Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

niikkyy
17. pro 2008

Campi: hlavně že jsi OK..ležet a ležet jasný?
Hele to jako doufám,že se tam nepotkáme..tam budeš za modelku v županu a crocsech 😀 😅

amabilis
18. pro 2008

Bejano, i jednorázovky se prý dají v případě nutnosti přeprat 😀 Já se rozhodla to nelámat přes koleno. Na župan kašlu (kdyžtak budu dělat blbou se smutnýma očima a třeba mi nějaký půjčí?). Jen nemám pantofle, chci jedny do sprchy a jedny teplý na chození - prý je zima od nohou a o navlíkání teplých ponožek si mám nechat jen zdát 😅

campi
18. pro 2008

ma: tak co dneska v poradne?

Ja dneska vsechny vysledky v pohode, 5 ordinací a 5 hodin (v tom jeden super presolenej obed v závodce).
Lada vazi 2380 g, pristi poradna 29.12. a od ledna se tam budeme asi potkavat uz vsechny, co jsme plusminus ve stejnem terminu, že?

A kdybychom se v poradně minuly, tak na porodním mě poznáte podle ružovych botek a bileho županu. A taky budu mit nejkrasnější holčičku na celém oddělení (to je jasná věc 😵 ).

amabilis
18. pro 2008

A mě poznáte podle erárního oblečení a chlupatých nohou, protože ten můj mi nechce pomoct je dostat dolů a já si tam nedosáhnu (ale taky dobrý poznávací znamení, ne 😀 )

campi
18. pro 2008

Amabilis: nedosahnes si na nohy? To ja v pohode, dokonce zvladam i spodek, ale tam uz jsem se parkrat rizla. To je ale osklivec ten tvuj chlap, kdyz pro tebe neco tak zasadniho nechce udelat 😀.
A ty tam budes mit nejhezciho chlapecka, na tom porodnim, vid? 😅

amabilis
18. pro 2008

Samozřejmě 😵
Campi, když já si nohy oškubávám, což je horší a holit je nechci, protože by přišlo vniveč to několikaleté snažení (ty chlupy jsou skutečně tenčí a je jich míň) a na tohle prostě nemám (a taky to bolí) ☹

niikkyy
18. pro 2008

chlupaté nohy mít budu a vyholenej čtvereček na hrázy 😀 😀 😀 svoje košile a erární župan...vlasy jak po 220V 😀 s krásným chlapečkem v ruce,obr nosánek bude mít po tatínkovi a budu chodit jak kachna 😀 😀

Super poznávačka 😀

niikkyy
18. pro 2008

tak Campi bacha s tím: nejhezčího chlapečka joooooooooooo Amabilis neni sama s pindíkem v břiše 😅 😀

a nebo mě poznáte dle toho,že budu na porodnim řvát jak kuchlá srna 😀

amabilis
18. pro 2008

nikkyy, nejdřív budu mít nejkrásnějšího chlapečka v Podolí já a za pár týdnů ty 😀

niikkyy
18. pro 2008

Ama: hele aby ses nedivila a já nešla dřív 😀 😀

amabilis
18. pro 2008

Mám termín 19.1. a v naší rodině se rodí dřív, takže být tebou, držím nohy u sebe a nerodím, dokud to jde 😀 😀

niikkyy
18. pro 2008

já držím,ale aby Kuba držel 😀 tak v naší se rodilo na termíny a po termínu a manža zas šel dřív..v 7 měsíci..a má to následky 😀 😀 asi mu nedopekli mozek občas 😀 😀 😀 😀 😀

amabilis
18. pro 2008

Hihi, já se taky měla narodit až v prosinci a jsem v polovině října 😀 To si nevybereš. Já už mám kritickou hranici za sebou - to víš, měla jsem strach, aby se mrňous neopičil po mamince a nechtěl ven brzo (to už by byl venku začátkem prosince). Takže, dítko, hezky buď v bříšku, světa si užiješ ještě dost a dost 🙂

niikkyy
18. pro 2008

no já taky doufám,že aspoň do konce roku vydržím ☹ snad ano..člověk fakt nikdy neví 😠

hlavinka
18. pro 2008

Holky, to je stejne sranda, jak se to meni. Kdyz jsme kolem 33tt, tak se modlime, aby tam mimi zustalo, a kdyz jsme kolem 40, tak uz se modlime, aby chtelo ven 🙂 Ale tak to je.
Takze vam vsem drzim palecky, at se vam mica hezky dopecou a vylezou hezky na termin 🙂

amabilis
18. pro 2008

Hlavinko, ty už to máš za pár 😀 Popravdě řečeno, i kdybych porodila teď, tak se nebojím - prý už jsou vyvinuté plíce, tak jsem v klidu. Ale my jezdíme na Vánoce ke švagrové a já bych tam i letos ráda jela a bez mimi to bude jednodušší, jinak bych musela být doma a my nemáme ani stromeček, ani cukroví. U nás se Vánoce nijak nepoznají 😔

niikkyy
18. pro 2008

Ama: já se ještě bojím rodit ☹ ty už jsi relativně OK 35tt

Hlavi: tak co bude kdy bude? 😀 ty si to necháváš na ježíška co? 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
18. pro 2008

já si vemu ty prstový proužkatý ponožky 😀 😀 😀 😀

campi
19. pro 2008

haha: ruzovy pantoflicky? To mi pripomina takovy ty podpadkovy papuče s peříčkem, který nosily nektery zensky za komančů doma, aby byly za "dámy".

Niikkyy: ty jsi jenom o dva tydny, tzn. ze celkem za vodou budes po novym roce. Nahodou jsou tyhle svatky docela dobrej meznik - hlavinka o Vanocich porodi, ja se uklidnim, potom bude novy rok a pak už to poletí.
Manzel porad tvrdi, ze 15.1. bude Lada mezi nami, ja doufam, ze mi vydrzi do Vodnare (kdybych si mohla davat nejaky pozadavky na termin narozeni).

gedren: nepotesila jsi me s tim Apolinarem, mam dalsi - zavaznejsi - duvod, proc vydrzet do 20.1. To se tam budeme fakt boxovat, kdybychom se tam sesly. Jeden takovej vypadek a porodky jsou narvany. 😠

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
19. pro 2008

AHoj, Campi, poradna vcera docela dobre, jen mam trochu bilkovin v moci, ale pry dobry. No a na porod to nevypada.
Jo a nejhezci holcicku budu mit ja 😀 😀 😀
No ale jinak co se tyka nastupu matersky 1.1. tak s tim maji problem. Vsichni mi tvrdili, ze to proste nejde nastoupit dele nez 6 tt pred porodem,tak jsem je presvedcovala ze to JDE. No a novy formulare nemaji, takze to mam na starym se kterym me stejne vrati. Takze si tam kdyztak mam dojit nekdy ke konci roku.... a ze jim o tom nikdo nic oficialne nerekl. Tak vubec nevim, jestli mi to vyjde. No nic, jsem v praci, budu v praci a uvidim. Neschopenku mi ukoncili o den driv....
A ted vidim, ze vydrzet do 20.1. je temer povinnost. JO a BTW vcera byl stop stav.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
19. pro 2008

Ahoj holky, moc vas zdravim! 😵

Tak na kontrole opet nic, tedy to same jak minule, na nic se nechystame. 😝 Dalsi KO 26.12 (monitor a ten mi popise dr. nahore na porodnim odd) a pokud nic, tak pak jeste 29.12 a to uz by se domlouvalo, zda vyvolavacka nebo jak. 😒
No, asi porod neni dedicnej, nebot moje mamka rodila cca o 14 driv (ale to mozna bylo jakoze na termin, protoze jsem byla cvalda, takze jen nevedeli, kdy pocali).

Takze Campi, nevidim, ze bych na Vanoce porodila. Kazdopadne se budu hlasit, kdyby neco.
A moje snahy o to, abych jeste stihla strelce, marna slava. Asi to bude kozoroh...

V pokecu 3. trimestr uz to dokonce zavani tim "vyvolavacim" napojem, jedna holcina ho zkusila, pak mela kontra a ted o ni nevime, tak uvidim, mozna do toho taky po Vanocich pujdu - asi lepsi, nez vyvolavany hormonama, ne?

hlavinka
19. pro 2008

Holky, chodi sem prosim nekdo, kdo v Podoli rodil vyvolavackou? Jesli treba kdyz vas prijmou muzete byt normalne na pokoji (na nadstandardu) a pak kdyz se to rozbehne, tak vas daji na sal? Diky za info. 🙂

campi
19. pro 2008

hlavinko: ja se toho ricinovyho oleje moc bojim... Porad si rikam, ze jsou vyvolavaci leky preci jenom klinicky testovany a kdyz se ten ricinovej olej vlastne nesmi volne prodavat. Ze je to proste prašť jako uhoď. A to, že mimčo prostě pozná po vypití zázračného nápoje, že je jeho čas a že když není připravený, tak nevyleze, to se mi nepozdává. A to jsem myslela, že jsem celkem alternativně založená.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
19. pro 2008

Campi: jasne, kdyz neni cas, tak ani ricinak nepomuze. Ale na druhou stranu, kdyz neni cas, tak Ti proste vyvolavacku daji jednou, dvakrat a ono pujde (zvysujou hormony). No, uvidime, jak do 26. a pak dame vedet.

Gedren: souhlasim:o) A urcite do toho nepujdu pred terminem, to ne. To jen vyzkousime ty jiny veci 😀

campi
19. pro 2008

Oxytocyn zatim nemam moc nastudovanej. Ja myslela, ze je to hormon, kterej produkuje telo, tak ze to neni zase tak neprirozeny. Jestli se vam chce, tak prosim o poučení 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru