Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xmalij
24. únor 2012

@kveetiinkaa to me dostavalo do kolen, presne jak pises...pan s notasem na kline a travil cas zrejme co mel byt v praci, tak tam s manzelkou..pritom vedle jidelna jak Brno... 🙂

verbalinka
24. únor 2012

jó, tak ti tatínkové mě naštvali hned první poradnu. A nechápu ani ty těhotné, ke kterým ten super taťka patří. Já bych svýho okamžitě zvedla, pokud by nevstal sám (což by, předpokládám, udělal).
A proč je nezvednete? Není to tam pro ně, ale pro nás těhotné v posledním tažení. Já jsem byla připravena je vyhodit, ale nebylo třeba - místo bylo.
@tery58 aha, pokud budeš 40+6, tak to jo 🙂 Ale mě nechali až 14 dní (ale to bylo kvůli malování a pořád věřili, že určitě porodím jinde a nebudou se mnou mít práci - vyšlo jim to těsně). Já jdu v pondělí na 9h monitor a pak poradna. Ale to už se asi neuvidíme - ty budeš určitě po porodu 😉
@saronka do kartotéky stačí ten den, ale doporučuju jít tak na 7.45, protože mě teď poslali z poradny udělat si kartu a po osmý tam byla děsná fronta a čekala jsem 45 minut 🙄

tery58
24. únor 2012

@verbalinka no uvidíme dneska jsem byla na monitoru a furt se mu nechce. V pondělí tam mám být na 8:30 na monitoru. a pak kontrola u Dr. Já to vidím na toho 29.2. 😀 i když bych byla moc ráda, kdyby to bylo už třeba dneska... 😉

verbalinka
24. únor 2012

@tery58 já tam chtěla jet trošku dřív, tak se na monitoru asi potkáme 🙂 i když, kdo ví, jak to budu ráno stíhat 😀 Nevěš hlavu. Termín sedí i dle utz? Mně by se 29.2. taky líbilo, je to výjimečné datum a každé 4 roky pořádná oslava 😵 Jinak já neměla na monitoru nikdy žádné kontrakce, každou poradnu říkali, jak už se to chystá a nakonec se malej narodil 41+6. Až se mu/jí bude chtít, tak vyleze. Ale absolutně rozumím, že bys už to měla ráda za sebou - já taky 😀

anicka164
24. únor 2012

S tím vyvoláním - fakt to řeší individuálně. V ten 40+6 tě prohlídne lékař a rozhodne. My tam byli asi 4 maminky -jednu objednali kvůli těhucukrovce hned na druhý den, další za 3 dny (měla hraniční bílkoviny v moči), mě řekli, že za ty tři dny mám přijít a dohodnem co dál, ale rozhodně nenechávají déle, než 42+0.
Ten lékař zkontroloval průtoky, zeptal se, kdy jsem rodila prvního syna (taky jsem přenášela, tak řekl, že k tomu mám asi sklony...) a ptal se i, jak to chci já. Když jsem řekla, že chci co nejdýl čekat a nejradši bych všechno nechala, jak to přjde, tak řekl, že ok.
Trochu šok pak byl ta další poradna, to se se mnou ta doktorka vůbec nebavila a hned mě objednala na vyvolání na 41+6. Obrečela jsem to, chtěla jsem, aby mi ještě ten jeden den dala. Naštěstí Eliška věděla, kdy se narodit - 41+5 byla na světě 🙂
Myslím, že do těch 42+0 to jde ukecat, ale musíš pak chodit strašně často na monitor (já tam byla každý den a navíc se skoro vždycky musel přetáčet 😒 ). Ale myslím, že to stojí za to 🙂

tery58
24. únor 2012

@verbalinka já měla jen jedno datum a to toho 22.2.. No toho 29.2. by se manželovi hodně líbilo... 🙂 tak uvidíme jestli se uvidíme v pondělí... 😉

verbalinka
24. únor 2012

@anicka164 já chodila při přenášení na monitory a do poradny co třetí den (so, út, pá..) a vlastně jsem zpětně ráda, že jsme měla štěstí a netlačili na mě a nechali to být. Hranice je těch 42+0, potom už by opravdu mohl být problém.

kveetiinkaa
24. únor 2012

Porod se nechystá, chystá se místo v pidibytě na věcičky a zítra budu dělat reorganizaci v bytě, muž v práci a děti dám k babičce. Tchyně mi našla v odložených věcech oblečky a prý vybrala malé velikosti a pere je, tak snad tam budou věci v 56 a 62, znám ji 🙂 a ještě mi koupila soupravičku z porodnice na cestu domů, to chtěla taky nějaké obr číslo, snad nakonec vzala tu 56, max. 62, aby v tom mimi neplavalo.

Doufám, že tím vymýšlením a přeskládáváním věcí porod nerozběhnu. Muž věčně v práci do noci, já jsem už vyčerpaná i psychicky a ještě jim vymyslí práci na víkend. Ale zas se mi tu nebude plést pod nohy.

Nachystala jsem i většinu věcí do porodnice a do naší menší cestovky to nevleze, někdo tu psal vložky, podložky do postele a to mi spolu s dvěma středními a menším ručníkem zabere už skoro celou tašku. To abych chystala jednu na sál, jednu na pokoj a jednu na cestu domů.

S tím sezením těhotných jsou ve všech čekárnách u dr. lidi stejně ohleduplní, jak na gynekologii, tak třeba na ORL jsem minulé těhotenství stála a nikdo mě nepustil ani po slušné prosbě, na ORL jsem si sedla po hodině na zem, jinak bych omdlela, jak tam byl blbý vzduch a narváno. 😠

simimo
24. únor 2012

@xmalij Mám stejné pocity z Podolí jako Ty. Já tam rodila přesně před 4 roky 26.2.2008 a půjdu tam teď zase. Všude je něco, ale myslím, že tam je rodička i dítě v dobrých rukou. Ta vybavenost pokojů a sprchy na chodbách nic moc (pokud necálneš nadstandart), ale jinak personál vesměs super, a porodní sály taky. Slyšela jsem, že u Apolináře rodí několik rodiček najednou v jednou sále jen odděleně plentou. Nevím, co je na tom pravdy. Ale s tou registrací, tak to je tedy teď děs. Anad to jen neprošvyhnu 😠

kveetiinkaa
24. únor 2012

@simimo u Apolináře je to jak píšeš, vím, že v jednom sále máš i nějakou aromaterapii, když chceš, na první dobu porodní - co jsem slyšela před třemi lety, pokud se to nezměnilo a na samotný porod ty boxy a samozřejmě i sál pro akutní císař. Nadstandardy jsou tam myslím levnější a návštěvy jen na chodbě.

xmalij
24. únor 2012

@simimo to je masakr, ja slysela pres zed jen jednou holku, byl to konec porodu a pekne me mrazilo 😒 . Predstava to slyset x hodin a porad nic, to je na palici. Myslim, ze dost i pro doprovod. To same mi rikala kamoska, ted rodila v Motole a jen za plentou od ostatnich.
Ja chytla registraci na sobotu, cekali jsme od 6 do 8h a uslo to, prisli jsme ale uz jako 3. v poradi, pritom v seznamu me uvedali jako 8. Ve finale jsem mela rodit cisarem a 2 tydny pred porodem mi rekli, ze zmenili nazor, ze to dam..a dala jsem jako fik 😀 , ale tyden jsem prenasela, takze chaos kolem registrace naprosto zbytecny. Tak at ti to dobre dopadne 😉 !

evab.
25. únor 2012

@simimo
@kveetiinkaa Já si mimo jiné i proto vybrala Podolí. Představa porodu na porodním boxu, kde je x mamin v jedné místnosti oddělené pouze paravanem a první dobu porodní strávit také na pokoji sama s několika ženskejma, to už je na dnešní dobu si myslím docela přežitek. Není nad vlastní místnost i s vlastním wc a sprchou, manžel byl celou dobu se mnou a pomáhal mi když bylo potřeba. Jednotlivé porodní pokoje maj ještě v Krči, ale jsem škrt a nechtělo se mi dávat 5 tisíc za případný epidural, když je všude jinde zadarmo, nechápu.

kveetiinkaa
25. únor 2012

Já šla do Podolí, protože jsem zjistila, že jako jediné mě nechá rodit aspoň trochu dle mě, epidurál mi je fuk, medikace a urychlování u prvního porodu mi stačila na celý život, byl to děs a epidurál, co vím, kolikrát porod prodloužil, zkomplikoval, i když to dr. neřeknou a bez komplikací taky není. Papír se souhlasem jsem nedala ani minule, nedám ani teď, bude li nutné zasahovat akutně, stejně se to nestihne, když ještě musí zjistit, zda ho člověk vůbec smí mít.
Poprvé jsem měla taky samotný pokoj v jiné porodnici a stejně jsem slyšela rodit okolo a já furt nic, takže jen s plentou by to bylo ještě horší. V Podolí se kolem rodilo, ale slyšet nebylo nic.

bl4nche
25. únor 2012

evab: v Krci ty penize obhajuji tim, ze drzi anesteziologa vylozene za ucelem pichani epiduralu, kdykoli je k tomu k dispozici. V jinych porodnicich to tak neni, muzou byt u cisare nebo nekde jinde a pak to muze trvat, nez ho daji. ale ja ho taky nechtela 🙂
kveeetiinkaa: s tim, ze neni nic slyset to zas az tak ciste neni ;) V prvnim tehotenstvi jsem byla 3 dni na rizikovem, nebylo misto a lezela sem na porodnim pokoji. A slyset bylo, spis tedy jen rev ke konci. Coz je asi nic oproti Apolinari apod., kde je slyset kazdx slovo. Spis to ale vnimaji chlapi.

lynks
25. únor 2012

No já bych akorád zmínila pro ty holky co budete rodit v létě a budete chtít nadstandard - pokoje jsou v posledním patře obrácené směrem na jih- takže výheň jedna báseň - rodila jsem čevenec 2009, v těch 35 stupňových horkách, klimatizace žádná a na pokoji 33 stupňů.V noci se "ochladilo" na 30 🙂) První dva dny jsem byla o dvě patra níž, tam krásně stínili stromy a bylo znatelně chladněji. Výhoda nadstandardu byla, že můj muž byl s námi kdykoliv chtěl, mohl přijít i v noci. jo a ještě druhá věc - jídlo. První snídaně - játrová paštika s bílým rohlíkem a oběd čočka na kyselo 🙂) myslela bych si, že v nemocnici budou vědět líp, než prdící maminky a kolikové miminka.

simimo
25. únor 2012

@lynks Kolik teď stojí nadstandart? Já nevím, mám ráda společnost, když se sejdou fajn baby, tak to je lepší být pro mě s někým. Ten nadstandart je lepší na ty návštěvy a že tam je Wc a koupelna. Ale na pokoje tam taky můžou normálka návštěvy kdykoli, pokud to spolubydlícím nevadí. To v Krči navštěvy mohou jen na chodbu Alespoň to vše tak bylo v r2008 ☹

simimo
25. únor 2012

@evab. Mně epidural tenkrát nabízeli, ale ještě při kontrolách. Když jsem tam dorazila na porod, tak o epiduralu nechtěli ani slyšet a to bych ho zaplatila. Měla jsem šílené bolesti po 2-3 min asi 7 h. Ale nejdřív říkali, že je ještě moc brzo a pak už zase moc pozdě. Nevím co si o tom myslet, ale nijak jsem se po tom pak už nepíďila, asi měli své důvody 🙂
@evab.

lynks
25. únor 2012

@simimo na stránkách Podolí to mají rozepsané, který pokoj kolik stojí. Je to od 700 do 2600Kč. Ty nejlevnější jsou většinou "zabukované" pro známý od doktorů a ty co si doktory navíc platí. Bylo mi líp v těch normálních pokojích, měla jsem fajn spolubydlíci, přesně jak říkáš, můžeš si pokecat, pohlídáte si malé. Návštěvy nechtěli pouštět na pokoj mimo návštěvné hodiny a to bylo jen pár hodin odpoledne. Když jsem namítla, že přece spolubydlící proti tomu nic nemá, tak sestra řekla, že to by pak mohly chtít všechny mít návštěvy kdykoliv a to by tam pak měli holubník v nemocnici. To se mi nelíbilo. A taky, že mi v noci (první noc) nechtěly dát malého. Stála jsem ve 2 v noci za dveřmi od miminek, které všechny plakaly, a sestra mi zabouchla dveře před nosem.Ještě je hodně věcí v našem zdravotnictví třeba změnit. Hlavně přístup k pacientovi.

nadja73
25. únor 2012

@lynks ja dostala ten nejlevnejsi nadstandart a to jsem nikomu nezaplatila, ani nebyla nikoho znama 🙂 asi jsem mela velkou kliku. Letos na nem trvat nebudu, aspon ted si to myslim, ale treba si to behem porodu rozmyslim. Jde mi hlavne o to, abych mohla videt na delsi dobu moji holcicku. Videt ji na par minut mi urcite stacit nebude, to vim 100%. Takze bud s ni budu na chodbe nebo podepisu revers a kdyz bude mimi v poradku, tak "utecu" driv 😎

lynks
26. únor 2012

@nadja73 tak to jsi měla kliku , fakt 🙂 my doktora placeného měli, ale byl na dovolené když jsem rodila, tak nakonec to šlo "obyčejně" 🙂 Kolegyně tayk měla svého doktora a dostala ten pokoj za 700, vím, že nám říkali, že i kdyby bylo plno tak pro nás pokoj nadstandard vždy bude. Koukám, že už jedno miminko máš, wow, takový krátký rozestup mezi nima, tomu říkám odvaha 🙂 Určitě je krásné a hlavně důležité být se svým miminkem d začátku a pořád! Tak ti přeji at to v srpnu vyjde podle tvého příání. Já měla na pokoji maminku, která nechtěla mít miminko u sebe,protože to brala jako oddech od toho dvouletého co měla doma. Já nakonec trvala na druhý den ráno, aby mi malého nechali na pokoji, musela jsem podepsat reverz, nebo co, že jsem za něj zodpovědná já a ne oni. NO to dá hlavu, ne 🙂 byla jsem ráda zodpovědná za své vlastní dítě.A s tím utěkem dřív, tě taky chápu, není důvod zůstávat v prostředí, které ti není příjemné.

nadja73
26. únor 2012

@lynks ja radsi protekci nechci, ono to vetsinou nakonec dopadne hur nez za normalniho stavu (zkusenost od znamych). Jo jo, my chteli druhe brzy, muj vek nas tlacil. ale, ze to nakonec vyjde tak brzo, jsme vubec necekali 🙂 bude to zahul, o tom zadna, ale bude mit i sva pozitiva a ty urcite prevysi ty negativa, ktere bude snad jen prvni 2 roky 🙂
no, nechame se prekvapit, co nam osud prinese 🙂 preju take jen to nejlepsi 😵

neu.sona
26. únor 2012

@lynks Tak to je docela mazec, že Ti miminko nedali, když si ty sama chtěla 😠 . Já si tedy stěžovat nemůžu. Měla jsem tam kamarádku PA a fakt jsem měla spoustu věcí po protekci, ale teď třeba ta moje kamarádka PA bude mít mimčo, takže to je bez protekce a rozhodně vím, že si na hlavu "srát" nenechám. Opravdu je některý personál hrozný a jde jen o to, co chtějí oni a nejsou schopni se domluvit na kompromisu.
Nevidím důvod, proč by mi měli brát mimčo, pokud je vše ok. To bych asi nezvládla. Já rodila poprvé SC a neměla malého první noc u sebe. Až druhou. A hodně těžce jsem to nesla. Teď míním bojovat za to, že chci mít druhé mimčo pořád u sebe 🙂

kveetiinkaa
26. únor 2012

ahoj, já bych taky ráda ten méně drahý nadstandard, nevadí mi mimi a další mami, ale aspoň ty dva nebo tři dny bych si ráda odpočinula, muž věčně do večera v práci, o víkendu tam je taky a já už melu z posledního a aspoň po porodu bych si chtěla odpočinout, když bude mimi spát. Doma se třemi broučky to bude záhul.

Já otravovala, že chci mimi hned, jak jsem byla na šestinedělí, bylo to po porodu v noci a nedala jsem pokoj, tak mi malou dali. Stejně mi nešlo usnout. A hodně mi vadilo, že poslali muže se mnou do sprchy a mezitím odvezli bez našeho vědomí malou na šestinedělí.

Ještě nevím, zda bude hlídat děti nebo bude u porodu se mnou, ale minule ani to, že byl se mnou nepomohlo a ještě mi vadilo, že malou PA nechtěla dát muži nebo ke mně do náruče, když brečela, prý musí být v tom lehátku, že má nižší teplotu a ona tam chudinka brečela ty dvě hodiny po porodu, PA mi ji podala jen na chvilku ais třikrát. Na břicho mi ji taky nedala, to se ptala muže, zda chce stříhat šňůru, i když předem říkal, že ne. To mi ji místo toho na těch pár minut mohla dát, věděla, že to chci.

Ale jinak byl porod fajn, jsem zvědavá, jestli vše bude ok a budu tam sama, zda aspoň něco mi splní, co neudělali minule. A zda si i po porodu prosadím svoje bez nějaké velké námahy.

lynks
26. únor 2012

@neu.sona tak to jsem to měla přes kopírák 🙂 Taky SC, ale ve 4 ráno, takže první noc jsem už chodila a chtěla jsem ho vzít do náruče a upokojit. Taky to bylo pro mě těžké, byla to prvá zkušenost, no holt víc bojovat za nás dva jsem nevěděla. Odvaha roste zkušenostmi, tak jestli bude nějaké příště, tak je scénář jasný 😀

lynks
26. únor 2012

@kveetiinkaa To je skvělý, že sis vybojovala malou v noci! Jak jsi to udělala? Nejlepší je mít u sebe dulu, ta dokáže jemně promluvit s personálem.Zná to i z tý zdravitnický stránky a může argumentovat, že mimi se nejlíp zahřeje na těle matky. Mohlo by to být tak, že která maminka chce, tak bude za dítě odpovědná hned od chvíle po porodu, kdyby si netroufla, tak společně s mužem.
Bude asi opravdu fajn, když si tam budeš moct oddechnout a zároveň mít mimi u sebe když bude vzhůru. A´t se ti to dobře kloubí! 🙂
Ještě jedna zkušenost.když už jsem se svíjela na porodním pokoji, tak mi pořád sestra nosila nějaké papíry k podepsání - souhlas s tímhle a támhle, já neměla ani sílu to číst ne to podepsat, a sestry pořád chodili a chodili a chtěli podpis, já v křeči převěsená přes míč, zrak rozestřený .. je to za námi a převažují dobré vzpomínky

luckar
26. únor 2012

Tak za sebe můžu říct, že v prosinci 2010 mně na porodním pokoji dali malou bez problémů na břicho, potom hned po oblečení u které byl MM zpátky jemu a pod "dozorem" MM ke mně do postele. Než jsme šli na šestinedělí, tak si malou odvezli a slíbili, že mi jí dají tak po 2 hodinách na pokoj. Takže rodila jsem ve 14:49, něco kolem 2 hodin jsme byli na poporodním pokojí, takže počítám kolem 18 na šestinedělí a mezi 20-21 jsem si pro malou došla a bez problému jí u mě nechali přes noc. Asi opravdu záleží na sestře na kterou narazíte, ale určitě miminko musí dát mamině pokud si to přeje.

tery58
26. únor 2012

Ahoj chci se zeptat jestli některé z Vás prováděli v Podolí Hamiltonův hmat? Bolí to? A když ho udělají, tak Vás pošlou zase domů? Předem díky za odpověď

mahafi
26. únor 2012

@tery58 Ahoj, mně ho dr. dělala (neřekla teda, že je to hamilton, ale podle všeho byl), normálně mě pak poslali domů.. pomohlo to tedy jen k odtoku hlenové zátky. Dělala mi to v pondělí a ve čtvrtek jsem šla na indukci, kterou ale kvůli plným sálům přesunuli na pátek (ale už si mě tam nechali od čtvrtka na P3). Snad se mimčo umouodří a přijde samo 🙂.

verbalinka
26. únor 2012

@lynks odpovednost za dite nesou jen rodice od jeho narozeni. Takze nejake podpisy papiru o zodpovednosti jsou uplne zbytecne! Takze i to, ze matka necha odvezt dite na sestinedeli je na jeji triko, stejne jako to, kdyz si ho necha a treba vystrci z okna 😉
@tery58 takze se zitra potkame 😉 Hamilton pry boli dost, ale pokud neni dite pripraveno, tak s porodem nehne. Hlavne, at zkontroluji placentu a prutoky.

mahafi
26. únor 2012

@tery58 Ještě jsem zapomněla.. mně to skoro nebolelo.. jako že bych to musela podstupovat dnes a denně, to fakt neee, nejpříjemnější to nebylo, ale dalo se to v pohodě vydržet.. asi jako trochu méně šetrné vnitřní vyšetření. Ale ta dr. byla fakt šetrná, takže třeba jsem zase výjimka 🙂. A je pravda, jak píše @verbalinka, nemůžou ho dělat, pokud člověk není aspoň trochu otevřený. Pak jsem trochu špinila a cítila jsem břicho (nebyla to úplně bolest, spíš jako namožené svaly, neumím to moc popsat).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru