Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

senja
17. črc 2009

vendi1 Bude to trochu zmatene, bohuzel nemam cas to po sobe cist a upravovat 😉 Na sestinedeli jsem byla na P1 na dvouluzaku s moc fajn sousedkou, ktera porodila o nejakych 30minut driv nez ja 🙂
Tak v kostce porod:
Porodni sal a personal u porodu byli uzasni. Sestricka, PA, doktorka a detsky lekar byli mladi, moc mili, prijemni a chovali se profesionalne. PA me hodne podporovala, ackoliv jsem tam mela i manzela, ktery mimochodem sedel vedle me hlavy uplne bledy, zvlast ke konci 😀 Neskutecne pomohly hlasky PA typu: "Jde Vam to krasne, jste sikulka! Uz to bude. A jeste zatlacit!" 😀 😵
Prenasela jsem 6 dnu a den pred terminem vyvolavani jsem zacala rodit 😅
Rodila jsem prirozene, bez epiduralu (i kdyz jsem jeho odmitnuti u poslednich kontrakci proklinala).
Od prvnich kontrakci, ktere me vzbudily ve 2 v noci to cele trvalo 7 a pul hodin.
Zatka mi vylezla az behem prohlidky v porodnici, kam jsme dorazili s kontrakcemi po 2-3 minutach, a to uz jsem byla otevrena na 5cm (Pro nezasvecene: u 10cm uz se tlaci). Sli jsme na porodni sal, dali mi kapacku s penicilinem kvuli nemocnemu srdci, pak klystyr. Sestricka mne doporucila chozeni po sale, ale az jsem to prestala zvladat, tak mi nabidla sezeni na balonu - sedela jsem na nem oprena o manzela, ktery se posadil naproti mne na zidli.
Pak mi PA protrhla plodovku a dala kapacku s oxytocinem, protoze uz jsem byla otevrena na 10cm, ale moje kontrakce pry nestacily na vytlaceni miminka. Uz s prvnimi kapkami se dostavila takova bolest, ze jsem zacala i kricet 😕 Po chvilce mi rekly, abych tlacila. Par zatlaceni, nastrih, ktery jsem ani nezaregistrovala a maly byl venku - 3660g, 51cm, Apgar skore 10-10-10 😵 Teprve tehdy jsem si vsimla, ze na sale je nejak moc lidi 😀 To byli detsky lekar a gynekolozka, kerou jsem mela u poradny. Daly mi maleho na brisko, pak myslim, ze jsem dostala jeste nejake kapacky proti krvaceni (behem celeho porodu mi vsichni vsechno hlasili a vysvetlovali, mile odpovidali i na moje sebehloupejsi ufnukane dotazy 😉 ).
Pak jeste jedno mensi zatlaceni a vylezla placenta. Doktorka me opichala umrtvenim a zasila. Maly uz mezitim byl po kontrole v zavinovacce u tatinka v naruci.
Vsichni nam postupne gratulovali a odchazeli. Nakonec nam s manzelem dovezli snidani na sal a nechali nas 2 hodiny o samote 🙂 Az pak dorazila sestricka, musela jsem se ve sprse vycurat, ale jelikoz to neslo, dorazila PA a moc vycevkovala.
Hned nato dosel sanitar a zeptal se me, zda chci odvezt nebo zvladnu dojit k vytahu sama. Ja jsem to zvladla sama za pomoci manzela, citila jsem se skvele 😉 Tak jsme s manzelem v doprovou sanitare sli na oddeleni setinedeli P1.
Mozna jsem to mela tak krasne hlavne kvuli tomu, ze porod byl sam o sobe dost nekomplikovany, vyfasla jsem vyborny personal a take se vsim, co mi rikali jsem souhlasila - zadny porodni plan ani jine vyhrady, nechala jsem vsechno na tech, kteri tomu rozumeli vic nez ja 🙂 Takze preji vsem ostatnim nastavajicim maminkam jen ty nejlepsi vzpominky na porod v Podoli 😵

susik77
17. črc 2009

senja: to je krasne 🙂 gratuluji 🙂 normalne se uz tesim na svuj porod 🙂
ja jsem taky mela super personal u prvniho porodu.

radi
17. črc 2009

No ja se teda na porod netesim, ale zas z nej zatim nemam strach. 😉
Zatim pokazde jsem se tam setkala s moc milym personalem a doufam, ze to nebude ani jinak pri navstevach pred porodem v ordinaci.

vendi1
18. črc 2009

Senjo, ty jsi to tak krasne popsala, ze clovek se snad nema ani ceho bat 😀 😀 . Doufam, ze i my ostatni to takhle hrave taky zvladneme🙂. Jinak momentalne je sestinedeli plne a po porodu maminy soupaj na gyndu bez miminek☹.

susik77
18. črc 2009

vendi: doufam, ze je to kvuli tem bourkam a ze tak za mesic se to trochu sklidni 😔

anavka
18. črc 2009

Senja: Připojuji se s gratulací 😵 Měla jsi "krásný" porod 😉
Já u prvního porodu měla také super lidi, vlastně mě skoro odrodila PA, doktorka dorazila až když bylo skoro po všem a pak na zašití. Akorát s tim rozdílem, že manžel mi nestál u hlavy, ale ve finále mi držel nohu, druhou mi držela PA a viděl úplně všechno a i malou dříve než já 😅

befanna
19. črc 2009

Radi: já jsem měla malou také koncem pánevním. Automaticky rozhodli o císařském řezu,jiná varianta nebyla. V poradně jsem dostala papíry-u své obvodní jsem musela absolvovat předoperační vyšetření (odběry krve a EKG),pak jsem si taky volala o termín,měla jsem ho v pondělí,a nastupovala v neděli po obědě.termín jsem měla 38+5. Prý to raději radši dřív,aby se náhodou nerozeběhl normální porod.
Porod byl úplně v pohodě,jen to čekání bylo strašný,no,ale vydržet se muselo 🙂
S péčí při operaci jsem byla maximálně spokojená,na JIP taky a pak jsem byla na P2.taky celkem dobrý.jen mě zpětně zklamalo,že mě moc neučily věci kolem kojení.ukázaly a dost,a poper se s tím sama ☹ A po císaři byla vhodná jedině poloha fotbalisty-miminko bokem.

anavka
19. črc 2009

Já si teda nepamatuji, kde jsem byla na 6nedělí, ale vím, že tomu kojení ty sestry také moc nedaly ☹ Jen nám pustily nějaké DVD a to bylo všechno 😔

susik77
19. črc 2009

ja jsem byla v r. 2007 na P2 a vsechno mi ochotne ukazali: kojeni, oblikani aj koupani. Byli tam 2 moc mile sestricky: jedna vysoka, kratke vlasy-myslim, Eva? A druha dlouhe kastanove vlnite vlasy.
A zenske sestry tam take byli moc fajn, ja jsem mela nej. zdravotne problemy a porad se me ptali jak se mam a jestli mi muzou pomoct...Kdyz jsem rekla ze me boli hlava, hned mi sli 2 sestricky zmerit tlak a vsechno zkontrolovat 🙂

belize
19. črc 2009

Senjo dekuji za perfektni popis jak to v Podoli probihalo a samozrejme moc a moc gratuluju k narozeni maleho. Kez bych mela taky takove stesti jak na personal, tak na pomerne rychly porod. 🙂 A obdivuju te s tim epiduralem....ze jsi rodila bez nej - tomu rikam odvaha! 🙂 Ja 4.den prenasim a uz si treti den uzivam falesne porodni bolesti. Asi jsem nejakej cimprlik, ale snad ani nechci vedet az dorazi ty prave porodni kontrakce, protoze ani tyhle falesne nejsou dvakrat prijemne. Zvlast pokud je ma clovek 12-16 hodin v desetiminutovych intervalech. Ale s tim se pry neda nic delat. To se holt porodni cesty pripravuji na porod. 😖 Zitra jdu na poradnu, tak doufam, ze me pani doktorka potesi a rekne mi, ze uz je porod blizko.

vendi1
19. črc 2009

Susik: ja taky doufam, ze my uz to budeme mit klidnejsi, i kdyz vidim ty zastupy bab v poradne, tak nevim nevim☹
Belize: zitra Ti preji jen ty nej zpravy a at to mas brzo a pokud mozno bezbolestne za sebou. Pak se nam nezapomen tady "pochlubit" se svymi poznatky.... 😉

k.bett
19. črc 2009

Senjo:mám dojem že ten oxytocin mi dávali kapačkou taky..já se zas přestala otvírat (seklo se to někde na 5-6cm, přesně nevím, říkali aspoň sedum )takže jako bych ty bolesti cítila při čtení tvého článku až na to že mě ho dali nejmín 5x byla to síla...to si dokážeš představit... 🙂 😉 Jinak gratulace k tvému krásněmu porod a miminečku 🙂

radi
20. črc 2009

befanna, diky za informace. Jsem zvedava zitra na poradnu, co mi tam reknou a jestli mi budou delat pasy. Moje dr. mi zadne pasy nedelala, tak ani nevim, zda deloha nejak pracuje ci nikoliv.

anavka
22. črc 2009

Tak já dneska v Podolí strávila na kontrole skoro 5 hodin ☹ 🙄 😠 Poradna i s MUDr. byly celkem rychlé, ale to čekání na monitor bylo fakt hrozné 😖 Nehledě na to, že 1. monitor se MUDře nelíbil, tak jsem tam musela tu frontu vyčekat podruhé a to jsem se už modlila, aby se prcek umoudřil, abychom tam nemuseli ještě po třetí 🙄 Ještě že se mnou nebyla první dcerka, nevim co bych tam s ní takovou dobu dělala 😔

susik77
23. črc 2009

anavka: to je sileny, jsem rada, ze tam budu chodit az od 39.tt. Doufam, ze o uz porodim...

radi
23. črc 2009

Ahojky,
no ja byla v Podoli v utery, meli jsme tam byt na osmou a sla jsem z Podoli ve ctyri odpoledne. Cekani na monitor bylo asi nejhorsi, jak pise anavka, prvni monitor na ktery jsem sla kolem pul desate se nejak dr. nelibil, tak jsme se meli jit obcerstvit a za dve hodky to zkusit znova. To uz si to sestricka od monitoru pochvalovala, ale dr. se to opet nelibilo, tak zas znova na monitor opet za dve hodiny, ale to uz me poslali do 4. patra na prijem rodicek. Jednu vyhodu to melo, alespon jsem si to tam prohlidla. Ale ani tam se to moc nedarilo. Sedela jsem, pak jsem s tema pasama i chodila, pak jsem lezela. Ve finale to dr. podepsala a my mohli jit domu. Pristi utery jdeme zase v 7:30 na monitor, to opet mala nebude cila, tak to zas bude. My se proste hybame vic vecer.
Tak vam vsem preji lepsi monitory, aby jste tam netravili tolik casu jako my.

susik77
23. črc 2009

radi: ja mela s malou v prvni tehu to same 😎 sestricka na monitoru mi rikala, abych predtim pila neco sladke, ze to pomaha, aby bylo miminko cilejsi 😉

radi
23. črc 2009

susik, a pomahalo ti to?

susik77
23. črc 2009

trochu...rozhodne pomaha kafe s cukrem, az pijes 😎

radi
23. črc 2009

to jsem si taky davala, ale bez cukru 🙂 . Fakt se mi zdal ten druhy monitor dobry i te sestricce. No ale asi v navaznosti na ty kontrakce, to nebylo dobre. Jen fakt doufam, ze tam nebudu travit v utery zas tolik casu. Jsem jim rikala, ze my jsme sovy a hybeme se vice vecer. A v leze to je taky lepsi. Jak je mala divne dole stocena, tak jak si lehnu se ji udela prostor a vic se zacne hybat a to ten druhy monitor v leze byl.

poletucha
23. črc 2009

holky budte radi ze vas takhle sledujou, je to sice umorny,ale u nas spatny monitory skoncily akutni sekci...a fakt nevim jak by to dopadlo kdyby me nehlidali na monitoru az petkrat denne. 😒

radi
23. črc 2009

polet, je to dobry, ale clovek pak docela tape. Kdyz ti jen sestra mezi dverma rekne, znova za dve hodiny.... a jdes tam 4x a porad to nevypada a nikdo nic nerekne.
Polet, ty si mela celkovou narkozu pri cisari nebo jen lokal?

anavka
23. črc 2009

Určitě je to dobrý, že nás takhle kontrolují, ale to čekání je fakt úmorný ☹ Jinak mě tedy sestřička od těch monitorů zrovna nic sladkého nedoporučila, prý zrovna v mém případě kofolu nebo jiné sladké pití vůbec 😕 Já jsem se ptala proč to vychází špatně a ona mi řekla, že jsou mimča hrozně citlivá, že stačí mít hlad, žízeň, být nervní nebo je špatný tlak a hned to na ně působí. Tak jsem jí odpověděla, že se divim, že ten monitor vůbec někdy dobře vyjde, když na to působí tolik faktorů 😀 JInak já jdu na kontrolu zase ve středu, tak doufám, že se prcek umoudří a netrávíme tam zase půl dne, protože s sebou budu mít ještě 3letou dcerku 😨 A nebo co by bylo nejlepší do té doby porodit, ale v to vůbec nedoufám, vzhledem k tomu, že malou jsem přenášela 17 dní a teď jsem na monitoru měla u té činnosti dělohy skoro rovnou čáru 😖

radi
23. črc 2009

anavka, a kdy mas termin? A kolik jsi mela na te cinnosti delohy? Ja tak v prumeru 25 nekdy to vybehlo i vic jak 35. Pod 20 mi to kleslo az uplne ke konci kolem te ctvrte odpoledne, to uz jsem tam pomalu usinala.

susik77
23. črc 2009

tak ja mela v 35.tt u meho gynekologa asi 60...rikal, ze ta krivka vypada super 😵
ale u prvniho tehu mala taky porad spala na monitoru 😎

radi
23. črc 2009

susik, to uz byla krivka skoro na porod ne?

macet
23. črc 2009

Ahojky holky 🙂
Tak se k vám přidávam.
Dneska jsem byla také v Podolí na kontrole. Vzždy tam ztrávim cca 2 hodiny což jde. Na ty monitory je nejhorší čekání to je fakt ☹ Mimčo mi taky dost často spí a tak se snažím všemožně budit aby jsem tam nemusela chodit opakovaně. Holky asi budu jako blb, ale dneska mi dr napsala do průkazky CS4, kolik musí být CS aby už nějak hrozil porod?

susik77
23. črc 2009

radi; nevim-on mi rikal, ze krivka je super-ze se tomu rika variabilni a ze to je idealni. ty hodnoty kolem 50-60 jsem mela kdyz male kopalo.kontrakce zadne nemam na porod to jeste nevidim-asi ani dr.
macet: cetla jsem v nej. diskusi, ze na CS vubec nezalezi- nekdo muze mit uz od 30.tt vysoke CS a prenasi a nekomu se cS zvysi tesne pred porodem 😉

macet
23. črc 2009

susik: Moc díky. Já jsem to hledala různě na internetu a nenašla. Tak si prostě počkám až to přijde. Docela bych to už brala 😵

susik77
23. črc 2009

neboj, to prijde 😉 ja jsem dceru rodila 41+0, taky bych radsi rodila driv...tak se moc nesetrim, ale ze pry to taky nepomaha...mozna sex-ale tak 2-3x denne asi od 35.tt 😀 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru