Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xvink
28. únor 2014

@petula_88 Oficiálně jsou návštěvy na pokojích od 15 do 16h, do 18h na chodbě. Ale záleží na domluvě se spolubydlící. My jsme naopak obě chtěli mít návštěvy na pokoji co nejdéle, takže u nás běžně oba manželé byli do těch 6. Sestra to řešila jen jedna a ta tam naštěstí byla jen jeden den.

evab.
28. únor 2014

@sonik05 já na to. Pokoji byla jen jednu noc, pak jsem šla na nadstandart, tak jsem to neřešila. Ale kdybych tam byla dýl, tak bych se asi ozvala. Vždycky je to o lidech a o dohodě

evab.
28. únor 2014

@xvink tak pokud je to jen manžel, tak bych to také neřešila, ale pokud se tam nastěhuje celá rodina, tak to už může rušit

sonik05
28. únor 2014

To by mě zajímalo, kdo rodil letos, jak je to s vložkami. V pokynech se píše, že máme mít vložky na 3 dny s sebou. Dříve v porodnicích dávali alespoň jeden pytel vložek a pak teprve, když nestačily, tak jsme musely mít své.
A jak je to s tím, že na porodní sál má být menší taška a na šestinedělí druhá. Braly jste obě tašky najednou s tím, že vám jednu dali rovnou na pokoj, nebo jak tohle funguje?

iveet1
1. bře 2014

@sonik05 ahoj, vložky ti daji, teda jeden balíček a pak uz musíš mit své. Pokud jdeš na císaře, můžeš mit pouze malou tašku, jen nejnutnější a ani telefon nemůžeš mit zapnutý. Jak je to u běžného porodu to netuším.

sonik05
1. bře 2014

@iveet1 Díky, balíčky jsem si zatím vzala tři své, snad to bude stačit. Na císaře nejdu a akutní doufám nebude potřeba 😉

iveet1
2. bře 2014

@sonik05 Dole je připadne lekarna, tak si tam můžeš koupit, kdyby jsi potřebovala. Tak at mas vse vpohode. 😉

dadalu
2. bře 2014

Zajímalo by mě, co všechno je je k dispozici,co mám radši vzít s sebou..jak je to s erárními košilemi, jestli je odstanu na porod nebo na šestinedělí, jestli jsou k dispozici oblečky pro mimi a pod. Nějaké zkušenosti z poslední doby? Co určitě nezapomenout radši své??

iveet1
2. bře 2014

@dadalu Rodila jsem tam koncem ledna, košili mi dali, když jsem si řekla o další tak nebyl problém. Na malou jsem nemusela mít vůbec nic, oblékli ji do růžových dupaček a pokud bylo třeba tak převlékli. Jediné co požadovali byli plenky. Takže vlastně potřebuješ akorát něco na odchod domů.

annie11
3. bře 2014

Není potřeba mít vlastního skoro nic 🙂 Prádlo dostanete, ale já měla radši svoje. Všechno na mimi je k dispozici taky, kromě plen, ty je nutné mít vlastní. Vložky jsme dostali jeden balíček, ale možná by dali i víc, protože sestry nám říkaly, že musíme používat ty, co tam mají oni. Já to moc neřešila, měla jsem radši všechno s sebou do zásoby. Ale myslím, že na porodním sále nedávají nic, kromě vložek. Vím, že košili a všechno jsem měla vlastní a nikdo nám nic nenabídl... Tak nevím. Jinak se vším velká spokojenost, občas se tam objevila nějaká méně příjemná sestřička, ale to je asi všude... Jen na šestinedělí mi vadila krátká návštěvní doba - všude bylo hrozný ticho a nic se tam nedělo, takže jsem se docela nudila 🙂))

majdiiska
3. bře 2014

Prosím o radu. Jak je to v Podolí s léky tlumícími bolest u porodu a různými medikamenty? Resp. Co všechno v Podolí nabízí? Byla jsem zatím na první poradně a nic moc nezjistila. Dostala jsem pouze papír s informacemi o epidurálu, který mám podepsat, pokud s tím souhlasím. Ale já se k tomu moc nepřikláním - mám z toho dost strach. Takže bych chtěla znát různé jiné způsoby tlumení bolesti. Díky moc 🙂

sonik05
4. bře 2014

@majdiiska v těch papírech psali i o rajském plynu, ale ten si musíš hradit.

janazzz
7. bře 2014

Absolvovaly jste některá v Podolí druhý císař? Teď tam jedné známé dělali druhý řez asi centimetr nad první jizvou. To je normální? Já jsem myslela, že první jizvu vyříznou a udělají novou jizvu v místě té původní, aspoň tak mi to můj gynekolog vysvětloval.

gepe
7. bře 2014

@majdiiska Epidural, Entonox - je na nej i na mk diskuse.
@janazzz 😕 to slysim, ctu uplne poprve. Ona mela neco s puvodni jizvou, nebo se neptala proc?

janazzz
10. bře 2014

@gepe nevím podrobnosti, ale už v poradně jí říkali, že to tak bude, ale právě nevím přesně důvod. Doufám, že to je jen výjimka. Tak by mě právě zajímalo, jakou zkušenost mají ostatní, co absolvovaly dva císaře v Podolí.

aajda
10. bře 2014

@janazzz Dvě sekce v Podolí a vyřízli a udělali novou 😉

martina_z
11. bře 2014

@janazzz Taky doufam, ze je to vyjimka. Doted mam po prvni SC necitlivej pruh na brise a mit jeste jeden, to bych nerada. Bohuzel se druhe sekci nejspis nevyhnu...jizva me casto boli a pokud je to takhle, neni pry bezpecne rodit prirozene.

janazzz
11. bře 2014

@aajda Tak snad ta známá je jen výjimka z nějakého důvodu. Stejně ale doufám, že po druhé budu moct rodit přirozeně. Uvidíme... Ještě se chci zeptat, jestli Vám v Podolí rovnou automaticky doporučili císaře, když jste rodila v rozmezí dvou let nebo jestli uvažovali i o přirozeném porodu? Chtěla bych přirozeně.

aajda
11. bře 2014

@martina_z Ten pruh mám taky necitlivý, už jsem si zvykla... po druhém je to stejné, nemám pocit, že by se ten pruh zvětšil...

martina_z
11. bře 2014

@aajda A jak uz mas dlouho po? Ja bez mesice 2,5 roku.

aajda
11. bře 2014

@janazzz Já už jsem to sem mylím psala podrobněji. Nicméně naopak se všichni doktoři v poradnách klonili k přirozenému, že není čeho se bát. Dali mi k přečtení, vyplnění a podepsání na doma papíry, kde byla vypsána rizika toho i toho, někde se tam mělo i zaškrtnout, co preferuju. Pak mě poslali na ultrazvuk jizvy a přesnější váhový odhad miminka. A pak do indikační poradny, kde to všechno teprve probírají. Jizvu jsem měla silnou dost, ale odhad mimča k termínu byl přes 4kg. Ale to pořád nebyla překážka. Překážka bylo až to, že při minulé sekci jsem měla rupturu dělohy. K tomu ten váhový odhad, no paní doktorka mi řekla, že tohle si na triko nevezme, že mě prosí, abych šla na sekci. Navíc když četla můj porodopis, tak říkala, že by se mi průběh porodu nejspíš opakoval. Takže já ve výsledku byla ráda. Ale zas mi hned na sále doktorka hlásila, že se snažila, že klidně ještě časem můžeme zkusit třetí.

aajda
11. bře 2014

@martina_z No já už jsem po druhé sekci, ale necitlivé jsem to měla už po té první - mezi sebou jsou necelé dva roky. Takže od května 2011 mám tak 10cm široký pruh mimo. Prý už nemám počítat s tím, že by se to vnímání obnovilo...

martina_z
11. bře 2014

@aajda njn, co nadelame. Jsou horsi veci.

janazzz
11. bře 2014

@aajda Děkuju za odpověď 😉

xvitk101
11. bře 2014

@majdiiska taky jsem měla obavy z epidurálu a oba porody absolvovala bez něj. První porod byl dost zdlouhavý a mně ani ze zdravotních důvodů ten epidurál dát nemohli (nakonec jsem podepsala, že ho chci a i si o něj na sále řekla). Takže mi dali něco do žíly, ale snížilo to spíš vnímání a chtělo se mi spát. Byla jsem z toho trochu oblblá. Probírala jsem to s dr. před druhým porodem a prý to bylo i žádoucí, abych si odpočinula. Podruhé jsem chtěla rodit s entonoxem (rajský plyn), ale dr. i PA mi ho rozmluvily. Nakonec druhý porod proběhl bez všech utišujících léků. Každopádně je to o domluvě s PA.

majdiiska
11. bře 2014

@xvitk101 Díky moc za info 🙂 Pokus to jen trochu půjde, tak chci taky rodit bez jakýchkoliv tiš.prostředků, ale pokus to bude trvat dlouho a začnou mi docházet síly, tak něco na odpočinek to bude chtít..z toho epiduralu mám strach, hlavně i ten způsob podání se mi příčí.. Měla jsem smůlu a narazila při poradně na Dr. která mě dost odbyla, takže jsem se nic nedověděla a ani nestihla zeptat, prootže mě po dvou minutách v ordinaci vyhazovala. Tak doufám, že teď natefímr na jinou/jiného a dají mi lepší info

xvitk101
11. bře 2014

@majdiiska ja tam mela stesti na dr.a vzdy mi ochotne vse vysvetlili. Ono to neni o hrdinstvi, je lepsi o tom vedet a pokud by bylo nejhur, tak to vyuzit. Ja mela tak veliky strach z pripadneho vpichu a navic moje sestra po epiduralu tyden zvracela a mela velke bolesti hlavy. Poskodili ji misni kanal a odkapavala ji micha, ci co. Mne PA na sale rekla, ze mi epidural nebudou moct dat kvuli castym bolestek hlavy a vysokemu tlaku.

majdiiska
12. bře 2014

@xvitk101 To rozhodně. Já mám zase kamarádku, které epidurál zastavil porod a musela na akutního císaře... Hrdinu rozhodně dělat nebudu :D Jak se znám, tak naopak

beag
12. bře 2014

Holky, jak to chodí v ambulanci v Podolí? Jsem ve 34. týdnu, takže mám nejvyšší čas se objednat. Mám se objednat k nějakému konkrétnímu doktorovi, nebo oni mě prostě někam hodí a kdo tam bude, ten tam bude? Ta druhá varianta mě trochu znervózňuje, když si vezmu, že na prvním screeningu byla super doktorka a na druhém ne moc příjemný a hlavně ne moc pečlivý doktor... Díky za rady 🙂

karminka
12. bře 2014

@beag - já jsem do porodnice začala chodit od 37.tt a nejdříve jdu vždycky k sestrám, pak monitor a oni mi pak řeknou u jakých dveří čekat - tj. určí doktora/doktorku, ale myslím, že se snaží dávat převážně k tomu samému

Holky, mám velkou prosbičku. V úterý mám nástup na plánovaného císaře, který proběhne ve středu ráno (jdu prý druhá na řadu). Jak to cca probíhá ten den předem - řekli mi jen, že za mnou přijde anesteziolog a domluvíme se, nic více. Jak dlouho cca budu na JIP - ve středu celý den i noc a pak přesunou nejspíše ve čtvrtek ráno na šestinedělí, když nebudou komplikace? U syna (před 3,5 lety) jsem měla akutního císaře - na sále jsem byla ve 23 hod. a na šestinedělí mě přesunuli druhý den ve 14 hod.
Propouští z porodnice i o víkendu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru