Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bubanek
18. led 2011

@marcalka1 jo tak ja byla vzdycky nymfomanka,ted mam od 15 let nejdelsi abstinenci 4 mesicni kvuli mimcu a reknu ti,ze uz jsem si uplne odvykla a nejak naladu nemam..tak jsem taky zvedava,jak me to rozhodi ten porod a jak to bude potom..kdovi 😎 😀 a jinak to jde vzestupne od 1-10...takze tobe se to asi zarazilo nejspis 😀

dagmarkaaa
18. led 2011

@ameliejulliette @marcalka1 @bubanek dík za informace holky 😉 , zařídím se podle toho... 🙄

Všem co tu mají porod na spadnutí přeju rychlý, bezbolestný supr porod, no hlavně ať je vše v porádku!!! 😉

já mám z Podolí dobrou zkušenost, první porod tam byl supr, sice dlouhý a bolestivý ale to je relativní 😅 ale personál na 1* 🙂 !!!

bubanek
18. led 2011

@dagmarkaaa dekujeme za uklidneni,personal je dulezitej,kdyz je clovek vystavenej psychicky i fyzicky..kazdopadne uz aby to bylo za nama.. 😎

dagmarkaaa
18. led 2011

@bubanek přesně s tím personálem, porodní asistentky se u mě vystřídaly během té šichty 2 a oběma bych zulíbala nohy jak byly perfektní 🙂

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
med
18. led 2011

@marcalka1 S tím CS to máš nějaký divný, to se musel doktor splést, ne? Jde to od nuly do ??? Já měla půl těhotenství nulu, pak jedničku a na poslední kontrole u své gyn. v 36. týdnu jsem měla 2 a teď najednou 7...
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...
Z prvního těhu si to nepamatuju, kolik jsem měla, když jsem šla rodit... ale to bylo tak náhlý, že jsem to ani řešit nemusela 🙂

lena1981
18. led 2011

@marcalka: to x/2 je výška fundu neboli jak máš dělohu vysoko. A to jde sestupně. Neboli x/4 znamená níž ne x/2...
CS jde nahoru, ale mě naposled sestřička napsala cs3, aniž by to dr. řekl, ten totiž pouze oznámil, že to odpovídá tt, takže to je prostě jen velmi orientační údaj...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
18. led 2011

@marcalka1 taky mám CS 3, ale tahle hodnota rozhodně na porod není ☹ .
Ale je pravda, že může nastat rychlý zvrat. Když jsem čekala své první děťátko nepoznala jsem nic, žádné poslíčky, žádná zátka, žádný odchod vody. Prostě nic a do poslední chvíle mi říkali, že to na porod nevypadá. Přijali mě do nemocnice s tím, že druhý den bude vyvolání. No a v noci jsem za 6 hodin od první kontrakce porodila.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
18. led 2011

@marcalka1 já jdu takhle odpo na monitor ve čtvrtek. Kdy že jsi měla ten termín?

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
18. led 2011

@marcalka1 tak to jsme na tom vážně stejně 🙂 . Z jedný strany si říkám, už jen týden a budu držet broučka v ruce. A pak se mi najednou ten týden zdá jako rok. ☹

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
18. led 2011

@marcalka1 nebude to tak horký. Já si s prvním děťátkem doslova užívala a užívám. A čas se vždycky najde 😀

pet.s
18. led 2011

ahojky holky,hlásím se po odmlce.Od listopadu mě bolelo břicho.Myslela jsem po císaři.Taková menstruační bolest vpravo.ve středu v noci teploty.tak jsem si došla na chirurgii a odpol už jsem byla bez slepáku s pěkným zánětem.prý jsem přišla půl minuty po 12. 😒 Není mi nic moc,

brego
18. led 2011

Ahojte, tak my už jsme Podolí vyzkoušeli i na porodním sále. Ondrášek se narodil v pátek 14.1. spontánně. Na sále se o nás starala porodní asistentka Bartáková a musím říct, že přestože byla profesionální a korektní, tak ona jako osobnost nebyla můj šálek kávy (hlavně její oslovování mne Kočičko a její velmi hlasitý projev). Ale možná jsem byla moc přecitlivělá a spoustě jiných žen by určitě vyhovovala. Na poslední část porodu jsem měla asistentku Šejnovou (střídali se směny) a ta byla zlatá. Na svět pomáhala ještě Dr. Hasilová a i té patří velký dík. Na šestinedělí jsme byli na P1 a tam byli všichni moc fajn a pomohli se všemi nesnázemi...

karmenina
19. led 2011

@brego to je super! Ohromná gratulace!

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
19. led 2011

@marcalka1 taky mám uklizeno, navařeno a nevím co s časem. 😝
Zítra jdu na monitor, tak zabiju trochu času. Ale nevím co dneska.

med
19. led 2011

Tak to já zase vím, co s časem 🙂 Dopolední relax, když je malá ve školce... Musím na odpoledne vždycky nabrat spoustu sil, abych to do večera vydržela 🙂
Holky, už jste dali ten dotazník o jméně do porodnice? Já to tam v pondělí zapomněla vzít a zeptat se na to. Vlastně ani nevím, kam s tím mám jít, do kartotéky? A taky nevím, co přesně s sebou vzít - na těch papírech píšou jen oddací list a ten dotazník a na netu zase píšou, že i můj rodný list. Navíc ještě nemáme vyplněné jméno pro holčičku, nějak jsme to neřešili, když víme, že to bude kluk. Co když tam nic nenapíšu?

med
19. led 2011

@brego Taky posílám gratulace k miminku. Ta dr. Hasilová mě vyšetřovala v sobotu, když jsem tam byla s poslíčkama a byla moc příjemná, dokonce se mi omlouvala, že to vyšetření bylo bolestivé... 😉 A vůbec se nezlobila, že jedu zbytečně.

karmenina
19. led 2011

@med já to tam dávala minulý týden. Stačí oddací list a dotazník. Pokud chceš rodný list poslat poštou, jsou třeba i ofocené občanky obou. Odevzdává se to do nemocniční matriky, která je hned vedle kartotéky.

karmenina
19. led 2011

@med a taky je třeba v ordinaci odevzdat souhlas s epiduralem, jestli ho budeš chtít.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
19. led 2011

Ahoj holky,

ja dorazila..4 hodiny v porodnici a masakr...rano v 7.20 odbery krve na jaterni testy..pak monitor,tam mala vubec nespolupracovala takze maminy tam byly 20 minut ,ja pul hodiny,jeste jsem si musela stoupnout a pohupovat se ze strany na stranu,abyse probrala, jist sladkou susenku a pit vodu..pak to se mnou sestricka vzdala a poslala me pryc a ze se uvidi jestli to panu doktorovi bude stacit takhle ty ozvy srdicka..takze sem pochopila,ze proste mala by mela byt vzhuru a ze neznamena,ze se hne,ze vzhuru je...nebo nevim..pak sem hodinu cekala k setram na mereni tlaku, dalsi dobu k tomu porodnikovi ,s tim ze jaterni testy mirne zvyseny ale ne horsi ob tech 14 dni,kdyby to bylo vyssi tak bych sla uz zitra na vyvolani porodu..do toho mu rikam,ze me ale u tech jater boli,jak mam maly bricho a tlaci tam..takze okamzite ultrazvuk jater,ledvin atd..a vysledek ze to neni od jater ,ale ze to je dilatace ledvin na prave strane nebo co..musim si o tom precist,pochopila jse,ze mam plny ledvinovy panvicky ,zustava tam moc,ktera by mela odejit pri curani,tudiz se ledvina spatne cisti a boli to a muze to dojit az k poskozeni ledviny..takze parada..takze sem opet hnala k doktorovi s tim,ze jeste to neni v takovym stadiu,aby me to ohrozovalo,ledviny jako kdyz me proplacal nebolej a ta krev taky jinak sla..kazdopadne mala vyrostla holky za 2 tydny 800 gramu,mame uz 3300 gramu,takze fakt prerostla jeste na holku a doktor ma pristi tyden dovolenou v zahranici..mam poradnu u jeho kolegyne a cislo na jeho kolegyni,jestli me to chytne.zatim to k porodu jinak neni,jedina ze by praskla plodovka a to mam volat klidne ji..jinak zaver 2.2. poradna u nej po jeho dovce,kontrola ledvin a vyvolani porodu maximalne do terminu,kvuli rozmerum,ledvine a abych neprenesela..protoze jsem mu rovnou rekla,ze 4 kila neporodim a on rekl,ze premerime a jinak to je na cisare i kvuli panvi..ale ze by pry nejlepsi bylo aby me to chytlo spontanne,nez umele vyvolavat..takze jsem z toho takova cela na vetvi..na jednu stranu jsem si prala,at me zacnou vyvolavat zitra,na druhou stranu hroznej strach..ale jsem rada,ze vim,ze me nenechaj prenaset uz dyl nez do toho 40.tydne..

bubanek
19. led 2011

Rika VAm neco jmeno Mudr. Klara Dlouha? jaka je? mam ji pristi tyden v poradne..

bubanek
19. led 2011

@brego velka gratulace k mimiskovi..zavidim,ze uz to mate v poradku za sebou...tak si to pekne ted uzivejte 😉

hlavinka
19. led 2011

Bubanek: to je teda den, co? Pisu Ti do IP.

med
19. led 2011

@marcalka1 Holky, dík. Tak tam ty papíry hodím v pondělí, pokud do tý doby neporodím. Dneska je nějakej divnej tlak, protože už zase mám pořád ztvrdlé bříško :(
@karmenina Díky moc, o tom epidurálu jsem nevěděla vůbec, že mám dát předem... Pokud to půjde, tak si ho rozhodně nechám píchnout, protože první jsem rodila 16 hodin a bylo to opravdu vysilující.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru