Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

evab.
6. pro 2011

@moodymare Když jsem poprvé slyšela na chodbě jak na monitorech zvoní na mimča tím zvonem, tak jsem se také lekla, ale když jsem tam pak seděla na křesle, tak už mi to tak strašné nepřišlo, myslím, že se kolem toho dělá zbytečný humbuk. Když mi ještě u mé obvodní gynekoložky sestra na monitoru třásla břichem aby mimčo vzbudila, tak mi to přišlo mnohem horší. Doporučuji vzít si něco sladkého k jídlu a mimčo bude určitě řádit 🙂

moodymare
6. pro 2011

@evab - mam nachystany banan v cokolade, na ten reaguje celkem rychle. 😉 tak snad to dopadne dobre. 😉

vrabciak
7. pro 2011

@moodymare zvončeka sa ozaj neboj, tak ako píše evab. Držím palce, aby bolo tvoje mimčo hore a aby bolo všetko v poriadku.
Ja som včera v podolí strávila polku dňa 😒 (od 9:15 do 14:45) nebolo to ale kvoli tomu, že by tam bolo veľa mamičiek, ale doktorovi sa nepáčil náš monitor, takže sme ho museli opakovať 3x. Doktor mal obavu z toho, že mám ucpaný pupočník, či čo. Snažila som sa veľa piť aj som si niečo zjedla, ale na monitore sa vždy objavili nejaké dve fajky. Veľké plus má odomňa doktor Hron, pretože to nebral len tak na ľahkú váhu a poslal ma na veľký UTZ, kde bolo našťastie všetko v najlepšom poriadku. Poriadne mi malú popozerali, aj plodovku skontrolovali a potom ma ešte poslali do porodnice na posudok. Tam mi natočili ďalší monitor a ten už bol krásny, tak som mohla ísť domov. Pre istotu tam ešte idem zajtra na monitor, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.
Keď som bola na treťom monitore, tak tam prišla jedna známa osobnosť (jej meno radšej nezverejním) táááák som sa potešila, lebo ju mám veľmi rada. Aj som sa jej chcela prihovoriť, ale prišlo mi to blbé, tak som radšej bola ticho. 🙂 Bolo by ale fain stretnúť ju tam znovu.
Keď som bola na štvrtom v porodnici na posudok, tak cez tú miestosť, kde mi točili monitor prešli dve rodičky. Poviem vám, že som chytila poriadny stres a prvý krát som pocítila takú obavu z porodu 😔 Jedna stážistka sa pýtala, že kto má službu a keď som počula, že Žáčková, tak som určite celá zbledla aj za tie mamičky. Dobrá správa je, že službu vtedy mali ešte okrem nej dvaja ďalší. Žial jediná možnosť ako ju nemať pri porode je to, že sa dohodnem s PA, aby do porodu doktorka vobec nezasahovala. Porodný plán si kvoli tomu ale písať nebudem.
moodymare, ako si ty dopadla?

vrabciak
7. pro 2011

@evab. ďakujem za info, prečítala som si to. Tá pani kazí porodnici dobré meno 😒

moodymare
7. pro 2011

🙂 @vrabciak- jsem moc rada, ze je vse v poradku. Muselo te to dost vydesit. Doktori a sestricky jsou v Podoli moc fajn, az na tu jednu. Ja jsem tam dneska byla od 8:30 do 11:10, 40 minut monitor - maly chrnel, nepomohla ani voda ani sladke, az mi sestricka zatrasla brichem a maleho nastvala az moc a rikala mu at se uklidni. Pak jsem mela v 9:30 ultrazvuk kvuli velikosti mimca pro dia doktorku, prutoky jsou ok, mimco v poradku akorat pribralo za poslednich 14 dni jen 100 gramu, tak jsem se doktorky ptala a ona rikala ze posledni ultrazvuk delal nekdo jiny a hodne zalezi jak presne se meri a z toho vypocitava odhad vahy. Pak jsem mela zase poradnu, Dr Zikmund byl zase uzasny a odpovedel na vse. Velikost mimca mu prijde v poradku, rikal, ze se mi bude lip tlacit. Jinak je vse v klidu, na porod to nevypada, CS4 ale bez detailu ohledne stavu cipku. Dia doktorka spokojena, do porodu se budu merit jen jednou tydne, muzu jist vic, zadna kontrola a po porodu zadne mereni, dieta a jen kontrolni OGTT 6 mesicu po porodu.
Zase jsem sla domu tak natesena na mimise a positivne naladena. Dr Zikmund je proste zlaticko.
Takze dalsi kontrola pristi stredu. Cestou domu jsem koupila v C&A nejake oblecky na mimi ve velikosti 56, mam vic vetsich kousku v 62, yak kdyby byl mensi at v tom neplave. Maji tam docela dobrou slevu na mimi veci.

S tou Zackovou jsem byla nachystana ji dneska odmitnout, pokud by byla na poradne. Ta na me ani nesahne, doufam.

mikulka
7. pro 2011

@verbalinka Ahoj, proč by se lékař nedal odmítnout, tedy ta jedna konkrétní??? To jsi mne vyděsila.

verbalinka
8. pro 2011

@mikulka no protože v noci slouží dva, ale jeden spí a je volán jen v nutných případech, takže by nejspíš nebyla šance a je otázka, zda by vzbuzený lékař nebyl spíš nas.aný. Reálnější je to říct PA a nechat vše na ní 😉

tina74
8. pro 2011

Když to čtu, moc doufám, že ta paní doktorka do dubna odejde na jiné pracoviště... ☹

luciasekf
8. pro 2011

Ahojky, zatím Vás jen tak pročítám, protože jsem se tentokrát také zaregistrovala do Podolí, takže jsem zvědavá, jak to tam chodí,....

Tina74 : no, já doufám, že už v březnu tam ta dr nebude 😀

tina74
8. pro 2011

Holky, nemáte prosím některá zkušenosti nebo informace, jak v Podolí zařídit nějakého konkrétního doktora k porodu? Pokud je to vůbec možné...
Případně mi napište do IP. Moc děkuji!

moodymare
9. pro 2011

@tina74 - myslim, ze v densni dobe je za penize mozne vsechno. Proste se poptej a zkus domluvit s konkretnim doktorem. Nemam s tim zkusenost. Ale pokud je porod bez problemu tak doktor prijde jen na siti a odrodi te PA.

lenkushkas
12. pro 2011

V Podolí jsem rodila před dvěma týdny a za mě 100% spokojenost. Je ale pravda, že můj porod byl zcela bez problémů, takže nějaké zásahy lékařů nebyly potřeba. Ovšem na oddělení šestinedělí P1 naprostá spokojenost, sestřičky milé a hlavně ochotné a velmi nápomocné například s kojením. Takže za mě Podolí doporučuju.

anicka164
14. pro 2011

Dneska jsem byla poprvé na monitoru. S tím zvoněním na miminka. Byly tam dvě studentky na porodní asistentku, asi se učily natáčet monitory nebo co. Takový malý žáby. Eliška v břiše prvních pět nebo deset minut spala, ty starší paní, které tam natáčejí monitory mi říkali, ať do ní zkusím šťouchnout, ale nijak to nehrotily. Pak k nim přišla jedna ta žába a dost natěšeně se ptala, jestli může zazvonit. Fakt se na to upřímně těšila, asi jako náš malý Mikuláš na kousek čokolády. Ta starší paní jí to dovolila, tak přinesla zvoneček, zazvonila a samozřejmě nic 🙂 Ani jsem neměla chuť jí říkat, ať to nedělá, když jsem viděla, jak se těší 🙂 Není to nic hroznýho...

Jinak pan doktor Zikmund je supr, když jsem čekala Mikuláše, tak se ani moc nesmál, dneska dokonce vtipkoval. Je fakt, že sám od sebe nic neřekne, ale když se zeptám, tak ochotně odpoví.

moodymare
15. pro 2011

@anicka - ahoj, vcera jsem tam byla na ko. Pan Dr Zikmund uzasny, jako vzdycky, rekl, ze to na porod nevypada at prijdu za tyden 21.12. kdy mam termin a ze se uvidi, kdyztak, ze se domluvimae na vyvolani. Pak jsem mela monitor, sice me vzaly o pulhodky pozdejc, dost me to nastvalo, protoze mi bylo blbe. Malej byl nastesti vzhuru, tak jen 20 minut, pri monitoru mi bricho tvrdlo a malej tam snad tancoval. Studentky byly mile holciny, jedne se muj pupik tak libil. Pak jsem dala zaznam sestricce pro doktora, za chvilku vylezla, rekla v poradku, takze za tyden ko.

loretana
15. pro 2011

ahoj holky, trochu odbočím od hodnocení porodníků a těhu ambulancí a zkusím zhodnotit i jiné pracoviště v Podolí.Já chodím na internu k dr. Pospíchalové -je takový dost plašan, slyšela jsem, že spousty maminek vyvede z míry tím, jaké hororové scénáře líčí, ale já už to vím, tak jí beru z rezervou. Je takový dost pesimistický člověk, v těhu to tedy nepřidá🙂
Na endokrinologii chodím taky k dr. Kalouskové - mladá lékařka, moc milá, ale co je otřes, je sestra - je to ta stejná jako na diabetologii (je to stejná ordinace). Po dnešní návštěvě mám pocit, že jsem se ocitla silně za totáče, takový přístup od sestry v porodnici a snad ani nikde jinde bych nečekala - ani nepozdravila, vykřikla jen "jméno", pak mi řekla, jak to, že jsem nebyla na loborkách, když jsou žádanky v mé kartě ( 🙂 jak bych tam taky mohla být, když mi to nikdo neřekl a žádanky, jak sama řekla, zůstali v mé kartě, tudíž mi je nikdo nedal🙂 ) a řekla, že je to ostuda... načež ve stejném duchu komunikovala s doktorkou, na jaký papír že to tiskne, že to ona dělá jinak a že nějakou pacientku objednala blbě... já vám tedy povím, to byla síla:(:(:( takže kdo půjde na endokr. a diabetologii obrňtě se trpělivostí.
CAR - IVF centrum - skvělé oddělení, špičkový lékaři (až na Žáčkovou, ale o té tady dost píšete, takže víte svý🙂 ) dr. Darebný je úžasný, já chodila k vedoucí centra dr. Řezáčové, je to skvělá pragmatická ženská, moc mi sedla. Nenutili mě hned do IVF, zkoušeli jsme to přirozeně a nakonec se to mimi opravdu přirozeně (jen za pomoci léků) podařilo, takže na IVFko nedám dopustit🙂
Tak to jsem stačila oběhnout i z jiných oddělení🙂
Mějte se holky krásně a přeji jen a jen zdravé drobečky🙂

moodymare
16. pro 2011

@loretana- Ja chodila na diabetologii a sestricka Marika je fajn, nevim, jestli to byla ona, ktera s tebou jednala, myslim, ze tam jsou dve .

ojika
20. pro 2011

@loretana Stejně jako @moodymare si nemůžu na sestřičku Mariku z diabetologie stěžovat. Naopak. Poměrně milá ženská, nikdy se na mě nemračila, ochotná... Že by jich tam bylo přeci jen více? Na tuhle mi tvůj popis nesedí...

loretana
21. pro 2011

@moodymare
@ojika holky, byla jsem tam poprvé, nevím, jestli je to ona, taková tmavá, přísná... možná neměla den, i to je možné, ale já jsem Podolím prošla zkrz různá oddělení, v CARu je např. asi 5 sestřiček a nikdy žádná nebyla taková, jako tahle... Možná si jen třeba nerozumí s touhle dr., nevím....:(

loretana
29. pro 2011

ahoj holky,
tak už mě poslala moje dr do Podolí, hrozně nerada jsem se s ní loučila, ale jinak to nešlo... Protože dlouho pracovala v Podolí, doporučila mi 4 lékaře a když jsem volala do prenatální poradny, co myslíte, vůbec se se mnou ta sestra nebavila a řekla mi, že vůbec neví, kdy kdo slouží a objednala mě na pátek 6.1. Proto se Vás chci zeptat, nebyli jste v Podolí náhodou některá v pátek - nevíte kdo slouží a popřípadě jestli nejde si ten den, až půjdu k sestře říct, ke komu bych chtěla? Moc děkuji předem za rady....

yanish
30. pro 2011

@loretana Ahoj, o tom, že by sis mohla říct ke komu chceš jít celkem pochybuju, ale za pokus nic nedáš.....jsou tam 4 ordinace. Já do Podolí chodím skoro od začátku těhotenství a to jsem tam měla skoro pokaždý svojí doktorku, od 36 tt se mi tam doktoři pořád střídají - a to chodím pořád ve čtvrtek a pořád do ordinace č. 4 😕 Takže já sem systém neodhalila...

loretana
30. pro 2011

@yanish aha, tak co se dá dělat... budu doufat, že narazím na dobrého lékaře a když ne, na porod to stejně vliv nemá, koho budu mít, tak se z toho nebudu hroutit🙂🙂

mavanka
31. pro 2011

@loretana ahojky, já jsem objednaná na dvanáctého, což je čtvrtek.... sestřička teda při objednávání byla dost odměřená, ale aspoň jsem se dovolala hned, minule mi trvalo několik dní, než jsem měla štěstí a ten telefon mi tam někdo zvedl...
No a k doktorum přiřazujou sestřičky, až když tam přijdeš, takže třeba tam ještě půjde se domluvit, uvidíš, na koho narazíš, ale za zeptání nic nedáš ...můžeš mi prosím dát vědět ta čtyři jména, která tvá doktorka doporučuje?

loretana
31. pro 2011

@mavanka ahojky, děkuji, zkusím to... Doporučila mi Vernera, Heřmana, Bubna a Štefanovičovou (doufám, že to píšu správně). Myslím, že hlavní je se vyvarovat Žáčkové, o ní už tu byla mockrát řeč🙂

moodymare
1. led 2012

Ahoj loretana. Ja jsem chodila vzdy ve stredu, ordinace c.2 MUDr Zikmund. Vrele doporucuju, je moc setrny pri vysetrovani, starsi pan - takovi hodny dedecek. Moc toho nenamluvi, ale vsechny otazky zodpovi. Porad mi rikal, nic se nedeje, pristi ko jste v terminu, domluvime se na vyvolani kdyz bude potreba. Malej se nrodil ve 39+2tt , tedy dva dny po predposledni kontrole. 🙂 Opravdu bych se zadneho doktora nebala, krome p. Dr Zackove. Vsechen peronal od porodnich salu po sestinedeli je super! 100% spokojenost. Neni se ceho bat. 🙂

loretana
1. led 2012

@moodymare děkuju, budu to tak brát, snad s opravdu není čeho bát, až na tu Žáčkovou - nevíš náhodu, jaký den má ambulance? Kdyby t onebyl pátek, asi bych byla klidnější🙂

ojika
1. led 2012

Ahoj 🙂 Tak jsem po porodu v Podolí a chtěla bych sem napsat své zkušenosti. Velice si pochvaluji MUDr. Kovaříka a MUDr. Bubna, na které jsem narazila v poradně - šetrní při vyšetřování, vše ochotně vysvětlí. Vzhledem k velkému miminku a těhotenské cukrovce mě opravdu sledovali, vše mi vysvětlovali, své další kroky se mnou dokonce konzultovali!!! Toho si cením nejvíce!
Při příjmu jsem měla takového mladého, i když silně prošedivělého lékaře. Myslím, že se jmenoval MUDr. Vítek (ale nejsem si jistá). Toho bych hodnotila jako zcela vyhovující průměr. Ani protiva, ani extra sympaťák. Takže také spokojenost 😉
U samotného porodu byla PA Anita Uhlířová. Tak ta byla opravdu fajn. 🙂 Snažila se mě povzbuzovat, uklidňovala... Prostě opravdová opora při porodu.
Bohužel jsem byla velice nespokojená s přístupem MUDr. Klikarové, která nejen že nepozná nepostupující porod (přičemž zná veškeré zdravotní komplikace moje i dítěte), ale ještě je dosti nepříjemná. Když už jsem po 27 hodinách v bolestech prosila o jakoukoliv pomoc (podotýkám, že velmi slušně a nikoliv hystericky), tak se na mě utrhla s tím, že absolutně netuší, co po ní jako chci! To já taky netušila - nejsem lékař. Každopádně jsem začala křičet tak moc, že přišel MUDr. Buben (naštěstí) a nařídil okamžitou sekci! Ještě jsem slyšela, jak Klikarové říká, že tohle opravdu nezvládla!!! Díky MUDr. Bubnovi se náš synek narodil zdravý a já jsem také v pořádku. Kdyby to ovšem zůstalo na MUDr. Klikarové, netuším, jak jsme na tom dnes se synkem byli!
Na JIP byly sestřičky opravdu hodné a pozorné. Neustále se ptaly, zda něco potřebuji a jak se cítím. Naprostí andělé!
Na oddělení šestinedělí byly všechny ženské opravdu fajn! Samozřejmě některá více, některá méně. Ale všechny byly ochotné a vstřícné. Takže podtrženo, sečteno - Podolí ano 😉

anicka164
1. led 2012

Ahoj,
byla jsem teď v Podolí a když není pracovní den, tak na monitoru hned za hlavníma dveřma svítí, kteří lékaři slouží. To mi připadá super, kdyby tam byla Žáčková, tak se otočím a zdrhám 🙂
Jenom teda doufám, že k porodu pojedeme během pohotovostí...
Hodně štěstí všem a pěknej novej rok!

mikulka
1. led 2012

@tina74 Je to jednoduché, vybereš si konkrétního dr., objednáš se přímo k němu do poradny a řekneš mu, že bys chtěla, aby byl u tvého porodu. Pokud bude mít volno kolem tvého termínu, domluvíte se, dá ti na sebe kontakt...

mikulka
1. led 2012

Holky, prosím vás, od kdy se chodí na monotor?

tina74
1. led 2012

@mikulka Tak já to pak takhle zkusím udělat. Díky moc🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru