Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

involuce
14. kvě 2015

@loretana
Registrace je možná,ale musíš si napsat termín porodu o 14 dnů dřív.A maluje se jen jedno oddělení.Porodní sál omezeně funguje.Tak to zkus s dřívějším termínem... 😵

nadja73
14. kvě 2015

@nellygray 1500 kacek 😠

terezapetrova
14. kvě 2015

@nadja73 prosim co je za 1500? Dekuji 🙂

nadja73
14. kvě 2015

@terezapetrova to jsem napsala odpoved na poplatek otce u porodu, ale pak jsem koukla, ze to byl davny dotaz. ale predpokladam, ze se to plati porad 😖

terezapetrova
14. kvě 2015

@nadja73 dekuji tak ja slyšela, ze se to mělo sjednotit a ze je to snad min, a tak na vlastní kůži zjistím za chvilku, kazdopadne u prvního tehu to myslim těch 1500 bylo a říkala jsem si za co? Jestli tolik stojí resuscitace omdleleho manzela? 🙂 :( kazdopadne dala bych to znovu..

nadja73
14. kvě 2015

@terezapetrova tak nejak, uplne za nic☹ my to platili pokazdy.

marie1979
20. kvě 2015

Ahoj, ja se v Podoli chystám rodit na podzim, ale už tedka jsem z toho dost nervózní. Četla jsem tady dost různé názory a kamarádka neměla zrovna úplně nejlepsi zkušenost. Obzvlášť ta kritika po porodního oddělení mne trosku děsí, rada bych si připlatili za nadstandardní, ale prý to neni tak lehké a je často obsazeno:( mate s tim někdo zkušenosti?

marie1979
20. kvě 2015

@janulka1980 tak to moc gratuluju! Mě se to na roční pokus nepodařilo:( manžel někde na internetu našel nabídku nějakého "odborníka", který nas na druhy pokus v pohodě zaregistroval, stalo to sice 2 stovky, ale jsem hrozne rada, ze se to povedlo a nemusela jsem se stresovat.

janulka1980
21. kvě 2015

@marie1979 uz aj na tom sa zaraba? achjo
prajem rychly porod 😉

evab.
2. čer 2015

@marie1979 neřekla bych, že je to tak strašný. Je to holt starà porodnice a víc se investuje do porodních sálů než do šestinedělí. Ale ty 3 dni se to dá vydržet. Já měla štěstí a 2x jsem se na nadstandart dostala. Sice teda peněz jak za dovolenou, ale ten klid a vlastní wc mi za to stàly.

gonyr23
2. čer 2015

@evab. A to jsi žádala hned na příjmu nebo až na šestinedělí?

evab.
2. čer 2015

@gonyr23 poprvé jsem se na něj ptala už na porodnim pokoji a sestra si to někam napsala a podruhé jsem měla planovany cs a řekli mi, ať si zajdu sama na P2 a tam si mě napsali do pořadníku. Poprvé jsem se na něj dostala až druhý den a podruhé asi po 2 hodinách na obyč pokoji. Oni vždy přijdou, řeknou že se uvolnil, kolik stojí a zda máte zájem.

gonyr23
3. čer 2015

@evab. Děkuji

dapele
3. čer 2015

@marie1979 Ahoj, myslím, že není důvod být nervózní. Vzhledem k tomu, jak můj porod (začátkem tohoto května) probíhal, jsem měla možnost vyzkoušet oddělení P3 (rizikové), porodní sál, operační sál, JIP a P2. Všude jsem byla na standardních pokojích i když jsem původně uvažovala o nadstandardu, nakonec jsem ale byla ráda za standardní pokoj. Vždy jsme na pokoji byly pouze dvě a navíc bylo velkou výhodou, že jsem si v klidu mohla odskočit na záchod nebo do sprchy a druhá maminka mi mimčo pohlídala a nemusela jsem hlídání řešit se sestrama nebo být nervózní jestli je miminko v pořádku (přece jen prvních pár dní se člověk bojí všeho a má strach, že se ten prcek každou chvíli rozbije 🙂 ). Pokoje i sociální zařízení jsou starší, ale vše fungovalo a bylo čisté.

Na sestry a doktory si nemůžu stěžovat, některé byly usměvavější jiné méně, vždy ale ochotně pomohly a poradily (jak s kojením, tak s péčí o miminko a samozřejmě i s porodem, který byl nakonec tak trochu vzrůšo), akorát se člověk nesmí bát o pomoc si říct. Druhá maminka na šestinedělí měla s kojením problémy a kdykoli si řekla o pomoc tak se jí sestra plně věnovala. Já absolvovala akutního císaře a díky péči sester a doktorů jsme nyní obě v pořádku (a to měla malá silně zakalenou plodovou vodu) a díky pravidelnému nošení miminka na JIP, je nyní malinká plně kojená a krásně přibírá.

Takže za mě Podolí super i když chápu, že vše je o lidech a pokud člověk narazí na pokoji na maminku, se kterou si nesedne, nebo na některou sestru, která zrovna nemá svůj den, tak může být vše jinak.

lucykal
29. črc 2015

maximálně spokojená .

janazzz
30. črc 2015

Holky, rodila jste nektera v Podoli po cisari prirozene? Jsem 2 roky po cisari a pokud bude vsechno ok, chci rodit prirozene. Ale sestricka z Podoli mi rikala,ze doktori se snazi premluvit spis k dalsimu cisari, ze je to vetsi jistota. Mate nektera zkusenost? Ja uz pod kudlu nechci 😕

ladie
30. črc 2015

@janazzz to si piš, že se tě budou snažit přemluvit na CS a když ho nebudeš sama vyžadovat, tak se na tebe budou dívat jako na blázna.
Já rodila po třech letech a zuby nehty jsem se bránila rovnou naplánovanému císaři. Nakonec jsem si vydupala, že prostě chci aspoň zkusit rodit přirozeně. Prošla jsem si řadou vyšetření a nakonec neradi svolili. Ale stejně jsem si musela předem vyběhat předoperační vyšetření a vyfasovala jsem termín plánovaného CS (asi 5 dní po termínu TP) - kdyby něco.

Každopádně jsem nakonec skončila pod kudlou (u mě byla od začátku 80% jistota CS). ALE - dcera si sama řekla, kdy je na čase opustit pupek, prošla si kontrakcemi, připravila se na příchod na svět. A já jsem si nevyčítala, že jsem to nezkusila 🙂

janazzz
30. črc 2015

@ladie a proc jsi nakonec skoncila znovu na cs?

gonyr23
30. črc 2015

@janazzz taky jsem po prvním SC,ale jelikož mám velký váhový odhad miminka,nikdo to semnou nebude řešit a půjdu tak i tak

janazzz
30. črc 2015

@gonyr23 a co je na cisare velky vahovy odhad? Nase mimi je taky dost velky

pabka
30. črc 2015

@janazzz kamarádka tam rodila ve stejný den jako já a rodila přirozeně, 2, 5 roku po prvnim císaři. Dítě 3kg. Takze to lze 🙂

janazzz
30. črc 2015

@pabka diky, aspon mala nadeje tedy je 😊

pabka
30. črc 2015

@janazzz urcite!! Ja tam napriklad rodila u dr., ktery byl hodne pro prirozene porody a cisare az jako krajni moznost. A jina moje kamaradka tam take rodila druhe prirozene po cisari, ale to uz je dele, cca 5 let zpátky. Naděje 100% je 🙂

jge
30. črc 2015

Ja sice ne, ale kamaradka a kolegyne mela prvni SC a po 2 letech mela normalni spontalni porod. Nikdo ji k nicemu nenutil, jen zkontolovali jizvu a tot pry vse.

ladie
30. črc 2015

@janazzz hele, pokud budeš mít všechno v pořádku - správná poloha dítěte, nízký váhový odhad (u mě mi říkali max. 3 a půl kila), neztenčenou jizvu, tak tě rodit přirozeně nechají. Ale musíš to opravdu chtít a říct si o to. Pro ně je pohodlnější plánovaný CS, než x hodinový porod, který může skončit všelijak 🙂

Já jsem měla první porod po 19 hodinách kontrakcí ukončený akutním CS pro nepostupující porod (já se prostě neotevírám). U druhého jsem se s doktorem domluvila na CS po šesti hodinách kontrakcí po dvou minutách, kdy jsem se otevřela na jeden centimetr.

pabka
30. črc 2015

@evab. Ahoj, prosím te a o ten nadstandard u plánovaného císaře jsi si řekla kdy? U prijmu nebo když už jste ho naplanovali? Diky

gonyr23
30. črc 2015

@janazzz do 3,5kg naše má teď 2,5 a můj dr.říkal, že 4 kg mít bude a to pak nikdo neřeší a jde se rovnou, ještě záleží jaký bude odhad v Podolí, ale pochybuju, že bude mít do 3,5 kg

janazzz
31. črc 2015

@pabka a ktery to byl doktor, co je pro prirozene porody?

janazzz
31. črc 2015

@gonyr23 ajeje, nase ma pres 2 kg uz ted a to jsem teprve 33tt 😁 No ale budu stale doufat, snad to pujde prirozene 😊

gonyr23
31. črc 2015

@janazzz já jsem 34tt ☺tak to bude na stejno...taky pořád doufám v maličkou naději, že by třeba mohla malá jít dříve, tím by byla menší a šlo to přirozeně ☺☺☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru