Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eniciatko
25. led 2012

@mikulka díky za info a nebylo Ti smutno samotné 🙂? nebo nemusela jsi nechávat mimi samotné, když jsi šla do sprchy nebo tak?

mikulka
25. led 2012

@eniciatko Nebylo, protože večer přišel manžel z práce a byl tam se mnou, až zase ráno šel do práce. To je veliká výhoda nadstandardu. Máš tam lednici, můžeš si i vybrat jiné jídlo a pro manžela máš taky jídlo (to si ale musí platit). tyhle služby jsem nevyužila. Mně šlo o dvě věci: abych tam měla svůj záchod a svojí sprchu - což je přímo na pokoji a máš to jen pro sebe (takže si necháš otevřené dveře a na mimi vidíš). Bála jsem se společných sprch, protože jsem v Podolí ležela a ve sprchách byla plíseň!!!! jsem dětská sestra, tak jsem si hned přestavovala, jaká nebezpečí po porodu, kdy je vše otevřené, by mohla z plísně vzniknout. Dnes už to ale prý na šestinedělí naštěstí není!!! A ta druhá věc, aby tam mohl manžel přijít kdykoli a ne jen v době návštěv. 😝
Určitě bych to radila u prvního dítěte, u druhého trochu váhám, to bude manže doma s malýmm tak se to tamk nevyplatí. 😕

eniciatko
25. led 2012

@mikulka Jejda, no právě hlavně asi ty společné sprchy nic moc :( a ani nevím jak je to tam s návštěvními hodinami...protože manžel se ke mě dřív než po práci co je cca kolem 18hod ani nedostane 😖

verbalinka
25. led 2012

@eniciatko já mám teda zkušenost z Krče, ale taky tam se mnou byl manžel a byl tam celou dobu, vzal si dovolenou. A bylo to super. Já z toho pokoje vylezla jen 2x, jinak jsem byla pořád tam a soukromí a přístup pesronálu se nedal srovnat s klasickým pokojem. Teď už doufám, že v Podolí konečně porodím, ale o nadstandardu přemýšlím jen v případě císaře, jinak asi ne - manžel bude doma se synem.

@mikulka s tou plísní je to prý bohužel stejné. Kamarádka rodila v prosinci a byla na P1 a prý sprchy a záchody děs 🙄 Takže žabky s sebou.

verbalinka
25. led 2012

@eniciatko návštěvní jsou, myslím, od 14-19h.

eniciatko
25. led 2012

@verbalinka
@mikulka holky tak to je mazec... zrovna po porodu ma ženská chodit do tak děsných sprch a toalet :( manžel by u mě stejně nezůstával na noc, protože dovolenou nedostane, v práci má zrovna náročnější období a jelikož v cizím prostědí moc neumí spát... tak by tam nezůstal...

Když je vše v pořádku, tak po 3-4 dnech pouští domu, že?

mahafi
25. led 2012

@eniciatko Já byla na P2 a na společné sprchy si stěžovat nemůžu, nikdy jsem tam nikoho nepotkala a bylo tam čisto, rekonstrukci by si to zasloižilo, to bez debat, ale čisto bylo. Návštěvní hodiny byly myslím od 15-16 na pokoji a pak 16-18 na chodbě. Nadstandard je určitě pohodlnější, to určitě. Manžel tam ale se mnou být nechtěl (přišlo mu to divný, že to je přeci jen nemocnice, tak co by tam dělal 😀 ).. a navíc jsme si se spolubydlícíma fakt sedly a byla tam docela sranda a tak vzájemně jsme se uklidňovaly (naštěstí jsme měly depky na střídačku 🙂 (což ale dopředu člověk neví).

verbalinka
25. led 2012

@eniciatko jojo, třetí den po porodu, tedy 72 hodin 🙂 takže, pokud není problém, tak se to dá vydržet. Ale můžeš odejít i dřív, záleží na tobě - držet tě tam nesmí 😀

eniciatko
25. led 2012

@mahafi no si říkam, co je lepší... nadstandart má určitě výhody, jen abych neměla depku už jen z toho, že tam budu sama, pokud tam manžel nebude chtít zůstat...🙂 fakt nevím co by mohlo být lepší asi oboje má své pro a proti...
@verbalinka

Měly jste i u porodu svoji košilku? jen abych si jich připadně asi radši vzala víc - aspoň na každý den jednu... a pro miminko stačí to co tam dají? všichni říkají, že stačí pouze na cestu dom... ale četla jsem tu, že holky si berou svoje body pro mimi...

mikulka
25. led 2012

@eniciatko Návštěvy na pokoji jsou prý pouze 15-16 hod. Jinak mimo pokoj.

mikulka
25. led 2012

@eniciatko U porodu musíš mít svoje triko s krátkým rukávem, nebo jako krátkou košili. A radši dvě. Na šestinedělí ti opak dají i erár.
Já ten nadstandard chtěla proto, abych měla klid. Bála jsem se, že sotva usne moje mimi, bude plakat mimi mé spolubydlící a vzájemně se budou mimi a maminky budit. Pak teda byla realita jiná, protože kluk mi nespal od prvního dne, to by asi byla nenadšená ta, co by byla se mnou. Ale líbilo se mi, že si kdykolik v noci mohu rozsvítit, dát si třeba jablko a tak. Na společném pokoji bych se bála hnout, abych nerušila. 😉
Ale jak říkám, jak to bude teď, ještě nevím, zda nadstandard ano či ne.

mikulka
25. led 2012

Holky, já se tam chci po porodu zeptat, zda by mi malou naočkovali x tuberkoloze. Už to prý nedělají. Ale když si to vyžádám, nevíte???

mahafi
25. led 2012

@eniciatko já jsem měla košile 3, jednu plánovanou na porod, (ale nevyužila jsem jí kvůli císaři) a další dvě na na šestinedělí.., já tam byla 5 dní (po císaři pouští nejdřív 4. den a já měla navíc problém se spuštěním laktace), tak jsem vždycky dala manželovi, on vypral a donesl čistou 🙂.
S tím jestli standard nebo nadstandard je to jak píšeš, obojí má svá pro a proti. Kdyby se mnou chtěl být manžel, tak neváhám a je to jasný.. ale když už od začátku říkal, že tam nebude, tak ak vyhrálo to, že "víc hlav víc ví" a že si nějak vzájemně pomůžeme s radama v péci o mimi.., já naknec byla ráda, že tam holky byly.. i když poslední noc bych byla ráda sama, protože Madlenka se rozhodla nepřetržitě plakat a bylo mi to vůči té druhé mamině blbý.. ☹. A ono se to uvolňování nadstandardů docela točí, tkaže když zjistíš, že chceš mít radši klid, tak si požádáš u sestřiček a když bude volno, tak tě umístí i třeba druhý den pobytu 🙂.

mahafi
25. led 2012

@mikulka POkud neptříš do rizikové skupiny, tak tě odkážou na vašeho pediatra. Taky jsem se ptala, že zrovna v Praze mi to zbytečný nepřijde.. a s pediatrou jsem to řešila a říkala, že by počkala minimálně rok, že miminka to očkování špatně snáší a že je možný jí pak naočkovat kdykoliv..

luckar
25. led 2012

@mikulka tuberkulózu určitě dneska očkuje až pediatr..taky jsme se o tom bavili a prý je lepší vydržet alespoň po hexa vakcíně 🙂

aime82
25. led 2012

@mikulka
@mahafi take planuji nechat naockovat maleho proti Tbc,uz proto,ze budeme s prckem hodne cestovat a v letadle bych neriskovala...napadlo me poprosit je rovnou v Podoli,ale jak vas holky ctu,,pockam asi na pediatra.
Jinak kosile si beru nakonec dve svoje a v nadstandart doufam,snad se neco uvolni.

cerstvamama
25. led 2012

@mikulka v porodnici uz očkovací látky proti TBC nemají. Dnes se očkuje na kalmetizačních stanicích, např. na Poliklinice Budějovická. Pediatři to také neockuji, pokud vím. Jen poradi kdy je vhodné na očko jít.

anka.
26. led 2012

Ahoj, dneska jsem byla v podolí na ultrazvuku a mají tam takovou novinku: za vstupními dveřmi je obrazovka, na které se ukazuje, kteří lékaři mají zrovna službu. (je teda fakt, že porodník tam byl uvedený jenom jeden a jak jsme se tu už bavily musí jich tam být asi víc)

mikulka
26. led 2012

@anka. Ta tabule, to je dobrý. Někdy jim ale nefunguje 🙂 Porodníci bývají dva, jeden mladý a jeden starší, zkušenější. To je zvláštní, že tam byl jen jeden, já tam vždy četla dva.

Tak s tou tuberkulozou počkám. Ale myslím, že není dobře, že to očko zrušili, přece jen se přenáší kapénkovou cestou a u nás se vyskytuje u slabších soc. skupin. Malu naočkovat dám, jen ještě rozmyslím, kdy.

luciasekf
26. led 2012

Holky, platí se za epidurál? Kamarádka rodila v Krči a chtěli po ní děsnou pálku, myslím, že říkala kolem 5-6tisíc... Ale v Podolí nevím, zda se platí. Ikdyž si ho asi nenechám...

aajda
26. led 2012

@luciasekf Neplatí 😉

luciasekf
26. led 2012

@aajda děkuju 😉

lu777
26. led 2012

holky rodila jsem v Podolí tak to kopíruju sem
OHODNOŤTE SVOJI PORODNICI
Dotazník na adrese: http://www.surveymonkey.com/s/porodnice

moodymare
26. led 2012

@eniciatka - ja mela nadstandart za 2100 na noc, jiny nebyl volny, i tak jsem po nem hrabla, byla jsem pripravena i na ten nejdrazsi - za to soukromi a pohodu to stoji, navstevy tam muzou kdykoli, manzel taky chodil pres obed a po praci, ale vecer musel domu postarat se o psy. 🙂 Odchazel treba az v 10 vecer. Byla i moznost, ze by dostal klic od pokoje.

Jinak co muzu rict k zachodum a sprcham na sestinedeli P4 kde jsem stravila noc a pul dne- ciste, ukizene, zadna plisen, zadna krev, kose na vlozky pravidelne vynasene, zadne fronty, nastesti byly naproti memu pokoji. nevim jak na jinych oddelenich, ale tady opravdu cisto.

K te obrazovce se slozicima doktorama, muzu potvrdit, ze fungovala kdyz jsem byla v poradne, v noci kdyz jsem dorazila na sal a znovu druhe rano, kdyz jsem dorazila podruhe a byla prijata k porodu. Sli jsme hlavnim vchodem, na saly se da vyjet jeste vytahem ze zadu budoovy, to jsem nevedela.

kveetiinkaa
26. led 2012

ahoj, dnes jsem byla na utz ve třetím patře, zase jsem měla dr. Urbánkovou a miminko roste hezky. Jak píšete o té tabuli, kde to je? Já si ničeho nevšimla, tak jen jestli je utz i jinde nebo jsem to přehlídla.
Na P2 před třemi lety čisto, jednou jsem se potkala s maminkou ve sprše, jinak ne a byly jsme tam s malou týden kvůli silné žloutence.

jemi
26. led 2012

@kveetiinkaa tabule je na zdi hned jak vejdeš do podolí (jak je lekárna a květinářství), napsaný jsou 2 porodníci, jeden je na sálech a druhý má třeba poradnu (teda alespon minule když jsem byla v poradně, tak byla moje doktorka napsaná jako druhý porodník)

anka.
26. led 2012

@kveetiinkaa jak píše jemi, je to hned u hlavního vchodu taková obrazovka

anka.
26. led 2012

ještě k té tabuli: mám teď samozřejmě strach, že tam pak (až půjde do tuhého) uvidím nějaké jméno, které bych opravdu nerada 😝

kveetiinkaa
26. led 2012

Jemi, Anka: aha, děkuji, já chodím většinou tím bočním vchodem, jak je nákladní výtah, jsem si zvykla, jak jsem šla párkrát s kočárkem:o)))

Anka: já bych ráda jen PA u porodu, minule to bylo fajn, dr. mě vyšetřila u příjmu a po porodu, jinak tam nebyla, nestihla ji PA zavolat ani na porod, furt nic a pak už jsem rodila:o)))

neu.sona
26. led 2012

@eniciatko Já teda rodila v roce 2009 v květnu. Nadstandart jsem měla a nakonec jsem tam byla kvůli císaři a kvůli žloutence malého asi 7 dní. Opravdu už mi ke konci dost hrabalo, brečela jsem a byla mimo. Neměla jsem si s nikým co říct a byla jsem tam sama. Manžel sice chodil na pár hodin, ale taky byl přes den v práci a večer musel za psama. Jednou tam asi se mnou spal. Teď čekáme v prázdniny druhé a nadstandart nezvolím. Chci být mezi lidma a manžel bude doma stejně s Matýskem, takže by to nemělo cenu. Ale jinak to bylo asi super, že jsem měla svůj záchod a sprchu. Ale na oddělení, kde jsem byla dopoledne to taky špatné nebylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru