Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

loretana
17. led 2012

@anicka164 moc gratuluji! Můžu se zpetat, jak vypadá dr. Urbánková?
@luciasekf k dr. Mylnárolvé chodím také a je orpavdu mloc milá! dr. Holou neznám, jak vypadá?

@eniciatko ahojky, já byla v Podolí poprvé 36+0, sestřička se jen ptala, kdy jdu naposledy ke své dr, já jí řekla, že už jsem byla (volala jsem do Podolí hned druhý den po poslední návštěvě u mé dr) a ona ať přijdu za týden, ptala se také na termín porodu, takže věděla, v jakém jsem týdnu a bez poblémů, tak já nevím, čím by to mohlo být, asi záleží, na jakou sestru narazíš:(
@mavanka tak už se ti ten první monutor blíží, viď?🙂 já dru zase v pátek... poslíčky (tedy jsestli to byly oni🙂 ) jsem měla před 14 dny z úterý na středu a před týdnem taky z úterý na středu vždycky v noci, tak jsem napnutá, jestli se ten interval opět potvrdí🙂🙂🙂

luciasekf
17. led 2012

@loretana dr Holá je také mladá, ale měla jsem jí nahoře na porodních sálech, takže je možné, že dolu do prenatálky vůbec nechodí...
Mě rovnou říkala sestřička, že mě ještě dají k dr a že se mám objednat na 36tt, takže ted jdu ve čtvrtek k dr a pak ještě budu muset jednou a pak se objednám do Podolí...

pepajr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
loretana
17. led 2012

@luciasekf aha, tak to je možné, že v prenatálce není... tak držím palečky, ať těhu probíhá, jak má!!!

luciasekf
17. led 2012

@loretana děkuju i já tobě rychlý a bezproblémový porod.

mavanka
17. led 2012

@sebastianna to já byla na P2, dokonce na stejné posteli, jako Bef 🙂 Káťa taky není zvyklá na hlídání, ale zdá se s tím smířená, tak uvidíme, ale bude to dlouhé... 😔

@loretana tak to jsem zvědavá, jestli se zas večer dočkáš 🙂 Já bych si je klidně nechala ujít 🙂

loretana
17. led 2012

@mavanka no právě, já taky🙂 chtěla bych vydržet do pátku, co dr. - kdyby řekla, že už se to blíží, tak začnu vytírat podlahu, chodit do schodů a znásilním manžela🙂🙂🙂 ať už je to za mnou a miminko mám v náručí!

mavanka
17. led 2012

@loretana takže ty taky plánuješ rodit tenhle víkend? tak si zarezervujem dvoulůžák, jo? Nebo až ten další?

loretana
17. led 2012

@mavanka 🙂 já bych se vůbec nezlobila, kdyby to bylo o víkendu, nebo příští týden🙂 tak jo, to beru🙂

sebastianna
17. led 2012

@loretana @mavanka tak vám, holky, držim palce, ať je to hlavně rychlý 😉
@mavanka neboj, kačenka je šikulka 🙂 já to do lu hustila celý těhotenství, že až budu rodit, že jí bude hlídá moje mamka a že pak budou s taťkou za mnou chodit a fakt byla docela v pohodě 🙂 a v porodnici to uteče 🙂 mně to uteklo hrozně rychle. skoro se mi až nechtělo domu, jak jsem si říkala, že je to asi fakt naposledy, co si neseme domu to čerstvý malý miminko ☹

eniciatko
17. led 2012

@loretana tak to je dost možné... sestra u které jsem se objednávala, moc příjemná nebyla....

loretana
18. led 2012

@sebastianna děkuju🙂
@eniciatko tak to ta moje taky, chtěla jsem ke konkrétnímu dr a chovala se dost nepříjemně, jako kdyby celému Podolí šéfovala, prý - jak si to představuji a samozřejmě mě k němu nenapsala, ale co už, dr. Mlynárová je moc fajn a jsem spokojená....

verbalinka
18. led 2012

@eniciatko ahoj, já v minulém těhu chodila od 36+2 a včera jsem tam volala a chtěla se už objednat a milá sestra mě poprosila, že volám brzy a jestli můžu zavolat za cca 10 dní, že tam ještě březen nemá připravenej. A jinak říkala, že u mě první poradna vychází od cca 36+1 do 37+1. Tak nevím, proč tebe berou tak pozdě. Ale v případě porodu je to jedno a jedna poradna na tom mnoho nezmění. Kdyžtak při prvních bolestech, odteklé vodě apod. jeď okamžitě do porodky a žádej váhový odhad s tím, že máš úzkou pánev. Anebo druhá možnost - jet tam na porodní sály na kontrolu (že se ti něco nezdá) a u toho zmínit tu váhu. A třetí možnost - ještě jednou zavolat a domáhat se dřívější poradny a oni ti jí posunou na dřív (zas takoví riskéři to nejsou, takže by ti určitě vyhověli) 😉
Mně hrozí předčasný porod a malá je příčně, takže jsem byla připravená se tam od toho 36+0 vnutit za každou cenu.

eniciatko
18. led 2012

@loretana ja chápu, že toho mají hodně, ale přeci kvůli tomu mají registraci, aby omezili a regulovali si počet těhulek... hlavně, že máš fajn dr. 🙂 to jsem taky zvědavá na koho budu mít štěstí 🙂

eniciatko
18. led 2012

@verbalinka tu 3. možnost jsem zkusila ale volala jsem tam dva dny po sobě a měla štěstí na tu samou "příjemnou" sestru 🙂, můj dr. mi taky řekl, že kdyby přišly bolesti nebo odtekla voda, ať tam jedu raději dřív... a jelikož jsem tam objednaná na po 23.1, tak myslím, že to už v poho vydržíme...
U Tebe to chápu, že se tam chceš vnutit za každou cenu, ať to stihnou naplánovat!

verbalinka
18. led 2012

@eniciatko to máš smůlu, já měla štěstí na docela milou, až jsem byla překvapená 🙂 Do 23. to už vydržíš a císaře stejně plánují většinou až na 39+0 (co jsem slyšela), tak máš čas 😉

loretana
18. led 2012

@eniciatko a neměla takový starší, vyloženěn ježibabí hlas?🙂🙂🙂 to bude asi ta samá - akorát nechápu, že u mě to vůbec nepočítala, spíš mi přišlo, že jí zajímá, kdy jdu naposledy ke své dr a vzhledem k tomu, že už jsem tam naposledy byla (den dříve, než jsem volala do Podolí), hned mě objednala za týden....

eniciatko
18. led 2012

@verbalinka jj, to už vydržím 🙂, v pátek chci ještě na zkoušku do školy a večer na muzikál... ten konec těhu mi přijde takový napínavý 😎

verbalinka
18. led 2012

@eniciatko taky škola? Já dodělávám zimní semestr a už je to dost problém. S tříleťákem a k tomu rizikový - blbá kombinace 😖 Snad to vše dodělám 🙂

loretana
18. led 2012

@eniciatko jeee, ty jsi statečná! Já byla před 14 dny v divadle, a po 20 minutách jsem myslela, že to nevydržím, fakt ty 2 hodiny byl očistec, nemohla jsme si najít místo jak sedět a záda bolela a bolela, pořád jsem visela pohledem na hodinkách, kdy už bude konec🙂

eniciatko
18. led 2012

@verbalinka tak to už musí být náročné 😒 , ja naštěstí udělala většinu zkoušek v předtermínu... jsem se snažila, abych toho stihla co nejvíc do porodu.... v pátek mám poslední, ale nejtěžší, nějak se nemůžu na to učení pořádně soustředit, nevidím to ružově, ale aspoň to zkusím... tak držím palce, miminko je teď nejdůležitější! 🙂

@loretana manžel dostál poukáz od ticketpro.... v prosinci jsme ho nestihli využít, a pak manžel tento termín nemůže, tamten nemůže.... tak to vyšlo na tento týden, Kleopatru jsem chtěla vidět, tak jsem ji zarezervovala teď na pátek, místa máme na kraji 🙂 , když to nevydržím, tak prostě odejdu 🙂

loretana
18. led 2012

@eniciatko jestli tě bolí záda, já tím fakt trpím, hlavně kříž, doporučuji si s sebou vzít malý polštářek za záda... já ho nevzala a byla to chyba....!

eniciatko
18. led 2012

@loretana děkuji za radu 🙂

eniciatko
18. led 2012

@loretana
@verbalinka ještě jsem se holky chtěla zeptat, jak probíha první kontrola v poradně v Podolí?

loretana
18. led 2012

@eniciatko tak moje čerstvá zkušenost z před 14 dní je - zmatek, zmatek, zmatek🙂🙂🙂 Nejdřív čekáš před sesternou, až vyleze sestra a vezme si ode všech průkazky, ale pozor, může vylézt třeba 5x a i když tam stálo třeba 5 maminek, ty průkazky nevybere a řeší něco jiného, nebo odeběhne někam jinam.... takže se ten chumel zvětšuje a zvětšuje a zvětšuje🙂 systém jsem tedy nepochopila, ale jednou je fakt vybere a pak si zve maminky postupně podle jména dovnitř (ještě před tím ti dá zkumavku s papírkem - papírek strčíš do své přinesené ranní moči a pak ho vložíš do té zkumavky jejich, co ti dala), změří tlak, doplní se kdyžtak údaje do karty a řekne ti číslo dvěří ambulance, kam máš jít.... pak se přesuneš k těm dvěřím a čekáš, až si tě sestřička zavolá dovnitř, tam už je doktor, ten se opět bude ptát a pak tě vyšetří vnitřně, mě dělala i utz....

moodymare
18. led 2012

Jo holky,presne tak to je. Prvni kontrolu se clovek citi zmateny, pak pochopi system a dalsi kontrola je v pohode. K prvni poradne objednavaji od 37 tt a od 38tt delaji monitory. Takze jen 4 poradny k TP, utece to jak voda. 🙂 . Ja posledni nestihla, rodila jsem 39+2. Musim uznat, ze jsem si poradny uzila i pres obcasne cekani. Ve vestibulu byl nadherny vanocni strom a bylo to takove uklidnujici ho videt, clovek si pripadal jako doma. Stromecek tam byl i kdyz jsem prisla k porodu a byla propustena. 🙂 mam moc hezke vzpominky na Podoli. 🙂

loretana
18. led 2012

je pravda, jak píše @moodymare že podruhé už se člověk orientuje, navíc minule vycházela jiná sestřička, taková mladá a ta se ptala po průkazkách hodně často, takže minule žádné tlačenice nebyly.... A musím říct, že mě ty poradny taky vždy ukldiní, asi že mám pocit, že jsem v dobrých rukách, že se tam o nás postarají, prostě takový uklidňující dojem🙂

eniciatko
18. led 2012

@loretana a jak je to prosím poprvé s tou kartou? Neseš si ji tam sama z kartotéky?

loretana
18. led 2012

@eniciatko jestli si v Podolí ještě nebyla, tak jdeš nejdříve na kartotéku a s tou kartou na sesternu do prenatální poradny. Já byla poprvé v prenatálce, ale protože chodím do Podolí na internu a endokrinologii, kartu už tam mají, takže jsem na kartotéku nešla...

eniciatko
18. led 2012

@loretana ja tam už mám taky kartu, byla jsem tam na pohotovosti.... ale ještě pod příjmením za svobodna 🙂 možná tam radši zavolám a zeptám se na to... ať pak nedostanu vynadáno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru