Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ceitryn
24. říj 2013

@evab. díky, manžel právě jezdí služebně po Praze a už se děsil jak tam není kde zaparkovat, že je tam vždy v okolí plno, mě jde jen o porod, pak už mi je jedno odkud půjde pěšky 🙂

mina_
24. říj 2013

@ceitryn parkovat se dá v areálu, ale je to dost drahé.... bohužel to manžel zjistil až ve chvíli, kdy jel dom... přivezl mě a počkal na porod a pak na snídani, celé to trvalo max 5-6 hodin (měla jsem super porod 😀 ) a parkovné stálo přes 500 Kč... Nejbližší pohodlné parkování je snad až v Braníku

evab.
24. říj 2013

@ceitryn Jako je to tam našlapaný, já naštěstí rodila v noci, tak tam bylo místo. Ale na stránkách maj, že půl hodiny je zdarma, tak tě může v nejhorším odvést až ke vchodu (já došla od řeky sama, byla jsem relativně v poho, ale chápu, že je to do kopce a ne každý na to má sílu) a pak jet někam přeparkovat, určitě se tam nějaké místo najde a stejně minimálně půl hodiny trvá příjem k porodu, sepisování papírů a tak kde být nemůže, tak se určitě pak stihne i vrátit.

ceitryn
24. říj 2013

@mina_ no to se pak otec u porodu pořádně prodraži ☹
@evab. já taky plánuju dojít od auta, ale znáš to jedna věc je plán, druhá realita 🙂 nejhorší je, že ho nechci nechat ať mě vysadí a přeparkuje, mám letos panickej strach, že to pak nestihne ☹ vím, že je to blbost, můj první porod trval 4 hoďky, takže času dost, ale stejně 😉

luckar
24. říj 2013

@ceitryn mě při obou holkách vezl muž před vchod, pak se mnou došel na příjem a z příjmu si odskočil zaparkovat před nemocnici. Vždycky se nám podařilo zaparkovat hned u porodnice co jsou ty baráky...

mina_
24. říj 2013

@ceitryn no, to mi povídej... k "levnému" parkovnému přibyl i poplatek za otce při porodu, což je 1500.... fakt masakr...... na příště už jsem poučná, tedy snad bude nějaké příště.... náš prcek je zatím dost dobrá antikoncepce....

Co se týče toho parkování, tak jsme to tam tehdy v noci objížděli a měli smůlu..... všechno plné...

xjitax
27. říj 2013

muž taky vždy parkoval nekde u podel Vltavy. a tím, že jsem měla porod vyvolávany, tak to přišlo v sobotu ráno, takže prázdná Praha :o) jinak poplatek je dost vysoký, ale pokud jsem se rozhodla pro Podolí, tak jsme s tím počítali... Jídlo byl věda fakt hnus, ale to je asi tím, že jsem nikdy nebyla v žádné nemocnici.

xjitax
27. říj 2013

jinak já ještě registrovala osobně po čtyřech hodinách čekání, jak je to teď elektronicky netuším.

xvink
30. říj 2013

@bebe_84 Mě se podařilo registrovat skrz tu online registraci, ale je to boj. Chce to mít všechno připravené, rozmyšlené a pak jen sledovat vteřinovou ručičku a v okamžiku, kdy formulář odemknou, tam ty údaje jen kopírovat. Na můj termín bylo plno asi za 40 vteřin. Konečně člověk využije tu praxi, kterou získal při přihlašování na zkoušky na VŠ 😉

bebe_84
30. říj 2013

@xvink já si právě myslím, že je to fofr. 😀 je blbé, že se ten formulář musí v 8 znovu načíst, jinak nefunguje. To zdržuje! 😀

cajomilka
31. říj 2013

@bebe_84 @xvink Taky jsem se chtěla zaregistrovat do Podolí elektronicky, vše měla připravené, ale nevěděla, že se stránka musí aktualizovat... a tak se mi to nepodařilo, v 8:01 už bylo plno ☹ Poprvé jsem sice vstávala v 5:30, abych byla na registraci včas, ale aspoň jsem nemusela čelit záludnostem počítače...

bebe_84
1. lis 2013

@cajomilka já si nedělám iluze, že i aktualizací stránky to stihnu. 😠 😝

evab.
1. lis 2013

Holky díky za tyto rady, jsem si naivně myslela, že si to tam předvyplním a pak to v 8 jen odkliknu a koukam houbeles 🙂 No nic, seřídím si přesný čas a otevřu si to tedy až v 8. Jen mám hrůzu, že mi zrovna nepůjde pc. Já osobně jsem teda proti osobní registraci nic neměla, byl sice opruz být tam už po 5, ale zase člověk věděl, kolikátý přišel a jjestli se dostane a v 7 šel domu. Blbý bylo když to pak posunuli na 10, zřejmě si mysleli, že tam mamky nebudou chodit tak brzy, ale opak byl pravdou, trčely tam ještě o 3 hodiny déle. Takto přes pc je to sice z pohodlí domova, ale je to o nervy.

amabilis
3. lis 2013

Ahoj, neděste mě s tou registrací 🙂 Já už v Podolí rodila dvakrát a nedovedu si představit, že bych měla rodit jinde. Radíte tedy vyzkoušet si to nanečisto a nacvičit? A pak mít otevřená dvě okna a kopírovat? Díky.

cajomilka
3. lis 2013

@evab. Moje řeč, mně osobní registrace taky nevadila, dokonce jsem to i stihla včas do práce 😉

evab.
5. lis 2013

@cajomilka Tak, tak, zřejmě nás co jim osobní registrace nevadila bylo hodně málo, jelikož se domnívám, že právě na popud brblalů zavedli registraci přes net. Ať si každý přebere sám co bylo lepší, jestli si ráno přivstat nebo se stresovat u pc s nejistým výsledkem

seb
8. lis 2013

ahoj holky, prosím vás ví někdo jak je zpoplatněno to parkovani uvnite arealu, nemyslim jen v den porodu, ale i kdyz jdu jen do ambulance, tak venku je nemozny zaparkovat

bebe_84
9. lis 2013

@seb tak to parkování mě taky zajímá. Chci si zítra sepsat plusy a mínusy dvou porodnic,protože se musím do čtvrtka rozhodnout. 😠

ssajdako
9. lis 2013

Rozhodla jsem se napsat sve zkusenosti s porodem v Podoli a nikdy vice. Doted mam z toho trauma. Stare hnusne pokoje a sprchy na chodbe, kde vidite velke kose se spinavyma vlozkama. Tohle se jeste da prezit ale to ze vas treti den po cisari poslou na kozni do centra a at me tam doveze manzel bylo moc. Doktori nepoznali alergii na dezinfekci a domnivali se ze je to herpes takze panika takova ze sestra chodila na pokoj krmit maleho ve skafandru. A pak dalsi pecka po peti tydnech doma jsem si malem volala zachranku, nechali mi tam po cisari docela velky kus placenty. Takze nikdy vice Podoli.

terezapetrova
9. lis 2013

Myslim, ze reference na porodnici se odviji od toho kolik casu tam maminka musí byt, pokud jde jen na poradny a pak k porodu a pak hura za 3 nebo 5 dnu domu je to něco jiného nez tam cekat 4 tydny před po porodem na rizikovem a po porodu tam ještě byt 14 dnu, to je pak i tech negativnich zkusenosti vic. Například ne uplne každý se dostane na pokoj matek prilehly k Intermediaru, kde alespoň jsem alespoň v srpnu 2011 nedala do nocniho stolku nic nez jsem z nej utrela pul centimertru prachu, sprcha cela plesniva, hruz, tam by myslim padla poporodni depka i na toho, na koho by normalne nepadla. Ale nakonec musim rici, ze jestli ještě nekdy budu rodit budu doufat, ze to bude zase tam, s prvním synem byly zdravotni problémy od tehotenstvi a UPMD by se mi znovu zda-lo jako jedina spravna volba 🙂

luckar
9. lis 2013

@bebe_84 @sebparkovani je prvnich 30 minut zdarma a potom 50 kc hodina a 500 kc cely den.

evab.
10. lis 2013

Je dobré si zde přečíst i negativa, to, že by šestinedělí sneslo rekonstrukci tu víme asi každá, hodně se investuje do sálů a vybavení a zbytek jde jaksi stranou, zbytek je o lidech, i mistr tesař se někdy utne a ne vždy je vše v pořádku. V žádném případě se tu nechci Podolí zastávat, ale když jsem vybírala porodnici poprvé, pročetla jsem tu všechny diskuse na pražské porodnice a vždy ji někdo chválil až do nebe a taktéž se našlo hodně maminek, co by tam z nejrůznějších důvodů již nikdy více rodit nešlo. Co víc k tomu dodat, každá máme možnost volby kam jít rodit.

apfele
11. lis 2013

Ahoj všem, rodila jsem v roce 2008 v Podolí - porod byl plánovaný císař z důvodu polohy KP. Chtěla bych rodit přirozeně, ale bojím se komplikací související s prvním císařem a proto jsem se chtěla zeptat , zda má někdo zkušenosti jak to v podolí probíhá, když se zvažuje zda císař nebo normální porod? Zda to s vámi lékaři konzultovali ? Zda se lékaři spíše přiklání k normálnímu porodu a nebo rovnou doporučují císaře? Díky za info.

aajda
11. lis 2013

@apfele Přiklání se k přirozenému. Pokud tedy není nějaký důvod k císaři. Ale 2008 už je celkem dlouhá doba, takže jen předchozí císař určitě indikace nebude, navíc tím spíš ne, pokud byl jen kvůli KP a ne z jiného důvodu 😉
Mně dali v první poradně nějaké papíry k pročtení na doma, ve druhé to se mnou probrali, pak mě objednali na ultrazvuk jizvy a váhový odhad, pak ve třetí poradně jsem šla rovnou do indikační, kde se doktorka koukla na výsledky té jizvy a váhy. Tam se pak definitivně rozhoduje, případně objednává termín na císaře.

apfele
11. lis 2013

@aajda děkuji za info, já doufám , že budu rodit přirozeně 😉

terezapetrova
11. lis 2013

@apfele ja mam zase i když ne osobní zkusenosti, ze v Podoli se po 1. cisari spis priklani k dalsimu, takze to zase bude individualni.. 🙂

anetteh
23. lis 2013

Holky nemate zkusenost s tim, ze se pak ta registrace musi prijit potvrdit osobne, musim to byt ja? Budeme v te dobe mimo Prahu. Dekuju moc za info

evab.
26. lis 2013

@anetteh Dřív tam mohl s průkazkou dojít kdokoli, ale myslím, že není nic jistějšího, než si tam zavolat a zeptat se přímo v kartotéce.

bebe_84
27. lis 2013

@anetteh můžeš tam poslat i zástupce se všemi dokumenty a plnou mocí. 😉

mina_
27. lis 2013

@anetteh když jsem se registrovala já, tak jsem nejdřív volala.... tehdy mohl přijít kdokoli, jen musel mít průkajdu, tehdy jsme tam s manželem čekali od 3 hod od rána a to už jsme byli šestí... fakt pakárna... byl únor a strašlivá zima, fakt humus... ale raději si tam zavolej...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru