Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

terkajesterka
31. črc 2015

neboj, porodit přirozeně se dá i téměř 5kg dítě 😀 paradoxně to se narodilo ze všech našich dětí nejlépe 😀

pav_la
31. črc 2015

Já jsem po prvním císaři také rodila přirozeně. Malý měl 4,09 kg. Nikdo s tím neměl problém a bylo to úplně v pohodě. Spíš záleží, aby byla jizva v pořádku.

janazzz
31. črc 2015

@gonyr23 tak drzim palce, snad se nam oboum to povede 😊

janazzz
31. črc 2015

@terkajesterka po cisari?

janazzz
31. črc 2015

@pav_la takze vam v Podoli jen premerili jizvu? A delali vam vahovy odhad mimca?

aajda
31. črc 2015

Holky, já už se budu opakovat, ale mě spíš tlačili do přirozeného. Nakonec na něj nedošlo, ale na každé poradně mi doktoři říkali, ať sekci neřeším a normálně to porodím, já na to, že to bude velké mimino a necelé dva roky po první sekci, oni že to nevadí. Konkrétně mi to říkal myslím Verner, Heřman a ještě jeden doktor. Díky nim jsem to vůbec začala zvažovat a dodali mi odvahu. Odeslali mě na speciální ultrazvuk na jizvu a odhad váhy, s výsledkem jsem pak šla do rizikové poradny, kde mi pak doktorka řekla, že si mě na triko nevezme. Ale byly důvody - ruptura během první sekce, odhad nad 4kg a hůře pro porod otočené mimino. Navíc ani týden před porodem děloha neprojevila žádnou činnost.
A až teď u třetího mě do sekce "tlačí", ale já ani o přirozený zájem nemám, možná by to se mnou alespoň probrali, kdyby ano.

pav_la
31. črc 2015

Já v Podolí rodila pouze poprvé císařem, teď podruhé jsem rodila jinde. Ano, přeměřili mi pouze jizvu, to už dělal dr. i v poradně, a udělali váhový odhad. Odhadovali 4 kg, takže se trefili. Od začátku jsem věděla, že bude miminko větší a od začátku jsem chtěla rodit přirozeně. Dr. mě v tom podporoval, je to zároveň porodník v porodnici, kde jsem rodila, takže jsem věděla, že to bude možné.

pabka
31. črc 2015

@janazzz Byl to Mudr. Darebný. Sympaťák, podpořil, pomáhal...

ladie
31. črc 2015

@janazzz hele, ono stejně předem nic nevykoumáš. Počkej na poradnu. Odešlou tě na utz, kde zkontrolují a přeměří jizvu, udělají váhový odhad mimča, kouknou na jeho polohu a pak se s tebou ne/budou bavit dál 🙂
Je velmi pravděpodoné, že pak nebudeš chodit na normální kontroly, ale do rizikové poradny (neviděla jsem v tom vůůůbec žádný rozdíl 😖 ). Každopádně v rizikové poradně jsem za celou dobu narazila na dva doktory . 1. starší doktorka, která měla i další titul, než MUDr. (já jsem na ta jména hrozná) - ta se se mnou o přirozeném porodu nechtěla skoro ani bavit.
2. mladší, skoro holohlavý doktor, který mě v ém rozhodnutí rodit přirozeně podporoval a to i přesto, že mi na rovinu řekl, že stejně na 80% skončím na dalším CS. Byl rád, že to chci aspoň zkusit.

Prostě, když bude dítě a jizva OK, nikdo tě nemůže donutit k dalšímu CS, pokud si o to sama neřekneš 🙂

evab.
31. črc 2015

@pabka jà to měla plànovaně neplànované. Při prvnì ko v Podolí mě poslali na utz jizvy a ač dr nejprve řekl, že mě nechaj rodit přirozenĕ, pak otočil a nechal mě oběhat si předoperační vyšetření. A při další ko mě rovnou poslali za doc. Měchurovou a ta mě rovnou poslala ať se jdu ubytovat a pokud chci nadstandart, že si mam dojít na P2 zapsat se do pořadníku. Takže jsem si o něj řekla při příjmu když mi ho naplánovali

ladie
31. črc 2015

@evab. jo, Měchurová. To je ona 🙂 Ta se se mnu o klas.porodu nechtěla ani bavit. Baba.

evab.
31. črc 2015

@ladie mě to taky oznámila, ale jelikož už mi to minule při utz tvrdil i ten jiný dr. , že to nedoporučuje, jsem se s ní nehádala. Jen jsem byla malinko v šoku a blbě jsem se na ní smála a na to odpověla, že je ràda, že to beru v pohodě a že by chtěla víc takových maminek

mmms
31. črc 2015

Ahoj, já jsem v Podolí rodila dvakrát císařem. Podruhé jsem chtěla přirozeně, nikdo s tím neměl problém a nepřemlouval mě. Měla jsem ale hraniční hodnoty při měření jizvy, takže nechtěli čekat dýl než do termínu. Vyvolávat se po císaři nedoporučuje (a já bych ani nechtěla), takže když jsem nezačala rodit sama, nastoupila jsem na císaře. Oproti první akutní sekci to ale bylo v pohodě-všechno v klidu, naplánované, starší měl domluvené hlídání a muž si vzal dovolenou. Prostě v rámci možností OK 🙂

lucykal
31. črc 2015

@merilinka já jsem byla v Podolí maximálně spokojená a vděčím jím za život mojí dcery. Poradny v pohodě rizikové odd také porodní boxy paráda akorát poopereční je stará.
Všichni lékaři skvělý krom jednoho, ale třeba nesedl jen mě pozval mě na pondelí za týden, naštěstí se mi to nezdálo přišla jsem už v pátek a byla hospitalizovaná a v neděli se dcera narodila takže to do pondělka nevydrželo.

lucykal
3. srp 2015

@terkajesterka ufff 5 kg.

broucek2
7. srp 2015

@martina_sa @inkognita Mohla bych poprosit o fígl jak na registraci do IP? Rodila jsem v podolí první dítě a ráda bych i druhé. Dokonce jsem si tam objednala i screeningy, aby vše o mně věděli, i když mi třeba známí doporučovali Gennet. Díky

veru93
2. říj 2015

Ahoj holky, jak čtu Vaše recenze respektive zkušenosti tak jsem o něco klidnější. Ja rodim v prosinci. Chci se zeptat jestli je to tam vazne tak hrozne se zachody a sprchami po porodu? ? Slysela jsem ze jsou hodne daleko od pokoju??

evab.
2. říj 2015

@veru93 neni to tak hrozný, já byla na p2 a jeden je na konci chodby a druhý cca v polovině. Nebo spíš na druhém konci, dál už jsou tuším jen nadstandardy. A jako interhotel to neni, ale se špínou jsem se nesetkala a málokdy jsem tam někoho potkala. Ale i tak jsem si kvůli vlastnímu wc, po císaři věc k nezaplacení, ale i z mnoha jiných důvodů zaplatila nadstandardí

veru93
2. říj 2015

@evab. A kdo te rodil? ?

evab.
2. říj 2015

@veru93 poprvé Tiso, Martan a podruhé Přibylová, Buben, Kolář

veru93
2. říj 2015

Ty jsi psala že jsi rodila císařem, dali ti volbu nebo jsi mela nejaky zdravotní důvod? ?, omlouvám se za zvědavost

veru93
2. říj 2015

@evab. Ja doufam že mě klapne moje pani doktorka, kdyz budu mit štěstí bude mit službu

evab.
2. říj 2015

@veru93 poprvé nepostupující porod a malej neměl moc kyslíku, tak to nechtěli protahovat a podruhé špatná jizva. Kdyby byla v pořádku, nechali by mě rodit i přirozeně.

selig1
6. říj 2015

Dobrý den.
S manželkou jsme měli celkem špatnou zkušenost. Doktorka přišla až do dvou hodinách poslední fáze porodu, když byla manželka úplně vyčerpaná. Měla slabé kontrakce a tuhou hráz, takže to sama nezvládla. Byla tam akorát nezkušená sestřička, dala manželce 2x Oxitocin na zesílení kontrakcí, ale výsledkem bylo pouze snížení frekvence a kontrakce byly nadále slabé). Doktorka ji nastřihla až po 2 hodinách trápení.
!!!!!!!! Dítě hned zabalili, manželka se udiveně zeptala jestli jí ho nedají na kojení a pak jí ho neochotně dali cca na 2 minuty maximálně už zabalené a pak jí ho vzali. !!!!!!!!!
Na pokojích nebylo místo, takže manželku dali na gynekologické oddělení kdebyla bez dítěte, následující den jí odmítli převézt na klasický pokoj, takže jsme museli platit nadstandart asi za 2500 na den, aby mohla být s dítětem.
Přeji lepší zkušenosti, my půjdeme příště jinam.

lucykal
6. říj 2015

@selig1 mohu se zeptat co to bylo za DR?

lucykal
6. říj 2015

@evab. tys nebyla po císaři na jip?

teeerez
6. říj 2015

@lucykal vcelku pravidelne maji jip plny a po bezproblemovych cisarich davaji na sestinedeli, jen prideli sestricku pro spesl peci 🙂 Byla jsem za to rada z toho duvodu ze mi od zacatku nosili malou po 3 hod a zkouseli prikladat, ne az druhy den jak by to (pry) bylo na jip, na druhou stranu to ma i svoje nevyhody

lucykal
6. říj 2015

@teeerez aha, a tys měla císaře v CA nebo jen v lokální? Já byla na císaři v neděli a byl akutní a pravda, že tam nidko jiný než já nebyl. Mě malou stejně nenosili a pak jsem byla na pooperační gyn.
Na JIP jsou teda rozhodně lepší postele a wc.

teeerez
6. říj 2015

@lucykal lokalni a planovany, takze asi lekarsky idealni pripad 🙂 jeste kdyz me vezli na sal tak mi rikali, ze pak pujdu na jip a malou uvidim az druhy den, ze cehoz jsem byla dost spatna (na jip se nenosi, jak potvrzujes 🙂 ) a najednou koukam ze jsem na normalni P2.
Wc nevim, byla jsem tam jen prvni noc jeste vycevkovana a se zakazem pohybu a pak jsem se hned sunula na nadstandard, kde to bylo supr co se komfortu tyce. Standardni postel po tom cisari nic moc, navic jsem mela asi 4 hodiny silenou zimnici, takze chudak spolubydlici - v tom pokoji bylo fakt vedro. A taky tam chodi normalne navstevy, coz mi nebylo moc prijemne, takze kdyby se me nekdo znovu ptal, sla bych radej na jip :D

ladie
6. říj 2015

@lucykal já jsem po prvním císaři taky nebyla na jip. Šoupli mě na normální pokoj, protože jipka byla plná 😖
U druhého jsem na jipce strávila zbytek noci a v poledne už jsem byla na normálním pokoji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru