Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
23. čer 2011

@werunkach s tim nemam zkusenost, ale myslim, ze by nemeli delat problemy...snad

xvitk101
23. čer 2011

@vilin
@hlavinka S tím vracením peněz... platila jsem za otce u porodu, když jsem si šla zaplatit předporodní kurz a paní na pokladně mi říká, že třeba taky můžu rodit, jak se malovalo... Takže jsem se zeptala, jak by to bylo s případným vrácením peněz. Musíte mít to potvrzení, a pak by to nebyl problém. Myslím, že i v případě, že by to dotyčný tatínek nestihl.

jasminy
24. čer 2011

Já jsem rodila zrovna když malovali. Byla jsem otevřená na 6, tak mě nikam jinam neposlali. Rodila jsem v Podolí a tatínek byl u porodu. Vůbec jsme nepocítili, že se maluje 😀

hlavinka
24. čer 2011

@jasminy Oni i kdyz maji uzaveru a maluji, tak stejne pro tyhle pripady musi mit nejake volne misto. Nekdo treba nevi, ze se tam maluje nebo kdyz ma nekdo domluvenyho lekare za prachy, tak si je prece nenecha ujit, ze. (tim ted nerikam, ze je to tvuj pripad, jen ze proste jejich uzavera neni tak striktni).

jasminy
26. čer 2011

Věděla jsem, že malují a měla jsem celou dobu strach, kam mě pošlou, protože jsem netušila, jestli vůbec někoho přijímají. Doktora jsem neměla domluveného, rodil mě doktor, kterého jsem nikdy předtím neviděla.

hlavinka
28. čer 2011

zdar mamky! tak dneska to byl masakr. od 7:30 a na radu jsem sla az v 10:45.
Pristi tyden je statni svatek, takze se mame obrnit, pred a po jsou vzdycky navaly. Jdu v pondeli rano na 8:00. jdete nekdo taky?
Zajimalo by mne, zda jsem tam dneska treba nekoho videla, kdo sem chodi, ale tezko rict.
Tak drzim palce - hlavne nam, co mame uz termin, treba do te doby stihneme porodit 😉

beisis
28. čer 2011

Ahoj, tak já jsem si dnes teda taky počkala byla jsem tam zhruba ve třičtvrtě na osm a na odcházela jsem v devět. Doktorka se zdržela a zastupovala jí jiná. Ale byla také příjemná, tak mi to ani nevadilo. Další KO za 14 dní.

msevy
28. čer 2011

Ahoj holky, taky se chystám rodit v Podolí, tak se chci zeptat - nemáte někdo nějaké zkušenosti s Dr. Heřmanem? Chodím k němu na kontroly a jsem zatím spokojená, chtěla bych ho i na sále, tak se chci zeptat,jestli už některou z vás nerodil. S těma papírama na jméno - zatím ještě nemáme nic vybraného, co se stane, když to odevzdáme až na příjmu k porodu? Díky moc

karol84
28. čer 2011

@msevy s papírama se nestane vůbec nic... s nekym to byla matrikarka resit az po porodu na sestinedeli...

dagmarkaaa
28. čer 2011

Ahoj podolačky, mám dotaz - na první poradnu do Podolí je třeba přinést ranní moč? Vím že minule jsem ji tam táhla páč ji po mě chtěli a nakonec zbytečně - test z moči se dělal na místě.... Jak je to teď? Díky moc!

msevy
28. čer 2011

a na co bych si měla dát v Podolí pozor? Zatím jsem slyšela samou chválu na porodní sály, ale šestinedělí je prý dost děs - ale to je asi všude i v jiných porodkách. Poprvé jsem rodila v Budějcích a tam šestinedělí taky nic moc, ale dalo se to ty 4dny vydržet 🙂

msevy
28. čer 2011

Ještě se chci zeptat, když budu chtít nadstandart - to si ho mám vybrat na netu porodnice nebo mi pak nějaký dají, když bude volný? Koukala jsem, že jsou dost cenové odlišné, tak abych nedostala ten nejdražší, pokud bude vůbec nějaký volný

vilin
28. čer 2011

@hlavinka tak jestli do te doby neporodis, tak se tam mozna uvidime, ja jdu take v pondeli na 8:00 😉

xvitk101
28. čer 2011

@dagmarkaaa Určitě ranní moč vzít s sebou na každou kontrolu. Sestra rozdává papírky a než je zkontroluje, tak bys tu svou moč neměla vylít. Někdo si ji zapomněl vzít, tak oni rozdávají stejně zkumavky, tak se zas až tak nic neděje, ale sestry by mohly remcat. Řikaj to, když se tam objednáváš, že nemáš zapomenout 😉

dagmarkaaa
28. čer 2011

@msevy s tím nadstandartem dopředu těžko vědět, zkus ale už na příjmu k porodu se na něj hlásit, pak se přeptáš po porodu a když bude volno tak ti nějaký nabídnou a řeknou ceny... když ne půjdeš na normální pokoj ale zkoušet se průběžně ptát třeba se něco uvolní....
@xvitk101 díky za info 🙂

xvitk101
28. čer 2011

@msevy 4 dny vydržíme a navíc sály jsou pěkný. O nadstandard si máme říct při příjmu a dají ti ho, pokud je volno i v průběhu, pokud se třeba uvolní.

msevy
28. čer 2011

@dagmarkaaa - díky moc. Jo a ještě poslední věc - může se při porodu fotit? Manžel už má nachystaný foťák, první porod i nafilmoval, ale nevím jak to povolujou tady.

lennik
28. čer 2011

@msevy oni to hned na příjmu dávají do pořadníku a jakmile se něco uvolní, tak za tebou přijdou na normální pokoj a nabídnou. mě nabídli jen ten za 2500,- /den a do toho jsem teda fakt nešla. škoda fakt, že tam jsou ty nadstandardy tak drahý a to tam není třeba ani připojení k internetu!

vilin
28. čer 2011

@msevy co se tyce sestinedeli, tak i dost zalezi, na jakem oddeleni kdo lezi. Alespon ja mam takove zkusenosti tri roky zpatky, byly jsme tam s kamaradkou soucasne, ja lezela na P2 a maximalni spokojenost, ale kamaradka byla o patro nize (myslim P1, nejsem si jista) a mela naprosto jine dojmy, jako by byla v uplne jine porodnici. Napr. nam sestricky bez problemu vzaly pres noc mimisky k sobe prvni dny, potom takove ty sponzorske kufriky s vzoreckama jsme meli hned pripravene na pokoji a kamaradka nedostala nic i kdyz si o to rekla.... celkove pristup sester byl zkratka dosti odlisny...

msevy
28. čer 2011

@vilin - tak to si budu hlídat patra 🙂 To je fakt divný, že na každém patře je jiný přístup

vilin
28. čer 2011

@msevy jj, bylo to vazne zajimavy to porovnavat... Vim, jak kamoska, kdyz uz byla uplne vyrizena, tak poprosila sestricky, jestli by si vzaly na noc mimco k sobe, tak s protazenym vyrazem vzaly, ale za hodku nebo dve ji malou privezly zpatky! My jsme treba ani vubec nic nepotrebovali, dostali jsme tam vsechno, baleni kalhotek, vlozky byly neomezene a i plinky jsem potrebovala vlastni snad az ten posledni den.... no jsem kazdopadne zvedava, jak to bude letos 😕

hlavinka
28. čer 2011

@vilin OK, napisu Ti, v cem pujdu oblecena🙂 Akorat Ty budes brzy hotova, kdyz nemas prvne monitor....

@msevy Fotit se da, proti tomu nikdo nic nema. 😉

vilin
28. čer 2011

@hlavinka OK, domluveno, dame si vedet 😉 Kez bys mela pravdu, ale co si pamatuju, tak s monitorem to bylo vzdycky rychly, spis se cekalo na doktora... 😒

Jeste nechapu, ze musim do kartoteky pro tehotenskou kartu, to je nejaka novinka? Vsechny papiry uz mi nabalili, ale pro tu kartu si tam mam udajne dojit... 😨

werunkach
28. čer 2011

@hlavinka Tak za to dneska po obědě to zase děsně frčelo oproti minule...Místo pan dr.Vernera tam byla dr.Vaitová a byla děsně milá,..Tak snad i příště budu mít štěstí na doktora i když bych nejraději do té doby porodila,.. 😉

werunkach
28. čer 2011

@vilin Jj,jestli jdeš poprvé tak určitě nejdřív do kartotéky aby ti kartu vystavili a pak teprve do poradny,..já poprvé vyseděla frontu před poradnou a pak mi bylo řečeno,že musím pro kartu,..takže jsem se zbytečně zpozdila..

hlavinka
28. čer 2011

@vilin No, pro kartu musis. Ja jsem taky musela, i kdyz uz jsem tam jednou rodila a jsi tam registrovana. Takze radsi prijd driv, abys ji stihla vyzvednout.

Jasne, monitor problem neni, ale kdyz ho jeste nemas, jdes vlastne hned k lekari, cili je to rychly. Az ty dalsi tydny se to protahne.

@werunkach Tak to jsi mela stesti. Ono teda co jsem si vsimla, u jinych ordinaci to slo rychleji, maminky, co prisly treba hodinu po mne, odchazely stejne nebo driv nez ja. Ale zas nemuzu rict, ze by Dr. Buben mel nejake spozdeni, ale asi mel proste hodne zenskejch (byla jsem na rade asi 5 nebo 6. u nej).
A ta Vaitova jak vypada, je to dlouhovlasa bruneta? a kdy jdes pristi tyden?

niikkyy
28. čer 2011

ahojky..holky nechodíte některá do poradny v pátek cca 8-9 hodina???

werunkach
28. čer 2011

@hlavinka Byla taková mladší,dlouhé vlasy tak do půl zad,přišli mi spíše až černé,.. ale byla fakt super.. 😉 Já jdu příští čtvrtek kvůli těm svátkům.

beisis
28. čer 2011

@werunkach nebyla jsi na 4? Byla tam dnes místo Stefanovičové?

hlavinka
28. čer 2011

@werunkach a vysoka? to mozna byla ta, co myslim....no, ono jich je tam hodne tech lekaru.
A co rikala - chysta se neco? U mne teda lautr nic. Priste se aspon zeptam na vahovy odhad mimca. Tobe ho rikala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru