Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

susik77
21. srp 2009

gtver: no, oni se tam moc s tebou nebavi, sestricka ti da prukazku uz s napsanym terminem a hodinou a jdes domu...nikdo se te nepta, jestli ti to vyhovuje...

gtver
21. srp 2009

😒 no budu to prostě muset zkusit 😀

gtver
21. srp 2009

bylo mi řečeno, že se teoreticky snaží vyhovět, ale v tom frmolu právě pochybuju, jestli mají v praxi náladu diskutovat

susik77
21. srp 2009

to je prave to, je to jak na bezicim pasu, kdyz uz se dostanes k dr. po hodine cekani, ses rada, ze uz ses na rade , dr. te vysetri, sestra ti da prukazku kde uz mas hodinu a nikdo se te nic nepta a nashle 😖
poprve me to dost sokovalo, uz jsem si zvykla 😖

gtver
21. srp 2009

susik, já vím, mě tam stačil velký ultrazvuk, na který jsem čekala čtyři hodiny, ale obecně s tím čekáním hodina sem, hodina tam to ani v Motole lepší nebylo. Já totiž nebudu mít na některý dny hlídání, takže to je velký problém 😒

susik77
21. srp 2009

to znam...nastesti tu ted mam na stridacku mamu a tchyni az do porodu, tak uz to jde...ale mama mohla az od 39.tt, tak kdybych rodila driv, byl by to dost problem...

gtver
21. srp 2009

To máš fajn, že můžou 🙂 U nás budu ráda, pokud mamka bude moct hlídat aspoň o porodu, aby mohl být manžel se mnou. Doufám, že těch prohlídek tam moc nestihnu, naštěstí můj gynekolog má monitor, takže nijak brzo mě odesílat nemusí, no a snad se ty dvě/tři poradny trefím do hlídání.

radi
22. srp 2009

Esusko, ptala jsi se me na vlozky, sitove kalhotky....
Tak vlozky jsou volne na chodbe, muzes si jich vzit kolik chces, sitove kalhotky budes mit v nocnim stolku a je jich jen pet a vic jich nedostanes. Doporucuji si vzit i nejake sve. Detskych plenek dostanes taky pet a zbytek si musis poridit sve. Jestli chces pouzivat i vlhcene ubrousky pro dite, tak si je taky vezmi. V kufriku ktery jsme dostali (resp. jednalo se o tasku) byla nadobka od Aventu na odstrikavani mleka, jedny male vlhcene ubrousky, hafo letaku, vzorky vlozek do podprsenky od Aventu a vzorek Persilu. To je myslim vse.

radi
22. srp 2009

Jinak ty sitove kalhotky jsou opravdu dost velke, dost se i vytahnou, nechala jsem si pak koupit mensi.

milula
22. srp 2009

Ahoj, rada bych se zeptala tech, co maji nedavnou zkusenost z Podoli - priprava k porodu (klystyr) se dela primo na tom porodnim salku, kde budu, nebo maji nejakou oddelenou mistnost na pripravu, kam mne vezmou a kde klystyr aplikuji a ja se hned potom vratim zpatky "k sobe na sal"? Predem diky za odpoved!

ronikacz
22. srp 2009

Milula, ja som dostala klystyrt priamo na tom porodnom pokoji a PA mi povedala, ze ma teraz necha tak pol hodinky v klude, ale keby nieco nech zvonim....Bola som vdacna za to uistenie,ze budem sama, pac som to tam pekne "zavonala" 🙂 Ale inak klystyr bol fajn - krasne precistil streva.... 😲

anavka
24. srp 2009

Ahoj holčiny,

tak se hlásím 😉 19. 8. se nám narodila další holčička, nakonec jsme o den unikly vyvolání 😵 Samotný porod na sále byl rychlovka tj. 45 minut, ale předcházelo tomu skoro 18 hodin kontrakcí, které jsem ale zvládla doma, až se trochu aklimatizujeme, tak napíšu víc 😉

role
24. srp 2009

Anavko, to je nádhera. Moc a moc gratuluji. Vidíš, já ti říkala, že se tomu hnusnýmu vyvolání vyhneš. 😉 Až budeš fit, tak určitě napiš podrobnosti. 🙂

beddy
24. srp 2009

Ahojky, Anavko, moc gratuluju, paráda, já psala, že třeba to vyjde.

Jinak, kdo se ptal na domluvu termínů, tak já byla taky v ordinaci 4, mladá dr. Urbánková, sympatická i sestřička.
vyšetřila a při zmínce o myomech mě poslala na speciální utz nahoru a pak jsem měla dojít zpět aa domluvit příští kontrolu.
Jenže dojduu a sestra vzala výsledek utz a pak mi dávala těhuprůkazku s tím, že dojdu za týden. Já se ptala, zda nemůžu chodit u nás, když už máme i monitor a ona teda šla zpět a donesla mi to v průkazce přeškrtlé a že kdyby cokoliv, tak volat anebo rovnou dojít, jinak jim to nevadilo.

Předtím, než jsem šla na ten utz, říkala, že se o termínu kontroly domluvíme, takm jsem se ani na nic neptala a těhuprůkazku sledovala až doma, kdy jsem dostala bolesti břicha. A dočetla jsem se CS 7, no na netu jsem k tomu moc nenašla, jen že někdo měl třea CS 6 a rodil do dvou dnů, někdo s CS 8 chodil měsíc. Akorát, že CS 10 je aktivní první doba porodní.
Jsem zvědavá, co se dozvím ve čtvrtek u své dr.

beddy
24. srp 2009

Takže domluva stylem, že vyplnila do průkazky /jsem se nechtěla dovolovat, zda můžu k mé dr. do porodu, až podle toho, jaký nález bude na utz a jak to posoudí/ a pak to škrtla.
Jestli se mi to hodí nebo ne, žádný dotaz.
Přitom se ptala na staršího, jestli je zdravý a tak, taková konverzace na začátku před vyšetřením a já říkala, že je pořád nemocný a naštěstí mám na ten den hlídání.
Takže se ozývat na domluvu kontrol hned.

susik77
24. srp 2009

aj u mne to dnes tak bylo-sestra vyplnila dalsi kontr. do prukazky , nestihla jsem se vubec dohodnout...
dalsi kontr. mam ted ve ctvrtek-to mam TP-dnes jsem tam byla, Dr. rikal, ze porodni cesty se pripravuji, zacinam se otevirat, zkrac. cipek na 2 cm, hlavicka jeste vysoko...co na to rikate?myslite, ze to pujde jeste spontanne nebo vyvolavacka?Jinak, poslicky mam uz kazdy den-takove menstr. bolesti nebo pichani a mimco kazdy vecer desne kope 😎
mala taky silene kopala 3 dny pred porodem...

susik77
24. srp 2009

anavka: gratuluji 🙂
super, ze to byl spontanni porod? to uz jste doma?

beddy
24. srp 2009

Anavko, závidím, že jsi kontrakce mohla prožít z větší části doma.
Jsem zvědavá, jak to budu mít teď, u prvního rupla voda a jelo se.

Holky, jedné kamarádce říkali, jet při kontrakcích kolem 7 minut -Motol, mě dr. na dotaz řekla, že při těch kolem 5 -Podolí, aby se stihly dát léky na streptokoka.
Jakou máte zkušenost? Nerada bych moc brzo, ale ani pozdě a bojím se, když bude stopstav, jestli mi to jako někde dají a pak mě pošlou jinam rodit nebo nedají vůbec a ohrozí miminko.
Jak dlouho se to aplikuje a jak to probíhá, nevíte někdo?
Dík moc.

susik77
24. srp 2009

beddy: u 2.mimca bych jela kolem 5-min. kontrakce. u prvni jsme jeli s 3-minut. a porodila jsem za 9,5 hodiny od prijezdu do porodnice. 2.porod je vecsinou rychlejsi...odhaduji tak polovic. cas...tak tu infuzi ti urcite stihnou dat... 😉

ronikacz
24. srp 2009

Beddy, predpokladam, ze hovoris o streptokokovi. Aj ja ho mam. Kamaradka je PA v Podoli a vysvetlovala mi to. Vraj je potreba dat 2 davky kapackou v rozestupu 4hodin. Takze prides, daju prvu davku a po 4hod dalsiu davku a malo by to byt OK. Ale ze sa casto stava, ze u vicerodicek sa to proste nestihne, takze potom o to viac hlidaji miminko. Ked praskne plodova voda do porodnice okamzite-nebudeme mat tie klasicke 2h co sa doporucovali po prasknuti. No a ked pridu kontrakcie tak necakat na kontrakcie po 3min, ale prist nejak rozumne. Takze ja sa vypravim, ked budu kontrakcie po takych 6-7min. Nebudem sa tam ponahlat-ved najdolezitejsie je, ze oni o tom kokovi vedia...

beddy
24. srp 2009

Aha, tak děkuju, no mě právě zarazila ta dr., že říkala 3 a pak říká, aha druhé dítě, tak radi 5 minutový interval.
No snad ty kontrakce poznám:o), pokud porod začne kontrakcemi.

radi
26. srp 2009

ahoj holky,

anavko, moc gratuluji k holcicce, mate krasny datum narozeni.

dr. Urbankova je moc prijemna, mela jsem ji jednou na ordinaci, pak rano v den porodu v Podoli, kdy jsme jeli jeste s poslicky 🙂 a pak chodila na kontroly behem pobytu v porodnici.

anavka
26. srp 2009

Holky, díky 😵 Mám minutku, tak jen ve stručnosti porod....Ve středu od 3 hodin od rána jsem měla kontrakce, ale nepravidelné rozsah 4 - 20 minut, ale průměr tak těch 7 minut. Řekla jsem si, že do porodky pojedeme až při intervalu 5 minut min. hodinu, takže ráno jsem manžela vyslala normálně do práce a s dcerou jsme zůstaly doma. Celý den jsem prodýchávala a navečer už to začalo být horší, ale pořád ne ten "můj" interval. No, nakonec jsme asi kolem 20 hodiny vyrazili do porodky. Cesta autem byla šílená, každou chvilku jsem prodýchávala a sotva jsem v Podolí vystoupila z auta, tak mi praskla voda. To už se kontrakce rozjely úplně naplno, na příjmu jsme chvíli čekali, měli poněkud nával, pak jsem musela být snad ještě půl hodiny na monitoru, to už nešlo sedět, prodýchávala jsem ve stoje. No, ale ve 21.15 jsem byla ještě na monitoru, poté jsme šli na porodní sál a malá se narodila ve 22.02, takže samotný pobyt v porodce byla rychlovka. Ale mám pocit, že ke konci to byla jedna velká hodinová kontrakce, docela mazec a když srovnám první i druhý porod, tak mi přijde, že tenhle byl bolestivější ☹ Na šestinedělí jsme byly na oddělení P, byly jsme na pokoji 3 a měly balkón s krásným výhledem. Všechni tam byli fajn, až asi na 3 sestřičky. Takže u nás opět absolutní spokojenost, hlavě tedy na porodním sále, kde jsme měli úžasnou PA 🙂
Jinak všem co ještě neporodily, držím palce 😉

beddy
26. srp 2009

Anavko, jak píšeš, že bylo narváno, to mslíš, že hrozil stopstav nebo jak se tomu říká?
A kvůli tomu jsi neměla malou hned u sebe po porodu nebo proč?
Na kterém P jsi ležela?
Já se bojím, že porodím dřív, tak se furt něco ptám:o)

Ronikacz, díky za info o streptokokovi, ještě se poptám dr. zítra a dělá tam sestra, co dělala dlouho v Podolí, tak ji vyzpovídám, co a jak.No já doufám, že mi to stihnou dát oboje a nebude pak stres kolem mimča.

Jinak kluk zatím asi bude Daniel a holčička se mi líbí Zuzana, ale to ještě jisté není. Toho Daniela už víceméně vzal jak manžel, tak syn.

vendi1
31. srp 2009

Ahoj holky,
tak se taky hlasim🙂. 9.8.2009 se nam narodla holcicka Apolenka 2400 g a 46 cm. Porod byl rychly. Ve 23,30 hod zacly kontrakce, ve 4.30 hod odjezd do Podoli. Prijem ve 5,15 hod s konstatovanim mudr vy uz mamino rodite, jste na 8 cm otevrena a Apolenka se narodila v 6,38 hod. Takze opravdu rychlovka a rekla bych ze z celeho porodu bylo nejhorsi siti. Tim jak byl rychly a nebyly porodni cesty poradne pripravene krome nastrihu jsem se natrhla i mimo a pri siti jsem opravdu mela dost. Jinak jsem byla v porodce 7 dni, tim jak jsme byly malinci, neslo nam kojeni a mely jsme nabeh na zloutenku. Tech 7 dni bylo nekonecnych. Lezela jsem na P2. Az na par sestricek jsem byla s personalem spokojena, ale vadily mne tlaky sestricek typu...mala pije malo, snazte se mamino...zase jen 15 ml za hodinu kojeni....co tak dlouho delate apod. Takze po psychicke strance mne davaly sestry zabrat.
Jinak na porodnim sale byly vsichni bezva.
Musim kojit🙂 zatim papa

beddy
31. srp 2009

Gratuluju vendi1 🙂 🙂 🙂

A jinak hezký porod, až na to natržení a šití.

Já byla dneska 😉 s manžou a prckem v kině, dokud můžu, bylo fajn.

Myslím, že některé jste v porodnici, co už jste měly TP či po, dlouho nikdo nepsal.

Jsem zvědavá, co se dovím ve čtvrtek já u dr.

Dobrou noc všem a pokud pojedete rodit, tak klidný a pohodový porod. 🙂

susik77
1. zář 2009

Ahoj Beddy, ja uz jsem 5.den po terminu a porad nic 😒 Ted v pondeli jsem byla na poradne, chodim do 1 k Dr. Kovarikovi, tak jsem ho poprosila jestli by mi udelal Hamiltona. Mela jsem pocit, ze to pomohlo, vcera jsem mela skoro cely den takove nebolestive kontrakce. A malinko spineni. Ale noc byla zas klidna, mam pocit, ze z toho nic nebude ☹
Ve ctvrtek mam taky dalsi poradnu, mozna se se mnou domluvi uz na vyvolavani...To uz budu 41+0.

lucrezinca
1. zář 2009

holky, ja jeste taky porad nic, v patek jdu na vyvolani - pry pokud bude misto, coz mi prijde zvlastni...pokud ne, tak az v pondeli 😒 Jinak jsem v Podoli vystridala vsechny doktory, vzdycky mne blahove utesovali, ze uz se to vsechno pripravuje a az vcera me dr u ktereho jsem byla prvne rekl, ze to na porod nevypada, no aspon byl uprimny... takze nezoufejme, radsi porodit po terminu nez pred. Akorat se bojim, aby dite uz nemelo pres 4kg 😝 Tak treba to jeste prijde samo, hodne stesti vsem! 😉

beddy
1. zář 2009

Ahojky,

Susik, na diskusi jinde, zrovna dnes psaly holky o Hamiltonu, že jim ho dělaly dr. bez důvodu a oběma 9 dní před termínem, takže ve čtvrtek asi hned u své budu hlásit u dveří, nechci Hamiltona.
Chápu, když se přenáší či je nějaký důvod, ale jen tak?

Navíc mám TP dle ms a já přitom vím přesně den otěhotnění a to bych měla termín o týden později.
Minule mi říkala sice, že tak týden mám, ale známe předpovědi dr., termín mám 13., tak doufám, že se mýlí a vydržím do příštího týdne ještě.

Lucrezinco, aspoň jeden upřímný dr., jinak teda nezávidím. No snad bude místo a budeš mít mimi už tento týden u sebe.
No mě moje dr. minule řekla na prst otevření a jak dlouho s tím můžu chodit, netuším. Ve čtvrtek mám monitor a prohlídku u ní, tak uvidím.

radi
1. zář 2009

ahojky

vendi, gratuluji k holcicce.
S tim kojenim jak pises jsem mela neco podobneho,ale pouze od jedne sestry. Podle vazeni mi taky rekla, ze pijeme malo a ze uz by mela 4 propousteci den pit 40 a my meli porad jen 15 nebo 20. Kdyz vsak doslo na vazeni, tak jsme meli vic nez predesly den a sli jsme domu. To ji trosku spadla celist.Jinak mi byli na P1.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru