Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

k.bett
1. říj 2008

Si myslím ale přesně jak říkáš, když jde jen o tu chvilku na konci je to dobrý! 😀 Jsem ráda žeporod vede porodní asistentka, přijde mi to příjemnější

bambulik
1. říj 2008

nejlepší porodní asistentka Klárka Zikmundová
díky ní jsem porod zvládla, jinak bych tam snad ležela ještě ted, bylo to moje zlatíčko, tak příjmenýho člověka jsem dlouho nepotkala....
pomohla mi jak se dalo...

hlavinka
1. říj 2008

No, oni to asi maji radsi dopredu, coz je lepsi i pro Tebe, na jedne navsteve si to odneses a na dalsi predporodni prineses. Ale jak rikam, kamoska to vyplnovala az u porodu. Do nektere porodnice se ani na predporodni prohlidky nechodi, takze neni sance to vyplnit. A navic, oni stejne driv jak po porodu na 100% nevi, zda to bude kluk ci holka, takze to jiste na matriku posilaji az po porodu. Takze klidek 🙂

k.bett
1. říj 2008

To máš pravdu, potřebovala jsem se ujistit abych pak nebyla za nákou patlu která si to neumí ani vyřídit a nekoukali na mě divně 😉 🙂

nimmo
1. říj 2008

hlavinka - ptala si se zda je mozny mit s sebou vlastni PA - tak mozne to je 😉 ja ji s sebou mela a bylo to k nezaplaceni (ale ta jejich mistni PA byla taky moc mila, dr prisel je na par minut na konci na tlaceni). Jo a pritmi jsme taky meli 🙂 porodni plan jsem si napsala - aspon si to vsichni precetli predem a pak se jen ujistovali, ze se nic nezmenilo (ze nechci epidural, nastrihnout a tak) - myslim, ze to naopak uvitaj, aspon vedi "s kym maji tu cest" - preci jen ty maminky jsou dneska fakt ruzny (od stylu vyndejte to dite ze me - az po zastankyne uplne prirozeneho porodu) 😉

kacak
1. říj 2008

K dotazníku na jména: vyplnit můžete až klidně po porodu, odevzdává se až druhý den po porodu matrikářce, která si pro to přijde přímo k Vám na pokoj. Takže to nehoří.
K cd na porodní sál: přehrát tam jdou jen org.nahrávky - bohužel vypálený cd a mp3 jim to nepobírá
K přítmí na porodním sále: mají tam žaluzie, takže to určo jde a já rodila v noci a PA automaticky hned než jsem začala tlačit ztlumila světla a nechala si svítit jen to jedno nad porodnim křeslem, které si nasměrovala. Malá pak hned po porodu měla příjemný světlo a koukala na nás. Nemusela pak mouřit očka 🙂

mikulka
1. říj 2008

kacak, aha, takže vypálené CD tam nefunguje, jen origoš, fakt?

kacak
1. říj 2008

mikulka: jojo, měla jsem vypálené jak normál formát tak i mp3 a nefungovalo nic, takže pouze org. ☹ upozorňovala nás na to PA na předporodním kurzu, ale stejně jsem to chtěla vyzkoušet 🙂

hlavinka
2. říj 2008

Kacak: tak to jsi mne potesila s tim svetlem. Super zprava.

luciass
2. říj 2008

ahoj,
chtěla bych se zeptat, tuším že porodnice chce, aby rodičky chodily do poradny cca od 36. tydne, chtěla sem se vás zeptat, nezkoušela jste tam některá chodit až třeba od 38.tt, kdy jsou už nastolené ty monitory? chtěla bych co nejdýl chodit ke svymu mudrovi (k vůli cestovaní), on s tím problém nemá
diky
(ještě jsem tam nevolala, abych se objednala, ale u prvního jsem tam chodila od toho 36. týdne a prohlídky co tam dělají, může dělat i můj doktor je taky porodník a člověk je hned venku...)

mareka
2. říj 2008

holky chci se zeptat, necháte si píchnout epidural???
Já v tomto vůbec nevim, vim že je to brzo v mým případě ale chci slyšet názory vaše 😉

k.bett
2. říj 2008

Já epidural nechci. Chci to zmáknout bez něj... 😖 zkušenost nemám takže uvidíme ale já ne.

hlavinka
2. říj 2008

Mareka: na tohle tema je tady uz jedna diskuze, zkus se juknout sem, treba Ti tam holky, co rodily, poradi https://www.modrykonik.cz/forum/show.phpvThread...

Ale ja si zatim rikam, ze ho asi nebudu chtit. Jenze co nastane potom na sale, tezko predpokladat. Treba budu natolik znicena, ze budu prosit, aby mi ho dali.
😀

hlavinka
2. říj 2008
pajca
2. říj 2008

Ahoj holky já rodila před třemi týdny v Podolí, papíry jsme sice vyplněné měli, ale nechtěli je po nás až druhý den po porodu.PA jsou všechny moc milé a je super to soukromí na porodním sále.My měli trochu komplikace, tak dr chodil častěji, ale jinak ho moc nevidíte.Když chcete určitého dr tak si ho musíte zaplatit.
Já epi měla, protože jsem rodila dlouho nevím jestli bych do něj šla kdyby porod probíhal normálně.Dost mě po něm boleli záda ☹

kacak
2. říj 2008

luciass: určitě to jde, když si o to přímo řekneš. Já na tom netrvala a objednali mě stejně poprvé až na konec 37tt a monitor mi dělali. Opravdu tam s ničím nemají problém, určo se domluvíš.... 😉

iveta21
3. říj 2008

mareka: ahoj já jsem ze začátku epidurál nechtěla, ale teta mi řekla, že budu ráda za každou věc která mi pomůže od bolesti. Tak jsem na to přistoupila. Jenže jsem pak o tom mluvila s kamarádkama které už rodili a řekli mi, že to je lepší bez........protože podle nich to akorád spomaluje porod a hl.se pak špatně spolupracuje s porodní sestrou..........tak nevim, byla bych nejrači kdybych ten porod měla rychle za sebou a bez velkejch bolestí.........ikdyž o tom si mohu asi nechat jen zdát 🙂 . Takže se sama ještě pořád rozhoduju. 😒

anngie
3. říj 2008

mareka: ahoj, já rodila v podolí v květnu. Měla jsem bolesti už z předchozího dne od večera a rodila jsem druhý den večer. Měla jsem křížové bolesti tak jsem si kolem 17 h řekla o epi. Když mi totiž píchli vodu tak se kontrakce zesílily. Odebrali mi krev kterou rychle dali na rozbor a v 19,30 mi dali epidural. Neřekla bych že epi zpomaluje porod, jako prvorodička jsem porod měla delší a několik hodin nebyl žádný postup, stále jsem byla na 4cm, takže jsem měla píchnutou epi a ještě kapačku s oxytocinem. Malá se narodila ve 21.50h a jsem ráda za epidural. Aspoň trošinku mi zmírnil bolesti. Ty křížové bolesti jsou fakt humáč, nedalo se to vydržet. Po epi mi nic nebylo, druhý den jsem cítila prostě jako po porodu 😀
Jinak porod veden též jen porodní asistentkou a nemůžu si stěžovat.

anngie
3. říj 2008

každopádně ten papír můžete mít podepsaný a pak se na místě rozhodnotnete, kamarádka rodila 2 dny přede mnou, kluk měl 4,5 kila a epi nestihli, a chuděra si nepamatuje konec páč o sobě už nevěděla jak byla vyčerpaná. Tím vás nechci strašit, porod bolí jak sviňa ale stojí to za to. Už teď uvažuju o druhém mimi 😀

iveta21
3. říj 2008

anngie: no tak to jsi dobrá 😅 .Já budu mít teď 1.porod a říkám si, že 2.dítě chci mít za dlouho........a to ještě nevim co mě čeká na porodním sále 😖 . Ne fakt čeho se nejvíc bojim tak to je ten porod. Já totiž nesnášim boles ničeho se tak nebojim jako bolesti tím myslim jako jsou třeba pavouci,hadi atd........tak to mi neva, ale bolest 😢 ? Hrůza. Pak mám taky potíže s očkováním a braním krve to vždy sestřičku upozorňuji, že se mi dělá špatně. Jsem ve 33tt a teď nedávno jsem byla na odběru a sestřička se mě ptala jak zvládnu porod když mi to tak vadí.........tak jsem jí řekla, že nevim asi tam umřu 😀 .

iveta21
3. říj 2008

Někdo mi říkal, že se musí vyplnit včas rozhodnutí jestli chcete epidurál aby ho měli připravený. Co když ho ale chtít nebu, aspoň si to teda budu myslet a pak při bolestech budu škemrat??????? To mi řeknou, že mám smůlu, že jsem si to měla naplánovat? A nebo na opak, ho chtít budu a porod bude probíhat bez problému a já ho pak nebudu potřebovat tak to mi ho beztak dají??

anngie
3. říj 2008

ivet: být tebou tak podepíšu souhlas a uvidíš jak ti bude, jestli si dobře vzpomínám tak se mě neptali jestli ho chci, řekla jsem si o něj sama. Rozhodně když ho nakonec chtít nebudeš tak se nic neděje. Ivet, já si taky myslela že porod nemůžu přežít a bylo to jediný co mi bralo elán do života, ta vidina porodu. Ale zvládla jsem to, sice jsem myslela že ten konec nepřežiju, ale měla jsem tam manžela (doporučuju!) a zvládli jsme to a ráda na to vzpomínám. Taky jsem řikala že druhý ani náhodou, ale uvidíš že změnínš názor. Když vidím jak roste a jak je prostě úžasná, tak vím že jí nemůžu nechat aby byla sama a sourozence jí určitě pořídíme, tak za 3 roky 😀

snehurka11111
4. říj 2008

I já se musím připojit ke chvále porodnice v Podolí. Porod mi trval 20 hodin, rodila jsem bez epiduralu a "vystřídaly
se na mě tři směny porodních asistentek" 🙂 Musím říct, že všichni byli moc milí, včetně pana doktora Hanáčka, ale největší zlatíčko byla porodní asistentka Klárka Zikmundová. Opravdu člověk na svém místě, odbornice a velká psychická podpora! Jinak šestinedělí také fajn, jde to tam sice jak na běžícím páse, ale člověka to nutí se vše rychle naučit a sestřičky jsou také velkou oporou. Příště se vůbec nebudu rozmýšlet, kde rodit 😉 🙂

mareka
5. říj 2008

Takk já nevim, já si ho asi nechám píchnout na požádání pak , ale když mi bude dobře a nebude to takové tak si ho nenechám píchnout, ale já jak cítímk bolest tak knourám tak když by mi to pomohlo od porodu tak aspon tohle , ještě uvidíme 😉 každopádně jako každá prvorodička se nojim toho porodu ☹

anngie
5. říj 2008

mareka: já se bála taky, i když jsem tam šla namachrovaná že jako to bude pohoda. Co ti budu nalhávat, bolí to kurevsky 🙂 ale stojí to za to a nic v životě se nevyrovná tomu zážítku jako když vidíš poprvé svoje dítě, který jsi 9 měsíců nosila. Je to prostě nepopsatelný pocit a moc ráda na to vzpomínám. Fakt se nemáš čeho bát, držím palce.

mareka
6. říj 2008

anngie : děkuji za podporu 😉

monunik
8. říj 2008

Ahoj tak i já musím pochválit Podolí.
Rodila jsem zde před 14 dny a všechno bylo super. Sestra a doktorka na příjmu byli v pohodě a to nemluvím o porodní asistentce, která byla úžasná 😵 . Rodila jsem z neděle na pondělí v noci tak jsem se bála aby nebyl personál moc unavený 😎 , ale fakt byli moc ochotní a hodní.
Epidurál jsem nechtěla, ale radši jsem si ten souhlas vyplnila. Ono se to nakonec hodilo neb mě šli všechny bolesti do zad a na to funguje prej jen epidurál. Do dvou hodin mi ho píchli a úleva byla žůžo.No poslední hodinu jsem si kontrakce už vychutnala v plné síle, ale ten náš mimisek stojí za to.
No a závěrem porod fakt bolí (a to jsem rodila 5 hodin), ale asi ne moc, když už pomalu plánujeme naší holčičce brášku 😵 . Jo a rodíme určitě a opět v Podolí. 🙂

barusha
18. říj 2008

Ahojky,tak já jsem epidurál měla, porod u mě nezpomalil,naopak mi pomohl, přidali mi k němu infuzi s Oxytocinem, takže se to urychlilo,jinak bych tam ležela snad ještě dneska 😀 . Je fakt, že píchání do zad uprostřed kontrakcí se slovy:"Teď se hlavně nehýbejte!"... 😅 No, ale ta úleva po tom, neskutečný, nikdy bych tomu nevěřila.Souhlas jsem vyplněný měla,ale ani nevím,zda se po něm někdo sháněl a kontrolovali ho.Jediný,co bylo blbý, bolely mě záda asi ještě 2týdny, ale oproti mé pohnuté kostrči během porodu to nic nebylo... Takže příště bych do něj šla určitě znovu.A samozřejmě opět v Podolí,protože veškerý personál byl super.Měli jsme zaplaceného dr.u porodu, ale pak jsem zkonstatovala, že by nám stačila i ta úžasná PA,co se o mě starala.

hlavinka
21. říj 2008

Ahoj holky, mela bych dotaz - jak casto se pak chodi na ty predporodni kontroly do porodnice? A kdy se nima zacina? Pry to v Podoli trva desne dlouho, ikdyz jste objednany na nejakou hodinu, je to tak? Dekuju 🙂

anngie
21. říj 2008

hlavinka: ahoj, já tam chodila asi do 36. nebo 37.týdne, a většinou jsem byla během hodiny a půl vyřízená, což mě překvapilo, páč jsem taky čekala že tam budu tvrdnout. Musíš nejdřív k sestrám, dostaneš papírek na moč, pak k nim kontrola - tlak a váha a pak k doktorovi. Není to tak strašné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru