Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mahafi
24. čer 2012

@romcovaklarka Já taky měla sekci (pátek) a malou nosili na jip na kojení po 3 hodinách, na šestinedělí (sobota) taky, ale měla jsem jí u sebe vždycky docela dlouho od neděle (druhý den) pak pořád. Holky, co byly se mnou (taky po páteční sekci) pak daly na noc (neděle/pondělí) mimi sestřičkám, já už jí měla u sebe pořád 🙂. Domů jsem šla ve středu (malá nechtěla přibírat).

luciasekf
25. čer 2012

@romcovaklarka malej se narodil ve 4:23 a poprvé mi ho na kojení přinesli až ve 12hodin a to jsem urgovala sestry na JIPu, co se děje, že už obě maminy co tam se mnou byli měli po druhé dítko u sebe, tak nakonec zavolala na novorozenecké a náš maličkej si prý spokojeně spinkal a také nestíhali mi ho přinést, že toho měli dost. Pak už ho nosili většinou po těch 3hodkách. Ale pro mě to byli nejdelší, vždycky tam u mě pár minut pobyl a pak zase dlouhé 3hodiny čekat ☹
Narodil se v neděli, v pondělí ráno jsem šla na šestinedělky a od úterý už jsem si ho uprosila, že už to zvládnu, že bych ho chtěla mít u sebe a ve čtvrtek jsme šli domů 🙂

luciasekf
25. čer 2012

@evab. jé, tak to jsme měli stejné. Také se malý narodil v neděli ráno a ve čtvrtek jsme šli domů 🙂

evab.
25. čer 2012

@luciasekf No jo, když je mamina i dítě v pořádku, tak se tam s tim nemažou 🙂 ale překvapilo mě to, čekala jsem, že po císaři se zůstává v nemocnici dýl, ale já byla ráda, už mě to tam nebavilo 🙂

romcovaklarka
25. čer 2012

@luciasekf Teda, to ti ho dlouho nedonesli ☹ A jak s kojením, dobrý? Nevadil ten dlouhej prostoj na začátku?

luciasekf
25. čer 2012

@evab. u mě se také každej divil, že nás pustili tek brzy, ale já jsem se zahojila poměrně brzo a malej přibíral, tak nebyl důvod nás tam držet... akorát jak nás pustili, tak nám začala žloutenka.

@romcovaklarka No, malej mě dost ,,pokousal" než se naučil dobře sát, ale jakmile jsme přišli domů, tak to šlo, Sice nejdříve s klouboučkem, dokud se prsa nezahojila, ale mlíčka mám dost i ted, tak jsem ráda, že se kojo nakonec pěkně rozjelo.

luciasekf
25. čer 2012

@romcovaklarka no, já už měla děsnej strach, co se děje, že mi nikdo nic neřekl a ani ho nepřinesli. Nejdřív, že v půl 10 a pak až ve 12. Já už trnula hrůzou. Viděla jsem ho na pár vteřin po porodu, dala mu pusinku a pak dlouhých 7,5hodin nic.

romcovaklarka
25. čer 2012

@luciasekf Jaj to ti ani nic neřekli 😕 Tak to muselo být hodně těžký.

luciasekf
25. čer 2012

@romcovaklarka ne, jen po porodu, že je v pořádku a pak nic. ☹

argo1
5. črc 2012

Zdravím všechny. Chci se zeptat, využijete některá výběr lékaře při porodu? Na svých stránkách už má Podolí i seznam lékařů i ceník služeb. Já už jsem jednou v Podolí rodila a na závěrečných asi 15 min přišla Dr. Haasová, a s ní jsem tedy byla spokojená, ale bylo to opravdu jen chvíle. Jiné zkušenosti s Dr. nemám. Co vy?

jesterka09
6. črc 2012

@argo1 Mě také rodila Haasová, resp. rodila mě studentka a ona přihlížela, myslím si, že je to zbytečné platit za někoho u porodu, kor když jsi už jednou rodila, u kontrakcí tam s tebou stejně nikdo nebude a to, aby jsi zaplatila za těch 20 - 30 minut co tam člověk tlačí..

argo1
6. črc 2012

@jesterka09 No právě, za tu chvíli mi to přijde dost peněz a hlavně člověk nemá vícero referencí na víc doktorů, takže by to byla stejně sázka do loterie. Hlavně ať to oba ve zdraví přežijem 🙂

jesterka09
6. črc 2012

@argo1 Přesně tak! Přeji hladký a rychlí porod 😉

anicka164
6. črc 2012

Chacha, Žáčkovou si zaplatit nemůžete 😀
Ne, vážně, v tom seznamu nejsou všichni - třeba já měla u porodu Urbánkovou a ta tam chybí... Možná, že to jsou až lékaři s atestací?
Ale stejně mi to přijde k ničemu, jak už tu někdo psal, při kontrakcích doktor záda masírovat nebude...
To už bych víc uvítala možnost zaplatit si vlastní PA. I když teď jsem nejradši, že to snad ještě aspoň rok nebudu muset řešit vůbec 😉

nadja73
6. črc 2012

Praly jste si nektera bonding? Ja na to pri prvnim porodu nejak nevzpomela, ale ted bych si to chtela "vyzkouset". Pokud bude vsechno v poradku, tak proc si nechat miminko hned odnest? I kdyz teda jen na prebalovaci pult.
Jsou k tomu v Podoli pristupnii?

bl4nche
6. črc 2012

@nadja73: chtela bys, aby prvni osetreni probehlo na tvem brise? Ja sem teda mela malou cele ty dve hodiny s vyjimkou prvniho osetreni. Tak snad poradi nekdo jiny 🙂

bl4nche
6. črc 2012

jnak ten cenik vykonu je fakt sila. Jeste to odstupnovani predporodni pece, porod, poporodni pece. Co me ale stve a co by meli dotahnout do konce, je oficialni moznost volby porodni asistentky + cenik!i

nadja73
7. črc 2012

@bl4nche takhle jsem to mela taky, ze jsem ji mela dlouho u sebe, ale tentokrat bych prave chtela zazit jake to je, kdyz na tobe je "spinave" miminko jeste s pupecni snurou. Samozrejme, kdyby bylo vsechno v poradku a nepotrebovallo okamzite osetreni. Ja tam mela skvelou PA, kez bych ji mela znova.

bl4nche
7. črc 2012

@nadja73: ja ji prave mela jeste se snurou, bylo to uzasny, jak hrala a tak zvlastne vonela 🙂 Mela sem PA Uhlirovou, koho ty?

nadja73
7. črc 2012

@bl4nche tak tohle presne bych chtela 🙂 Ja mela PA Chladkovou, tusim, ze Pavla Chladkova. Takze ty jsi nakonec mela bonding od zacatku? Jsi psala, ze musi poradit nekdo jiny. Nebo jsi rodila i jinde nez v Podoli?

bl4nche
7. črc 2012

@nadja73: spis sem myslela, ze sem nekdo jiny prida sve zkusenosti. Oba porody byly v Podoli, ale u prvniho nebylo az tak baby friendly chovani, mala byla zabalena jak kuklicka a cele dve hodiny prorvala. Zpetne by me zajimalo, jestli by to s bondingem bylo lepsi. .. ale to uz nezmenim.

nadja73
7. črc 2012

@bl4nche ja si necham napsat hned do karty na prohlidkach od 37tt, ze bych chtela bonding a uvidime, jak se na to budou tvarit 😉 S cenou u otce pri porodu jsou strasne akcni, az moc, tak snad budou akcni i u tohohle 😎
Btw. kartu si musim zase nechat vypsat v kartotece pred prvni prolidkou nebo bude stacit, ze uz jsem tam rodila a chodila na kontroly pred necelyma 2. rokama?

mavanka
7. črc 2012

@nadja73 Ahoj, kartu potřebuješ novou, na každé těhotenství se vystavuje další.
Já taky měla syna hned po narození na břiše, řekla jsem si a nebyl problém, jen ho přikryli, dokonce jsem i sama stříhala pupeční šňůru, když mi to nabídli 🙂 Před třemi lety mi dceru na břicho nedali, ale je pravda, že tehdy jsem si o to neřekla...
Když to srovnám, tak u mně bylo jako u @bl4nche u druhého porodu taky mnohem víc baby friendly chování, což je podle mě dáno ale i tím, že podruhé už máme jasnější představu, jak co chceme mít a co chceme oproti tomu prvnímu jinak 🙂

nadja73
7. črc 2012

@mavanka ahoj, moc dekuju 🙂 tak budu doufat, ze porod probehne bez komplikaci a budu moct dostat malou hned. Ja si nemuzu na prvni porod vubec stezovat, ne, ze bych si to uzivala, ale zpetne si uvedomuju, jak byli vsichni prima a nikdo mi nedaval najevo, jak jsem nemozna, ze neumim tlacit, ze tlacim do hlavy misto do zadku, a tak 😀 Jen to prestrizeni pupecni snury prenecham personalu, na to mit nebudu ani ja ani manzel 😎 a stejne. pupecni snuru nemam "prestrizenou" ani ted po 19. mesicich a myslim, ze ani nikdy nebude 😉

mavanka
7. črc 2012

@nadja73 s tou pupeční šňůrou to bylo takové překvapení okamžiku, oni se ptali manžela, ten řekl, že se mu do toho nechce,... no a pak se zeptali mně.... v tu chvíli mi to přišlo jako něco unikátního, co už se nikdy opakovat nebude... a vůbec nelituju, že jsem přijala, nic na tom není, nikoho to nebolí 🙂

nadja73
7. črc 2012

@mavanka mne na tom asi nejvic vadi ten zvuk a konzistence snury 😎

romcovaklarka
11. črc 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdy se správně chodí v Podolí na prvotrimestrální (NT) screening. Moje dr. mi řekla, že to má být ve 13. týdnu, ale mě objednali až na 14. týden, objednávala jsem se po telefonu, tak jsem se teď jenom zarazila, jestli se třeba sestřička nepřepočítala a pak by mi řekli, že už ty výsledky nebudou přesné nebo tak něco.

ivkaj
11. črc 2012

@romcovaklarka ahoj, zkus zapátrat na stránkách podolí. Někde tam měli leták v PDF kde měli napsáno přesně kdy screening provádějí.

luckar
12. črc 2012

@romcovaklarka standartně se prý UTZ po NT dělá mez 11+2 - 13+6

kaaccka
12. črc 2012

Nevíte někdo, zda v Podolí vyvolávají porod před termínem kvůli těhotenské cukrovce?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru