Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckar
18. říj 2012

@draczech dostaneš akorát balík vložek a pár síťovaných kalhotek. Myslím 2-3 kousky. Potom tam je základní balíček pro mimčo 5 plen a nějaký vzorek na mazání. Jinak košili ti dají pouze v případě, že bys neměla svojí. Počítá se s vlastní i na sál. A pak jsou asi lépe vybavené nadstandarty, ale to nemůžu říct přesně, byla jsem na normálním pokoji.

argo1
18. říj 2012

@draczech přesně jak píše @luckar Dávají jen balík porodnických vložek a jedny síťovaný gaťky (Já řekla, že mám vlastní a tak mi na sále nedaly ani ty) Jinak nic jinýho jsem nedostala, takže doporučuju vše vlastní 😒

luckar
18. říj 2012

@argo1 aha, ale ten balík je tam furt, to vím..pak za mě na sále bylo ještě pár vložek navíc. No uvidím za pár měcíců 😀. Pro sebe jsem stejně tahla radši všechno.

ameliejulliette
18. říj 2012

@tournesol No jo, já vím, ale tak to psala nějaká holka tady, že se na to v porodnici zeptala a tohle jí řekli... Já se na to na místě ani neptala - byla jsem na dvojůžáku a přišlo mi to oproti minule (trojlůžák) nadstandardní 😀 😉

ameliejulliette
18. říj 2012

@draczech Já měla svoje všechno, i náhradní podložky do postele - minule se tvářili dost neochotně, když jsem ji chtěla vyměnit 😝 A oblečení na miminko záložní jsem taky použila, mám děti dost blicí a taky mi nechtěli furt půjčovat nový košilky, hlavně přes víkend jim prádlo dochází a já rodila v pátek 🙂

jjolly
26. říj 2012

chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost s porodem v podolí. Musím říct, že na porodním sále jsem natrefila na uplně uzasnou porodní asistentu a doktorku. Díky nim byl porod velmi přijemný.

jasmina888
26. říj 2012

@dagmarkaaa Zdravím, můžu poprosit o jméno a kontakt na PA přímo z Podolí? Předem díky.

pepibubu
29. říj 2012

ahoj holky, kamarádka, která tu není registrovaná, má rodit v Podolí a neví - smí za ní do porodnice na návštěvu i rok a půl stará dcerka, nebo do porodnice dětičky nepouštějí? mně to přijde divný, u Apol s tím ciráty nedělají, dvouletý Pepa za mnou do porodky normálně chodil, tak jsem jí slíbila že se zeptám.

Díky

mahafi
29. říj 2012

@pepibubu Za mnou byli jen dospělí (protože mě ještě neměl kdo malý navštěvovat), ale za spolubydlící byla dvouletá neteř a v pohodě a za kamarádkama taky chodily normálně i jejich první holčičky (taky 2 roky), nikdo kecy neměl 😉.

luckar
29. říj 2012

@pepibubu starší děti rodiček smí do porodnice bez omezení, nebo to tak alespoň bylo. Omezují to akorát pokud by byla třeba nějaká chřipková epidemie.

trckin
29. říj 2012

Já jsem tam za ségrou byla s její prvorozenou dvoletou holčičkou. Byly jsme i na pokoji a nikdo nic neřekl, takže myslím, že s tím problém nemají 🙂

ivkaj
29. říj 2012

@pepibubu za mnou chodil manža i s naším 18m prckem. Na pokoji jsou návštěvy tuším 15-16h, potom na chodbě. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to ale pro takhle malé prcky celkem náročné - nudí se.

pepibubu
29. říj 2012

@mahafi
@luckar
@ivkaj holky díky, kamarádce to přepošlu, taky mi to přišlo divný 🙂 tak může mít klid na duši.

A dík za rychlou odpověď.

sharkulka
29. říj 2012

Ahoj, moc se omlouvám jestli se už na toto někdo ptal, ale chtěla bych se registrovat do Podolí. Budu rodit poprvé a jsem tak trochu plašan. Nevím kterým termínem se mám řídít, jestli podle PMS nebo podle UTZ. V průkazce mám termín 3. a 7.května a na genetice mi stanovili 4.května....poraďte prosím

luckar
29. říj 2012

@sharkulka já jsem si tam volala a paní na registraci mi doporučila zkusit registraci na první datum a kdyby to náhodou nevyšlo, tak si nechat v záloze ten druhý termín 😉. Ale určitě se řiď termínama v průkazce, podle toho to budou brát i v porodnici.

sharkulka
29. říj 2012

Děkuji...zkusím to tak... 🙂

romcovaklarka
2. lis 2012

Holky je v Podolí na I. dobu možnost vany? A jestli jo, tak bývá zabraná?

mahafi
3. lis 2012

@romcovaklarka POkud vím, tak je vana na jednom porodním pokoji.., já jsem jí tam zrovna měla, ale pobyla jsem na pokoji jen 5 minut včetně převozu na sekci, takže jsem se na ní jen smutně koukala 😀.

romcovaklarka
3. lis 2012

@mahafi 😅 Díky za info. No já ještě ani nevím, jestli mě nenaženou na plánovanou sekci, tak to možná řeším úplně zbytečně 😀

mahafi
3. lis 2012

@romcovaklarka Tak to držím palce, aby se ti to vyhlo 🙂 a vůbec všechno bylo bez komplikací 🙂

luckar
3. lis 2012

@mahafi je na boxu č. 8 a platí se (nebo platilo) 500,- za napuštění 😀. My jsme jí zrovna měli, ale nechtěla jsem jí.

mahafi
3. lis 2012

@luckar Tak koukám, že se tam platí za všechno 😀.

luckar
3. lis 2012

@mahafi jojo, vana je nadstandartní služba 😀

bebisek83
9. lis 2012

Podoli?radci se nebudu ani vyjadrovat jak mne nastvali.Rodila jsem na termiin,registrsce ok.chodila na pravidelne pr 😠 🙂 ohlidky a.,kdyz mne to chytlo tak mi rekli,ze maji plno,ze mne nevemou a to.bylo -15stupnu a mam silne astma doporuceni od plicniho a oni mne poslali po hod.pryc ani nic nezajistili,ikdyz mel Apolinar stopstav vzali mne a ja odrodila i presto,ze jsem slysela na Podoli samou chvalu ja spokojrna nebyls

bebisek83
9. lis 2012

Podoli?radci se nebudu ani vyjadrovat jak mne nastvali.Rodila jsem na termiin,registrsce ok.chodila na pravidelne pr 😠 🙂 ohlidky a.,kdyz mne to chytlo tak mi rekli,ze maji plno,ze mne nevemou a to.bylo -15stupnu a mam silne astma doporuceni od plicniho a oni mne poslali po hod.pryc ani nic nezajistili,ikdyz mel Apolinar stopstav vzali mne a ja odrodila i presto,ze jsem slysela na Podoli samou chvalu ja spokojena nebyla a nikdy,uz bych tam nrdla na konec jsem byla rada,ze jsem odrodila u Apolinare super personal doktori super proste jejich pristup a to jsem se tenkrat rozhodovala mezi Podolim a Apolinarem.Ted vim,ze druhe bude urcite tam treba jednou zase.

evab.
13. lis 2012

@bebisek83 Já teď nechci Podolí obhajovat, ale každá porodnice si vyhrazuje právo v případě plných sálů rodičku nepřijmout, registrace nezaručuje, že člověka přijmou a přeci ne každý rodí na termín, někdy toho maj méně a někdy maj holt přeplněno a posílaj jinam, tak to funguje i v jiných porodnicích. Na chodbě se rodit nedá. Já si nejdřív volala, jestli maj volno a můžu přijet nebo se mám rovnou pakovat jinam. Každá porodnice si to holt dělá po svém.

nadja73
14. lis 2012

@bebisek83
@evab. ja mela letos stesti. Rodila jsem v Podoli podruhe. Jelikoz jsem mela mesic pred TP CS 9 a dr. Buben mi rekl, ze jakmile na me prijdou bolesti, at ani encekam na manzela a rovnou si zavolam sanitku, tak jsme po slabych kontrakcich po 7 minutach vyjeli a na prijmu mi rekli, ze pokud nejsem otevrena aspon na 3 prsty. ze me nevezmou, ze maji stop stav. Nastesti jsem uz byla (pri skoro zadnych bolestech 🙂 ) otevrena na 4-5 prstu a tak jsem dostala posledni porodni box a porodila za 2 hodiny. Nemam tuseni, jak by to dopadlo, kdyby me poslali nekam jinam. Manzel potom rikal, ze uz by em do auta nevzal, ze bych jela sanitkou (on za nama), ze by si to nelajsnul a meli jsme teda stesti 🙂

adriene
27. lis 2012

Ahoj holky, tak se přidávám do diskuze 🙂 Trochu jsem to tu pročetla, abych přece jen věděla... nicméně i tak to bude asi následně realita... a zkušennosti má každý jiné. Jsem v Podolí registrovaná, čekám jednovaječná dvojčata a půjdou zřejmě plánovanou sekcí... Bude to tedy asi trochu jiné... ať už s tím, kde budu ležet, tak s přikládáním dětí na kojení? Nedokážu si to moc představit... Navíc kdyby mě pak dali třeba na 3lůžák... to asi nebude soukromí žádné, ani pro mě, natožpak chudinky ostatní matky...
Nemáte s tím někdo zkušennosti?

mina_
28. lis 2012

@adriene ahoj, já rodila teď v červenci a pokud půjdeš na normální pokoj, tak vás tam může být i 5, se soukromým nepočítej ani náhodou, mají tam celkem fanj laktační poradkyně, ale normálně sami nechodí, i když u dvojčat možná ano.

adriene
28. lis 2012

@mina_ Děkuji za info 🙂 5 na pokoji? No to mě trochu děsí... to si snad ani nedokážu představit... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru