Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kveetiinkaa
6. únor 2012

@neu.sona aha, to jem tu vlastně zahlídla, já nevěděla, že už to platí s tou registrací

@misahe jo, na monitor se jde, jen když to máš napsané od nich v průkazce, takže až druhá a další návštěva, při té první by tě leda musel poslat z vyšetření

a vysvlékáš se až u dr., já přecházela jednou nahoře z jednoho utz přes chodbu, kde čekají lidi do protější místnosti na jiný utz, ale oblečení jsem si natáhla, jen nezapínala a nenavlíkala teď v zimě všechno, nahou mě jít nenutili:o))), sám dr. řekl, ať si to natáhnu pořádně, ať mi není zima, i když to bylo tak kolem minuty ten přechod vedle

beruskaev
6. únor 2012

@misahe já jsem si kartu vyřizovala v den první poradny. taky jsem byla objednaná na 8 a byla tam něco po půl, abych se rozkoukala a tak. V kartotéce nikdo nebyla a bylo to vyřízení za chvíli. Potom jsem šla k sestřičkám, tam bylo docela dost lidí, sestra vychází a dává zkumavku s papírkem na moč (moč ještě nevylívej, až Ti zkontrolují papírek) a posbírá těhu průkazky (poprvé budeš mít i tu kartu, tak ji dáš taky). Potom si volají do sesterny, kde Ti změří tlak a napíšou nějaké info a přidělí Tě do nějaké ordinace, tam si jdeš sednout a čekáš až Tě zavolá mudr. Je to všechno hned u sebe monitor, sesterna i ordinace a jídelna je tam taky, takže kdybys měla hlad nebo žízeň, všechno je při ruce. Jinak na monitoru jsem byla až na druhé poradně a tam si vem sebou pití a čokoládu ať nemusíš jít dvakrát, že mimčo spí..
A za sebe můžu říct, že zatím jsem se nesetkala s nikým nepříjemným, všichni jsou tam moc milí, tak doufám, že to tak bude i nadále.. Hodně štěstí..

kveetiinkaa
6. únor 2012

Holky, co vše si sebou berete do porodnice? Vím, že se nově musí i vložky pro maminku, ty tam byly dřív k dispozici, ale jinak nevím o změnách, tak ať něco nezapomenu.
Děkuji. 🙂

verbalinka
6. únor 2012

@kveetiinkaa ja beru vlozky, pliny, vlozky do podprdy, rodici kosili, pyzamo, boty do sprchy, kosmetiku pro sebe i mimi... no, v podstate vse 😀

kveetiinkaa
7. únor 2012

@verbalinka: to beru taky plus doklady, ještě asi pořídím jednu kojící košili, kdyby bylo málo erárních, doma ji pak užiju. První den budu mít jejich určitě.

Zdálo se mi, že se ten jejich seznam nezměnil, tak jsem si říkala, co když ho jen zapomněli doplnit. 🙂

bl4nche
7. únor 2012

holky, vemte si i nejake podlozky pod sebe. Davaji jen jednu na pobyt. Dobre poslouzi ty jednorazove detske.

verbalinka
7. únor 2012

@bl4nche ty mám taky sbalené - jak jsem psala, mám vše. V podstatě se do podolí stěhuju 😀

kveetiinkaa
7. únor 2012

@bl4nche: aha, to tam například vůbec nemají v seznamu

@verbalinka: co tam teda vše máš? 🙂 Já měla minule pocit, že se stěhuju a to toho bylo třeba míň, plenky donesl manžel po porodu, vložky nechtěli, ani ty podložky....

verbalinka
7. únor 2012

@kveetiinkaa mám tam oblečení, kosmetiku, vložky, podložky pod sebe (4ks), boty do sprchy, kojící podprdy, síťované kalhotky, asi ještě přidám toaleťák (předpokládám, že v podolí mají jen ten tvrdý) a kuch. papír. utěrky na utření po sprše, plenky, vlhký obrousky, oblečky (pro jistotu). Prý je to rozdíl, kde ležíš. Na některém oddělení dostaneš vše a někde nic 😖

kveetiinkaa
7. únor 2012

My dostaly pro mimča ty zavazovací košilky a kolem noh plínu a jedna mamka s malým mimi i body a overálek na miminko na P2, jinde prý měli body všichni, takže na tom něco bude. A bereš si svou košili nebo něco k porodu a pak na kojení? A kolik?

bl4nche
7. únor 2012

kveetiinkaa: na P1 dostanes jen tu zavazovaci kosilku a pliny na prebaleni nozicek. Nevim, jak na tom jsou na P2 a P4, ale na nadstandardu mela znama overalky.

dashin
7. únor 2012

Ahoj, já v Podolí rodila před 2 roky, na P4 jsou také ty zavazovací košilky + plínka. A jsou tam moc milé sestřičky. Byla jsem zrovna nemocná, tak jsem tam dokonce měla jednolůžák, snad jediný v celé porodnici standardní 🙂
Mám taky dva dotazy - na druhý porod se zakládá nová karta nebo bude pokračovat ta stará? A tu si tedy případně vyžádám až ráno před první poradnou?
A taky by mě zajímalo parkování. S první dcerou jsme neměli auto, tak jsem do poraden i pak k porodu jela tramvají. Teď auto máme, ale netuším, jak se dostanu na to horní parkoviště nad porodnicí a jestli tam bývá ve všední den vůbec místo - musí se vjet skrz vrátnici do areálu nebo se odbočí doprava hned před vrátnicí? Zkoušela jsem to vyčíst z mapy, ale fakt nevím 😒

evab.
7. únor 2012

Já byla před 4 měsíci na P2 a na mimčo dávali jak košilky tak overálky

kveetiinkaa
7. únor 2012

Já musela založit novou kartu, ale stačilo nahlásit jen změny od minula, takže to bylo hned hotové. 🙂

Jo a my nemáme auto, ale jednou mě vezl známý na dětské oddělení s novorozenou tehdy a projedeš vrátnicí a tam ti řeknou, dostaneš lístek, který pak při odjezdu označíš v automatu u vrátnice a míst tam bylo dost. Jedeš kousek dál za budovu porodnice a zabočíš, ne až na konec té cesty, tam je jakýsi soukromý pozemek, tam vjel tehdy známý a my se pak vraceli:o)

mikulka
7. únor 2012

Holky, co jste rodily ted v těch mrazech? Jsou pokoje dobře vytopené a sály? Jde mi o mimi, aby jí hned po narození nebyla zima... V po, když jsem čekala v poradně, byla docela zima a seděly jsme na chodbě v bundách...
Jinak, vzít s sebou i podložky pod sebe, to mne tedy nenapadlo, nějak šetří!

nadja73
7. únor 2012

@mikulka ja rodila v prosinci 2010, kdy zacala ta velka nekonecna zima a na pokoji bylo krasne teplo, skoro az pretopeno. Verim, ze se na tomhle nic nezmenilo, ze maminky ani miminka nemrznou 🙂

mikulka
7. únor 2012

@nadja73 Jééé, tak to jsi mne potěšila a ulevilo se mi. 😉

nadja73
7. únor 2012

@mikulka sice jsem mela nadstandart, ale i tak urcite nemaji priskrceny topeni na normalni pokoje. Preju hodne stesti 🙂

verbalinka
7. únor 2012

@kveetiinkaa mám k porodu svoji košili a tlustý ponožky a po porodu taky svoji košili + pyžamo.
@dashin projedeš vrátnicí a jedeš do kopečka nahoru před hlavní vchod, ale protože se za parkování platí, tak se pěkně prohneš. Určitě se v podolí zdržíš minimálně 2 hodiny. Já tam jezdím autem a doporučuju parkovat před nemocnicí na tý hlavní - vždycky se tam pár míst najde 😉

kveetiinkaa
7. únor 2012

@mikulka: porodní sál je klimatizovaný a mě na něm bylo v září teplo dost, na pokoji akorát 🙂
@verbalinka: pyžamo být nesmělo, jako kalhoty a vršek, co vím, tak ani teď ne

verbalinka
7. únor 2012

@kveetiinkaa a proč ne? Co jim je do toho, co mám na sobě? 😠 Já ráda pyžamo, v košilích je mi zima.

kveetiinkaa
8. únor 2012

@verbalinka: to já taky, doma košile nenosím vůbec, ale oni to nechtějí, nechtěli ani před 10 lety jinde, ani před třemi a co vím od známých, tak ani teď.
Tipuju, že je to kvůli očistkům, nic jiného mě nenapadá za důvod, spolupacientka se na chvíli převlíkla do normální mikiny a volných kalhot před příchodem návštěv a hned jak to viděla sestra, tak říká, že kalhoty mít nesmí, že by byl problém a musela se převléct zpátky.

misahe
8. únor 2012

@beruskaev @verbalinka @neu.sona @kveetiinkaa @elischka děkuju za rady a vysvětlení jak to chodí na první poradně
Včera jsem byla na přeporodním kurzu v Podolí a tam PA říkala, že s sebou si vzít hlavně 2 ručníky, 1 na horní část těla a 2. na dolní část, aby se nezanesla infekce z očistků na prsa. Pak si vzít kostku dětského mýdla na mytí stehů na hrázi. Hráz je dobré omývat studenou vodou (prý 🙂). Podložka se dostane opravdu jen jedna a vložky již nehradí pojišťovna, tak máme smůlu a nedostaneme nic. A mýdlo pro sebe si vzít raději nějaké méně parfémované,kvůli miminkům. A jinak tu už vše bylo zmíněné.

verbalinka
8. únor 2012

No, myslím, že můj pobyt na šestinedělí bude zajímavý - odmítnu vážení, budu chodit v pyžamu... 😀 Já jsem zvyklá na nadstandard z krče, kde po mně vážení nechtěli, nechávali mě být a mohla jsem si vše dělat, jak jsem chtěla. Takže podřizování nějakým postupům jenom proto, že "se to tak dělá", ale na nadstandardu to po vás nikdo nechce...

evaviki
8. únor 2012

@verbalinka ja som mala pyzamo a nikto to neriesil. ale je pravda, ze som sa po dvoch dnoch presunula z gyndy (nedostatek mista) na odd. pre nedonosene deti.. tam som sa dokonca prezliekala do teplakov 😀

kveetiinkaa
8. únor 2012

Misahe: tak se zeptej PA na to pyžamo, jestli ještě půjdeš na kurz, schválně, co ti řekne. :-

@verbalinka: tak ta ručička na váze se stejně hýbala, tak to přesně změřit nešlo, tak jsem sice vážila, ale když se mi nepovedlo, tak jsem nenapsala a nikdo nic neřekl, jsem řekla, že se to nedařilo odečíst. Ony si ji zvážily samy, jak jsme tam byly kvůli žloutence týden. Na svícení ji vážili, když si ji po nakojení ode mě vzaly, než ji šouply zpět pod světlo. Takže jsem moc nevážila, snad jen desetkrát za první tři dny jsem něco navážila.

dashin
8. únor 2012

@kveetiinkaa @verbalinka díky za rady k parkování. Tak jen aby nás to parkovné nepřišlo dráž než cesta taxíkem 😉

bl4nche
8. únor 2012

dashin: to parkovny bylo 40 Kc na hodinu, takze bys tam musela bych hodne dlouho, coz spis hrozi az pri porodu. Ale rano se opravdu daji najit mista u te hlavni nabrezni silnice.

saronka
8. únor 2012

co se týká parkování tak mám zkušenost před 2 rokama..manžel mě dovezl hned před vchod nahoře.. šli jsem do 4p. bylo to o půlnoci a já šla na vyšetření a on přeparkovat auto..a už dávno byl v čekárně než jsem vyšla z vyšetřovny...

@verbalinka s tím stěhování do Podolí jsi mě pobavila 🙂) ale jo..je to tak.. mám pocit, že už nic nedávají..třeba porodní vložky jsem minule vůbec neřešila.. místo malého kufru si vemu asi velký loďák..ale oblečení pro malého pokud nedostanu tak holt doveze manžel...jinak za mě tam maminy taky měly pyžama a ne noční košile .. a měli klasické pokoje..jinak vážení.. no u mě si vzpomněli den před propuštěním asi až dopol, takže jsem to moc neřešila a upřímně, pokud bude bašit mlíko bude tak to moc dramaticky řešit nebudu.. žádné noční svlékání apod. praktikovat fakt nebudu..

kveetiinkaa
8. únor 2012

Taxík vyšel před třemi lety na 250, to bys musela parkovat dlouho, abys platila víc, to je na 6 hodin 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru