Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

senja
23. kvě 2009

anicko, diky moc za informace 😉 Pokud mas na mysli gynekologa, tak za tim uz nejdu, uz se se mnou rozloucil az do sestinedeli 😎 Ale zkusim to poresit nejak jinak, abych nakonec do tech kurzu v Podoli dostala, snad mi to vyjde 🙂

poletucha
24. kvě 2009

senja... 😀 no ja budu ta kojna 😀

jancaroul
24. kvě 2009

Senja: Poporodní vložky jsou na odd. šestinedělí k dispozici neomezeně (zásobníky na chodbě před WC a sprchami). Erár myslíš jako pro mimčo? Pokud ano, tak také je v omezené míře k dispozici - cca 2 košilky, zavinovačka a 2-3 ks bavlněných plen na den, o další je možné poprosit u sestřiček, občas je ale problém s prádelnou, nedodají včas nové zásoby a pak je nouze. Jinak na předporodním kurzu v Podolí se nácvik správného dýchání učí.

senja
24. kvě 2009

jancaroul Diky 😉 Erarem jsem myslela nocni kosili pro maminky.
poletucha 😀 Ja jsem si rikala, ze je to nejaky divny, znelo to jako ze stredoveku 😀

luckahr
24. kvě 2009

senja, jj, erarni kosile maji, ja jsem mela pri porodu erar a pak uz svoji. A ani se me teda pak uz nikdo neptal, jestli nechci erar.........takze jsou, ale asi s nima setrej

zdenkaradek
24. kvě 2009

Taky můžu potvrdit jak, erární košile, tak porodnické vložky. U porodu jsem měla erární košili, před odchodem na šestinedělí jsem si vzala svojí čistou a dole na mě na posteli čekala zase jejich erární. Vložek tam byl dostatek, siťovaných kalhotek 5 ks na osobu v zásuvce nočního stolku (akorát to byla velikost L, takže jsem stejně vytáhla svoje v M, protože mi lépe držely). S oblečkem pro miminka většinou bývají problémy o prodloužených víkendech, svátcích a tak (byla jsem v porodce o velikonocích), ale nadstandardy jsou asi lépe zásobeny.
Jsem moc zvědavá, co nás čeká v říjnu.

olii
25. kvě 2009

Ahoj holky 🙂, tak ja se vratila dnes z prvni poradny z Podoli a byla jsem velmi prijemne prekvapena... vse jsem zvladla na 40 minut, nejdelsi cekani bylo pred ambulanci a to jsem cekala cca 15 min., takze zatim naprosta spokojenost 😉
Jinak co se tyka tech vlozek/plen/eraru - chodila jsem na predporodni kurz, kde vedla hodiny o porodu PA z Podoli a ta rikala, ze je k dispozici 5 vlozek, 5 jednorazovych plenek - pak vlastní. Erar je mozny, ale neni to kosile, ale andelicek, takze ja si beru s sebou jak vlozky, tak plenky, tak kosili 🙂. Tasku mam jiz pripravenou, pry mohu rodit uz kdykoliv 🙂

luckahr
25. kvě 2009

Olii, s tima plinkama to tak bylo, ale ty vlozky, to teda se mi nejak nezda.........no ale jestli to jsou aktualni info, tak asi jo teda 😒

jancaroul
26. kvě 2009

Olii: 5 bylo síťovaných kalhotek, podle mě jsi si to spletla, vložky určitě k dispozici budou, ze začátku totiž nosíš i 3-4 najednou, takže to by byla zásoba tak na hodinu dvě 😀

olii
26. kvě 2009

no dam Vam vedet az budu mit vlastni zkusenost 🙂, mam to na papirku od PA napsane, jednorazove kalhotky rikala rovnou vlastni 🙂

krakra
26. kvě 2009

Ahoj holky, v Podolí jsem rodila před třemi týdny, tak mohu dodat čerstvé informace. Na porodním sále byli všichni naprosto úžasní - obě porodní asistentky i pan doktor. Čekala jsem mnohem více lékařsky vedený porod (u prvního dítěte jsem měla velké komplikace, takže jsem počítala se vším) a nakonec nikdo do ničeho nezasahoval, nic mi nevnucovali, ptali se, jestli souhlasím s postupem. Polohu jsem si mohla volit naprosto svobodně a kdybych se rozhodla rodit zavěšená na lustru, pan doktor s tím problém neměl. Opravdu jsem byla velmi mile překvapená. Asi je to tím, že už jsou to lidi mladší a tahle nová generace přistupuje k rodičkám s respektem. Problémy, které vznikly po porodu zvládli také výborně a celou dobu mě ještě stihli uklidňovat. Opravdu mi přichystali naprosto úžasný zážitek. Na svůj druhý porod budu moc ráda vzpomínat. Na šestinedělí jsem byla na P2. Nejdřív na normálním pokoji, pak na nastandardu. Jako druhorodička jsem se s personálem moc nepotkala, péči o mimi dost nechali na mě. S nikým vyloženě protivným jsem se tam ale nesetkala. I když bych řekla, že toho respektu už tam bylo míň. Člověk se musí trochu obrnit a protlačovat svoji vůli. Zase se mi ale potvrdilo, že mladší sestřičky už mají úplně jiný přístup a jsou mnohem vstřícnější. Celkově jsem byla moc spokojená, většinou byli všichni moc milí a ochotní pomoct. Co se týče eráru - košili mi nabízeli, ale byli evidentně rádi, že mám svojí. Koukala jsem, že neměla ani jeden knoflík, takže by to pro návštěvy byl opravdu zážitek - dekolt až na břicho. Vložky jsou k dispozici na chodbách v neomezeném množství. Síťované kalhotky vám dají jednorázově - myslím, že 5 ks. Plíny pro mimi musí být vlastní. Něco dají dětské sestřičky, ale moc se jim nechce 😉 Zavinovačku, látkové plíny i košilky jsem měla erární a množství mi stačilo. Trochu mě překvapilo, že jsou jenom tři jídla denně - žádná svačina, druhá večeře atd. To ale bez problémů donesly návštěvy, takže jsem hlady netrpěla. Jídlo bylo nemocniční, ale rozhodně nemůžu říct, že by se nedalo jíst. Snědla jsem všechno a ráda. Takže na závěr - já jsem si Podolí užila od začátku až do konce a nemůžu si na nic stěžovat. Držím všem palce, ať mají podobně pozitivní zkušenost a hlavně ať si užijí krásný a pohodový přichod na svět svého malého zázraku 🙂

beddy
26. kvě 2009

Ahoj, jsem registrovaná v Podolí a dle poslední kontroly budu muset na plánovný císař ☹

Prosím, jak je to s císaři, máte někdo zkušenosti? Musí mě vzít když jsem registrovaná nebo při plné porodnici mě pošlou jinam? Musím do porodnici s perinatologickým cedntrem a to je kromě Podolí jen Motol a Apolinář.

Jak dlouho předem se domlouvá termín, je li dle utz nebo TP dle ms, za jak dlouho po porodu se může manžel nebo pak já, jak mi umožní zdravotní stav, starat o miminko atd.
termín mám v září.

lullka30
26. kvě 2009

Beddy,ak máš plánovaného císaře, tak ta do Podolí zoberú.
Termín porodu som mala podla ms aj utz rovnaký 13.6. a naplánovali mi to dost na tesno na 11.6.
Na jipce som bola 24.hod a potom ma presunuli na šestnedelí a malú som mala až na 5.den, lebo mala žloutenku

senja
28. kvě 2009

Holky, mam asi trochu zvlastni pro dnesni dobu dotaz: Kdyz nebudu chtit mit mimi nostop u sebe, staraji se o nej dobre? Ne ze bych byla krkavci matka, ale myslim, ze budu mit co delat, abych se po porodu dostala do normalu (hlavne vzhledem ke svych silicim se tehotenskym depresim). Prijde mi, ze dnes uz kazda rodicka ma dita nepretrzite u sebe, takze asi to bude znit zvlastne a proto personal se o miminka tolik nestara, jako treba za casu nasich maminek, kdyz jim deti donesli jen na kojeni.

kristi
28. kvě 2009

senjo, ano dobre....jsou v pohode. Prinesou ti ho na kojeni a zase odnesou. Ja tam Miu nechala prvni i druhou noc,pac jsem byla nevyspana s dalsima 2 matkama na pokoji, rev atd...
pak sla Mia na slunicko, takze jsem ji nevidela skoro vubec, to uz bylo ale docela nuda

senja
28. kvě 2009

Dekuji kristi, moc jsi me potesila 😉 Jako ja doufam, ze budu moci maleho mit u sebe, ale kdovi jak to dopadne, tak pro jistotu, at vim 😖 Prece jen take budu potrebovat odpocinek 😉

kristi
28. kvě 2009

budes, jako kazda. Ja jsem byla rada, ze si ji vzali tu prvni noc, i kdyz jsem teda snad vubec nespala, pac ty endorfiny - to se neda. A druhou noc jsem je poprosila, at si ji vemou, ze jako fakt uz musim spat. Jsou hodny, vzdycky prinesly, nakojit a tak...a zase odnesli

mavanka
28. kvě 2009

Senjo, taky jsem měla malou první noc u sestřiček (ze čtvrtka na pátek), protože jsem od úterka od čtyř od rána kvůli začínajícím kontrakcím nespala, tak jsem měla co dohánět... a mohla jsem spát klidně, když jsem věděla, že se o ní sestřičky postarají a nemusím hlídat, jestli dýchá nebo něco nepotřebuje... sice mě několikrát za noc vzbudilo vedlejší miminko, ale zase jsem únavou usnula... druhou noc mi to nabízely zase, to jsem to ale chtěla zkusit sama, Kačka ale moc spát nechtěla a plakala a plakala, ve dvě jsem toho měla už dost (hlavně fyzicky, protože sedět už jsem nemohla (strašně mě škrábal můj jediný steh) a sílu na stání taky neměla), takže jsem sestřičky zase poprosila o pomoc...do třetice už jsme byly pohromadě až do rána 😀 sestřičky fakt vyšly vstříc.... a myslim, že tam byla spousta mamin, které na tom byly mnohem hůř, než já, takže se ničeho neboj a ať Ti všechno klapne 😀

katty6
28. kvě 2009

Holky, doneslo se mi, ze od 8.6. do 14.6. budou mit zavrene porodni saly v Podoli a tudiz nikoho nebudou brat. Chodim tam do ambulance, mam termin 3.6. ale obavam se, ze budu prenaset jelikoz nosim sve prvni dite.. Docela me stve predstava, ze bych nerodila v Podoli (libi se mi jejich pristup k porodum a celkem delaji dobry dojem).
Je tu nekdo kdo take ma termin kolem toho obdobi kdy nebudou prijimat? jak to planujete resit a jestli mate v zaloze jinou doporucenou nekym porodnici? Rada bych se totiz pripravila i na tuto variantu a zeptala se, ktere porodnice v Praze a klidne i kousek za Prahou jsou na podobne urovni jako Podoli? Rada bych rodila prirozene (pokud ovsem to situace dovoli), bez zbytecnych zasahu porodniku a mela dite co nejdele u sebe...

olii
28. kvě 2009

Katty6: toho se bojim taky 🙂, mam termin 19/6, ale pri posledni kontrole mi rekli, ze uz to muze byt kdykoliv, tak doufam, ze bud to bude driv a stihnem to pred malovanim a nebo teda nas cipisek vydrzi az do terminu 🙂.
Pokud se ale netrefime, tak proste az to prijde zavolam na 155, kde prijimaji (abychom nejezdili po Praze jak silenci 🙂 ) a dle toho se asi rozhodnem... brala bych Apolinare i Motol... z mimoprazskych porodnic je dobra v Melnice anebo Horovice... ale ja bych preci jen tu Prahu, aby to mel manzel bliz z prace 🙂

katty6
28. kvě 2009

Olii, tak to si myslim, ze se stresujes zbytecne brzy .. Me take pred tydnem rikali, ze to vypada na porod tak do dvou dnu, do tydne.. Jeste jsem byla vystresovana z toho ze budu rodit snad sama, protoze manzela mam v zahranici a nikoho tu v Praze nemam, jsem sama zavrena v byte. Tak jsem jeste premlouvla manzela at si vymeni letenky a pozada sefa o nalehavy odjezd o par dnu drive. Manzel to tedy udelal, prijede uz zitra, musel koupit nove letenky atd.
Dneska jsem ale byla na kontrole v Podoli a zadna zmena oproti minulemu tydnu.. vubec to nepokrocilo.. a pry to muze takhle vydrzet klidne i dva tydny anebo muzu rodit uz v noci..V tvem pripade bych rekla, ze krasne to stihas.. Mas vsechny sance, navic pokud je to tve prvni dite, tak se narodi spise po terminu.
To ja se toho prave bojim, hlavne toho, ze nestihnu to Podoli anebo ze by mi chteli porod vyvolavat..
Prave jak pises, take bych si prala tu Prahu, aby manzel to mel blizko, ale asi holt to nejde vse naplanovat. A porod obzvlast. Co jsem slysela, neexistuje nic co by spolehlive urcilo den porodu.. tak nezbyva nic nez cekat ☹

lullka30
29. kvě 2009

Tak sa som na tom podobne s tým termínom ako vy, ale v listopadu. termín mám 19.11. a od 23.11.sú porodné sály zavreté 😠

olii
29. kvě 2009

katty no uvidis, musis se s prckem domluvit, ja bych tedy nejradsi porodila uz pristi tyden 😀, treba se tam potkame 😉. Clovek asi nad tim nesmi moc premyslet a stresovat se... holt kdyz to prijde v blbou chvili, tak se pojede jinam... porodit musis 🙂 je to vzdycky o lidech a jejich pristupu... me na Podoli lakalo to prostredi a hlavne samostane porodni saly, ale mozna, ze az nastene hodina H budu rada, ze se me nekdo ujme 🙂
Odkud jsi z Prahy?

katty6
29. kvě 2009

Olii, bydlim na Flore 🙂 a kde ty?.. Na Podoli se mi libi, ze pristupuji k porodum jako k necemu prirozenemu, nesnazi se do toho zasahovat kdyz jde o fyziologicky porod, daji ti vybrat polohu a take respektuji porodni plany. No ovsem neni zanedbatelne i to prostredi, maji to tam hezky zarizene, a jak pises samostatne porodni saly. No uvidim jak to nakonec dopadne, s prckem uz jsem teda promluvila 😉 snad na me da..
Ale je pravada, ze nema smysl se stresovat, ono to spise chodi tak ze to dopadne presne tak jak nechces.. Takze se pokusim uklidnit a nechat tomu volny prubeh..No a pokud budu prenaset tak zkusim ten zazracny ricinovy koktejl na urychleni. Mozna nakonec to Podoli vyjde a treba se tam i potkame
😀
Jinak jsem slysela dobre ohlasy o Bulovce, Apolinari (tam ale nemaji samostatne porodni saly ☹ ) Byla jsem take s manzelem na prohlidce Vinohradske porodnice a to teda nemuzu doporucit, des a hruza..
😲 Hlavne se tam k porodum stavi jako k nejake operaci, rodi se prevazne vleze, jelikoz maji snad jen jeden nove zarizeny sal s polohovatelnym lehatkem a porodni stolickou, mimco odnasi do vyhrivaneho inkubatoru min na hodinu, klystir a holeni je pravidlem, rooming-in neni samozrejmosti..A to navzdory tomu ze na svych strankach pisou samou chvalu. Takze pokud bys rada prirozeny porod, tak tam urcite ne ...
Budu ti drzet palce, at vse dopadne podle tech nejlepsich predstav a dej urco vedet jak to bude postupovat 🙂

olii
29. kvě 2009

Tak to bydlis na opacnem konci, ja jsem z Pocernic 🙂.
Jj, o Vinohradech se tohle hodne povida, ale zase mam 2 kamaradky, ktere tam rodily a nemuzou si stezovat, takze to bude asi opravdu o pristupu lekaru a PA...
Taky Ti drzim palce s tim ricinovym koktejlem Te obdivuju, do toho ja bych nesla 🙂, to ja zkusim radsi sexik 🙂
Proste nekde porodit musime 🙂

senja
29. kvě 2009

katty6 Kamoska mi doporucovala jakozto alternativu Thomayerku, rodila tam 2x a pry naprosto bez problemu. I kdyz kazdy ma svuj nazor, nekomu to sedne, nekomu ne 😉 Mimochodem, ty hodlas odmitnout klystir a holeni?

poletucha
29. kvě 2009

holky co uz jste rodily v Podoli...kdo vas rodil? a byly jste spokojeny?

ilonecka
29. kvě 2009

Můj porod a pobyt v Podolí. V 36.týdnu.

V 11.30 hod. mi praskla na nábřeží voda, jako neregistrovaná jsem se ocitla ve 12.00 hod. na příjmu, voda tekla a tekla a tekla do 21.30 hod. Podotýkám, nikdo mi neudělal ultrazvuk, jen dvakrát monitor, kontrakce slabé. Pak doktor zjistil v těch 21.30 hod., že jsem otevřená na 1,5 cm, tak jsem šla na porodní sál. Tam jsem si to užívala s kontrakcemi do 01.00, kdy personál usoudil, že kontrakce jsou slabé, tak jsem dostala dvě baňky. Ve 3.00 jsem v šílených bolestech žádala epidurál, několikrát přivolávala sestru, kdy už ten anesteziolog přijde, dostavil se až ve 4.00 hod. Za hodinu mi epidural došel, v 5.30 hod. mi ho přišli dopíchnout, zabral na 5 minut. Otevřená jsem stále byla na 1,5 cm. Já s těhotenskou cukrovkou, vysokým tlakem (preklampsie - otoky až pro natočení dokumentu) a tachikardií jsem tam trpěla jak blbec, týden jsem si píchala inzulín, měla Dopegyt a Vasocardin, to vše mi zakázali užívat. Pak, když už jsem tam řvala jak ta kr...na prázdnou místnost konečně asi v 7 ráno přišla doktorka, vynadala mi, proč jsem si nevzala prášky na tlak, zjistila, že asi to už půjde... a začalo rodeo. 3 sestry mi skákaly na břicho, 10 jich s prominutím čumělo (měnily se směny). a dvě doktorky to naše mímo chytaly. Za "vteřinu 12" se holka dostala na svět, nešla vůbec ven, řvaly na mě ať tlačím, vůbec to nešlo a pak se zjistilo taky proč. Kdyby dámy udělaly ultrazvuk, tak by zjistily, že holka je velká, vážila 4510g. Můžu vám říct, že měla hematomy po celym těle, tím pádem silnou žloutenku asi 389. Svítili na ní týden, měla z toho i teplotu. Z toho porodu byla celá zničená, ufnukaná, nikdo na ní nesměl sáhnout. Hodnoty 6-8-9, kyslík. Doktorka co mě rodila jen řekla "pěkně jste si jí vykrmila" a to bylo všechno. U rodičky s těhotenskou cukrovkou se má snad očekávat velký dítě. Když jsem v Brandýse nad Labem, kde jsem měla původně rodit, říkala ať mi udělají ve 34.týdnu ultrazvuk, jestli nemám obra, tak mi řekli, že to stačí až v 38.týdnu. Jo, to už jsem měla dva týdny po porodu Vážení. Řeknu vám, trpěla sem jak zvíře, 18-ti hodinový porod byl super.

V tom Brandýse mi zjistili den před porodem bílkovinu v moči, ty otoky a tak, chytře mě poslali přes celou Prahu k internistce do ÚPMD, aby mi naplánovala porod (????). No a právě tam mi praskla ta voda. Abych nezapomněla, na příjmu jsem jim říkala, že jsem k internistce objednaná, oni jí sháněli ať přijde než budu rodit a milá dáma přišla až další den dvě hodiny po porodu říct mi, že mám ještě Dopegyt brát a pro jistotu si měřit cukr. No sranda.

No, nikdy nechtějte bejt v Podolí na pokoji matek a ještě s holkou, která čeká na svého Vašíka už tři měsíce, chudák, nebo s holkou, která čeká měsíc, nebo s holkou, co má postižená dvojčata a s kyslíkem si je možná vezme domů apod. Hrůza, děs, běs, na psychice nepřidá, i když se na vaše dítě svítí kvůli "blbé" žloutence oproti problémům jiných maminek tak se držte. A dejte pozor, ať vám chytrá ukrajinská uklízečka nevyhodí kytky z vázy od manžela a příbuzných, jako to udělala mně. Mrcha.

Porodní sály jsou tam super, to je fakt. A ta sestra co jí vždycky v deset skončil film a vlítla do pokoje, kde už všichni spali a zařvala: "změřte si teplotu" a dávala holkám kapačky. Ta byla úžasná. 😀

tegina
29. kvě 2009

Ahojky,
je mi lito Ilonecky, ale ono to je vzdy o lidech...na ktere natrefite a nekdy i o nas samotnych, jak si situaci vyhodnotime, kdo kolik z nas vydrzi..Jen chci uklidnit ty, co teprve rodit budete, ze je to urcite v kazde porodnici, kde se najde nekdo, kdo je nespokojeny..Ilonecko, vem si vzdy z toho to pozitivni, treba, ze Te vubec vzali, i kdyz jsi nebyla v Podoli registrovana 🙂 ja jsem zde rodila pred peti mesici. Uz jsem jednou prispevek chtela vlozit, ale po-te co jsem ho po 15 minutach dopsala a pak se mi zahadne smazal, jsem tak jiz neucinila.Ja jsem byla naprosto spokojena. Jak jsem rikala, je to o lidech. Kdyz to vemu odzadu a napreskacku. Me nevadilo podrbat s maminama na pokoji, nevadilo mi, kdyz se nektere v noci zbudilo dite. Vsak jsme v porodnici proboha. Kdo vi, ze to nesnese, at to vyresi nadstandartem. Tam ja bych se konkretne unudila. Potrebuju kolem sebe mit lidi. Nekdo resil nemastne , neslane jidlo, ja si myslim, ze na to, ze se musi vyhovet vsem, se jidlo dalo, dokonce vonelo. Opet nekdo resil, ze je nekde prach, no jestli by me napadlo se divat do skvir v radiatoru. Spise me prekvapilo, ze Ukrajinka neco lesti snad 3x denne..To ze jsou nekde v kose zakrvacene vlozky, no proboha 🙂 .. vsak jsme v porodnici, ne? 😀 Kdyz je na patre napr.30 rodicek, ktere maji zpocatku i tri vlozky na sobe, tak jak to resit. Kose se vymenuji taky nejmene 3x denne, takze taky v poho. Lezela jsem pro upresneni na P1.
Obdivovala jsem trpelivost sester, kterou venovali prikladani a kojeni. Az jsem si u jedne myslela, jestli snad neni lesbicka. 🙂 , ze se po trech dnech porad tak snazi, po cisari vam dele trvva rozkojeni 😒 ..i jsem se divala, jestli nema vetsi biceps..no taky prima. Lezela jsem zde snad 10 dnu, maly mel zloutenku, ale i tak jsem nepochopila jejich system stridani sluzeb, kazdopadne jich je tady moc, navic se asi i stridaji u deti. Tak se mozna nekomu stane,ze natrefi na nejakou nevrlou, nebo resici osobni problemy doma, ale mne se to opravdu nestalo. Spise naopak, obdivovala jsem je. To ze Vam kazda rekne trosicku neco jineho k vychove, to je snad taky normalni 🙂 je to dano vekem, zkusenostmi , povahou...vsak i vy se s kamaradkama ne vzdy shodnete v nazorech na vychovu 🙂 . Co vim uz od vice holek, ze treba na Vinohradech kojeni sestry neresi skoro vubec. Kamaradka se mazlikovala pri prvnim setkani se svym prvorozenym koblizkem pul hodky. Po-te prisla sestra a zeptala se? Mate odkojeno? 😎
No a k porodu. 10 dnu jsem prenasela, sla jsem na vyvolavani. Po sesti hodinach zacali kontrakce.Coz uz asi necekali, protoze tableta ma zabrat do sesti hodin. Po trech hodkach bolesti v devet vecer jsem si sla rict o monitor. Byly sice ochotni,ale nechapala jsem jejich recicky, ze mi daji injekci na utlumeni bolesti a druhy den se bude pokracovat na novo..jsem mela celkem zvlastni porod...trosicku to zkratim.. ve 23 prijem, pak klistyr, po-te asi cekali, ze to bude par hodek trvat, ve finale jsem 23.45 lezela na stole s tim, ze se jsem otevrena 9cm. Behem dvou hodin, tak docela prekotne. Na to, ze jem rano pred tabletou nebyl v nicem ani naznak porodu. To jsem si myslela, ze mi chybi posledni 2 cm, pry je to uz jen jeden, kdy mi zjistili, ze se mi maly otocil koncem panevnim ☹ tak to jsem jeste nikde necetla, ze se to muze stat behem porodu...ale radsi nevedet.Tak jak pise Ilonecka proc strasit? Clovek si to pak privola nekdy sam. Taky mi behala husi kuze, z toho jake osudy jsem na rizikovem, v dobe vyvolani slysela o prubehu tehotenstvi a rizicich pri porodech...clovek kdyby to vedel dopredu, tak snad nejde ani rodit nebo ma cele tehotenstvi strach. Ale jsou to holciny, ktere maji chuderky smulu, a priroda je trapi a doktori se snazi...nektere naopak porod popisuji jako vynikajici zazitek.
Takze to tu rozepisovat nebudu. Vratim se k porodu, tim,ze jsem prvorodicka, tak se rozhodli pro cisare. Ve finale byl Tobiasek i pomerne velky 3920 g a 54 cm. Je to dobre, protoze jsem mela celou dobu takove krizove bolesti, ze jsem myslela, ze je to ma posledni minuta. Ale to ma asi snad kazda 🙂 . Ale nez neco riskovat, radsi takhle, muj zaver. Si muzete vyhledat co vse muze nastat pri porodu koncem panevni. Mozna hral roli i vek, 32 let, ale nahlas to nikdo nerekl.
Rodil me dr. Kucera a Vahla nebo tak nejak, takze spokojenost. V podstate mi kazdy chvali jizvu, myslim tim napr.vizity v porodnici, ma byvala gynekolozka i muj novy gynekolog. Takze jsou asi sikovni. Me se jizva sice moc nelibi, ale jsou horsi veci na svete. Takze ja jsem byla spokojena hodne 🙂 . Dalsi tehotenstvi se budu snazit zaregistrovat opet tady.Tak asi tak nejak, hlavne se nebojte, jak rikaji nase matky, uz jich tolik odrodilo, zvladnete to i vy. Tak pa.

senja
30. kvě 2009

Ilonecko, tak to je mi vazne lito, co jsi musela zazit, je to jako nocni mura 😢 Fakt priserne, na Podoli bych to nikdy nepomyslela 😔 Doufam, ze uz jste s dcerkou davno v poradku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru