Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

evab.
2. pro 2013

@anetteh Tak mě se dneska registrace do Podolí povedla a v pokynech je, že tam může přijít i zástupce s tvojí těhotenskou průkazkou, OP, kartičkou zdravotní pojišťovny a plnou mocí

anetteh
2. pro 2013

super, díky moc za informace a gratuluji k registraci 🙂

sarikkiras
2. pro 2013

Ahojky, já v Podolí rodila 2x (2011 a 2013), vzhledem k porodním sálům a personálu tam, bych si pro své dítě líp vybrat nemohla. Porodní asistentky jsou fakt moc milé, snaží se člověku pomoci a ulevit. Já měla oba porody překotné, takže jsem se sotva stihla do porodnice dopravit (auto jsme zaparkovali na místě úplně před vchodem s označením pro ředitele a nahlásili to paní v informacích). Na příjmu se na mě jen mrkli a už mě vezli na sál. V prvním případě jsem na sále byla 30 minut a v druhém jen pět minut a bylo to za mnou. Pak už jen dvě hodiny s mimčem a se šťastným tatínkem, sprcha a převoz na pokoj. Maminky pak vozí na oddělení P1 nebo P2. Já vyzkoušela oboje a musím říct, že na P1 už nikdy více! Je to obrovský rozdíl, P2 je pohoda, P1 teror. Koho znám a vyzkoušel obojí, tak mi dává za pravdu. Neměla jsem nadstandard, tak možná je to na nich rozdílné. Jinak nejsem nijak náročná, jídlo ušlo, čisto celkem bylo, oblečení pro miminko i noční košili pro mě jsem každý den dostala čisté. Na všech pokojích je kosmetika pro miminka, takže si maminka může vyzkoušet různé značky a koupit domů pak tu, která ji vyhovuje. Je fakt, že rekonstrukci by porodnice potřebovala, ale já si říkala, že jsem tam kvůli miminku a to musí být v dobrých rukou a bylo 🙂

lili_k
3. pro 2013

@evab. ahoj, gratuluju k registraci. Jaky jsi mela postup? 🙂 Napsala jsi si udaje jinam a pak jen kopirovala? Nebo vepisovala rovnou? Musis asi mit presny cas a rychly comp ze? 🙂
Rodila jsem v podoli dvakrat a nechci rodit nikde jinde. Skoda ze to neni jak za prvniho syna, to jsem tam proste jen dosla, kdyz jsem chtela (samozrejme hned na zacatku tehotenstvi) a bylo zaregistrovano 🙂

evab.
4. pro 2013

@lili_k Ahoj, co ti budu povídat, byl to masakr. Já tam také rodila 2011, takže jsem zažila i osobní registraci kdy jsem tam seděla od půl 6 a to už jsem přišla 8. Teď je to snad ještě horší. Hrozný nervy o cokoli, jestli ti půjde ráno pc, zda neklekne internet a hlavně to stihnout včas vyplnit a odeslat. Chce si to počkat až jim na těch jejich stránkách padne 8 hodin, pak rychle dát aktualizaci, v tu chvíli se ti otevřou řádky k vyplňování, pokud to tam budeš vpisovat, nemáš šanci a myslím, že ani kopírování není úplně nejrychlejší, jedinou možnost co vidím já, je mít to uložené v prohlížeči a pak jen klikat na příslušná okénka a zmáčknout první písmeno a když se ti rozbalí možnosti, tak to jen myší odkliknout. Každopádně máš na to max 30 sekund a je po všem, pak už je plno. Ale samozřejmě se může stát, že na ten tvůj termín nebude takový nával a třeba to bude trvat i déle nebo bych pak případně ještě nějakou dobu sledovala tu tabulku s datumem, jestli se něco neuvolní. Anebo vůbec třeba každý den tam juknout, občas se tam najde uvolněné místečko a registrovat se můžeš i +/- týden pokud v den registrace budeš 14+0.. Každopádně přeju hodně štěstí, já už to doufám absolvovat nebudu muset 🙂

amabilis
4. pro 2013

Holky, to je šílené... Já tam teď koukala a opět mi to vychází natěsno s malováním ☹ Jestli budu rodit dřív, tak budem mít opět výjezd a z toho nic, protože já jinde nejsem schopná porodit, takže se mi porod zablokuje 😅 To se mi stalo už jednou 😒

whitelilith
5. pro 2013

Děvčata, tak mě se registrace dneska nepovedla. V 8:01:15 bylo plno. Jde mi počítač o 3 minuty později, než jejich čas a telefon o další 3min. Zkoušela jsem cvičně refreshovat, ale už pozdě. Apolinář mi vyšel-tam jsem se registrovala o 5 minut později a místo bylo.
Koukala jsem, že v podolí berou jako registrační termín i termín z UTZ, který mám pozdější, takže to zkusím ještě na něj a když to neklapne, tak jsem ráda aspoń za Apolinář.
Fakt masakr. 😒 😒

whitelilith
5. pro 2013

A teď jsem si všimla, že na TP podle UTZ mají stejně odstávku a mají ji na 14 dní. Takže možná nakonec dobře, že jsem v Apolináři. Protože kdybych rodila v termínu podle UTZ, tak bych skončila jinde.

lili_k
5. pro 2013

@evab. diky za vycerpavajici odpoved! 🙂 snad to stihnu protoze jinde rodit fakt nechci.

@amabilis koukam taky cekas treti miminko. 😵 Me ani na chvilku nenapadlo ze bych mohla rodit jinde. Asi ze jsem tam byla uz tolikrat, je to pro me zname prostredi. Druheho syna jsem taky rodila chvilku pred uzaverou, je 2.6., to byly nervy abych neprenasela a nemusela jinam 😉

amabilis
6. pro 2013

@lili_k No mně se rozjel porod o víc, jak měsíc dřív, přijeli jsme tam a nápis na dveřích, že se malují sály. Vzali mě dovnitř, ale mně se kontrakce vpodstatě zastavily. Dostala jsem pak papír, kde bylo popsáno co a jak s tím, že pokud něco, mám jít třeba k Apolináři. No vydržela jsem to radši dokud nedomalovali 🙂 Malá se nakonec narodila o tři týdny dříve. Já to beru taky tak, že to tam znám, vím, co mě čeká a hlavně, že mi vyjdou vstříc u porodu. Hlavně na vícerodičky už taky koukají jinak, víc jim důvěřují a tak je v rámci možností nechávají být, což mně vyhovuje, do porodu si nechci nechat kecat 😀 Ale ono je to vždycky o směnách. Já tam pokaždé přišla chvíli před tím, než se střídala směna a pokaždé byla ta druhá směna lepší, takže je už nejspíš vidět ta únava a jak se těší domů 🙄 Šestinedělí je horší, tam strašně moc záleží, na jaké patro se člověk dostane a také, kdo slouží. Každá sestra radí něco jiného, takže opět vícerodičky mají obrovskou výhodu.

estate
6. pro 2013

Ahoj mne sa podarilo zaregistrovat do Podoli minuly tyzden, mala som dopredu vypsane kolonky vo Worde, presne v 8h rano som refreshla stranku, vykopirovala dopredu vypsane udaje z Wordu a podarilo sa. Je pravda, ze cca po minute o spusteni registracie bola kapacita plna, ale zrovna v muj den mali este volno na iny termin, takze to chce opravu divat se kazdy den jestli se neco neuvolnilo.

estate
6. pro 2013

co sa tyka presneho casu, ten Vam pocita stranka, takze je potreba sa orientovat podla casu na stranke a nie na vlastnom pocitaci.

amabilis
6. pro 2013

Přesně tak, chce to hlídat už předem a pokud se nepodaří, tak nepodléhat panice a ještě nakukovat, jestli se nějaký termín neuvolní!
No děsím se, mně registrace vychází akorát první den po svátkách, ale říkám si, že to bude třeba doba, kdy bude spousta těhotných někde na horách a nevzpomene si tak brzo 😀

evab.
6. pro 2013

@amabilis Na to bych nespoléhala, dle toho jak tam registrace probíhá si to každá ženská sakra hlídá aby to neprošvihla 🙂

evab.
6. pro 2013

@estate Každý den je to prostě jiné, u mě bylo do půl minuty plno, takže mě by kopírování asi nepomohlo. Ale souhlasím, že fakt to chce sledovat stránky a dost často se tam objedvují uvolněné termíny, i teď je tam třeba jeden termín volný, takže kdyby se mi to bývalo v pondělí nepovedlo, tak jsem si to mohla odliknout i dneska.

sarikkiras
6. pro 2013

Tak zrovna jsem se mrkla na ten nový systém a dala jen tak pro legraci kontrolu termínu porodu 26.5.2014 a mají volno a to je teď půl čtvrté odpoledne 🙂 Takže kdo máte v průkazce toto datum tak šup a rychle to vypište 🙂

estate
6. pro 2013

@sarikkiras zrovna na 26.5. som sa registrovala minuly tyzden v pondelok a plno bolo do minuty od spusteni registracie. Vypada to, ale ze sa nejake maminky odhlasili alebo neprisli osobne potvrdit registraciu.

sarikkiras
6. pro 2013

Asi spíš nepřišly registraci potvrdit - takže dobrá rada pro všechny, občas se mrkněte, on se třeba termín ještě uvolní a máte šanci se tam dopsat. Držím Vám všem palečky.

sarikkiras
6. pro 2013

Teď jsem se tam jukla a můžou se na toho 26.5. zaregistrovat i rodičky + a - jeden týden. Takže kdo to má v limitu 14 dní, tak pořád je termín volný!!!!

sarikkiras
6. pro 2013

@whitelilith Jukni se teď na stránky Podolí, mají volný termín na 26.5. a pokud to máš jen o týden, tak se můžeš zaregistrovat. Hodně zdaru!.

whitelilith
9. pro 2013

Holky já nakonec kvůli tomu malování zůstanu u Apolináře. Kdyby tam to malování neměli, tak se cpu horem dolem, ale děsím se, že bych se trefila do termínu uzávěrky a rodila jinde-kde to jsem to třeba vůbec neviděla. Ale díky za infa. 🙂

evab.
10. pro 2013

@whitelilith Taky bych se asi bála, jsou to pak zbytečné komplikace. Já si teda myslím, že i když malují a mají zavřený sály, tak ti co jsou registrovaný tam zřejmě odrodí, přeci nezavřou všechny sály naráz, musí to snad dělat postupně. Usuzuji tak dle toho, že tam mají kolikrát hospitalizovaný mamky na rizikovém a ty přeci nepošlou když to na ně přijde rodit jinam. Jde jen o to, aby tam nebyl běžný provoz. Ale kdo ví, jak to pak dělají, asi pokud maj místo tak vemou, ale pokud to není akutní, tak jí pošlou jinam. Nebo si nechávaj jen ty svoje hospitalizovaný a zbytek lifrují pryč. Já to mám týden před uzávěrkou, tak snad nebudu přenášet 🙂 i když nikdy to člověk nemá jisté, že nebude zrovna na sálech plno.

amabilis
16. pro 2013

@evab. Tak s tímhle mám osobní zkušenost... Mají volný vždy jen jeden sál na rizikové případy. Pokud bys rodila předčasně (před 37.týdnem), tak tě vezmou, stejně tak pokud bys byla nějak riziková (ale to bys nejspíš od začátku chodila k nim), ale jinak tě odlifrují pryč, registrace, neregistrace 😒

evab.
17. pro 2013

@amabilis Tak to mi přijde hodně divný, že si nechávaj jen jeden sál, hlavně teda za mě nechápu co tam každoročně malují, že ty peníze radši neinvestují do šestinedělí, třeba u sociálek by se to šiklo mnohem víc.

amabilis
17. pro 2013

@evab. Každopádně malují vždy hlavně tehdy, když chci rodit já 😠 😅 🙂 😀

luckar
17. pro 2013

@evab. kvůli hygienickým normám se musí malovat a myslím, že to dokonce vychází 2x ročně...A teda je fakt, že šestinedělí by mohlo být už taky modernější, ale tam je to asi taky dost komplikované, protože nemůžou asi moc předělávat za provozu, nebo zavřít třeba na měsíc celé patro.

evab.
17. pro 2013

@luckar Tak to jsem nevěděla a chápu, že zavřít porodnici kvůli rekonstrukci asi není tak jednoduché, nicméně ještě k tomu šestinedělí, když už maj zavřený sály a maj poloprázné pokoje, tak to můžou soustředit na jedno patro a postupně to tam zrenovovat, konktérně předělání jedné sprchy když počítám obouchání starých obkladů a nalepení nových víc jak ten týden snad nezabere. By mě zajímalo, jak to vypadá v jiných porodnicích. Ale zas to beru tak, že tam člověk nejde na hotel, tak to těch pár dní vydrží. Já byla na P2 a ve sprše kam jsem chodila byla jen jedna police a absolutně žádný háček na pověšení županu nebo ručníku. Ale Podolí jsem si vybrala hlavně kvůli technickému vybavení sálů a JIPky, to je pro mě důležitější než staré kovové postele

luckar
17. pro 2013

@evab. právě zdravotnická zařízení mají v tomhle docela ostré normy. Ale jak píšeš, tak teoreticky v období malování by mohli třeba jednu koupelnu a záchody zvládnout.

amabilis
17. pro 2013

@luckar Skutečně se maluje dvakrát ročně a že se umím do té doby fakt trefit 🙂

No pro mě je důležitější prostředí porodních sálů, respektive pokojů a tam je to fajn, zajišťuje to soukromí. Já bych někde za plentou rodila velmi těžko...

luckar
17. pro 2013

@amabilis jojo, porodní pokojíky jsou fakt parádní. Já můžu srovna P1 a P3 a druhé zmiňované je taky už v lepším stavu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru