Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kamikadze
7. dub 2010

Bez nastrihu a prirozene porodila ted kamaradka ve Zline, za 4 hodiny mela po porodu a rikala, ze se mezi kontrakcemi stihla i zasmat... mela pry vybornou PA i doktorku. No to je sen 🙂 Ja myslim, ze ta psychika dela fakt hodne. Takze se zkuste tolik nestresovat holky.

furaha
7. dub 2010

kemínku - díky za uklidnění - jo, je dobré znát svá práva a že se vlastně nic moc stát nemůže. jak jsem to vše nějak vstřebala, tak už je mi mnohem lépe, moc pomáhá vědět, co můžu čekat a být více připravena.
Jinak já už jsem v Podolí byla celkem 3 krát na poradnu a musím říct, že zkušenost je lepší. Podolí je odborná a paternalistická instituce, tak je dobré mít hlavu vztyčenou a ozvat se. Ale sestry, co jsem potkala, byly vyloženě příjemné a doktoři - no - jak na koho narazíš

j.dafne
7. dub 2010

Babara: tloušťku jizvy mám 3 mm a váha mimi je 3500g. Řeší se to ještě před nástupem spontánního porodu. Kdyby jizva byla tenčí nebo dítě větší tak udělaj plánovanýho císaře někdy v 39. týdnu. Tedy dříve než se porod sám spustí. Je to prý lepší než akutní císař. A kolik máš tloušťku jizvy ty? Mně dávali celou dobu na vybranou, díky těm hodnotám, ale taky bych byla ráda, kdyby to dilema vyřešili za mě.

bramburka
7. dub 2010

jo a ještě věcná: mam mít sbalené 2 tašky? 1 na porodní sál a 1 pak na pokoj, v Krči to tak chtěli, páč ten kufr bych nikam nenacpala, pokud by mě přijímali pouze na porodní sál... a ne nejdřív na pokoj, díky

furaha
7. dub 2010

ano, říkali dvě tašky. tu druhou má donést manžel na oddělení šestinedělí následující den

bramburka
8. dub 2010

diky, myslela jsem si to. Ono kdyz me ale ubytuji driv nez jdu na sal, tak potrebuju i tu prvni, že...takže nez by manzel prisel, tak bych si jako nemela cim yvcistit zuby a tak.

bramburka
8. dub 2010

jo a na strankach pisou Co s sebou do porodnice

* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
o 2-3 noční košile
* pro novorozence
o plenkové kalhotky pro novorozence (6-10ks/den)
o je možno mít vlastní oblečení

to jako pro mimina nemaji plenky?

aktaka
8. dub 2010

tak já si povezu s sebou všechno, v nejhorším to manžel zase odveze a doveze druhý den

s těmi plenkami mě to taky překvapilo. já doufám, že aspoň po porodu dostane nemocniční, abych ještě z křesla nemusela hledat, kde mám svoje 😅

a ty oblečky, pokud je to opravdu možno, nevadí, když si vlastní oblečení přivezu až to na cestu domů? no možná s sebou pro jistotu něco nabalím, to zase není tak velké

mikulka
8. dub 2010

aktaka: pleny ti na malou dají, dokud nebudeš mít svoje. 😉 MM mi vše přinesl až druhý den večer.
Jinak dávají 5 látkových plen/den.
Miminku dají oblečení a zavinovačku, nemusíte mít svoje oblečení, až na cestu domů. 🙂
Vlastně tam mají vše, mastičky, mýdla, vše pro mimi.
A pro maminky košile, vložky, síťované kalhotky - ty jsou na počet a mně pak už nestačily, tak jsem si dole v lékárně koupila vlastní.

aktaka
8. dub 2010

Mikul děkuju
a košile jsou taky na příděl nebo jak je potřeba? já jsem si právě říkala jak tam vydržím s dvěma svýma 😅

gtver
8. dub 2010

aktaka, tím oblečením pro miminka je to myšleno tak, že pokud chceš, můžeš si mimčo obléci do svého (vím z vlastní zkušenosti, že všude to nedovolují/nedovolovali). Ohledně plenek, dostaneš 5 papírových pro začátek jako základ na první den, samozřejmě pokud je potřeba, tak další, dokud nemáš svoje. Ohledně košil, jsou radši, když máš svoje, ale na požádání dostaneš 🙂 Síťovaných kalhotek dávají 5 ks. Vložky na standardu na chodbě neomezeně, na nadstandardu je máš na pokoji.

aktaka
8. dub 2010

Gtver, díky za rady. to vypadá v pohodě, tak to tam snad nějak zvládneme 🙂

bramburka
8. dub 2010

gtver díky

košili v krči nedávali a co takové ty nepropustné přebalovací podložky pode mě?

anicka164
8. dub 2010

Vemte si i vlhčený ubrousky na mimina, ty tam taky nejsou. Oblečky na prtě vám dají (v zásadě neomezeně, jenom jednou se mi omlouvaly, že je víkend a mají toho málo, tak ať šetřím) nebo můžete mít vlastní, ale nesmí se to míchat. Na P1 měl normálně body a dupajdy, na P4 měl jenom košilkum která mu furt padala a okolo nožiček látkovou plenku, která taky padala - jak já se těšila domů na normální 😉
Podložku dostaneš jednu po porodu, druhý den ti jí vezmou a novou už nedají. Na nadstandardu jsou.
Košile na normálním pokoji - záleží jak na kterém oddělení. Nejdřív jsem byla na P1, tam měly všechny maminky svou a erární mi nikdo nenabídl, ale možná na zeptání by byla. Na P4 měly všechny maminky erární.
Plenky na mimino - mě se ptala už sestra na porodním sále kde jako mám plenky a divně se tvářila, když jsem řekla, že je mám připravené doma, že mi je manžel druhý den hodí. Řekla, že ať je přiveze ještě ten den. Stejně za náma Jirka jel, jenom si doma schrupnul, protože taky nespal, tak nám je hodil. Na oddělení zas sestry nechápaly, co se děje, když jsem za nima šla s těma plenkama, že přece má erární a je to ok. Navíc mi Mikuláše pak přinesly až ráno, takže stejně naše nepotřeboval, až od toho rána. Netřeba to hrotit, myslím...
Klidně vemte jenom jednu tašku, na porodním sále je místa dost. Měla jsem jednu sportovní, kam se mi vešlo všechno kromě těch plen. Když jsem odcházela, měla jsem tašky asi 3, jak mi MM nosil, co jsem ještě chtěla 🙂

cuttysark
8. dub 2010

takze vlozky netreba ani na standarde? ani mimi oblec? takze pleny, vlhcene obrusky a noc kosile pre mna? koselu mam len jednu, moc sa mi nechce kupovat 3 ☹

gtver
8. dub 2010

cuttysark, ty vložky jsou volně k dispozici na stolku na chodbě, nepřidělují se, takže kolik budeš potřebovat, tolik použiješ 🙂

anicka164
8. dub 2010

Cuttysark, ty košile by to fakt chtělo aspoň dvě, stejně jednu potřebuješ k porodu, kdyby se ti namočila, tak možná využiješ i tu náhradní (já byla furt ve sprše nebo celá nahá, tak jsem nevyužila ani tu jednu, ale třeba to budeš mít jinak). Mě celkem stačily dvě, jednu jsem vždycky poslala domů vyprat a druhou měla na sobě. Chce to fakt střídat, po porodu se dost potíš. Ty erární mi přišly dost veliký (a já jsem celkem malá) a občas jim chyběl knoflík a tak...
Zkus mrknout do CàA, mají tam celkem hezký košile, který nejsou tak drahý.

romcatko
8. dub 2010

ahojky,
jdu kouknout jaké jsou nejnovější zprávy z Podolí. Jsem tam registrovaná, ale teprve v půlce těhu. tak spíš sleduji co a jak. Nerodili jste tam někdo císařem? Mě to možná čeká - plánovaný císař, ale ještě se uvidí.
Poprvé jsem rodila v Motole, ale díky laxnosti doktorů jsme měla pozdě udělaný SC a malá měla problémy, takže 10 dní na JIP. Neležela jsem tedy na klasickém šestinedělí. Pro tuto zkušenost už jsem do Motola znovu nechtěla a doufám,že Podolí bude lepší.
Ty noční košile mě tedy překvapily, protože v M. byly volně na chodbě k dispozici, takže jsem si bral čistou skoro pokaždké, když jsem se šla sprchvat - několikrát za den - zpocené i od krve... nějak si neumím představit, mít dost vlastních a dávat je domů prát... 😒 a oblečení pro mimi - jen košilka a plenka? to není nic moc... ale to se případně nějaké nabalí. plenky mě zse až tak nepřekvapují.

keminek
9. dub 2010

furaha, není zač, taky k tomu sama tak přistupuju a je to hned lepší 😀

romcatko, já měla na sobě jednu zaflákanou erární košili 3 dny, než mi dali čistou (byl víkend a to se šetří vším mi bylo řečeno), takže jsem měla občas i vlastní.. to samozřejmě není nic moc.. špinit si jednu za druhou není nic moc. Košilka pro mimi je naprd. Sice je dobrá v létě, ale jen kvůli materiálu. Jinak se blbě zavazuje, vylézá, nedrží. Celozavinovací bodýčka jsou lepší (vlastní).

gtver
9. dub 2010

k tomu oblečení pro miminka bych doplnila, že sice platí ta košilka a plenka, ale v tom je v zavinovačce 😉

bramburka
9. dub 2010

já nakoupila košile u Vietnamců za 70 kč a těch mám asi 6 😉

terkajesterka
11. dub 2010

já si plánuju přivézt oblečení na miminko svoje vlastní, nekolikrát se mi minule stalo, že jsem rozbalila plínku a Jirka začal čůrat - samozřejmě si počůral celou košilku a musela jsem pro novou.....no a když jsem jich chtěla víc, tak mi sestřička řekla, že je jen jedna na den a dost neochotně mi jí dávala. Jo a zavinovačka nám byla vzhledem k délce miminko dost malá, Jírovi z toho lezly nožičky, tak uvidím, snad druhý miminko nebude takovej dlouhán 😉

noční košili jsem dostala za celou dobu jednu a to po porodu, když jsem si svojí zašpinila. A pak jsem už měla jen svoje, protože ty erární stejně neměly vůbec knoflíky, takže by tam člověk chodil po chodbě s výstřihem až u pasu...... posílala jsem každý den manželovi prát, měla jsem 3.

bramburka
12. dub 2010

no v tom případě mi napište co za to oblečení:

mam:
4x body
1x tenký overálek
1x teplejší
2x dupajdy
2x košilka tenká
1x rukavičky

na cestu takovou teplejsi kombinezku jakoby zateplenej overal. deka. asi.

aktaka
12. dub 2010

Bramb, já jsem si tak myslela, abych měla na každý den dva oblečky + overal na noc. a bude to nějak průběžně přivážet/odvážet manžel
na cestu domů bude mít body, overal (takový teplejší, ne jen obyč bavlna) + podle počasí další vrstvy

aktaka
12. dub 2010

ještě mám dotaz k předporodním poradnám - svou poslední poradnu u gyndr jsem absolvovala v 33tt a to už jsme se dohodly, že mě předává do porodnice, ať si tam domluvím poradnu někdy v 36tt. v podolí mi řekli, že objednávají až od 37tt. jak je to pak s těmi stěry na streptokoka, udělají mi je v porodnici i v tom 37tt? nevíte někdo prosím?

gtver
12. dub 2010

aktaka, to víš, že udělají, v poradně se tě zeptají, jestli je už máš, pokud ne (což bývá často), udělají stěr oni, je to standardní postup 😉

aktaka
12. dub 2010

Gtver, díky moc, to jsem ráda, že se nemusím třepat kvůli tomu k dr

bramburka
12. dub 2010

no já jdu v pondělí v 8:30 nejdete taky některá?

babara
12. dub 2010

ja chodim ctvrtky, tentokrat uz 7:30 😝

bramburka
14. dub 2010

Tak máme za sebou cvičný výjezd do porodnice. Kontrakce stupňující se až na 3 minuty mě přinutily o pulnoci se rozjet, vyburcovat dědu, kterej přijel hlídat. No tak nic, dostala jsem injekci magnésia a mám být v klidu. Ok, ještě že jsem včera byla nakupovat, pak si skočila do knihovny a další...pak se světe div 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru