Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

leeena_4
13. črc 2013

@janazzz určitě shoda náhod, já znám dost holek, co rodily v Podolí přirozeně 😉. Já rodila přirozeně 4,5 kilového macka z obvodem hlavičky 38,5. Myslím, že jinde by mě hnali na císaře a tady to šlo normálně. Sice trošku masakr, ale jsem ráda, že porod byl přirozený. Já byla spokojená v Podolí maximálně a půjdu tam příště zas 🙂

suzanna123
13. črc 2013

@janazzz Není. Já teda rodila přirozeně, ale obecně se ví, že Podolí má největší procento císařských řezů (a není to proto, že jsou specializovaní na rizikové - je to i ve srovnání s podobnými zařízeními).

leeena_4
13. črc 2013

já bych spíš řekla, že i dost maminek si císař vyžádá v dnešní době.

evab.
14. črc 2013

@janazzz Já rodila 2011 císařem, syn měl problémy s kyslíkem a je fakt, že ta těch 6 hodin, co jsem byla na porodním pokoji, jsem byla třetí císař v řadě, ale třeba mamka co pak se mnou byla na pokoji, rodila také to dobou co já a ta porodila normálně. Můj švagr třeba zastává názor, že kdybych rodila u nich v Šumperku, tak jsem porodila normálně, těžko říct, pokud mi doktor řekne, že syn má problémy s dýcháním a celou dobu byl napojený na přístrojích, tak jim tu sekci radši odsouhlasim, než pak třeba bojovat o jeho život. Dle mého je v Praze větší počet sekcí kvůli většímu počtu porodů a celkově některé nemocnice si k sobě stahují riziková těhotenství. Nevěřím, že by je doktoři dělali jen tak pro zábavu nebo nedej bože kvůli větším platbám od pojišťoven. Na platu jim to stejně asi nepřidá a akorát s tím mají všichni víc práce. Poslední dva roky rodí hodně mých kamarádek a je to tak 50:50 sekce/přirozený porod

marie_anna
15. črc 2013

Ahoj holky, prosím vás, ty sestry v prenatální poradně nejsou pak jako PA na sále, že? Nepřipadají mi moc příjemné teda... Díky.

cibetkaa
15. črc 2013

Ahoj, já jsem v Podolí taky rodila přirozeně. Dcera se narodila na začátku ledna a ráda na to vzpomínám. Měla jsem velice milou porodní asistentku s citlivým přístupem a při druhé době porodní přišly dvě doktorky, které jsem znala z kontrolních vyšetření před porodem. Obě rovněž velice milé, citlivé a profesionální. Zásahů do porodu bylo minimum a vždycky mi vysvětlily, proč by bylo dobré je udělat. Na začátku druhé doby porodní mi začaly slábnout kontrakce, takže mi doporučily oxytocin do kapačky. Během chvilky se kontrakce opět rozjely, za což jsem byla ráda, protože mi to hodně pomohlo při tlačení. Druhá věc byl nástřih hráze, ale přestože jsem byla prvorodička, neudělaly ho automaticky. Navrhly ho až potom, co jsem to nějakou dobu zkoušela bez něj. Jsem ráda, že ho udělaly, protože po něm byla dcera během chvilky venku a nehrozilo tak, že mi dojdou síly nebo dcera nebude mít dost kyslíku. Dceru jsem chvilku po narození dostala na břicho a na porodním pokoji s námi byla docela dlouho, než ji odvezli na oddělení šestinedělí. Byla jsem poraněná uvnitř, takže následovalo ještě vnitřní šití. To docela dost bolelo a doktorka se mi několikrát omlouvala, že mě tak trápí. Dcera byla po celou dobu šití v manželově náruči a pohled na ně mi pomáhal vydržet to 🙂 Takže moje osobní zkušenost s porodem v Podolí je velice pozitivní. Přeju všem, které to čeká, rychlý porod bez komplikací a zdravé miminko 🙂

bl4nche
15. črc 2013

@marie_anna: ne, tyhle sestry nerodi. Sice to jsou taky asi PA, ale jsou tam jenom na denni smeny a je to jina skupina nez PA na porodnich salech.

marie_anna
16. črc 2013

@bl4nche : díky. 🙂

ilka_milka
16. črc 2013

@leeena_4 jééé, to se mi pěkně čte... čeká mě asi taky takový porod v bleděmodrém - malej bude mít kol. 4,3-4,7 kg a taky chci moc moc rodit přirozeně... 😎 😎 😎

luckar
16. črc 2013

@sarusa já bych se Podolí vůbec nebála. U obou porodů jsem měla super personál od začátku do konce a to jsem byla na běžné pokoji. Jendou P1 a podruhé myslím P3. Doktoři, sestry bez problémů. Určitě je to o jednotlivci a naopak zastávám názor, že spousta mamin si spíš dost vymýšlí a očekávají full servis kolem sebe i mimča...

sarusa
17. črc 2013

@luckar super,děkuji Luci za uklidnění a měla jsi zaplacený nadstandard nebo je to zbytečné?

luckar
17. črc 2013

@sarusa při obou jsem byla na běžném pokoji. Asi by mi nevyhovovalo, že bych byla úplně sama, protože muž nemohl být celou dobu u nás...Takhle se můžeš pobavit, případně poradit s jinou maminou a těch pár dní se to dá určitě vydržet 🙂.

lullaby87
20. črc 2013

Holky. může mi prosím některá poradit? Kdy se mám objednat do poradny? U své doktorky mám poslední kontrolu v 36+1.. Mám jít nejdřív do kartotéky? Jsem z toho celá zmatená, abych něco neprošvihla.. Děkuji

arrowka
21. črc 2013

@lullaby87 Objednej se příští týden nebo až půjdeš od své doktorky, já se objednávala týden předem a stačilo to. Do kartotéky půjdeš v den objednání, založí ti těhotenskou kartu a dostaneš další papíry, které pak odevzdáš sestrám v poradně.

lullaby87
21. črc 2013

@arrowka děkuji moc 🙂

marie_anna
29. črc 2013

Nevíte náhodou, jak to je v Podolí, když nechci doprovod u porodu, ale rozmyslím si to v den příjmu? Už jsem vyplnila formulář, že nechci, na webu píšou, že je to třeba zaplatit předem, ale sestra mi říkala, že se to dá změnit, kdyby si to člověk rozmyslel. Ale jak dlouho předem? Myslíte, že to jde i v den příjmu?

luckar
29. črc 2013

@marie_anna určitě to není problém 🙂, buď zaplatit na místě, nebo po porodu

petaloudi
30. črc 2013

Je potřeba chodit v Podolí na ty prohlídky měsíc před porodem? Moje dr. nabízí prohlídky až do porodu a teď má nově i monitory, tak by to pro mě bylo samozřejmě příjemnější chodit k ní. Ale nevím, jak by se pak v Podolí tvářili, když bych přijela rovnou rodit. Byla by vůbec ta registrace platná?

verbra
30. črc 2013

@marie_anna my sme tiez dopredu nevedeli, ci tam manzel bude alebo nebude, ci to stihne, tak sme dopredu neplatili. a kedze na porodny box som sla rovno z poradne a manzel mi musel doniest veci, tak tam uz zostal 🙂 oni to vsetko na konci pri odchode z porodnice vyfakturuju 🙂

marie_anna
30. črc 2013

@luckar : děkuju moc za odpově!

marie_anna
30. črc 2013

@verbra : díky za zkušenost!

mpavlinka
30. črc 2013

Naprostá spokojenost v Podolí se vším. Čekání v poradnách bylo někdy dlouhé, ale tak to má většina velkých porodnic. Měla jsem plán. císaře, takže jsem prošla oddělením P3 (rizikové), JIPkou a pak jsem byla na P2. Všude všichni doktoři a sestry milé a ochotné. Na P2 jsem dokonce dva dny na dvojpokojáku byla sama, jako bych měla nadstandart, náhoda 🙂. Co se týče kojení, které je často problém, protože všude je to frk frk, tak tady sestřičky úžasné. Fakt si nemám nač stěžovat.

beditha
30. črc 2013

Naprosto souhlasím s @mpavlinka. Vůbec se mi nechtělo domů🙂

marie_anna
30. črc 2013

Holky zkušené, další dotázek: jak dlouho po termínu nechávají obvykle v Podolí přenášet? Dělají Hamiltona bez ohlášení? V jakém týdnu. Díky.

mpavlinka
31. črc 2013

@beditha já jsem chtěla domů kvůli dcerce, ale jinak bych taky klidně ještě zůstala... 🙂

eemilka
2. srp 2013

Ahoj holky, můžu mít prosím taky dotaz? Je nutné si do porodnice brát vlastní noční košile a župan a nebo mi to zapůjčí v porodnici? Noční košile moc nenosím a župan vůbec nemám, tak bych si to vše musela speciálně kvůli porodu koupit. A co je nejvhodnější na sobě mít v době porodu? Nafasované nemocniční prádlo a nebo něco vlastního? Chystám se rodit v Podolí. Děkuju moc E.

arrowka
2. srp 2013

@eemilka Župan není nutný vůbec, to je na tobě a tvém pohodlí, jestli si ho vezmeš. Vlastní noční košili doporučují k porodu, mají to i na stránkách a mně osobně u porodu nikdo žádnou erární nenabídl. Nakonec jsem stejně rodila nahá, byla jsem připojená na kapačku a jak jsem chodila stále do sprchy, tak se to nijak jinak nedalo. Na šestinedělí jsou erární košile k dispozici, ale jsou to vesměs takové megahábity, které ani nedrží, mají utržené šňůrky a tak...to tak jen v případě nouze, vlastní košile je určitě pohodlnější.

gepe
2. srp 2013

@eemilka @arrowka na predporodnim jsem se prave ptala na erar 🙂 a Pa rikala, ze davaji erar pro dite a pripadne i rodicku, pokud chce 🙂 ze to neni zadny problem. Ja mam zatim jen lehky zupan ke kolenum nachystany, protoze asi bude stale vedro az tam budu za chvili a hlavne jsem stydlin :D

arrowka
2. srp 2013

@beditha
@mpavlinka Souhlas, ale že by se mi nechtělo domů, to říct nemůžu. Přece jen je to nemocnice s nějakým režimem, doma je prostě doma.

arrowka
2. srp 2013

@gepe Taky jsem si myslela, že jsem stydlín, než jsem porodila. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru