Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

med
17. led 2011

@bubanek Mně tam právě před 2 měsíci rodila kamarádka a ta říkala, že měli vložek i kalhotek dost... ale ona měla nadstandart, tak nevím, jestli je mezi nadst. a normálním pokojem rozdíl... když mi přece ale dojdou vložky uprostřed noci, tak tam snad proboha nějaký maj...
Jo a jen mimochodem - jak jsme tam byli s těma poslíčkama v sobotu, tak zrovna odjížděla mamina s mimčem a tatínek vypadal jako vánoční stromeček, jak byl ověšenej taškama... měl 2 sportovní a ještě další igelitky, takže určitě s jedním kufrem nebudeš mít problém 😉

bubanek
17. led 2011

@med nemel by byt rozdil,tam byly fakt neomezene v kosich na zachodech..ale zjistim to ve stredu a pisnu sem...ja tam byla pred rokem naposledy na operaci..a ty jejich jsou fakt vetsi,lepsi a prave mi psala mamina co bude rodit vterminu co ja podruhy tam,ze si je mam nahrabat k sobe,ze jsou daleko lepsi jak jsou mekky,neskrabou a jsou vetsi nez ty co normalne prodavaj..coz je pravda..ja jinak mam rada kridylka a jsem zvykla na alwyaysky,ale opravdu kdyz to ma dole clovek bolavy jsou super tyhle mekky neskrabavy,neparfemovany .. no ono se ty vecicky proste tam nasbiraj.. 😎 😀 a ufr strcim proste pod postel a necham si veci v nem..kdyztak vezmu zamecek na kufr a je to.

lena1981
17. led 2011

@karmenina: Fajn čas strávený v poradně, kéž by mě to ve čt taky zas potkalo. Prosím Tě, máš představu, jak je to s dobou přenášení, jak dlouho Tě nechaj, než porod vyvolaj? Díky

bubanek
17. led 2011

@lena1981 obavam se ze do toho 42 tydne..ze to tam tak bude..tzv.41+6...coz je teda des..

lena1981
17. led 2011

@bubanek: To je děs...myslela jsem si to, ale doufala v něco jiného 😠

bubanek
17. led 2011

@lena1981 oni tam nestihaj a proste je to tak i z medicinskyho hlediska a kamaradka to tam tak mela...takze se obavam,ze takhle..coz dalsich pet tydnu nebo tak..hmmm..nic moc..ja doufam,ze to ukecam ve stredu kvuli tem jatrum,vubec by mi to nevadilo teda driv..ale to vyvolavani je taky na houby, ted mi porodilo snad 5 kamaradek za posledni dva mesice a z toho vetsina vyvolavacky bud prenaseni,nebo cukrovka takze driv..a 2-3 dny se vyvolavalo jak se detem nechtelo ven...nastesti o to mely pak kratsi kontrakce a docely rychly porod kdyz jim prdly vodu.ale na prasky ty vyvolavaci moc teda nereagovala zadna..takze je opruz ze tam clovek jeste pak takhle lezi aceka kdy to vubec prijde..

karmenina
17. led 2011

@bubanek tomu malému zavazadlu jsem se hrozně smála.To se prostě nedá. Mám sportovní tašku ale narvanou jak blázen. A to jsem co mohla dala do jiné, kterou mi manžel přinese až druhý den.

bubanek
17. led 2011

@karmenina no taky se tomu malymu zavazadlu smeju a neresim..dam to pod tu postel proste kdyz nevyjde nadstandart..nebo prebalim do tech dvou,ale stejne ty veci tam mit nekde musim.. 😎 😀

karmenina
17. led 2011

@lena1981 na to přenášení jsem se ptala a nechají tě max. do 41plus5. Tzn. 12 dnů.

med
17. led 2011

@bubanek Já to teda taky neřeším, mám stejně velkou tašku jako při prvním a nikdo mi tenkrát neřekl ani slovo... oni to tam asi píšou tak pro jistotu, aby si tam někdo nenastěhoval půl koupelny 😀 A i když někdo přijde s trošku větší taškou, tak ho určitě nevyhoděj 🙂

lena1981
17. led 2011

@karmenina: Díky, aspoň vím, co můžu přinejhorším čekat. Zatím budu prcka přemlouvat, ať vyleze co nejdřív 😎

karmenina
17. led 2011

@med já to tentokrát měla taky tak. Nejdřív monitor, tam mě vzali hned, pak sesterna, tam jsem chvilku čekala a když jsem si sedla před ambulanci, tak mě hned volali.A dokonce se mě paní doktorka ptala, jestli chci vyšetřit. že nemusí, ale může. Tak jsem byla ráda, že na mě koukla...
Kam se poděly ty maminky z minulého týdne? že by porodily?

bubanek
17. led 2011

Tak je to mozny holky,ze uz vas nekdo v porodu predbehl 😉 no ja si o kontrolu i ted reknu,i kdyz vim,ze by ji jinak neudelal..ale chci to vedet,jdu tam po dvou tydnech ted na vysetreni..no a poprvy na ten monitor tak sem zvedava..tam se zjisti co,jestli je mimco v poradku a hybe se jak ma nebo proc tohle,kdyz pak vysetreni a sono doktor nedela..

bubanek
17. led 2011

Tak je to mozny holky,ze uz vas nekdo v porodu predbehl 😉 no ja si o kontrolu i ted reknu,i kdyz vim,ze by ji jinak neudelal..ale chci to vedet,jdu tam po dvou tydnech ted na vysetreni..no a poprvy na ten monitor tak sem zvedava..tam se zjisti co,jestli je mimco v poradku a hybe se jak ma a srdicko ok nebo proc tohle,kdyz pak vysetreni a sono doktor nedela..

ameliejulliette
17. led 2011

@karmenina S tím přenášením to teda fuj 😀 Nechciiii! 😀 Už jsem se smířila i s tím, že opět naklušu ve čtvrtek do poradny, ale jestli mi řekne, že CS pořád 4 a nic se neděje, tak se asi picnu 😝
@bubanek Mě pokaždé prohlížel Dr., asi záleží, ke komu se dostaneš... Z monitoru je vidět akorát, jak bije srdíčko a jak pracuje děloha plus hlavně to, jak na případné pohyby dělohy reaguje miminko - jestli správně a nebo nějak jinak.

bubanek
17. led 2011

@ameliejulliette aha diky za info..no prave nektery prohlizi ,jiny zas ne..tak ja chci aby me prohlidnul.. 😎 😀

macet
17. led 2011

Ahojky holky 🙂
Já když jsem rodila v podolí před 1,5 rokem tak tam měli vše k dispozici. Jen byl problém s plínkama pro děti. Toho byl nedostatek. Ale slyšela jsem že dnes mají všeho nedostatek tak si raději beru vše kdyby něco. Ale jen od každého trochu a zbytek mi pak přiveze manžílek. 🙂 Jinak tašku s věcma jsem měla prostě pod postelí 😉

JInak tedy musím říct, že pevně doufám, že mimčo se brzy rozhodne přijít na svět. Nějak se mu u mě líbí, ale já už bych to chtěla mít za sebou 🙂
Lukášek se narodil 5 dní před termínem a druhému se vůbec nechce 😝 A to říkají, že druhé mimi jde ještě dřív než první 😕
Každý den poslíčky jako blázen, ale nic z toho. Tak stále čekám a čekám 😵

karmenina
17. led 2011

@bubanek já jsem minule litovala, že jsem si to nevydupala.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
18. led 2011

@marcalka1 tak drzim palecky..ja jdu zitra..ale chapu,ze ty uz cekas aby bylo.. No tak to ti delali asi ten hamiltonuv hmat na uvolneni porodnich cest asi? na deticky tam pry maj ale nejaky blby kosilky a hur se to oblika nebo pred dvouma rokama mely,takze je pry lepsi vzit svoje bodycka..tak nevim..ale presne manza priveze...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
18. led 2011

@marcalka1 a hlavne mi presne radila kamaradka,nechat si udelat ultrazvuk dva tydny pred porodem nebo tak,kvuli velikosti mimca,ze pak muze najednou narust a muze byt problem pri porodu a normalne by to treba slo cisarem nez panvi.. Hele ja sem nervni uz ted a odpocitavam,je to des..fakt clovek ceka,kdy co a jak prijde a jsou to jen nervy..jestli praskne nekde voda nebo na cem se s kym domlouvat,tak v tvym terminu budu uz silet..
No sex se rika,ale kamosky na tom lezely a taky nic moc a nakonec sly na vyvolavacku..ale to u nas nehrozi, muj Honza je hrozne citlivej a ten se me ted nedotkne jak se Emca hybe a my jsme nemohli sexovat kvuli placente a spineni uz od 20.tydne takze ted uz to vubec neprekona...i kdyz jsem mu to naznacovala...takze ja budu chodti do schodu,myt podlahu a davat vanu asi 😉 😎

dagmarkaaa
18. led 2011

Ahoj holky, co jste byly poslední dobou v Podolí na registraci, jak to tam vypadá? Nechce se mi tam nějak šíleně brzo, myslíte že bude stačit když tam příjdu na čas, nebo by to bylo už z křížkem po funuse 😅 😕

ameliejulliette
18. led 2011

@dagmarkaaa https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra... Myslím, že přijít na sedmou je hodně pozdě 😀 Já jsem v létě v 6:24 byla dvanáctá 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
18. led 2011

Ahoj holky, mám za sebou šílenou noc. Budily mě stahy a šílená bolest nohou. Ovšem vše nepravidelné, takže nic ☹ .
Doteď jsem uklízela celý dům, luxovala, vytírala, myla koupelnu a tak a říkala jsem si, že se to třeba rozjede. No zatím nic. Jen mě pořád bolí břicho.
Jinak s tím sexíkem - četla jsem článek od porodníka z Brna o tom, jesti sex spouští porod. psal, že mužské sperma obsahuje 1/5 oxytocinu, který vyvolává porod. Tzn. je třeba 5x sex. Ovšem má to háček. Oxytocin obahuje jen ta první dávka. Fungovalo by to tedy jen v případě, že byste měly 5 různých mužů bezprostředně za sebou 😀 .
A z toho asi nic nebude, že?

med
18. led 2011

@marcalka1 CS 2 skoro v den termínu je nějak málo, ne? Já už mám teď CS 7, ale moc tomu teda nerozumím, ono se to asi může ze dne na den změnit...

@karmenina Já mám od soboty teď pořád bolesti břicha a křížový bolesti, ale furt nic, je to ubíjející :( Obzvlášť, když musím přes den fungovat na 100%. Taky furt žehlím, uklízím, ale na sex teda s tou bolestí břicha nemám ani pomyšlení... Navíc ještě s pěti různejma chlapama, aby to vůbec fungovalo 😀 😀 😀

bubanek
18. led 2011

@dagmarkaaa je to stale na houby, s krizkem po funuse v presnou hodinu..kamaradka tam byla uz od sesti v sobotu rano..ja to mela zarizeny pres kamaradku,jinak bych si tam sla taky stoupnout takhle brzy..

bubanek
18. led 2011

@med
@karmenina ja taky mam menstruacni bolesti,v noci nechrapu,jen se pretocim tak me vsechno boli,o stydky kosti a jak uz pokulhavam ani nemluvim...jo je to des,tohle je fakt uz nejhorsi ty konce,neverila jsem tomu,ale fakt ze jo...a doufam,ze mi praskne fakt voda nebo neco bude fakt hooodne velky,protoze jinak mam pocit,ze fakt rodim obdem jak me porad neco boli a doufam,ze to fakt poznam ze uz to je ono a nepojedem zbytecne..no zitra uvidim co v porodce.. proto ja rikam,ze pro me by psychicky byl lepsi termin nastupu do porodky,ze jdu na vyvolani a smirim se s tim vic,nez s timhle cekanim a to rikam jsem teprve 38.tyden,kdyz vidim vase terminy je mi z toho zle..a na sex ja uz po tech mesicich povinny abstinence nemam taky vubec myslenky...takze tak 😀 😎

Jinak ja mam CS1.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru