Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

moodymare
1. únor 2012

@verbalinka - to mas naprostou pravdu s tou medikaci, je to urcite lepsi bez. Ja jsem mela prisernej strach, ze ho nevytlacim uz nekolik tydnu pred porodem. Tak jsem jen poslouchala PA co delat, je pravda, ze mi na konec k tlaceni dala oxytocin, ale radsi oxytocin nez aby se malemu treba po nejake dobe tlaceni pritizilo. nakonec mne odrodila spoluzacka ze zdravky a pevne verim, ze by nam nechtela ublizit. Jestli se zadari jeste jedno, uz budu vedet do ceho jdu a nebudu mit takovej strach, verim tomu, ze vsechno je v hlave.
Nakonec jsem moc vdecna za porod, jaky jsem mela, kdyz tu na foru ctu jak porody mohou dopadnout. maly byl sikulka. 🙂

bl4nche
1. únor 2012

@kveetiinkaa: jen k tomu streptokokovi: taky jsem mela pozitivniho, ale zadnou infuzi sem nedostala. Poprve jsem jela na prijem s krvacenim. Pry to byla hlenova zatka, ale pro jistotu jsme se meli po dvou hodinach ukazat znovu. To uz mi zacaly kontrakce, tak jsme jeli stejne. Na prijmu sem sedela dve hodiny na monitoru. Blbe se natacel. PA chtela, at sedim urcitym zpusobem, ja ji rekla, ze to nejde, ze me tam miminko hodne tlaci ;) Jeste se "vtipne" zeptala, jestli ty kontrakce citim. Pak se uvolnil monitor s luzkem, tak mi ho natacela vleze na boku. To uz tam kontrakce skakaly. Pak me poslaly do cekarny. Pote sem na ne zvonila, ze mi zacina byt slabe. MUDr. Leva me vysetrila a "jemne" zdesene prohlasila, ze uz sem otevrena, ale at hlavne netlacim! Sotva jsem se dobelhala na porodni pokoj, praskla mi voda. Mala byla narozena za chvilku, ale stalo to zato, pekne sem si zarvala. Mala byla pak kvuli streptokokovi na sestinedeli sledovana. No sledovana - dostala jsem monitor dechu. Nevim, jestli sestry nemely chodit merit teplotu. Nechodily ale. Nastesti jsem bez plodove vody byla minimalni dobu, takze to vse dopadlo dobre. Zpetne me mrzi, ze jsem sedela tak dlouho na monitoru. Kdyby me vysetrily driv, mohla jsem v klidu byt na porodnim pokoji v poloze, ktera mi prisla nejlepsi :(

kveetiinkaa
1. únor 2012

@verbalinka: já si to teď nevybavím, ten název homeopatik, měla jsem vyčtené z knížek o porodu a netu a probrala se svou dr. praktickou, která se věnuje i homeopatii, na sále se pak šla mladá PA zeptat a ze dvou koupených mi dovolila jedna homeopatika, zkusím to najít a napíšu večer.

kveetiinkaa
1. únor 2012

bl4nche: aspoň že to dobře dopadlo, že mimču nic nebylo díky té plodovce, co ho chránila

modymare: tak pokud jsi ho měla jen na fázi samotného tlačení, tak to ještě není taková doba a třeba ti pomohl i psychicky, když jsi měla strach z nevytlačení

Tak já jdu dodělat oběd a zajdeme se projít, je konečně trochu tepleji. 🙂

verbalinka
1. únor 2012

@bl4nche streptokok s plodovkou moc nesouvisí. Dítě se stejně může průchodem porodními cestami nakazit. Škoda, že jsi tak dlouho musela ležet. Pro příště víš, že monitor můžeš odmítnout a půjdeš si "užívat" na sál 😉 Ale jestli ještě příště bude 😀
@kveetiinkaa díky, že se podíváš, jen by mě to zajímalo 😉

kveetiinkaa
1. únor 2012

@verbalinka: monitor se dá odmítnout? Mně tvrdili, že ho točit musí a u porodu mě ho nechtěla dělat na míči, přitom jinde to šlo:O(

homeo: Caulophylum - ale to jsem nakonec neměla, Actea racemosa /snad to píšu dobře/ - tu mi dovolila PA po půl hodině cumlat, Arnica montana - dobrá je na hojení po porodu

V lékárně zkus poprosit o leták homeo v těhotenství od Boironu.

verbalinka
1. únor 2012

@kveetiinkaa všechno můžeš odmítnout 😉 A pokud chtějí vědět, jak se dítěti vede, tak můžou poslouchat i doplerem. Bohužel je někdy težké se s nima domluvit 🙄 Díky za tip, stavím se v lékárně 🙂

bl4nche
1. únor 2012

verbalinka: to jiste taky, ale kdybych mela prdlou vodu, resp. protrzeny vak blan, tak ta pravedpodobnost nakazeni by se asi zvysila. Jsem proste rada, ze mi voda prdla sama a az v zaveru. Muz si pak delal srandicky, ze malo chybelo a prdla by mi primo na prijmu ... ;)

kveetiinkaa
1. únor 2012

verbalinka: no právě:O(, PA byla hodná, ale nechtěla mě nechat ani v tom sedu u monitoru, teď jsem někde četla, že za to mají prachy jako za výkon a za druhé je to papír, jak se dítěti v tu chvíli vedlo, kdyby něco, že:O(, takže dva důvody dělat monitor.
Tak já budu chtít dopler co nejvíc. Podobně jsem chtěla co nejmíň vnitřních vyšetření a sice vyšetřovala jen PA, ale přišlo mi to na střídačku s monitorem často. Nejvíc se mi rozjel porod díky homeo a hlavně díky tomu, že mě nikdo s ničím nerušil, chodila jsem si po pokoji, pak seděla na míči a jak se mi udělalo divně, šla jsem do sprchy, ale bylo mi ještě hůř a už mi bylo jasné, že je to ono, jsem myslela, že k lehátku ze sprchy nedojdu:O), v tu chvíli to vypadalo tak daleko, těch několik kroků.

verbalinka
1. únor 2012

@kveetiinkaa ne náhodou se kontrakce většinou zastaví, když se jede do porodky. Prostě porod potřebuje svůj klid. Mě položili na lehátko a trp si, prostě jsem musela ležet. A ani jsem v té chvíli neměla sílu oponovat. Ale vydupala jsem si epi a tím si vlastně pomohla (ale rodila jsem neplánovaně v Krči místo v Podolí). Doufám, že teď budu moct zůstat co nejdýl doma a jet do porodky až na finále 🙂

kveetiinkaa
2. únor 2012

@ verbalinka: kdybych neměla zdravotní potíže, tak zůstanu doma co nejdéle, ale bohužel jsem měla trombózu po porodu a rok po něm se mi udělal náhradní oběh v podbřišku /to jediné mi kazí těhotenství, nyní to zase děsně bolí, se nemůžu skoro předklonit/ a musím preventivně ředit krev, takže mi příjezd na poslední chvíli asi nedovolí.

Dnes jdu do poradny k mojí dr., tak uvidím, co se dozvím.

Mně se minule zesilovaly kontrakce v taxíku a ustaly s blbými dotazy sestry na příjmu typu, kde manžel pracuje, bez toho bych neporodila, že:O( a navíc to v pc mají, tak co tím otravují místo, aby člověka nechali na pokoji.

Jestli se mnou pojede manžel a budou s tím chtít otravovat, tak řeknu, že já jdu na porodní pokoj a tohle ať jim "přepapouškovává" on, když to musí být, já to v kontrakcích opakovat dvakrát nehodlám a zase si tím zastavit kontrakce a porod.

bl4nche
2. únor 2012

kveetiinkaa: muzu te ujistit, ze informace chteji pro kazdy porod znovu :( Sem se zeptala, jestli to nahodou nemaji od minuleho porodu, rekly mi, ze ne ... Perlickou je, ze se me PA na prijmu ptala na rok snatku, v propousteci zprave mam uvedeno svobodna ;) Takze dceru mam asi se svym bratrem ;)

kveetiinkaa
2. únor 2012

bl4nche: taky dobrý, hele, co kdybys ji měla s někým jiným, než přítelem, víš, jak je ten blbý vtip, že otec je nejistý - mě zas berou krev kvůli skupině, přitom manžel má taky nulu a taky negativní, ale holt je nepřesvědčíš, že dvakrát to bylo ok a zase je, stejně mi kvůli tomu třikrát berou krev.

Já se ptala té paní v kartotéce, zda musím diktovat vše znovu a že se nic neměnilo, ani adresa a ani telefon, jen jsem s malou na mateřské, tak to opravila v pc z minulé karty a vytiskla novou a za minutu hotovo. Tak nevím, proč to jde dole, kde jsi v klidu a bez kontrakcí apod. a nahoře to nejde:O(

Jinak nevíte, co se dělá, když je blbý monitor a zda se musí do porodnice na ty kontroly, i když má dr. monitor? Když jsem čekala malou, tak jsem to ukecala do 37. týdne a bohužel monitor koupili, když jsem tam byla naposledy a cosi jim nešlo, tak jsem musela do Podolí, teď už monitor mají, tak jsem říkala, že v porodnici nic navíc není, že tam chci jít až rodit. Stejně tam už chodím na utz, tak dr. vidím a v těch poradnách se mi u malé dr. měnili a v tom návalu maminek si mě nikdo pamatovat nebude. Argument dr., že mě musí poznat v porodnici:o) Sestra říkala, že uvidíme, co příště řekne dr., ale já jsem na svoji dr. zvyklá a ona ví, co čekat ode mě a já vím, co čekat od ní.

Dnes jsem byla v poradně u dr. u nás a nelíbil se monitor, tak mi ho dělala pak po dvou hodinách znovu a říkala, že neví, co dr., tak asi o moc lepší nebyl, ale nakonec mě dr. nechala.
Prý bilo miminku rychle srdíčko. Za týden jdu k mojí dr. a mám i utz v Podolí a ještě po obědě trombocentrum, takže celý den po doktorech a malá bude s mamkou.

Dnes jsem šla do poradny dřív a nevím, jak to dělají, ale moji kartu dala sestra doktorce zase pozdě, takže já už hotový monitor, kontrolu moče, tlaku a sedím půl hodiny a dojdou paní a ty šly přede mnou:O( Chápu, že jdou dovnitř lidi, když jsem na monitoru, ale když už jsem půl hodiny venku a čekám připravená, v čekárně jen jedna paní a já, jedna paní uvnitř, pak dojdou další paní a ona jejich karty dá dřív než moji:O( Příště musím stíhat i Podolí, tak to rovnou řeknu, že tam nemůžu být tři hodiny, aby tu kartu dala hned po kontrole tlaku, kdy vše má zapsané v průkazce a už to tam může dát.

saronka
3. únor 2012

holky v jakém tt se chodí na první poradu do porodnice, já jen plánuju návštěvy u své DR. mám ji mimo Prahu a jdu tam 23.2. to budu 34+0. V Podolí jsem rodila 37+5 a kontrolu jsem měla už 36+4 a 37+4. tak nevím zda se něco změnilo.

saronka
3. únor 2012

jo ještě se zeptám těch co rodily nedávno 🙂) jak je to s taškou? já ji měla v chodbičce v porodoním pokojí, nevím zda rozdělit věci na porod a pak na pokoj, ono manžel to minule zvládnul, ale teď bude mít na starost malou tak bych byla klidnější kdybych si vše dala do menšího kufru a měla prostě sebou vše.

kveetiinkaa
4. únor 2012

@saronka: já rodila sice před třemi lety, ale měla jsem věci k porodu a větší tašku na pokoj, oboje během porodu v té skříni, kam se dalo i oblečení, ty věci k porodu pak manžel vzal domů.

Jinak vím, že tehdy se objednávalo tak tři týdny předem, nevím, jak je to teď, zavolej do kartotéky a domluv se 🙂

saronka
4. únor 2012

@kveetiinkaa já rodila před 2 takže bych ráda dostala nějaké novinky 🙂)

kveetiinkaa
4. únor 2012

@saronka: chápu, třeba se někdo, kdo rodil nedávno, v týdnu ukáže, ale myslím, že kolem poraden se to nemění, že fungují pořád stejně:o)

evab.
5. únor 2012

@saronka Já byla u své doktorky naposledy ve 36 tt a asi týden předtím jsem se objednávala do poradny na 37 tt. A co se tašky s věcma týče, tak já měla jen jednu a v ní všechno. S tím, že co pak po porodu nebudu potřebovat, odveze manžel domu. Bohužel pak došlo na císař, tak jsem si jen přendala do igelitky ručník, kartáček a pantofle a ta se mnou šla na Jipku, nic víc tam nedovolují.

verbalinka
5. únor 2012

@saronka já jsem volala víc než 3 týdny před a bylo mi řečeno, že volám moc brzo, tak jsem volala za týden a ptala se mě, kdy jdu naposled ke své dr (to jsem byla 34+5) a objednala mě přesně za dva týdny, to budu 36+5. První poradna bývá v tom 37.tt.
A k porodu si beru velkého "jezevčíka", v tom mám vše pro sebe k porodu, i po něm. A pak mám jednu malou sportovní tašku a v tom mám věci vyloženě jen pro mimino - plíny, oblečení, rybilka na zadeček apod. Tu menší přinese manžel až po porodu.

saronka
5. únor 2012

@verbalinka oki prima.. já jdu ke své dr. 23.2. kvůli nástupu na MD takže budu 6 týdnů před porodem tj. 34tt a pak nevím zda ještě jet k mé dr. nebo už Podolí. svou dr. mám mimo Prahu takže bych už pak ráda jela naposledy a už jen Podolí.

verbalinka
5. únor 2012

@saronka to budeš cca 34+0, takže jen po návštěvě své dr zavolej do podolí, řekni, že jsi byla teď naposledy u své dr a oni tě objednají za ty přibližně dva týdny. To budeš začínat 37tt, takže akorát 🙂

saronka
5. únor 2012

@verbalinka super díky moc, to bude asi fakt nejlepší, vím že to asi řeším brzo, ale ty čekačky jsou hrozný tak raději v předstihu 🙂)

verbalinka
5. únor 2012

@saronka jasně, já taky volala brzo. Při prvním těhu se právě mělo volat mnohem dřív. Hlavně na ně buď milá a usmívej se do telefonu 🙂 Já tam volala až kolem 11h, abych je hned ráno "nerušila" a bylo to absolutně v pohodě a byly moc příjemné (možná to byla jedna a ta samá, to netuším 😀 ).

saronka
5. únor 2012

@verbalinka oki dííky jojo bohužel člověk si musí nechat hodně líbit, což mě štve ale nedá se no 🙂 já stejně volám až takhle pozdě..dopol máme hoňku 🙂)

misahe
6. únor 2012

Ahojky, asi jste to tu už probíraly, ale je toho tady už tolik, že se raději zeptám, než to hledat 🙂. Jsem objednaná na první poradnu do Podolí. Jsem objednaná na 8 ráno. Chtěla bych se zeptat jestli je to jen orientační čas a nebo v těch 8 už musím sedět někde u monitorů? Vím, že nejdříve se musí zajít do kartotéky udělat si kartu. Tam to je asi na chvilku....nebo ne? A sestřička u mojí doktorky mě varovala, že je možné, že budu muset někde přeběhnout před vyšetřením nahatá....že některé ordinace jsou jakoby oddělené od míst, kde se maminka slíká. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? A já jsem volala do kartotéky kolem půl destáté a paní byla celkem v pohodě. Volala jsem tam když jsem byla ve 34.týdnu a objednala mě na 37.týden. žádné, že bych volala moc brzy...tak asi záleží taky na tom, ke komu se člověk dovolá. A ještě mě napadlo 🙂 Tento týden mám v Podolí předporodní kurzy, mohla bych si skočit do kartotéky už teď a nechat si udělat tu kartu? Co myslíte?

kveetiinkaa
6. únor 2012

Misahe: kartu si už můžeš nechat udělat, do těch osmi v kartotéce bývá plno, po ránu jsou registrace nových těhotných. Poprvé jsem si ji vyzvedávala u nich, další poradny už ji měly sestry u sebe, nevím, jak to mají teď, tak se v kartotéce zeptej, zda pro ni budeš muset nebo ne, až půjdeš do poradny pak.

Jinak hodně lidí objednají na osm, devět, sejde se tam takto x maminek. Je to čas, kdy jdeš k sestrám, ukázat moč, změřit tlak a na těch osm tam bylo vždy hodně maminek, takže čtení sebou, jídlo a pití lze koupit v jídelně, co je blízko. Na monitor vždy vyleze sestra a řekne, kdo jde na monitor, takže jak je volno, můžeš jít.

elischka
6. únor 2012

@misahe muzes to zkusit, ale ja byla tam byla den predem a neudelali mi ji, nechapu proc.o( nastesti to ale v den poradny (tj.nasledujici den) slo rychle

neu.sona
6. únor 2012

@misahe
@kveetiinkaa registrace je teď od 10:00, takže tam narváno nebude a myslím, že čas na to mít budeš 😉

A ještě k těm odkládacím místům na oblečení. Co jsem tam chodila já a asi je to stále stejné, tak to byla jakoby malá předsíňka a hned za tím ordinace. Žádná dálka, jen pár desítek cm. Vždy to bylo tak, že jsem šla k doktorovi, ten se mě na něco zeptal a pak jsem si šla odložit a na křeslo. Je to v pohodě. Opravdu

verbalinka
6. únor 2012

@misahe na monitor nejspíš poprvý nepůjdeš, pokud ti to výslovně neřekli a neobjednali tě. Takže na cca 8h na chodbě před sesternou, až vyleze, dát jí těhot.průkazku, dostaneš papírek na moč (nezapomenout s sebou), pak čekáš, až si tě zavolají a poté zase sedíš před ordinací a čekáš na dr. Může se stát, že tě dr od sebe pošle ještě na monitor, pokud se mu něco nebude pozdávat. A já vystřídala minule dvě ordinace a v každý je kabinka v rámci ordinace - v ní se svlékneš a přejdeš dveřma rovnou k dr. Žádné přebíhání po chodbách se opravdu nekoná 😀
A já mám kartu z dřívějška, když jsem tam ležela. A určitě jde jít si ji udělat dřív, ale radši si zavolej, ať tam nejedeš zbytečně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru