Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ronikacz
19. lis 2007

ahoj holky,mam taky mensi dotaz, ktery vyplyva z me mensi hanblivosti...Chtela jsem se zeptat jak probiha vizita na odd.sestinedeli...jestli chodi jenom gynekolog a kontroluje to tam dole, nebo jich je vic. Mam z toho mirne trauma 😖 uz ted...Tak budu vdecna za info, jak to tam probiha...A jeste jeden dotaz - meli jste nejakej cas se tam dole umyt. Jelikoz se budeme cistit a mit vlozky, tak si neumim predstavit jak to chodi? Stihnu se oplachnout nebo jak...Omlouvam se za dotaz, ale fakt mi to neda... ☹

betka007
20. lis 2007

ahoj ronika, na vizitu chodili sestry a dr. lezis na posteli a zosunies si sietovane nohavicky dole aj s vlozkami, pod sebou mas samozrejme podlozku. dr kontroluje kolko krvacas a ako sa ti ho ja stehy , pozera sa na vlozku, ale to vsetko iba pohladam, vobec na teba nesaha. tak to bolo na normalnom pokoji, na nadstandarde prisli na vizitu iba dr a jedna sestra. a do predu ti zavolaju na izbu, ze pridu asi za 5-10 min. Vizita je kazdy den cca o 8 hod. Je gynekologicka a detska vizita. Kazda zvlast. Osprchovat sa stihnes. Ked budes s niekym na izbe, tak sa dohodnete po rannom budicku 🙂 , ze jedna bude dava pozor na deti a ta druha moze ist vykonat hygienu,alebo si mozes dat dieta k sestram na box. Dieta samotne nemozes nechat na izbe bez dohladu. Na nadstandarde mas wc a kupelnu na izbe, takze je to vyhodnejsie, nechas si otvorene dvere, osprchujes za 3 min , vidis na miminko.....

luckahr
23. lis 2007

Ahoj holky, někde jsem tady v diskusi zahlédla, že pro "potvrzení" registrace bych se měla do Podolí znovu nahlásit snad ve 30. týdnu? Děkuji předem za odpověď - i 🙂

zuzik03
24. lis 2007

Luci, me pri telefonicke registraci v Podoli rekli, at se jim ozvu 7 tydnu pred porodem, takze 33, je to asi kvuli tomu, ze budou chtit, aby ses uz prisla ukazat k nim.

luckahr
24. lis 2007

Díky Zuzi 🙂

betka007
24. lis 2007

luckahr ked som bola tehotna, tak mi v podoli povedali ako zuzik, ze sa mam ozav 7 tyzdnov pred termin porodu. Potom som ta volala, dali mi termina uz som zacala chodit do poradne tam. Dali mi na vyber, ze mozem zostat u svojho gynekologa az do porodu , ale ja som uz chcela k nim, kedze som to mala za par... aby ma mali oni pod dohladom

holidayinn
25. lis 2007

Mysteria a Adriano 1: vite tedy neco o te planovane rekonstrukci? Diky za info 😎

karin80
25. lis 2007

Ahoj holky, vite neco o tom, ze maji porodnice mezi sebou dohodu pro pripad "stop stavu" a rodicky posilaji automaticky do te smluvene?

zuzik03
26. lis 2007

Karin, to je těžko říct, já myslím, že si ve chvíli stop stavu navzájem volají, kde je místo - v Praze se totiž občas stává, že stop stav má těch porodnic víc naráz - podle mě se rozhodují podle toho, jak jsi otevřená a kam jsi ještě schopna dojet. Ale už jsem i slyšela, že holky z Prahy poslali do porodnic za Prahu, kde bylo jisté místo. Ale netřeba se stresovat, někde nás vezmou 🙂

karin80
26. lis 2007

zuzik03, ja jen aby nas treba neposlali na vinohrady, to bych opravdu nechtela 😒

zuzik03
26. lis 2007

no to je fakt, tam bych taky nechtela, zvazovala jsem, ze bych se pro jistotu nahlasila jeste na bulovce, kdyby bylo v Podoli plno, tam by snad misto mit meli, pokud uz teda bude zrekonstruovana.

bambulik
27. lis 2007

holky co jste tam rodily jak jste byli spokojené a co jste tam potřebovaly a co bylo k dispozici?
Mám rodit 27.1. a tím že chodím do práce, nemám na nic čas...

janana
27. lis 2007

bambulik - rodila sem v Podolí v říjnu. K dispozici máš vložky, jednorázový kalhotky, "kosmetiku na miminko". S sebou potřebuješ kojící podprdu, vložky do podprdy, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky na zadeček, svoje hygienické potřeby no a něco na sebe.

holidayinn
28. lis 2007

Kveten 2008 a Karin: ahoj holky, bohuzel neprijima v terminu 25/5-1/6/08 ani Podoli (maluje se) a cely kveten / cerven uz vubec Motol, tudiz Apolinar bude precpany a pokud nejsme registrovane, tak maji pravo i v pripade registrace u vytizenosti a nekomplikovaneho porodu vas vsechny prevelet jinam. Nicmene bych to nevidela tragicky, protoze kolegova zena, i kdyz mela v Podoli registraci a zaplacenoho porodnika z duvodu preplnene kapacity v Podoli, byla presunuta na porodni sal, kde bohuzel nemohla navsteva a konfort tam nebyl v podstate zadny. Tak jaky je tedy rozdil: prestizni tovarna na lidi se vsim vsudy pokud neni plno nebo mensi porodnice? Akutni pripady musi stejne brat Podoli a Motol prednostne.

sharii
29. lis 2007

Holky, které jste někdy v nedávné době rodily v Podolí, jak je to prosím s platbou za otce při porodu. Slyšela jsem, že se to tam musí zaplatit předem, že bez dokladu o zaplacení ho na sál vůbec nepustí. My pořád nemáme rozhodnuto, manžel se na to moc necítí, já ho nechci nutit a tak to vypadá, že buď tam nebude nebo by se rozhodl až by šlo do tuhého, ale to tedy asi nepůjde. Vyběhávat pak případné vrácení už zaplaceného poplatku se mi moc nechce, protože já na to asi po porodu nebudu mít čas a manžel to určitě nezařídí...a ještě dotaz, kde se ty poplatky v UPMD platí. Pokladna je tam jak se vydávají karty?

olielka
29. lis 2007

sharii, ještě jsem sice nerodila, ale poplatek jsem zaplatila 🙂 platí se v pokladně, která je v menší budově vpravo od hlavního vchodu za předpokladu, že k němu stojíš čelem. Je to celkem nenápadně označeno, pokladnu mají totiž v rámci vlastní účtárny, která sídlí v té druhé budově. Tam můžeš každý den, tuším do 14. hodin. A je pravdou, že bez papírku o zaplacení otce k porodu nepustí, na to nás taky upozornili. Ale pokud se neúčastní, měli by to vrátit... Tak jen naplánovat porod do 14. hodiny, aby manža stihnul zaplatit 😀

vivian
29. lis 2007

karin80: já když jsem (1.11.) volala do Podolí na příjem, jestli můžu přijet, že mi odtekla voda, tak mi řekli, že mají plno a že mám jet do Krče nebo do Motola, že jsou s nima domluvení... Bydlíme na Praze 9. Bulovka byla zavřená, tak jsme si zavolali taxíka a zamířili do Krče, ale bylo to ráno a Praha byla hrozně zacpaná, tak jsme nakonec zavolali 155, abych se vůbec někam včas dostala. Saniťáci mi dali vybrat Vinohrady nebo Apolináře, to jsou od nás ty nejbližší porodnice. Takže jsem nakonec skončila u Apolináře. Tam teda měli taky plno (a rozčilovali se, že to na dispečinku RZS nevědí), ale vyšetřili mě, a když zjistili, že mám zkalenou plodovku, tak si mě tam nechali.

xsipm04
29. lis 2007

sharii: My jsme to nezaplatili dopředu, manžel to šel zaplatit do pokladny (PA nám řekla, že to můžem zaplatit buď jí přímo tam, ale že jsou radši, když to jde přes pokladnu) až když jsme přijeli do Podolí rodit, já do toho začala tlačit, tak mi PA řekla, ať mu zavolám, ať jde hned zpět, že jim to zaplatíme, až porodíme. No, on to nakonec stihnul, ale bylo to o fous 😀

karin80
30. lis 2007

vivian: ja mam taky v planu si tam predem zavolat. Jsem ze zapadni strany Prahy, takze by ten Motol sel, jen se tam musi uz taky registrovat a jak pises, kdyby meli i tam plno....tak nevim...asi neni moc prijemne, kdyz se na tebe tvari, jako ze te tam nechteji...ale snad to dopadne dobre 🙂

prvosenka
30. lis 2007

to luckahr: v současnosti Podolí registruje od 13. týdne viz.
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

uzavírky pak na hl. straně: http://www.upmd.cz/

vivian
3. pro 2007

karin80: mně byla registrace nakonec na dvě věci, byla jsem od 14. týdne registrovaná v Podolí a nakonec měli plno, takže mě prostě vzít nemohli, a co naděláš... Nakonec je člověk rád, že ho vůbec někde nechají porodit 😀

sarkasa
3. pro 2007

ahoj holky, já rodila v podolí v červenci. šla jsem na plánovaného císaře takže místo pro mě bez problémů měli. porodní sál super, JIP super včetně chování personálu, ale to co mě čekalo na odd. šestinedělí mě docela zaskočilo. personál byl perfektní - všechna čest - ale to prostředí. šero celý den, sociálky zažily Masaryka a to samí byly lůžka. mám dojem, že tam byly žíněné matrace takže žádný odpočinek. v noci jsem se převalovala ze strany na stranu, abych vůbec mohla spát. to prostředí na mě působilo tak negativně, že další porod bude někde jinde.

olielka
4. pro 2007

no, je to stará nemocnice, to co není nově rekonstruované, opravdu hodně pamatuje 😀 ty nadstandardy tam mají hezké, myslela jsem, že do toho půjdu, ale teď když od 1.11. zvedli ceny a některé mají za 2.500 na noc, tak do toho nepůjdu. Myslíte ale, že pokud mají plno, tak budou mít plno i na těchto pokojích? Nemáte někdo zkušenost?

zuzik03
5. pro 2007

olielko, leží mi tam švagrová a o nadstandardy tam byl velký boj, dostala ho až asi po týdnu nebo 10 dnech. rozhodně tam s naplněním těchto pokojů nemají problém, takže pokud je plno, je plno i na těchto pokojích.

olielka
5. pro 2007

zuzik, díky za info 🙂 ono, 4 dny jsou ještě v poho, ale jestli malý bude mít žloutenku (prý při mém 0Rh- je to větší pravdpodobnost), tak třeba 7 dní za 17.500 už bych nechtěla dát 😀 . To je cca 58 balíků plenek 😀 Ale věřím, že ty levnější pokoje, tam se dveře asi fakt netrhnou 😅

betka007
5. pro 2007

olielka.. Ja mam tiež KS 0- a dcérka nemala vôbec žltačku. V pondelok ma prijali na Indukci, v itorok som porodila a v sobotu sme boli doma 😎 . Mala som nadstandard asi za 1200Kč, už si presne nespomínam. ale bola som na ňom 3 noci.. Neuveriteľný pokoj... Úplne niečo iné ako na normalnej izbe, ale je to individuálne. Ja uprednostňujem kľud, nikoho na izba, nejaky ,,nadštandard,,. mám problém byť s niekým iným na izbe. Vôbec ... Mam problém byť v nemocnici ako pacient. No a ďalšia výhoda nadštandardnej izby bola tá, že tam so mnou spal manžel....

olielka
5. pro 2007

betka, já bych to taky brala, větší klid a pohodička a 1200 Kč za to stojí, ikdyž si i ráda pokecám s maminkama, tak uvidíme. POkud by byly prima maminky na pokoji, tak by to bylo super, ale známá byla s narkomankou a to byl prý fakt děs. ALe manžel stejně bude asi spát doma, musí naspat do zásoby 😀

betka007
5. pro 2007

olielka 🙂 , to mne zase na normalnej izbe vadilo to, ze tam boli aj ine maminky s detmi a ked zacalo plakat jedno, tak potom aj ostatne 😀 , ja som fakt chcela klud.. manzel sice pri mne spal iba jednu noc, ale ja som sa vedy prvykrat trochu vyspala, lebo inac som sa stale zobudila,ked sa mala pohla. kontrolovala som ju, ci dycha... no... manzel siel za sestrou,aby nam dali monitor dechu a bol kklud, sla som normalne na wc, urobila som si hygienu... mala som pri tom otvorene dvere, ze som videla na malu v postielke.. bola som kludna. na normalnej izbe nesmies nechat dieta samotne.. prisposobujes sa nejakej spolubyvajucej mamicke, ze ti da pozor na mimi a ty zatial mozes ist do sprhy.. ver tomu, ze v sprche bude niekolkorat denne.. pomaha to super na stehy a hojenie. no a tie spolocne zachody so sprchami su fakt huste... to, ze su stare.. to je nic,ale ta zaschnuta krv vsade, co po sebe niekto neumyje,neutrie... no mne sa z toho dvihal kufor... bolo to dost neprijemne. nie som fajnovka, ale predsa len, ked potrebujes ist do sprchy a mas na podlahe zaschnutu krv, tak z toho niesi nadsena. na nadstandarde pucovala uklizecka kazdy den soc.zairad. , vonalo to tam... ale nie kazdy ma stastie na nadstandad.. znama, lezala na normalnej izbe,ale jednopstelovej a pochvalovala si 🙂 . ved uvidis, ked uz tam budes

kachne23
5. pro 2007

ahoj, taky jsem dopředu slyšela o Podolí nejrůznější zkazky, hlavně o oddělení šestinedělí. Je jich tam několik a nejspíš se od sebe i dost lišej, takže můžu popsat akorát zkušenost z P4, což je pooperační (byla jsem po CS).
Celkově jsem byla fakt spokojená a mile překvapená - hrozně fajn sestry (až asi na dvě výjimky), pomáhaly, radily.. Nejspíš jsem měla štěstí, ale za celou dobu se mi nestalo, aby byly obě sprchy obsazený, většinou tam nebyl vůbec nikdo, to samý záchod, nikde žádná zaschlá krev, jak jsem četla výše - což může bejt daný tim, že P4 je asi docela malý oddělení...
Taky jsem dopředu přemejšlela o nadstandardu, nakonec jsem se rozhodla, že je to zbytečně drahý, takže jsem se ho ani nepokoušela získat a nijak toho nelituju - obzvlášť jako prvorodičce mi vyhovovalo povídat si s ostatníma maminama, navzájem jsme se podporovaly, hlídaly si děti a celkově byla aspoň zábava. Je pravda, že v noci to znamená víc dětskýho křiku než na nadstandardu, ale miminka se vzájemně nebudili, aspoň to moje ne 🙂 takže možná jsem měla štěstí, ale byla jsem spokojená a pobyt v porodnici byl nakonec mnohem víc v poho, než, jak jsem se toho děsila 😎

betka007
6. pro 2007

kachne23 ja som ležala prvý deň na P1 😒 , tam to asi vyzera inač ako na P4

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru