Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
11. bře 2012

@kveetiinkaa Teď už je pozdě. Většina nemocí, i neštovice, jsou nejvíc infekční před tím, než se projeví :(
Hlavně bacha na maličké v bříšku.
Moc vám držím palce!

kveetiinkaa
11. bře 2012

@anicka164 Dnes jsem se dovolala kamarádovi dr., který pracuje na infekčním na JIP v nemocnici, takže má přes neštovice přehled, Potvrdil mi postup léčby u syna a informace, co jsem vygooglila na netu o těhotenství, porodu, novorozenci. Pochválil mě, že mě napadlo do porodnice volat, než tam zítra pojedu a dal informace, co v případě vypuknutí u mě, že musí ihned miminku dát něco - vypadl mi název, bohužel je pravda s těmi komplikacemi a že neví, zda mě nebudou i izolovat od jiných maminek a miminek. Vše to mám zítra důkladně probrat. Chtěl, ať ještě volám obvodní, zda mám v kartě záznam o prodělání a průběhu neštovic, jenže ona je tam zítra až odpoledne a poradnu mám dopoledne a navíc někdy pondělí odpadne, mívá sem tam seminář.
Protilátky v krvi po prodělání neštovic by měli zjistit určitě na infekčním, ale snad i v porodnici a uvidí se, zda jich mám dost, když jo, tak by mělo být teoreticky miminko chráněné. Kamarád si myslí, že mi je určitě naberou, když nevím jistě, zda jsem měla neštovice a že by mi je brali asi i kdyby jo, pro jistotu.

skendy
12. bře 2012

@karol84 děkuji! O jizvu jako tokovou mi nejde.Já určitě nikdy nebudu nosit nějaké prťavé plavečky! 😀 No jasný!To radši císaře ,než malou nějak trápit!Už jsem se stím nějak smířila,tak uvidím co na nás dnes řeknou v porodnici! 🙂

skendy
12. bře 2012

@karol84 @beruskaev @valentynkaa07 @valentynkaa07 holky moc děkuju a představte si ,že po dnešní poradně v Podolí je malá hlavičkou dolu. 😎 😀 takže císař zatím odložen a teď se budem modlit ,aby už se moc nevrtěla! 🙂

beruskaev
12. bře 2012

@skendy tak to je super zpráva, malé hezky domluv, že takhle už má zůstat 🙂

valentynkaa07
12. bře 2012

@skendy tak to je fajn, že se umoudřila 😉

evab.
13. bře 2012

@skendy Tak to je paráda 🙂

skendy
13. bře 2012

@beruskaev @valentynkaa07 @evab. Je to paráda a myslím ,že budem jen domlouvat ,aby už se ani nehla!!!! 🙂

anicka164
13. bře 2012

@kveetiinkaa Tak jak jste dopadli? Co ti řekli v Podolí?
Zas prý v Podolí je tenhle pokoj pro maminky, které musí být samy, stejný jako nadstandard a je zadarmo 🙂
Co dcera, chytla to?
Mikuláš měl dneska na tváři nějak pupínky, tak mě taky napadly hned neštovice. Ale k tomu žádná teplota, tak snad to bude ok.
My to taky řešili, když jsem byla těhotná s Mikulášem, v okolí toho bylo plno, přece jenom spousta kamarádů má už děti a já nevěděla, jestli jsem neštovice měla. Tak jsme si radši s manželem nechali udělat testy - já protilátky mám, on je neměl, tak se radši nechal naočkovat...

kveetiinkaa
14. bře 2012

@anicka164 V Podolí nic, říkali, že to má obvodní jistě v kartě, tam jsem jela a je to v dětské kartě, pokud jsem je měla a tu ona nemá, takže smůla. Mamka, že jsem je měla, ale chci jistotu, může to mít fatální následky pro miminko, pokud jsem je neměla nebo jen málo protilátek. Takže včera dopoledne Bulovka, vyšetření, odběr, dnes budou výsledky. Malá je zatím nemá, inkubační doba je až tři týdny, takže super, pokud je chytí a já dojdu z porodnice akorát:O(
Internistka v Podolí, že mi to naberou dole v poradně a houby, tak jsem musela k mojí dr. pro žádanku a včera na Bulovku.
V pondělí mi odešla zátka, dnes mám termín dle dr. tak uvidíme.

luciasekf
14. bře 2012

Já jsem byla včera večer v Podolí, kvůli bolestem v podbřišku a normálně jsem se divila, že po mě sestra chtěla 90,- za pohotovost 😕 Tak nejen, že tam vše ted zdražili, tak ještě ke všemu tohle. Takže jsem tam nechala pak ještě další kilčo parkovného a jelo se domů. A to jsem tam byla v lednu a nic jsem neplatila, hrůza. Myslela jsem, že těhulky nic neplatí, ale asi jo 😠

go
14. bře 2012

Ahoj, omlouvam se, ze Vam sem lezu. 😉
Chci se zeptat, nevite nekdo o dobrem gynekologovi, porodnikovi v Podoli, ktery je ochotny se za sponzorsky dar starat o tehotnou od cca 12tt az k porodu, u ktereho by byl pritomen? 🙂

kveetiinkaa
14. bře 2012

Tak jsem se dozvěděla, že jsem neštovice měla a protilátky mám dost, tak prý můžu rodit v klidu. 🙂 Doufám, že mladší se vysype neštovicemi co nejdřív, jinak bude protivná, až budeme doma z porodnice. No a nebo by je nemusela zatím chytit vůbec, ale prý to není moc pravděpodobné:O(

Luciasekf: hm pěkné, já taky včera platila a to jsem šla na odběr krve, jenže oni mě poslali k dr., ta se mnou probrala, co a jak a už to bylo vyšetření. Ale zase výsledky dnes, v laboratoři by byly bůhvíkdy a já potřebovala co nejdřív.

Go: netuším, dobrou zkušenost mám s dr. Urbánkovou, ale bez placení, jen teď tam v poradně bývá místo ní slovenská dr. Mlynárová v tu dobu. pak vím, že si někdo chválil dr. Vernera. Asi bych dle referencí vybrala dr. a s tím se zkusila domluvit. Hodně štěstí. 🙂

ivkaj
14. bře 2012

@luciasekf za pohotovost jsem platila i když jsem tam byla s krvácením (nakonec to byl odchod hlenové zátky) a to jsme tam byli kolem 18h.

luciasekf
14. bře 2012

@kveetiinkaa tak to je dobře, žes neštovice měla a máš dost protilátek.

Dr. Mlynárovou jsem měla jednou a byla jsem s ní spokojená. Ted chodím k doc Zikmundovi, je to takovej dědula, ale super 🙂

@ivkaj mě to právě překvapilo, byla jsem tam v lednu v 31tt a nic nechtěli a to jsem tam byla v neděli v noci a ted jsem tam byla od 17-18 a už chtěli zaplatit.

bl4nche
14. bře 2012

luciasekf:ja tam byla na pohotovosti v 8. tydnu tehotenstvi, to je jeste v prvnim patre a platila jsem normalne 90 Kc. Ale uz je to pres rok ;)Bylo to po sedme vecer.
go: znama rodila za penize u Hanacka a chodila k nemu i do poradny, driv nez v tom 37. tydnu.

go
14. bře 2012

Moc vsem dekuji za rady, zkusim stesti 🙂 . Mam kontakty u Apolinare, ale ja proste nedam na Podoli dopustit 🙂

anicka164
14. bře 2012

@kveetiinkaa Tak to jsou super zprávy! A co miminko, můžeš s ním domů? Ono bude mít protilátky od tebe?
Tak hodně štěstí k porodu!

lynks
14. bře 2012

@go
Když jsem rodila já, v 2010, tak tam byl Dr Hanáček, velice sympatický, "sponzorský dar" je 10tis, a máš péči jistou. Vypadá to, že se ale můžeš domluvit s jakýmkoliv doktorem, nebo doktorkou, je to tam běžné a ví (vědělo) se o tom. Máš za to pak i záruku nadstandartního pokoje a doktora na telefonu 24h. Nám to za to stálo i když jsem pak rodila s někým jiným 🙂 můj doktor byl na dovolené a ten komu mě předal do péče, mi nebyl sympa.

go
15. bře 2012

@lynks moc dekuji, zkusim ho kontaktovat 🙂

kveetiinkaa
15. bře 2012

@anicka164 Uvidím, co mi řekne dr., dnes jsem říkala sestře, když mě objednávala na sobotu na monitor a nějak se divila tomu IGg, tak snad je to ok. Mimi by mělo mít protilátky ode mě.

nanai
16. bře 2012

Ahoj, chtela jsem se zeptat, nevite nahodou kdo byva v poradne v patky? Byla mi doporucena MUDr. Antalova nebo MUDr. Kalivodova, ale sestra na kartotece byla dost neprijemna a navic tvrdila ze ani nevi kdo tam ktery den byva, a objednala me na patek. Hlavne nechci k Zackove, Leve, ani k Zikmundovi, v poslednim tehotenstvi jsem k nemu bohuzel chodila, a nemam moc dobrou zkusenost.

verbalinka
16. bře 2012

Ahoj, takže reference z Podolí 🙂
P3 rizikové dobrý. Je to moc hezký oddělení, sociálky na pokoji, sestry příjemné (některé víc ochotné, některé míň - jako všude). Akorát prodýchávat kontrakce se spolubydlící na pokoji není úplně to pravé, ale když jsem měla kontrakce a vše směřovalo k porodu (který nakonec nastal až třetí den), tak dovolili manžela na pokoji (se souhlasem spolubydlící) kdykoliv i v noci. Bohužel je problém, že každých 12 hodin se mění směna, takže jsem na vyvolání měla celkem 3 doktorky a byl z toho zmatek, kdy jsem druhý den dostala stejnou tabletu jako první den a měla jsem dostat už tu do hrdla, ne jen k čípku. Ale naštěstí se nic nestalo a kontrakce nebyly skoro žádný. Třetí den už byly dvě tablety do hrdla, za hodinu a půl po druhý tabletě (ve12h) jsem se stěhovala na sál, na příjmu neproběhly žádné zbytečné otázky, až mě to překvapilo. Sál č. 2 - krásný, velký. Já konečně sama, soukromí. Manžel hned dorazil. PA stále jen přicházela a odcházela, takže péči o mě měl na starosti jen manžel (podat, utřít, podržet, zavolat, hlídat dýchání...). Ale volali jsme jí často. U druhého porodu je člověk znalý a ví, co si může dovolit a je drzejší. Po píchnutí vody jsem byla připojená na monitor, ale po půl hodině šílených bolestí, kdy jsem myslela, že umřu, jsem ze sebe ten monitor servala a "utíkala" do sprchy. PA mi vynadala, já si myslela svý, došla jsem do sprchy, pár kontrakcí, tlak na konečník, manžel jí zase volal zpátky, přesun na lehátko a PA "mamino, budeme rodit" 😵 Na lehátku mi došlo, že jsem jim nedala porodní plán, tak jsem v pauze přípravy sálu na porod žádala, že nechci nástřih a chci hned malou na břicho. Obojí bylo bez problému a s úsměvem vyhověno. Rodila jen PA + byly na sále ještě asi 3 holky, ale vůbec jsem je nevnímala, i když bych ocenila, kdyby mi někdo řekl, proč tam jsou. Laura se narodila v 16.12h. Nakonec jen pidi kosmetický steh, dlouhé muchlání s malou na bříšku, rychlé ošetření a zase šla ke mně. Pak 2 hodiny totálního klidu a tulení s Laurou, doneseno jídlo a pití. Po těch 2h přišla dětská sestra, ptala se, jestli ji budu hned chtít na pokoji, jestli ji smí umýt (to jsem zakázala a sestra si to náležitě okomentovala, ale respektovala), pak jsem se dohodly na vitamínu K, potom si vzala malou na šestinedělí a já se tam mezitím nechala odvézt (pro jistotu) a po 10 minutách na šestinedělí přišla sestra, jestli chci teda malou k sobě a hned ji přinesla. Byla jsem na P4, třílůžák, na záchodě jsem za ty skoro 4 dny potkala jen jednu maminku a ve sprše taky jen jednou. Akorát jsem litovala, že jsem si nevzala nadstandard. Nějak jsem nedomyslela, že po třech dnech vyvolávání budu unavená a maminky a miminka na pokoji mě budou rušit a budit, i když spolubydlící byly super. Všechny sestry na P4 moc příjemné, milé, vše vysvětlily, pomohly. Jen jedna krá.a v noci, kdy malá řvala jak na lesy, protože ji bolelo bříško, já si šla pro espumisan (který tam vše maminkám normálně dávaly) a ona to odmítla s větou, že když řve, ať jí dám do postýlky, mám ji nechat řvát a otočit se na druhý bok 😠 😠 Byla jsem tak v šoku, že jsem nic neřekla a odešla. Ale jako druhomatka jsem klidnější a věděla jsem, že si kdyžtak cvičením a znovu kojením poradím. Akorát spolubydlící ještě chvilku nespaly. Takže celkově podolí fabrika, ale když víte, co chcete, tak zažijete super porodní zážitek. Já jsem dojatá pořád a jsem nadšená, že jsem si zažila moc pěkný porod právě díky soukromí na sále a PA, která respektovala, co chci 🙂
Akorát poradny jsou děs a jsem šťastná, že jsme tam byla jen 3x. Moje dr nic neřešila, málo plodové vody jí přišlo normální a žádné větší hlídání ji ani nenapadlo. Musela jsem jí říct, že dr z utz doporučuje vyvolání, aby teda neochotně začala něco řešit. Zlatej Verner 🙂 Je to prostě fabrika na děti a individuální přístup moc neexistuje, nebo si musí člověk trošku dupnout. Pak si vás zařadí do kolonky "problémových" a už funguje vše jako na drátkách 😀

verbalinka
16. bře 2012

@nanai Kalivovodou nedoporučuju. Nic neřeší a bere vše dost s přehledem (viz. na konci mého příspěvku výše). Chodila jsem k ní v pondělky.

luciasekf
16. bře 2012

@nanai pročpak ne Zikmunda, jestli se můžu zeptat? Já k němu chodím čtvrtky.

luciasekf
16. bře 2012

@verbalinka tak nakonec jsi měla krásný porod vid. A co malá? Je hodnoučká? A co Vilík? Jak přijal sestřičku? Já jsem stále celá, už bych to chtěla mít za sebou. V neděli mám termín a jdu na monitor a pak až ve čtvrtek, přijde mi, že mě objednali docela dlouho na kontrolu- po týdnu....

evab.
16. bře 2012

@luciasekf
@nanai Také by mě zajímalo proč ne Zikmund. Já k němu chodila také a nemůžu si na něj stěžovat. Je fakt, že toho moc nenamluví, ale když se člověk na cokoli zeptá nebo sám začne hovor, tak je v pohodě. A po lékařské stránce taky dobrý.

nanai
16. bře 2012

@luciasekf No ja k nemu chodila minule tehotenstvi a opakovane jsem velmi malo citila pohyby, mela suspektni monitory, nad kterymi sestry vzdy byly cele nervozni ze to neni dobre a bude se to muset zkontrolovat, on vzdy mavl rukou, ze je to v poradku, ze mala asi jen spi, a na kontrolni monitor me nikdy neposlal. Mala bohuzel zrejme nespala, ale hybala se tak malo asi kvuli horsim prutokum pupecnikem a prechodne hypoxii. Na me dotazy mi odpovidal dost neurcite, vubec jsem z nej nemela dobry pocit. Dcerka mela pak od narozeni velke neurologicke potize, dost jsme toho rozcvicili Vojtovkou(kterou jsme cvicili 2 roky!), neco bohuzel rozcvicit moc nejde-poruchu orofacialniho svalstva, s tim bojujeme doted.

nanai
16. bře 2012

@verbalinka Doktora Vernera jsem kdysi v Podoli parkrat potkala, byl hrozne prijemny. Myslela jsem, ze uz tam snad ani nepracuje? Aspon tedy v tehotenstvi s dcerkou jsem na nej nenarazila. J ejsem prave takovy pocit, ze nic moc neresi, mela z dr. Zikmunda. Ach jo, tak uvidime, na koho natrefim, snad to bude dobre.

saronka
16. bře 2012

Ahoj holky..tak dneska první poradna, pak ještě monitor, no dr. mi vlastně nic neřekla, jen mrkla kde je hlavička, srdíčko, vyšetřila a šup pryč, musela nějak na JIP. tak snad za týden se něco dozvím 🙂 ale zatím se dle mě nic nechystá
jinak holky jak je to s odhadem váhy, dělá se v poradně, nebo se na to prdí??????

@verbalinka Gratuluju k Laurince..docela sis užila, něco jsem slyšela od Janči. jinak souhlasím 1700 za přítomnost otce u porodu je drzost..tak si říkám že snad nebudeme rodit dřív..i když moje pojišťovna 211 nějakou část hradí letos, ale počítám že manžel bude hlídat malou tak max pojedu s kamarádkou PA. jak Vilík vzal sestřičku?? jinak jsem moc nepochopila jak jsi byla na sále s 3 holkama? to jsi nebyla na porodním boxu? nějak nevím 😉
@luciasekf platí i v dia poradně minulé těhu jsem pokaždé platila..nechápu
@nanai jee u dr. Antalové jsem byla dneska.. taková mladičká 🙂) jako sympatická jen spěchala takže mi nic neřekla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru