Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
8. čer 2012

@neu.sona Tak to jsme to měly stejně, s těma ručníkama. Akorát já si zadek utírala vyhazovacíma utěrkama, protože si nějak nedovedu představit použít zakrvácený ručník dvakrát. 🙂
Kam sis teda dávala ty vložky? Já nad tím přemýšlela, ale moc nic mě nenapadlo, stejně jsem si po sprchování vždycky brala novou. Akorát ty kahlotky. Abych věděla, kdyby potřetí...

tichackova
8. čer 2012

@billietyna Vidíš to moc černě😉 Ano, platba za otce u porodu je trochu přepálená, ale co se dá dělat. Jinak přímo na porodním sále jsem měla normální košili a vůbec jsem si jí nezakrvácela, nebylo z čeho. Ale jak píše @alkena , kdyby něco, andělíčka ti vždycky dají. Jinak pokoje jsou v pohodě. Byla jsem tam 3 noci na normálním a neměla jsem problém. Ano, sprcha je mimo, to mi trochu vadilo, šikla by se na pokoji. Ale fakt to není nic strašnýho. Na další dva dny jsem byla na nadstandardu, měli volný ten nejlevnější - za 1000,- a byl super. Záchod, sprcha, televize, váha... Všechno na pokoji. A sestřička na zavolání telefonem. A o tom, že by se něco platilo za epidurál, jsem tedy neslyšela. Já ho chtěla, ale nakonec jsme ho nestihli, ale když mi na něj nabírali krev, tak o platbě nepadlo ani slovo.
Jako já byla v Podolí spokojená🙂

ivona83
8. čer 2012

@billietyna Za epidural se neplati, ted ve ctvrtek to rikala PA na kurzu.

ladie
8. čer 2012

@billietyna epidurál jsem měla zdarma.
Zpočátku jem hrozně chtěla na nadstandart, ale hned po porodu jsem změnila. Byla jsem na trojlůžáku a byla jsem ráda, že nejsem sama (byla jsem po císaři a prcka mi nosili první dny jen na kojení a pak postupně na delší dobu), mám si s kým pokecat, má mi kdo pohlídat mimčo, když jdu na WC a do sprchy... Na pokoji jsme měly i váhu na mimča, WC a sprchu hned naproti pokoje. Na sprchu jsem za celý pobyt čekala jen jednou max 10 minut, jinak jsem v koupelně (2 sprchy) vždy byla sama a nezažila jsem, že by na mě někdo klepal... Takže péči po porodu si pochvaluju.

Jo a k porodu jsem měla sbalená dvě stará manželova trička - volné, dlouhé, za košilky jsem fakt nevyhazovala peníze). A po porodu mi sestřičky vždy půjčily erár (stačilo je poprosit).

billietyna
9. čer 2012

Super,děkuji moc za odpovědi🙂 Uznávám,že jsem trochu plašan😀 Ale aby jste pochopily,je mi 21 a s přítelem jsme se rozhodli nechat si miminko s nadšením a po společných peripetiích to "zapadalo" do našeho plánu. Ale to jsem si ještě neuvědomila jaký jsem strašný srab😀 Mám to tak uplně se vším.. Sama přiznávám,že jsem opravdu velký strašpytel... Děkuju moooc!

evab.
10. čer 2012

@billietyna Souhlasím se vším co tu už bylo napsáno. Epidural je učitě zdama, k porodu jsem měla starou pánskou košili a pak dostala erární. Nejdřív jsem byla na dvoulůžáku a super, maličký pokoj hned u sprch, nikdy jsem nečekala, ale je pravda, že tam vůbec nebylo vyřešeno, kam si odložit ručník, košili a pod. Byla tam jen jedna polička, žádný háček, takže se pak není co divit, že si tam některé maminy odkládají i vložky. A pak jsem šla na nadstandart, hlavně kvůli vlastnímu wc a neomezným návštěvám, manžel dělá na směny a a do návštěvních hodin se nikdy nevešel. Já bych neplašila, člověk musí počítat s tím, že nejde do Hiltonu a pak se tam těch pár dní dá vydržet. Stejně je to hlavně o lidech, stačí jedna blbá sestra (v mém případě anestezioložka) a celkový dojem i z dobré porodnice je pryč. Já si teda v zásadě nemám na co stěžovat a Podolí bych jako porodnici doporučila.

billietyna
11. čer 2012

Je pravda,že kvůli těm návštěvám také zvažuji nadstandart.. Nevěděla jsem,že je ta možnost "přejít" z klasického pokoje na nadstandart a obráceně.. Myslím,ale že ten první den po porodu to snad ani nemá cenu,protože člověk musí být opravdu jak fyzicky,tak emocionálně vyčerpaný,že je rád když není sám..🙂
Tak děkuji za všechny ohlasy. Jen jsem se zalekla některých reakcí žen na tuto porodnici. Stejně tak,jako jsem se dívala na hodnocení mého gynekologa na některých stránkách a,že by bylo uplně fajnové se říct nedá. Přitom já jsem s ním nejvíce spokojená. Pak si,ale někde něco přečtu a začínám mít pochyby..

tina74
11. čer 2012

Co se týká návštěv, není zrovna moc příjemné kojit na normálním pokoji před návštěvou spolubydlící☹ Po císařském řezu si člověk zrovna moc nevybere polohu ke kojení, při které by měl víc soukromí...
Takže já jsem nadstandard velice ocenila, i když jsem si na něj musela dvě noci počkat (nebyl volný). První noc jsem byla na JIPce, kde se člověk už z povahy věci moc nevyspí (např. tam neustále pípají různé přístroje a chodí vás pravidělně kontrolovat, měřit tlak atd.), a druhou noc na pokoji se spolubydlící, které neustále brečelo dítě, a když nebrečelo, ona chrápala☹ Takže nadstandard byl vysvobozením nejen kvůli WC a koupelně pár kroků od postele, ale i možnosti konečně se trošku vyspat... Navíc je tam postel pro tatínka - můj manžel tam s námi byl 3 dny až do propuštění🙂

luckar
11. čer 2012

@tina74 tak je fakt, že s návštěvama je to spíš o pochopení dalším mamin. Muž se vždy došel podívat za náma na pokoj a potom jsme si šli spolu sednout na chodbičku, kde bylo sezení pro návštěvy. Pohlídal malou, já se v klidu vyspršila a bylo.
@billietyna neboj se toho, pokud narazíš na dobrý personál a spolubydlící, tak ti určitě nebude vadit ani standartní pokoj. I ta sprcha se dá v pohodě zvládat, prostě mimi doneseš k sestřičkám a potom si ho zase vyzvedneš. Dokonce nám jedna ze sester říkala, že se snaží "ubytovávat" maminy podle pohyblivosti po porodu. Takže ty co na tom jsou hůř, mají záchod a sprchu blíž a naopak.

billietyna
11. čer 2012

Nemyslím si,že budu tak závislá na miminku,že by pro mě byl problém ho nechat chviličku pohlídat sestřičkám,pokud to tedy nebude vadit jim. Přece jen sprcha trvá deset minut..🙂
Ale jak psala tina74, bojím se spíše spolubydlících. Na jednu stranu je určitě příjemné se podělit o zážitky a pocity s druhýma,na druhou stranu se také bojím,aby tam pořád neplakalo nějaké mimčo a nechrápaly maminy😀
Uvidíme,hlavní je,že je možnost jít na nadstandart kdykoli,pokud bude volný..🙂
A na jakém jste byly vy?
Teď to cenově fakt zvedli a 2600 za noc(u toho nejdražšího) mi přijde už fakt krutý! To je skoro jako v Hiltonu😀

evab.
11. čer 2012

@billietyna Byla jsem na P2 pokoj 320. Já se o nadstandartu zmínla už na porodním sále a sestra si mě zapsala do pořadníku. Nakonec jsem po císaři byla den JIPce a narozdíl od tina74 já to tam celé prospala, až si o tom sestry pořád vyprávěly a byla jsem tam úplně sama, takže jediné co mě budilo, tak bylo pravidelné měření tlaku a to jak mi nosili mimčo na kojení. Pak jsem byla jednu noc na normálním pokoji a nejdřív mi nabídli ten nejdražší za 2600,- tak ten jsem s díky odmítla 🙂 a pak mi nabídli za 1500,- a to už se dalo. Teď už tam jsou ale trochu jiné ceny. Celkem jsem tam pak při odchodu nechala 3300,- což obsahovalo 2 noci na nadstandatu a 5 dní pobyt v nemocnici. Jen moc nechápu proč si počítaj každý den, mělo by to být spíš za strávenou noc, jelikož pátý den už jsem šla domu, noci jsem tam byla jen 4. Návštěvy jsou vždy o taktu a o dohodě lidí. Pokud za někým přijde návštěva, tak je jasné, že to ty ostatní může rušit, ale chápu, že být s mimčem několik hodin na chodbě také není nic moc. Včera jsem byla za kamarádkou v Krči a tam jsou návštěvy jen na chodbě. Já jako návštěva jsem to přežila, ale kamarádce to zrovna příjemné nebylo, pro mamku po porodu je mnoho příjemnějších míst než dřevěná židle ve vydýchané chodbě bez oken. Jinak návštěvy jsou v Podolí od 3 do 4 na pokojích a pak už jen do 6 hodin na chodbě. Na nadstandatu jsou návštěvy neomezené. A je tam i ta výhoda jak se tu už psalo, že se člověk nemusí na nikoho ohlížet, může jít spát kdy chce a pokud mimčo brečí, tak také nikoho neruší. Je jen škoda, že jsou ty nadstandarty tak drahé a ne každý si je může dovolit.

amabilis
11. čer 2012

Já teda musím říct, že jsem rodila v Podolí dvakrát a nikdy jsem neměla problém kojit ani před vlastníma ani před cizíma návštěvama. To se přeci tak nějak předpokládá, že se tam matky snaží kojit své děti 😉 Měly jsme to tam tak všechny a při prvním dítěti jsem dokonce všechny chodily s odhalenýma prsama namazanýma Bepanthenem, protože nás prostě bolely a co je komu do toho 😀 Sestry nám strašně fandily a nikdo neřekl ani popel. Však jsme byly na svém pokoji (trojlůžák). Podruhé jsem byla na dvojlůžáku a taky nám to přišlo přirozené. Prostě v podrodnicích se holt kojí a tak. Ale na chodbě jsme tak smozřejmě nelítaly, to je něco jiného 😉

petrunice1
11. čer 2012

Ahoj všem maminkám, poradíte mi, jak to chodí v poradně? Rodila jsem v Podolí už syna, ale narodil se ve 35 týdnu, takže jsem žádnou poradnu ani monitor nestihla. Mám jít nejdříve za sestřičkami, pak na monitor a nakonec za doktorem?

alkena
12. čer 2012

@petrunice1 Ahoj, když jdeš poprvé, musíš napřed do kartotéky, tam si vyzvedneš kartu. S tou jdeš pak k sestřičkám a ty tě nejspíš pošlou napřed do ordinace. Doktor pak rozhodne, jestli jdeš i na monitor nebo ne. Další kontroly záleží na objednání. Někdy máš napřed monitor a pak k sestřičkám a poradna, jindy jsi objednaná napřed do poradny a pak teprve na monitor. Pokud jdeš napřed do poradny a pak na monitor, tak je potřeba ten monitor ještě ukázat doktorovi (už bez čekání), aby ho schválil. Někdy ale doktoři přijdou přímo do místnosti s monitorama a zkontrolují to přímo tam.

petrunice1
13. čer 2012

@alkena ahoj, děkuji, jsem zvědavá, jak dlouho tam budu čekat, podle toho, co jsem tu četla je to na celé dopoledne ☹

ivona83
13. čer 2012

Holky jeste dotaz 😅 Poplatek za otce u porodu se plati, i kdyz je pritomen jen behem 1. doby porodni? 😕 Diky!

ivkaj
13. čer 2012

@ivona83 v ceníku je jen sazba za otce u porodu (bez rozlišení porodních dob) a moc bych se divila kdyby ti dali nějakou slevu. Takže osobně tipuju, těch 1500Kč.

bl4nche
13. čer 2012

@ivona83: z diskuze vim, ze ho platili i ti, u kterych porod skoncil akutnim cisarem.

mahafi
14. čer 2012

@ivona83 platí se, i když to skončí císařem a otec tam byl víc jak dvě hodiny (myslím, že něco takového viselo v kabince v ordinaci v poradně, už si teda přesně nepamatuju ten čas), takže myslím, že budeš muset zaplatit normálně.

amabilis
14. čer 2012

Tohle je stejné ve všech porodnicích. Ono je možná nejlepší zaplatit zpětně (já rodila o tři týdny dřív a manžel poplatek platil společně s poplatkem za pobyt v porodnici, jen při porodu nahlásil, že jsme to prostě nestihli 🙂 )

Jinak nechci vám brát iluze, ale kamarádka díky objížce porodila v autě před porodnicí (ale ne v Praze, bydlí v severních čechách) jen za pomocí manžela, který dítě chytil. To už běželi z porodnice s vozíkem, protože to viděli z okna, co se na parkovišti děje. Dovezli ji na sál, manžel samozřejmě s nimi, tam už jen porodila placentu a její manžel si za to, že dítě odrodil na parkovišti sám, zaplatil poplatek za otce u porodu. Nějak tam na to nemají kolonky. Na porodním sále byl, tak co, nikoho to nezajímalo 🙂

mahafi
14. čer 2012

@amabilis teda, to je faaaakt drsný 😖 (ten porod i ten poplatek.. to fakt nechápu)

amabilis
14. čer 2012

No jde o to, že je to nestandartní stav. Teď už se tomu smějeme, ale nadávala, no.

nadja73
14. čer 2012

@amabilis tak to je teda drsna nehoraznost. Sice v severnich Cechach ten poplatek nebude tak zavratnej jako v Podoli, ale z principu bych je s jejich pozadavkem na zaplaceni poslala do (pod zada) 😠 neskutecny......

evab.
14. čer 2012

@amabilis
@nadja73 Taky bych to odmítla zaplatit

monivo
18. čer 2012

Ahoj, nemáte některá zkušenost s MUDr. Krčmářem? Díky

swanv
21. čer 2012

ahoj máte jakou máte zkušenost s porodnici v Podoli.Ja budu rodit poprve a nevim jestli si mam vybrat Krč nebo Podoli.Četla jsem že se v Podoli hodně toči uplatky,ale ja teda rozhodně nikoho uplácet nebudu,prej jsou tam hnusný pokoje na šestineděli a přišerný sprchy ale o personálu jsem prý četla že je vše v pořádku,že ten je v pohodě

evab.
21. čer 2012

@swanv Já nikomu žádný úplatky nedávala a v pohodě. A jestli tam jsou hnusný pokoje mi nepřišlo, samozřejmě Hilton to není, ale je to holt nemocnice. Sprchy by pravda snesly modernizaci, ale dá se. V nejhorším se dá jít v případě možnosti na nadstandart. Personál perfektní. S Krčí srovnání nemám.

luciasekf
24. čer 2012

Já jsem rodila také v Podolí (druhého syna) a byla jsem spokojená. Porod skončil císařem, ale i tam jsem byla spokojená jak na JIPce, kde byli fakt super sestřičky, tak na šestinedělí. Byla jsem na P1. Sice sprchy trošku dál, ale dalo se to. Chytla jsem i dobré spolubydlící. Měli jsme třílůžák a super. Pohlídali jsme si navzájem děcka, když jsme šli do sprchy,.... A kojo před návštěvama... to je jen o domluvě se spolubydlícími. Vždycky jsme se zeptali, jestli to někomu vadí nebo ne a bylo to.
Sice poplatky jsou síla, ale Podolí doporučuji. Jak poradnu, tak i porodní sál.

romcovaklarka
24. čer 2012

@luciasekf Ahoj, můžu se zeptat, jak ti nosili malého na kojení, kdy prvně, jak často a odkdy jsi ho měla pak už u sebe? Díky 🙂

evab.
24. čer 2012

@romcovaklarka Já rodila také císařem a poprvé mi donesli malého na kojení už na JIP a nosili ho po cca 3 hodinách a na šestinedělí to bylo asi taky tak, každé 3 - 5 hodin, jak měl malý hlad. Celý den jsem ho měla u sebe až 3 den, mohlo to být i o den dřív, ale to mi nebylo zrovna moc dobře, na noc jsem ho dávala sestřičkám. Malý se narodil v neděli ráno a ve čtvrtek už jsem šla domu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru