyvolávali 3 dny a byla sem pak už dost vyřízená, oni by mi to snad ani sami od sebe neřekli, že už tu první noc ji něco dali, to řekli jentak mimochodem, ona byla malinká a já neměla mlíko, takže pak sem dokrmovala celou dobu, co sme tam byly, já ani nevěděla, jak to s tím krmením vůbec má být, pak zpětně sem si samozřejmě říkala, že je asi divný, že vlastně první přiložení bylo cca 18 hodin po porodu, když nepočítám to na sále, kde se stejně nepřisála.

luckar
14. bře 2013

@lullaby87 já si volala někdy kolem 34tt abych se objednala a pak při první návštěvě se jde rovnou do kartotéky a tam podle toho čísla všechno dohledají, doplní si údaje a vystaví kartu. Potom rovnou do poraden 🙂.

gepe
14. bře 2013

@luckar a @lullaby87 papir z registrace z 20.02.2013
"Dlouhodobě zavedeným systémem v pražském porodnictví jsou prenatální kontroly v příslušné porodnici od 36. týdne těhotenství. Většina komplikací při porodu je předem odhadnutelná – při prenatální péči v ÚPMD na konci gravidity jsme ve většině případů schopni zjistit rizikové faktory, které by mohly ohrozit zdárný průběh porodu, a na tyto komplikace se připravit nebo jim předejít. U maminek, které nejsou v naší porodnici zaregistrované, nejsme schopni takto pružně zareagovat." zdroj: http://upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

Jinak si vse zjisti primo u te zname co Ti zaridila registraci a pracuje v Podoli, nemusis se pak vyptavat na diskusi a budes mit klid 😉 Jinak k tomu razitku a reg. cislu, ja jsem ten typ, co mam rada vse na papire. Jen praxe me naucila ze co neni na papire, jako by nebylo 🙂)

lullaby87
14. bře 2013

@luckar
@gepe fakt děkuji holky 🙂

luckar
14. bře 2013

@gepe to je přesně to, co jsem psala...cca. ve 34tt zavolat a je to. Ty potřebné údaje jsou snad automatické u každého doktora, protože se to při každém z odběrů do průkazky píše 😉. A předpokládám, že teď od dubna to budou posílat na email, nebo jak to bude fungovat...taky člověk bude bez razítka, když to bude po netu.

gepe
14. bře 2013

@luckar nic jsem proti Tvemu predchozimu sdeleni nerekla 🙂 Bohuzel ty info nejsou automaticke u kazdeho doktora. 😕 uz mlcim radsi 😀 ja to poreseny mam.

luckar
14. bře 2013

@gepe 🙂 v pohodě, jinak se teda divím, že to někde nedoplňují, protože právě na tyhle údaje jsou hlavně kolonky v průkazce...Každopádně ať se v Podolí líbí, já byla pokaždé max. spokojená.

romcovaklarka
14. bře 2013

@lucie777 Hmmmm... To se fakt ale dost divím, to je teda přístup 😕 Já jsem prvního rodila císařem a měla jsem mlíko až 4. den a o nějakém dokrmu nepadlo ani slovo. A první přiložení 18 hodin po porodu, to jsme někde před 30 lety, ne? Mně třeba prvního přinesli prvně už nějakých 1,5 hod po porodu, což na to, že jsem měla akutní sekci v celkové narkóze hodnotím pozitivně. Teď s druhou v Podolí taky nikdo o dokrmu nic neříkal, jen dávali podepsat nějaký papír s informací / dotazníkem že když mimi nezačne včas přibírat, tak dokrmujou mateřským mlékem a že s tím souhlasím, tak jsem tam jen doplnila, že to musí být alternativním způsobem a ne z flašky - ale stejně na to nedošlo, 3. den už přibrala.
@gepe Neměla jsem, ani mi nic nenabídli. Sice jsem nechtěla, ale v plánu jsem ohledně toho nic myslím ani neměla. Možná mi ale nic nenabídli proto, že už se to nestíhalo? Když mě přijali (resp. odvedli na box - strávila jsem na příjmu snad hodinu 😅), tak jsem už byla na 6cm a kontrakce po 2 minutách.
@luckar No úplně automatické to všude nebude... Já jsem si na poslední poradně u své dr. dala zkontrolovat podle toho papíru, co tu dala @gepe , jestli to všechno mám, a sestřička mi jen řekla, že sice nemám BWR 2x, ale jen 1x, ale že oni to 2x prostě nedělají 😀 a tím to zhaslo. Takže mě na to pak poslali v Podolí v té první poradně.

lucie777
14. bře 2013

@romcovaklarka No já už o tom radši nebudu ani moc přemýšlet nebo se ještě naštvu, jak to u Apolináře dělali, ale já si holt nechala všechno líbit, ale na druhou stranu, já byla nezkušená, věděla sem kulový a jim věřila, takže teď už bych samozřejmě taky očekávala jinej přístup, i proto chci do Podolí, kde mi snad vyhoví! Já třeba ani nechci mimi před a po každým kojení vážit, to mi přijde taky jako děsná buzerace..

romcovaklarka
14. bře 2013

@lucie777 Tak v Podolí se teda od 3. dne taky musí vážit. Resp. nevím, zda by ti to na zvláštní přání "odpustili", ale standard to tam je. Já teda vážila, mně to nějak nevadilo.

ilka_milka
14. bře 2013

@lullaby87 jj, presne jak popsaly holky výše.... v den registrace mi dali razitko (s tvým registracnim cislem, pod kterým budes celou dobu u nich vedená - jak na kontrolach v ambulancich, tak na porodnim sale, atd.) porodnice do mé těhotenské průkazky a vlastne se už muzes ihned objednat do ambulance, pokud chces chodit po zbytek tehu tam.... 🙂 takže si ihned poregistraci zavolas do ambulance a muzes jít už za 3 týdny k nim na UZ do ambulance a pak te uz budou objednavat pravidelne, jak je to predepsaný....
a nebo si chod dal tam, kam chodis a v porodnici se nahlas nejpozdeji v 36tt k pravidelným týdenním kontrolám před porodem 🙂

aajda
15. bře 2013

Já byla poprvé v Podolí 7 dní a celou dobu bez mlíka a přikrmili mi ji až pátý den v noci, celý pátý den už to bylo takové na hraně... ráno mi řekli, že když nic, tak by prřikrmili... večer jsem tam šla, jedna sestra mě ještě přemlouvala, ať zkusím vydržet, ale druhá naopak, tak jsem jí trochu dali...

A vážení mě teda nebavilo, protože na těch klasických vahách neumím vážit, mimčo se pořád hýbe... škoda, že tam nejsou digitálky. Navíc jsem pořád zapomínala to číslo před 😀

Jinak k těm vyšetřením, můj doktor třeba nedává automaticky tu kopii o krevní skupině, píše to do průkazky, ale papír mi museli okopírovat extra. A teď se mě na první poradně ptali, kdeže mám výsledky screeningů, jako kopie zpráv. A že by je rádi měli, tak si pro ně mám skočit ke svému doktorovi...

ladie
15. bře 2013

@aajda to jsem měla stejně. Nejen, že ty klasické váhy jsou na prd, protože stačí, aby se mimčo pohlo a ručička lítá, ale hlavní je ta laktační demence 😀 Ve dvou ze tří případů jsem zapomněla, kolik že měl před kojením 😀

A taky - podle klasické váhy vypil tak 5-10 a to se jedné sestřičce nezdálo, tak ho převážila na digi váze u nich na sesterně a vypil 20. Takže tak 😒

lucie777
15. bře 2013

@aajda @ladie 😀 A proto bych se na celý vážení před a po kojení vyprdla, když není mlíko, asi toho moc nevypije a když je mlíko, tak si vezme, kolik chce, chápu, že celkově by mimi nemělo moc hubnout, ale to neustálý vážení mě dost stresovalo. Ale nedávno sem mluvila se známou, která taky rodila v Podolí a říkala, že si ty čísla vymýšlela.. 😀

evab.
17. bře 2013

@ladie
@lucie777 I mě to vážení otravovalo, také jsem skoro nikdy nic nenavážila, neustále jsem od sester poslouchala kolik by mělo mimčo vypít, vážilo mi to pořád málo tak kolem 10 - 15, nicméně při ranních vizitách bylo vidět, že Páťa přibírá, jedl krásně, tak jsem si pak už taky ty čísla vymýšlela abych měla pokoj

arrowka
18. bře 2013

Ahoj holky, dnes jsem byla v Podolí na ultrazvuku. Do průkazky mi nic nenapsali (dostala jsem zprávu zvlášť), ale natiskli mi na přední stranu průkazky smajlíka. 😕 To je jako normální? 😀 Má taky někdo z vás v průkazce smajlíka z Podolí?

romcovaklarka
18. bře 2013

@arrowka Já tam měla taky smajlíka, ani jsem si nevšimla, kdy se mi tam objevil a najednou jsem na to koukala jak zjara 😀

arrowka
18. bře 2013

@romcovaklarka Já si toho taky všimla až později. To má být jako záruka, že se tam na nás budou stále usmívat? 😀

romcovaklarka
18. bře 2013

@arrowka Tak to netuším 😀 Ale byli tam většinou milí, tak snad jo 😉

luckar
19. bře 2013

@arrowka taky jsem ho dostala 😀 a teda trošku mi uniklo proč 😀

krysulka
19. bře 2013

ahoj všem 🙂 právě se rozhoduju jestli rodit v Podolí nebo u Apolináře, moc prosím o radu, vy které jste tam rodily, jak to tam pak chodí na klasickém standardu na odd.šestinedělí? Dočetla jsem se na jejich webovkách, že jsou povolené návštěvy "jen" mezi 15.-16. hodinou a pak max. do 18h na chodbě což mi přijde hrozné a proto ted nevím zda tam jít rodit nebo ne. Když bude manžel v práci do 7 do večera tak se nemá šanci tam dostat....je to tam tak skutečně jak píšou nebo se tam někam dá jít i mimo tu dobu? Vím že u Apolináře do jde až do 22h aspon na chodbu. Děkuju za všechny odpovědi, jsem z toho trošku mimo, neboť už nemám na rozhodování moc času 😢

milka77
19. bře 2013

@krysulka no, nevím, jak to tam je teď, ale já rodila v roce 2011 a návštěvy i mimo ty vyhrazené časy byly úplně v pohodě - a klidně i na pokoji, vlastně jsem nikdy nebyla s návštěvou na chodbě🙂samozřejmě záleží i na holkách, které s Tebou budou na pokoji, aby jim to nevadilo...my byly bezva "parta" (trojlůžák) a vyšly jsme si vstříct🙂 takže za mě Podolí velká spokojenost - a to nemluvím jen o návštěvních hodinách, ale o celkovém přístupu...příště zase jedině TAM🙂

krysulka
19. bře 2013

@milka77děkuju za reakci... mě by klidně stačilo když by manžel mohl přijít i na chodbu,ale bojím se hlavně toho aby se mi nestalo, že ho vyhodí a nebo vůbec nepustí 😖 ☹ když to bude např. ve 20h k vůli práci...jinak na pokoji by to samozřejmě bylo super, ale hlavně aby mohl aspon na tu chodbu nebo někam mimo pokoj....jinak u mě taky vede Podolí před Apolinářem ve všem ostatním 🙂

hell_mart
19. bře 2013

Já myslim, že je to na domluvě. Rodila jsem tam v roce 2011 a návštěvy mimo povolenou dobu byly v pohodě. 😉 Podolí je super! Porodní pokoj je krásný, sestry na oddělení šestinedělí jsou milý, příjemný a ochotný! Kamarádka rodila u Apolináře a ačkoliv si chválila vše kolem porodu, tak naopak oddělení šestinedělí, respektive sestry, jí málem svým přístupem připravily o mlíko.

bl4nche
19. bře 2013

@krysulka: nemám úplně nejčerstvější zkušenost, ale ty návštěvní hodiny celkem dodržovali. Po prvním porodu mi manžela vyhodili - na pokoj sem se dostala před šestou, druhá matka šla zrovna kojit a sestra řekla, že pak už přijít nemůže, že už je po návštěvních hodinách. Druhý den jsem ale měla návštěvu na pokoji cca do půl sedmé a nikdo nic neřekl. Vím, že někomu chodily návštěvy třeba po obědě na chodbu. Ale jak vstřícné budou, co se večerních návštěv týče, netuším. V sedm se mění směny, takže tou dobou určitě do pokojů chodí. Nechci od Podolí odrazovat, ale pro jistotu píšu zkušenost. Nejlepší by byl samozřejmě nadstandard, tam je to všem putna.

luckar
19. bře 2013

@krysulka rodila jsem nedávno a na večerní návštěvy na chodbě jsem se domlouvala s vrchní sestrou přes den. Byla za mnou sestra, která pracuje do večera a býval tam ještě jeden tatínek. Akorát nebudete moct na pokoj. Ale jedna sestra byla protivná a tvářile se na nás extra kysele. Odpoledne jsme se na pokoji tak nějak střídaly, protože když přišla návštěva každé mamině, tak tam byl blázinec. Jinak byla jsem na P3. A poprvé na P1 a tam to neřešil vůbec nikdo.

terkajesterka
20. bře 2013

manžel za mnou chodil mimo návštěvní hodiny, jednou tam byla dokonce švagrová po 19.hod a nikdo to neviděl jako problém (před 5 lety). Spíš bych řekla, že to záleží na službě sester, popř. by se to mělo dát s nimi domluvit. Byla jsem na P2 a P4 (jestli si to dobře pamatuji).
A většinou jsem se snažila s návštěvou být na chodbě kvůli soukromí ostatních maminek na pokoji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru