Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

romcovaklarka
22. led 2013

@sedivka Díky moc za odpověď. Zní to dobře 🙂 S tím nadstandardem furt váhám, u prvního jsem ho měla a dost jsem ocenila soukromí, jenže to bylo asi 600 za noc 😅 a v Podolí jsou to jinačí pálky. Manžel by s náma stejně být nemohl - pokud vůbec bude v ČR, tak bude doma se starším.

A holky (i @slunicko01 ), ty boxy jsou různé (vybavením) nebo stejné?

sedivka
22. led 2013

@romcovaklarka boxy jsou stejne. Cenu uz ani nevim, platil manzel, ja mela uplne jiny starosti. Ale mela jsem ten nejlevnejsi a stacil. Rozhodne bych do bej sla znovu

romcovaklarka
22. led 2013

@sedivka Jo, tak to jsem si tak nějak říkala. Že kdyby měli ten nejlevnější, tak bych si ho vzala. Ale jsou tam nějaké snad přes dva tisíce na noc, no že bych se místo toho ubytovala někde v Hiltonu ne? 😀

EDIT: Jo teď jsem to našla. Je to od 1000 do 2700 na noc 😲 😅

luckar
23. led 2013

@romcovaklarka jenom na jednom boxu je možnost za 500,- využít vanu (je to box 8), takže pokud bys měla zájem o vanu a né sprchu, tak si je třeba požádat. Jinak mám porovnání 2 boxů a byly víceméně stejné. Pak i oddělení P1 a P3 (šestinedělí) a na P3 byly trochu lepší sestry. Řekla bych, že jak je to menší oddělení, tak se víc stíhaly věnovat maminám (hlavně ty co se starají o mimča).

lucief83
23. led 2013

ahoj! někdo kdo aktuálně rodil v Podolí? já se tam chystám v březnu tak by mně zajímalo jeslti ještě dávají nějaké ty kalhotky a vložky nebo už to přestalo úplně? 😀

romcovaklarka
23. led 2013

@lucief83 Asi před měsícem petula1981 , tak jestli se sem dostane, tak třeba poradí 🙂 Ale podle jejich webu se mají mít s sebou jak kalhotky, tak vložky (3 balíky vložek píšou).

romcovaklarka
23. led 2013

@luckar Aha, děkuji. A s těmi odděleními - na to už jsem taky koukala, že je jich tam více, ale nevím, čím se liší? Teda myslím jako, podle čeho se dostaneš na to které oddělení?

romcovaklarka
23. led 2013

@lucief83 Měla jsem ji označit asi, já trubka 😀 @petula1981 🙂

luckar
23. led 2013

@lucief83 rodila jsem 3 týdny zpět. Na porodnim sále byly vložky a potom na pokoji balík vložek a 1 kalhotky. Pleny dostávala malá erarní první den než jsem dorazila z jipky na pokoj. Potom jsem jim dávala své. Ale standartne dávají asi 5 plen.
@romcovaklarka no tomu rozmístění taky úplně nerozumím. Ale na te P3 bylo vic mamin po císaři, nebo komplikovanejsim porodu.

hlavinka
24. led 2013

Ahoj holky,
prosim Vas, kdo jste lezely na rizikovym odd., muze se tam na navstevu s detma? Lezi tam kamaradka a ja bych ji dovedla na navstevu jeji dcerku (4 roky) a musela bych brat i svoji holcicku 1,5.
Diky za info.

cajomilka
24. led 2013

@romcovaklarka Ahoj, já jsem rodila v Podolí před rokem císařem a po JIPce jsem byla na oddělení P1. Podle mě to žádný zvláštní důvod nemělo, prostě měli hodně plno a tam zrovna byla volná postel. Na P1 už bych teda nechtěla, vybavení je tam snad ještě z 50tých let, , úděsně vrzající nepohodlná postel, společné WC a sprcha pro celé oddělení... To mi asi vadilo nejvíc, jinak celkem OK. Jiná odd. neznám, ale stejně si asi nelze vybrat, jediná alternativa je nadstandard. Teď už pomalu plánujeme druhé mimi a já si vůbec nejsem jistá, jestli bych znova šla rodit do POdolí 😒

petula1981
24. led 2013

@lucief83 ahoj, rodila jsem v Podolí před měsícem. Na sále byly k dispozici vložky, na šestinedělí jeden balík vložek, jedny síťované kalhotky a jedna jednorázová podložka do postele pod zadek. Když si holka co ležela se mnou na pokoji tu podložku zašpinila a poprosila o novou, tak jí bylo řečeno, že má smůlu, že má každá nárok na jednu.

petula1981
24. led 2013

@romcovaklarka co se týče toho, na jaké oddělení tě dají,tak je to asi podle toho, kde mají zrovna místo. P3 je rizikové oddělení, většinou jsou tam holky, co teprve budou rodit. P1 a P2 jsou v podstatě stejné - stejně zařízené. Akorát před 2 roky na P1 nám tam na děti dávaly ty klasické košilky, teď jsem byla na P2 a tam jsme dostávali bodýčka a overálky.
Ještě jak je na tom jednom porodním pokoji k dispozici ta vana, tak s tou moc nepočítej, protože tě budou chtít mít většinou napojenou na monitoru a pouze, pokud by porod trval dlouho, tak by tě na chvíli pustili do sprchy.
Jo a ještě jsem tě chtěla poinformovat o tom, jak to probíhá při příjmu k porodu, asi to bude jiné než v BN. Na tom příjmu si tebe vezmou dovnitř a manžel čeká venku na chodbě, tebe napojí na monitor a vypisují různé papíry. Když jsem rodila v Podolí poprvé, tak jsem byla asi hodinu na monitoru a za tu dobu se nikdo nestaral o manžela, nikdo mu nic neřekl, co se děje.Takže on seděl hodinu v čekárně ještě s jedním tatínkem a vůbec netušili, kde jsme a co se s námi děje.Tak jenom abys na to kdyžtak doprovod připravila, ať se pak nediví 🙂

adriene
24. led 2013

@petula1981 Ahoj 🙂 takže když mi plánují od 36.tt preventivní hospitalizaci, tak to bude prvotně směřované asi na P3? Hmmm ... no celkově to bude asi očistec. Jinak díky za tip na ty podložky pod zadek... vezmu si jich pár s sebou.. přece jen se jistě zmažou raz dva...

mpavlinka
24. led 2013

@petula1981 jedna jednorázovka?? Já jsem měla těžká porodní poranění a krvácela jsem tak, že jsem používala tři vložky najednou a podložku mi měnili i několikrát denně, rodila jsem v Apolináři. Nyní chci vyzkoušet Podolí...

luckar
24. led 2013

@romcovaklarka ona ta P3 je myslím rizikovka a pak gynekologie a k tomu ještě šestinedělí. Takže jsou to jakoby 3 různá oddělení. A teda jak píše @petula81 oblečení na mimčo bylo k dispozici, ale jak docházelo, tak byly třeba jenom košilky. Když dovezli nové prádlo, tak jsem dostala i bodýčka a klasické dupačky.
@adriene budeš určitě na rizikovém oddělení vedle sálů a tam je to podle kamarádek moc pěkně vybavené
@mpavlinka jojo podložka je jenom jedna, takže doporučuju třeba vlastní jednorázovky na přebalování

mpavlinka
24. led 2013

@luckar ok, díky za info 🙂.

adriene
24. led 2013

@luckar Díky za info... uvidíme na jak dlouho to bude. Dle stavu se naplánuje sekce, pak by tedy následovala JIP a poté to asi bude překvápko... doufám, že mě nehodí s dvojčatama na nějaký hrůzostrašný pokoj. Už takhle to asi bude dost náročné ☹

romcovaklarka
24. led 2013

@petula1981 Cože, jako většinu 1. doby abych byla na monitoru??? Takže jako že ležet? Bléééé ☹ 😖 Za upozornění ohledně příjmu díky, já teda když jsem byla v BN, tak manžel za mnou dojel až později, takže nevím, jak by to tam bylo zatím s ním 🙂 ale radši ho na to připravím. No, jestli tu vůbec bude, ale to je jiná věc 😝

petula1981
24. led 2013

@romcovaklarka no z toho důvodu jsem také odjezd do porodnice odkládala a když jsme dorazili, tak už jsem byla plně otevřená,takže jsem si tu 1.dobu převážně zažila doma. Já byla celou dobu na monitoru, naštěstí za 2 hodiny bylo hotovo 🙂

romcovaklarka
24. led 2013

@petula1981 Super tak to jsem ráda, že jsem si domluvila PA, s tou budu doma klidnější a taky pojedu co nejpozdějc, jinak bych to asi doma tak dlouho nevydržela (s nervama 😀). Jen doufám, že to tu všechno neřeším nadarmo, UTZ mě čeká teprve 4.2. 😅

Hele a to byl fakt striktní požadavek ten monitor, nebo ses s nima spíš nechtěla hádat? A upozorňovali tě na to předem?

petula1981
25. led 2013

@romcovaklarka předem mi říkali,že mě budou víc monitorovat, ale neřekli, že budu na monitor napojená celou dobu. PA mi pak říkala, že to musí právě pořád kontrolovat, jenom kdyby to trvalo dlouho, že by mě na chvíli odpojili. Měla jsem dovoleno stát,klečet i skákat na balonu, ale jenom v dosahu těch kabelů od monitoru. Já jsem se s ní nechtěla nějak hádat, ona byla fakt skvělá a akceptovala jsem to,že je to potřeba.
Tak budu držet palce,ať ti UTZ dopadne dobře a dostaneš od doktorů svolení k vagin.porodu 🙂

bl4nche
25. led 2013

@romcovaklarka: s tim monitorem to nebude tak horky. Jednak se to bude odvijet od tveho stavu a taky od pristupu asistentky. V prvni dobe porodni nechavaji chodit do sprchy, hopsat na mici, chodit po pokoji. Lezenim se nicemu nepomuze - snad jen v pripade, ze je mamine blbe nebo kdyz chteji, aby miminko dorotovalo - u me to tak bylo u prvniho porodu - musela sem byt nejakou dobu na levym boku, ale mala stejne nedorotovala.
Petula: a nebylo to z duvodu, ze prvni porod byl cisarem - ze hodne kontrolovali kontrakce a jizvu a proto jsi musela lezet?

bl4nche
25. led 2013

aha, necetla jsem uplne posledni prispevek ... po prvnim cisari to vic hlidaj. Kazdopadne drzim palce, at aspon nejaka moznost k aktivnimu pohybu je.

aajda
25. led 2013

@petula1981 Tvůj porod je sen, doufám, že i doma to funguje krásně. Fakt jsi mě motivovala a už též doufám ve vag. porod, kéž by to taky proběhlo tak dobře. A moc dík za info 😉 A mimochodem, trefili ti na tom speciálním ultrazvuku váhový odhad?

luckar
25. led 2013

@aajda když se ptáš na odhad váhy. Tak já jsem 3 dny před porodem byla na speciálním UTZ kvůli odhadu váhy (malá se zdála paní doktorce velká a měla jsem hodně vody) a odhad byl 3700g minimálně a prodní váha o ty 3 dny později 3420g. Takže bych se na ty jejich UTZ vůbec nespoléhala.

aajda
25. led 2013

@luckar Tak to je "těsně" vedle... Já se ptám, protože náš malý hlavonožec má hlavičku o 3 týdny napřed, tak jestli jsou to schopní nějak reálněji tipnout, protože aktuální odhady jsou fakt monstrózní 😅 A taky by mě zajímalo, kolik je pro ně moc na to, aby mě natlačili po císaři zase do císaře.

luckar
25. led 2013

@aajda tak to netuším kolik je moc, ale malá byla podle jejich odhadů o cca. 14 dní větší a teda rozhodla se vylézt 8 dní před termínem (nakonec akutní císař). A hlavičku měla 35,5 cm a to bylo oproti první o 3 cm víc. Ale první dcera byla zase celou dobu o zhruba 14 dní menší a narodila se po termínu.

romcovaklarka
25. led 2013

@aajda Druhou sekci prý dělají, když je nad 4kg odhad.

luckar
25. led 2013

@romcovaklarka asi jak u koho, kamarádka rodila chlapečka dost přes 4 kg a odhad sedl přesně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru