Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckar
11. lis 2011

@mikulka pokoje jsou stále stejné a wc a sprcha na chodbě

evab.
11. lis 2011

@mikulka jo jo, Hilton to není, ale že bych na WC a ve sprše viděla plíseň, to teda říct nemůžu (každopádně boty do sprchy určo sebou, bosou nohou bych tam nevlezla) Ačkoli rekonstukce by se určitě hodila. Ani jsem nezažila žádné fronty. Byla jsem na P2, úplně na konci chodby přímo u WC, takže paráda, pokojík malý, ale útulný a pak se mi podařilo dostat na nadstandart. Ten doporučuju, za ty peníze to stojí. Soukromí, vlastní sociálky a neomezené návštěvy. Schvaluju, že peníze investují hlavně do přístrojů a vybavení sálů, ale myslím, že oprava a úprava sociálního zařízení by také stála za úvahu. Pouze vymalovat nestačí. Navíc se mi zdá, že malují pouze na chodbách a na WC se jaksi zapomíná 🙂 Zvlášť v dnešní době kdy má pomalu každá nemocnice na pokojích vlastní WC a v porodnici kdy se do sprchy chodí i několikrát za den, to považuju za víc než vhodné. Nebo možná by i stačilo k WC nainstalovat bidety. V dnešní době je všechno bohužel o penězích :(

mikulka
11. lis 2011

@evab. Tak to vypadá, že se pokusím zase poptat na nadstandard...

sipkova1
13. lis 2011

Ahoj holky, mám takovej blbej dotaz 🙂: když jsem objednaná do prenatální poradny na určitou hodinu, tak to znamená, že v tu dobu mám být na sesterně nebo je to už doba, kdy se jde k MUDr.? Díky moc

evab.
13. lis 2011

@sipkova1 Doba objednání je doba kdy se hlásí na sesterně, pokud to teda není dohodnuté jinak, mě třeba jednou nejdřív poslali na monitor a pak až jsem se měla hlásit u sester, jelikož od nich už se chodí rovnou do fronty na doktora.

jarunkaxyz1
13. lis 2011

@sipkova1 - ahojky, to je doba, do které musíš stihnout sesternu i případný monitor...doba vyšetření u dr

anicka164
13. lis 2011

@sipkova1 viz upmd.cz: Doba objednané kontroly je dobou přihlášení se u sestry v těhotenské ambulanci ke změření krevního tlaku, stanovení hmotnosti a k chemickému vyšetření doneseného vzorku moče. Poté dle aktuální dostupnosti příslušné ambulance následuje vyšetření lékařem.

Hodně štěstí!

ojika
14. lis 2011

Ahoj 🙂 Prosím o radu. Na stránkách má Podolí uvedeno, že si mám vzít k porodu dvě vlastní košile (nebo maxitrika s volným krátkým rukávem). Myslíte, že je to opravdu nutné? Já bych si nerada ničila vlastní prádlo... Když přijedu bez košilí, tak mě asi nenechají rodit nahatou, že? 😉 😀 Nebo byste ty vlastní košile doporučovaly? Díky 😉

mavanka
14. lis 2011

@ojika no mně nabídli andělíčka a ještě se sestřička tvářila, že ho bude muset hledat kdo ví kde, tak jsem radši vytáhla svojí košili, kterou jsem stejně už měla připravenou na vyřazení... takže bych si radši vzala něco, co chceš stejně odepsat...

hamma
14. lis 2011

@ojika Já bych tedy doporučila vlastní triko (dá se koupit za pár korun v takových těch obchodech typu Hák a hák apod.) Nemocniční košile mají jenom jednu velikost, často jim chybí šněrování nebo zapínání, jsou hrozně teplé a člověk v nich vypadá strašně! Ve vlastním ti bude pohodlněji...a když si vezmeš něco bílého, dá se to pak i vyprat a dál používat.

ivkaj
14. lis 2011

@ojika může se ti taky stát, že např. o víkendu prádlo nemusí být (i tohle jsem od maminek, které již v Podolí porodily slyšela). Takže bych si raději svoji vzala. Vždyť stačí nějaké velké staré triko .

ojika
14. lis 2011

@mavanka @hamma @ivkaj Děkuji za rady a porady 😉 Asi máte pravdu - je lepší mít svoje. Jenže to je právě to - staré hadry neschovávám, takže vážně nic tzv. na odpis nemám. No, tak budu muset obětovat nějaké méně oblíbené kousky a doufat, že po porodu půjdou vyprat 😉

nellygray
14. lis 2011

@ojika já jsem košile bez problémů vyprala, i když byly trochu špinavé. 😉 Ale doporučuju u Vietnamců koupit za pár korun, mají úplně ideální trika nebo přímo noční košile s dlouhou knoflíkovou légou a udělá ti to stejnou službu jako kojící košile za velký peníze. 😉

ojika
14. lis 2011

@nellygray A mají u šikmookých spoluobčanů i hoooodně veliké košile? Já jsem totiž poměrně prostorově výrazná 😀

nellygray
14. lis 2011

@ojika tak já taky nejsem zrovna drobek. 😅 Mají určitě i velké. 😉

ojika
14. lis 2011

@nellygray Tak super! Díky za radu, zítra vyrážím shánět nějaké ne moc drahé košile na jedno použití 😀

nellygray
14. lis 2011

@ojika není zač. 😉 a nemysli si, já si je nakoupila na první porod, ale používám je i teď u druhého jako kojící, jsou moje neoblíbenější. 😀

ojika
14. lis 2011

@nellygray Tak to snad taky nějaké takové košule či maxitrika seženu 😉

karol84
16. lis 2011

@ojika také doporučuju mít vlastní košili

dubikb
16. lis 2011

Ahoj vsem, ja si vybrala Podoli hlavne kvuli peci o prcka v pripade komplikaci (v nekterych nemocnicich se muze stat, ze dite odvezou jinam). Mala prisla na svet v unoru letosniho roku.
Bohuzel nedokazu rict jaka je pece na porodnim sale, nebot mala se neobratila a byly jsme nuceni jit na cisare.
Musim rict, ze jsem (az na jednoho ne moc prijemneho lekare v poradne) na zacatku narazila na prijemny a vstricny personal. Prijmene sestricky v predporodnim kurzu a na tehotnskem cviceni.
Prijem byl dost zmateny, nastup jsem mela nejpozdeji do desti ale postel pro mne meli az ve ctyri odpoledne, mezitim jsem behala mezi ruznymi doktory, monitorovanim ozvu miminka a gaucem na chodbe, proste jeden velky zmatek... Druhy den rano mne odzvezli na sal a manzel zustal venku se vsemi taskami (mela jsem s sebou vse na celou dobu pobytu v porodnici, nebot nas nikdo neinformoval o tom, ze na Aro mam mit jen pantofle, hygienu a rucnik....
Na sale se ale vse zlomilo - musim vzpomenout i na fantastickeho anesteziologa, ktery mne po celou dobu drzel za ruku aby zmirnil mou nervozitu (tatinek cekal v predsali, nebot dat 2 tisice za to ze 15 minut bude koukat na "operaci" nam prislo zbytecne, hlavne kdyz mu ji hned po zvazeni a zmereni prinesli k pokochani 🙂 ). Dale na prijemneho pana doktora, se kterym jsme si celou dobu prijemne povidali. Vnasledujic peci byly vsechny sestricky vstricne i kdyz ne vsechny stejnou merou. Ale jak jiz bylo jedou receno - vse zalezi na personalu. .
S jidlem jsem byla v ramci moznosti nemocnicni kuchyne spokojena. Lezela jsem na standartu a byla jsem s tim spokojena, jedina chvile kdy jsem toho litovala bylo kdyz primar zakazal navstevy kvuli chripkam, jelikoz nadstandartu se to netykalo...
A zaverem musim zkonstatovat, ze tam pujdu rodit i priste.

ojika
16. lis 2011

@dubikb Ahoj, díky za pozitivní zprávy. I když jsi rodila císařem, a tak nám bohužel nemůžeš poreferovat o péči na porodním sále... Je fajn číst, že byla některá maminka také spokojená. Hned se mi tam půjde o trochu lehčeji. 😉 Myslím si, že dost záleží na tom, co která maminka od porodnice očekává. Od toho se také odvíjí její spokojenost. Když budu očekávat špičkové služby, budu zklamaná. Já osobně jdu do Podolí s tím, že se tam určitě dobře postarají o miminko a jestli bude nějaká sestra více nebo méně dobře naladěná už tolik neřeším. Pokud na mě nebude personál vysloveně nepříjemný, tak se to dá zkousnout 😉
Co mě ale poslední dobou štve, to je poskytování (spíše tedy neposkytování) hygienických potřeb a materiálu. Například plenky na dny pobytu, poporodní vložky.... To jsou věci, které by se měly hradit ze zdravotního pojištění. Chápu ale taky porodnici, že když jim to tam maminky kradly a sponzoři už jim například přestali dodávat pleny, byly by to pro porodnici další náklady navíc, které takto mohou investovat například do různých lékařských přístrojů. Těžko tohle posoudit.....
Jsem zvědavá, s jakými dojmy a pocity půjdu z porodky já 😉 Snad s alespoň uspokojivými 🙂

aajda
16. lis 2011

@ojika Máš správný přístup, určitě nebudeš zklamaná. Já tam byla taky naprosto spokojená, přesně jak píšeš, nečekala jsem 5ihvězdičkový hotel, ale porodnici, kde se dobře postarají o mé mimčo. A tak se taky stalo.
A s tím materiálem... ono je to asi fakt těžké, ale třeba hadrové plenky ještě půjčují, ale když nám sestra říkala, kolik jich měsíčně zmizí, tak jsem nestačila zírat. A absolutně nechápu ty matky, co prostě jsou schopný ukrást něco v porodnici. A stejně tak je to s teploměry. Digitální jim tam kradli, takže zavedli lihové, neboť jsou levnější. Já tam dostala horečku, takže mi půjčily potají rtuťový, protože jich tam mají jen pár kousků a dle EU už se snad nesmí používat či co. Ale ty lihové prostě nešly sklepat. A když jsem ten rtuťový vracela, tak mi děkovaly, jak kdybych jim vrátila poklad.
Když jsem pak byla s malou v nemocnici na Karláku, tak tam při příjmu složíš 200kč zálohu za košíček, ve kterém je teploměr, příbor a hrneček. Takže taky řešení.

rebelie
16. lis 2011

@ojika Hele, já myslím, že Tvůj přístup je dobrý s ohledem na to, že tam pak díky němu snad budeš spokojená, ale já osobně bych mnohem lépe snášela to, že si mám koupit vložky a plenky (protože to mi přijde tak nějak normální, že když budu mít mimčo, tak budu kupovat plínky a že když menstruuju, že si kupuju vložky), ale asi bych nebyla s to se tak v klidu srovnat s otrávenejma a nepříjemnejma sestarma... proč proboha? Navíc když spousta žen se tam zrovna snaží rozkojit, hormony se bouřej, tak mi přijde, že fakt bejt v danou situaci na někoho hnusnej je zlo... si vem, že nějaká pitomá poznámka dětské sestry Ti třeba zablokuje, nebo minimálně ztíží kojení...

azeretka
16. lis 2011

@dubikb ahoj, mě čeká za 12 dní stejný osud, chlapeček se neotočil, tak jdeme na plánovaného císaře, s tím rozdílem, že tatínek se rozhodl, že chce být u porodu, takže za zmíněných 10min operace budeme platit 3tis. Je to i z toho důvodu, že bychom rádi, aby nám mimi po vytažení hned někam neodnesli, aniž by nás s ním nechali poňufat, alespoň s tatínkem, tak nějak si říkám, že když už to stojí takové prachy, že budou považovat ze nemorální nám ho neukázat. Takže informace, že ho tatínkovi dají i přesto, že bychomlnezaplatil ty nehorázné peníze mě moc potěšila. Tobě mimi někdo ukázal, dát pohladit? Jak dlouho ho nechali tatínkovi? a za jak dlouho jsi ho měla u sebe, nebo ti ho nosili jen na kojení? Hrozně ráda bych byla s malinkým co nejdřív, ale nedovedu si představit, jak velké bolesti po císaři budou. Poradili s kojením? po císaři by to mohl být problém 😒

aajda
16. lis 2011

@azeretka Já sice neměla plánovaného císaře, ale dceru mi hned po očištění a zabalení přinesli, drželi jí na mě, měla jsem jí tam tak 10 minut, pak jsem stejně už začala usínat, byla jsem dost vyřízená. Měla jsem dopíchnutý epidurál, ne celkovou. A manžel jí pak měl prý minimálně čtvrt hodiny, sestřička ho s ní fotila, u čištění a dělání pupíčku atd. si mohl fotit... Jinak na JIPku mi jí nosili cca po 3 hodinách přikládat. Císař byl o půlnoci, ve 14h už mě vezli z JIPky, to akorát začaly návštěvy, tak mi jí asi do 18h nechali. Pak mi nabídli, že si jí ještě můžou vzít a nosit jen přikládat. Já měla horečku a nešlo mi úplně chodit, takže jsem jim jí ještě tu noc nechala. A s kojením... mně teda zrovna nikdo neradil. Ale obcházela paní laktační pokoje a nabízela pomoc. A kojící besídky probíhají snad ob den na chodbě, dobrovolně. Já se rozkojila až devátý den, teda první den doma. Tam mi to jaksi z nervů nešlo.

azeretka
16. lis 2011

@aajda děkuji za reakci, tak to jsi mě trochu uklidnila, nějak mě popadá panika, že mi dítě odnesou a vymění a nevím co ještě, nejraději bych ho nikdy nedala z ruky 😀 S tím kojením je to tedy na nic, ale to bude asi všude stejné. Ty jsi měla tedy standardní pokoj? Já bych kvůli sociálkám raději bojovala o nadstandard. Jaká je celková doba v nemocnici v případě císaře?

aajda
16. lis 2011

@azeretka Neodnesou a nevymění 😀 Podepíšou a označkujou ti ho hned na sále 😉 Měla jsem standard, se sociálkama jsem neměla vůbec žádný problém, vždycky byly čisté a frontu jsem nikdy nestála, asi 2krát jsem musela čekat, než ho uklízečka douklízí. Myslím, že i ta čistota je o tom, jaké se tam zrovna sejdou ženské... Jinak obvykle pouští po císaři myslím čtvrtý den, mně ale dcera nepřibírala, já neměla mléko a ještě jsem měla horečky, takže jsme tam pobyly 8 dní.
Nadstandard jsem zvažovala kvůli příšerné paní na pokoji, chrápala tak, že jsem to nikdy neslyšela a fakt se u toho nedalo spát. Navíc to byla "supermatka" co všechno ví a všechno zná, pořád se vytahovala, že nakojila víc než já. No prostě mým nervům fakt nepomáhala.

rebelie
16. lis 2011

@azeretka Neboj, oni Ti mimčo nevymění... A s tím poňufáním - platí, co říkala Ivana, jakmile je mimčo venku, zákonní zástupci a odpovědné osoby jste vy (oba dva), takže pokud mimčo bude OK, tak prostě tatínek řekne, ho maj aspoň na chvilku dát k Tobě a pokud to nepůjde, nebo budeš usínat, řekne, že maj dát mimčo jemu a hotovo... svlíkne triko, dá si ho k sobě a zabalí se i s mimčem nějakou dekou, nebo ručníkem... Pak ho s nima půjde zvážit a nějak základně zkontrolovat, a pak už ho zase může mít u sebe v podstatě až do té doby, co se probereš... Nebudete mít žádného nedonošence, budeš rodit v 39tt, takže mimčo už bude hotové, CŘ pro něj asi bude trochu šok, ale jinak by mělo zvládat normálně...

ojika
16. lis 2011

@rebelie Já jsem to také myslela tak (a i jsem to tak napsala), že pokud se bude personál chovat slušně, budu ráda. Pokud nebude personál vysloveně nepříjemný, tak se dá zkousnout to, že nejsou extra miloučký 😉 Myslím tím to, že se nemusí na mě za každé situace usmívat. Může se stát, že budou mít špatný den. To vše se dá pochopit. Však uvidíme, jak to ve finále bude.

mahafi
17. lis 2011

Ahoj, v Podolí jsem rodila v srpnu, porod nakonec skončil akutním císařem, takže jaké jsou porodní asistentky na sále nezhodnotím (pobyla jsem tam tak pět minut). Byla jsem v celkovce, miminko jsem tedy hned neviděla ☹, ale přivezli mi ji na JIP cca po dvou hodinách (dřív bych jí stejně nebyla schopná ani držet, měla jsem hroznou třesavku, a stejně jsem hned po převozu usnula), pak ji vozili každý tři hodiny na přisátí a nechali mi ji chvilku na „poňufání“. Když jsem sestavovala porodní plán (ten jsem teda ani nevytáhla :D), tak tohle mi přišlo jako hrozný týrání a takhle jsem to fakt nechtěla, ale ono to prostě stejně líp nešlo. Na normální oddělení (P2) jsem pak šla ráno. Sestřičky byly moc fajn, jak ženský, tak dětský, nenarazila jsem tam na žádnou nepříjemnou nebo nenaloženou. S kojením ochotně pomáhaly, i několikrát kontrolovaly, jestli se mimčo přisává dobře a celkově měly starost, byly fakt moc fajn 🙂. Byla jsem tam pak pět dní (nejdřív po císaři pouští čtvrtý). Byla jsem na standardu a nemůžu si stěžovat (zrovna jsme se sešly fajn parta) sociálky byly taky v pohodě, nikdy jsem tam nemusela čekat a bylo tam vzorně čisto. Dokonce i oblečky na miminko jsme dostávaly erární (bodýčka i overálky, ale kamarádka v tu samou dobu byla na P4 a tam prý dostala jen košilky). Na šestinedělí si fakt stěžovat nemůžu. Nejhůř jsem snášela sestry v prenatální poradně, ty byly v mém případě na pěst 😠 .
Všem, které se tam chystají rodit přeju hodně štěstí 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru