Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petrasipkova1
14. říj 2015

@lucykal jo, to je možné, vždyť píšu, že to je jen můj problém, přišla k porodu, tak v půlce a měla nevhodné poznámky, kterým se teď s manželem smějěme, ale při těch bolestech mě to zarazilo. Ale jinak může být super, ale byla jsem ráda, že se pak už neukázala 😀

petrasipkova1
14. říj 2015

jinak do poradny jsem chodila k MUDr. Hanáčkovi, bezvadný a potom co odjel na dovču tak k MUDr. Drahoňovskému a taky super.

lucykal
14. říj 2015

Koukám, že i když jsem se za těhotenství setkala v Podolí s více jak 10ti lékaři ty o kterých tu píšete neznám.) Rodila jsem letos v březnu.

pjodatle
14. říj 2015

Vše je o komunikaci, já tam rodila v srpnu 2008, v červnu 2010 a budu zase v březnu 2016. Pokaždé maximální spokojenost s přístupem... Na vše se mě ptali, i jestli chci klystýr nebo ne, nic nenutí.... Fakt za mě super porodnice 😉

lemonka21
18. led 2016

Ahoj holky, kdy si vás přebraly do prenatální poradny? Jsem dost rozpačitá z jejich přístupu a nevím co si tom myslet. Mám na mysli normální těhu, ne rizikové, dvojčata apod. Předem děkuji.

nikody
18. led 2016

Rodila jsem 3/2013 a byla jsem spokojená. Všichni byli více méně milí a profesionální. Měla jsem císaře a nadstandart pokoj😉

nikody
18. led 2016

@lemonka21 kdy si mě přebírali... Mno myslím, že jsem tam docházela tak poslední měsíc...?! V takovej ten čas, co se to normálně dělá... Poprvé jsem řekla, že už tam nejdu... Ale podruhé, když tam jdeš s tím, že tam strávíš dopoledne/odpoledne čekáním, tak pohoda... Já tam trávila mládí, páč malý byl spáč a vyseděla jsem dolík na nonitorech, kde se nic nedělo a budili ho zvonečkama apod😉))

pincola
18. led 2016

Rodil někdo tady i u Apolináře? V čem je rozdíl? Kromě toho, že u Apod. jsou horší ty boxy?

pabka
18. led 2016

@lemonka21 ahoj, přebírají v cca 37 tt...

lemonka21
22. led 2016

Ptala jsem se z důvodu, že dle instrukcí co jsem od nich dostala při reg. přijímají zpravidla od 36. týdne těhu. Objednávala mě doktorka z dia poradny, na uz, k ní a pak do poradny. Můj gynekolog mě upozornil, že je to docela pozdní termín, ten den budu 37+2, čili už 38. týden těhu.
Třetí všední den, kdy jsem se tam nedovolala (20-40telefonátů za den na tři různá čísla!), jsem se sebrala a jela tam osobně, aby mi dali ještě dřívější termín, byla jsem 35+5. bohužel, nejsem pro ně asi dost "zajímavý" případ a odešla jsem s nepořízenou, dřívější termín mi nedali.
Proto jsem se ptala na zkušenosti, jestli jsem si měla dupnout nebo je to normální? Mě to totiž nepřijde :(

p3tulkaa
22. led 2016

@lemonka21 já byla v porodnici na monitoru pouze jednou......37. týden, dříve mě nevzali.....porodila jsem v 38. týdnu...takže na další návštěvu jsem se už nedostala 🙂)

gepe
22. led 2016

@lemonka21ja byla rizikova a prevelena z gyndy v 36tt, ne 35+, ale 36+ me az vzali a dali termin na poradnu, takze dle me je to normalni. Kor pri tom naporu nejen prazskych rodicek.
Jinak, rodila jsem tam srpen 2013 a naprosta spokojenost..

pekkaa
22. led 2016

Zkusenosti mam takove, ze kdyz clovek neco chce, tak je lepsi napsat email. Nechala jsem tam cislo a volali mi v podstate hned zpatky. Pricemz jsem se tam 2 dny predtim vkuse snazila neuspesne dovolat...

palka82
8. únor 2016

Ahoj, v podolí jsem rodila před 6 lety císařem. Teď jsem tam registrována zase a dočetla jsem se, že automaticky berou druhý porod císařem. Moc ráda bych rodila přirozeně. Hlavně mám od začátku 2 termíny porodu. Mimčo je na každém ultrazvuku o týden menší, což odpovídá i době početí. Pokud by mi naplánovali císaře, tak se bojím, že by mě vzali o týden dřív, takže miminko by bylo fakticky o 14dnů menší. Pokud by brali termín podle menstruace nikoli dle ultrazvuku. Můžu se zeptat, jestli vám někomu dali na výběr, případně nechali přenášet a podobně? Jsem teď ve 30 týdnu a bojím se že by mě už jinde nepřeregistrovali. Moc děkuji

ladie
8. únor 2016

@palka82 k císaři tě nemůžou nutit. Já po prvním CS chtěla aspoň zkusit rodit přirozeně. Jako jo, koukali se na mě jako na naprostého blázna, ale udělali mi nějaká vyšetření (kontrola jizvy, velikost plodu...) a rozhodli, že můžu. Ale i tak jsem si musela vyběhat předoperační vyšetření "kdyby něco".
Oficiální termín jsem měla 4.1., císaře naplánovali na 9.1. (nechtějí moc nechat přenášet).
Nakonec si dcera vybrala 1.1., ale nakonec šla stejně císařem.

lucykal
8. únor 2016

@palka82 o 14 dní menší miminko bude 38tt což je v termínu. Mylsím, že ten utz neni až tam vypovídající. V kolikátem týdnu jsi a jaká má váhový odhad? Já měla termín porodu celé těhu dle ms malá odpovídala. 10 dní před porodem odhad 1819 měla mít přes 2 kg určitě a měla pouze 1600g Myslím si že pokud to že je miminko menší neřeší dr a nejsou problémy s průtoky a placentou bude naprosto v přádku.

lucykal
8. únor 2016

@palka82 ted ctu v jakém týdnu jsi. Jaká má v 3O tt odhadM?

palka82
8. únor 2016

@ladie no já bych se taky moc nutit nenechala, ale člověk si tam taky nechce dělat zle....ještě jsem to s doktorem nekonzultovala, takže plaším asi zbytečně. Ale četla jsem včera několik diskuzí, kde holky psaly, že šly automaticky císařem a já bych tak moc chtěla přirozeně. Pokud zdravotní stav, jizva atd dovolí. Už jen kvůli kojení. Při prvním císaři se mi laktace vůbec nerozjela. No uvidím co mi řeknou potom v poradně. Moc děkuji 🙂

palka82
8. únor 2016

@lucykal ještě nevím. Na velký ultrazvuk jdu až příští týden a moje mudra se na mimčo se vždy podívá, v jaké je poloze a zda mu ťuká srdíčko, tím je to hotové. Takže nevím jak je veliké ani kolik váží. My mít drobečka ale určitě nebudem 🙂 Musím se pak poradit s mudrou jaký bude vlastně postup. A který ten termín porodu budou brát v potaz. Zda podle ms nebo podle ultrazvuku.

helen_h
8. únor 2016

@lemonka21 Obě děti mám z Podolí, poprvé jsem porodila ještě před první návštěvou, takže jsem se teprve po prasklé vodě registrovala v kartotéce, podruhé jsem byla jen založit kartu a na první poradně )a stěru na streptokoka - aspoň to!) a pak jsem opět porodila, takže mám 2 děti a ani neznám žádnou kontrolu s monitorem - nikdy se to nestihlo 🙂
Akorát mi tam vadila ta čekačka, můj gynekolog mě propustil asi ve 34 tt, že už se pak jde do porodky a jelikož porodka objednávala na 37 tt, tak vlastně vznikly 3 týdny, kdy mě nikdo neviděl... asi bych si to pak zpětně vyčítala, kdyby se něco stalo, ale naštěstí se nic nestalo. Asi se prostě musí člověk domluvit déle u svého gyn, když porodka prostě dříve nebere...

helen_h
8. únor 2016

@palka82 @ladie Nejsem si jistá, jako donutit tě k císaři sice nemůžou, ale podle mě tě mohou odmítnout, že v tomto případě (třeba konec pánevní) prostě toto pracoviště tě rodit normáílně nenechá, tak ti řeknou, ať si najdeš pracoviště jiné... (Bude třeba zjistit, jak je to po tom prvním císaři.)
Jen nevím, jak by to bylo přijet tam již v akutním stádiu, tedy při rozjetém poroduu a odmítat císaře při diagnóze, kde jim nějaké vnitřní postupy radí císaře udělat... To nevím, asi by ti ho udělat nemohli, ale tlačili by (psychicky) asi dost tvrdě.

palka82
8. únor 2016

@helen_h moje mudra říkala, že prcek už je vzorně otočený hlavičkou dolů, tak doufám že už tak zůstane. Souhlasím, že kdyby byly nějaké zdravotní komplikace, tak se s něma hádat kvůli císaři nebudu. Nebudu ohrožovat sebe ani miminko.Příští týden jdu na ultrazvuk, kde mi snad budou kontrolovat i jizvu. Pokud by bylo vše v pořádku, ráda bych rodila normálně no. Uvidím co doktoři, ale už mi hodně holek řeklo, že v podolí kvůli riziku chtějí druhé císařem a moc se s maminami nemažou. Moje mamča rodila bráchu císařem a mě po 6 letech normálně. Tak si říkám že když to šlo před 30 lety, půjde to i teď 🙂

ladie
8. únor 2016

@palka82 jako každopádně se připrav na to, že na tebe budou koukat jako na blázna 😉 A budou tě strašit, říkat, že když už máš jeden CS, tak druhý je pohodlnější proč se zbytečně trápit blablabla. Mě při první návštěvě nedělali nic extra (klasika moč, kontrola, monitor) + mě objednali na příště na extra ultrazvuk, kdy zjišťovali, jak vypadá jizva (jestli není moc ztenčená) , dělali váhový odhad mimča (u mě mi dali limit max 3200g). Od té doby jsem chodila do rizikové poradny (jediný rozdíl, že jsem šla na kontrolu do jiné ordinace, jinak všechno jako obvykle).
Ale stejně i přesto, že všechno dopadlo dobře, tak jsem si musela vylítat předoperační vyšetření (obvoďák, krev, ekg) a vyfasovala jsem termín plánovaného CS pro případ že bych přenášela 🙄

gepe
8. únor 2016

@palka82 mela jsem planovany sc ve spinalu a plne kojila ihned pri prvnim prilozeni k prsu. Mohla jsem z fleku ukojit i treba dalsi dve deti. Ono je dulezity byt hlavne v pohode, kojeni za me neni odvisle od toho, zda zena porodi dite vaginou ci sekci. Jinak kamaradka prvni porod akutni sekce, druhy porod vaginalni, oboje v Podoli a zadny problem 🙂 je to i o pristupu a ja mam osobni zkusenost, ze se tam da vse domluvit v klidu a bez emoci.
@ladie nevim, zda je druha sekce pohodlnejsi, ale rizikova stejne jako vaginalni porod po cisari. I kdyz se vse muze jevit v poradku, muze dojit pri klasik k rupture delohy, aj. Rozhodne se domnivam, ze by zena nemela trvat tvrde na prirozenem porodu za kazdou cenu.

palka82
8. únor 2016

@ladie no páni, takže tam je ještě tak nízký limit na porodní váhu mimča? Já si říkala že aspoň okolo 3,5-3,8kg. Malej měl 3,7 když se narodil. Odhadovali 4kg. Přenášela jsem jen 3 dny. Počítám že u druhého to bude podobný. Chjo. No počkám co ti doktoři a podle toho to budeme operativně řešit 🙂 moc děkuji.

palka82
8. únor 2016

@gepe no mě malého právě přinesli až po 8hod kdy jsem se probrala z narkózy a to mi ho ani nepřiložili, takže jsem ho viděla 2 min a hned ho odnesli. Takže ikdyž jsme se oba snažili, laktace se prostě nerozjela. Rozhodně nebudu trvat na přirozeném porodu za každou cenu, to určitě ne. Spíš mi šlo o to, jestli to v porodnici umožňují nebo to bude moc velký problém. Je to vše o zdravotním stavu a domluvě s lékaři. Mohu se ještě zeptat, zda nevíš jak dlouho nechávají přenášet, když mám 2 termíny porodu jestli by třeba počkali až do toho pozdějšího termínu, zda se porod nerozjede sám?

mmms
8. únor 2016

@palka82 Já jsem dva roky po císaři chtěla rodit normálně. Problém s tím nikdo neměl. Automaticky teda předpokládali, že chci znovu císaře (hned ve dveřích se mě doktor ptal, jestli to naplánujeme na prvního nebo druhého 😀 ), ale stačilo říct, že bych chtěla zkusit přirozeně a nikdo na mě jako na blázna nekoukal 😉 Přenášet mě nechtěli nechat, ale nebylo to jen kvůli tomu, že poprvé jsem rodila císařem, ale měla jsem ještě pár dalších problémů. Dohodli jsme se na tom, že když začnu do termínu rodit přirozeně, tak OK, jinak hned v den termínu císař. Nakonec z toho byla zase sekce, ale oproti té první dost pohoda. Jak to bylo plánované, tak byl na všechno klid, žádný stes...

ladie
8. únor 2016

@palka82 hele, ten limit ti neřekne - u mě nechtěli nechat víc, než 3,2 kg (ale jsem dost malinká a první dítě mělo právě těch 3,2 kg) 😒
Jinak s kojením jsem neměla problém ani u jednoho.

Každopádně uvidíš. Pokud budeš chtít rodit přirozeně a nebude žádný fyz.problém, tak by to mohlo klapnout 🙂

clairinka
8. únor 2016

@palka82 ja do Podoli chodila jen na monitory a planovane rodila pak v Melniku. Kazdopadne ja mela taky dva terminy porodu. Ac moje gynekoložka rekla, zebudeme brat zretel na ten druhy, ze je miminko mensi, tak v Podoli to resi tak, ze pokud se terminy od sebe lisi o méně nez 7 dni, tak plati termin dle poslední MS (takze ten první) a timto se ridi, na druhy termin uz se nehraje. (tohle je pro me nelogicky, když i dle prvotrimestralniho screeningu se upravuje TP) Pokud je vse ok,nechavaji prenaset max 10 dni a pak se nastupuje na vyvolavacku.

ladie
8. únor 2016

Jo a jinak mi císaře naplánovali 5 dní po TP - déle by mě přenášet nenechali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru