Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

romcatko
5. srp 2010

@karrinn díky za info a ještě se zeptám jak dlouho jsi byla na JIP? (pokud malá byla ok, kdy jsi ji mohla mít u sebe)? dík

karrinn
5. srp 2010

@romcatko u prvního císaře ( leden 08 ) jsem byla na JIP dva dny, protože jsem měla komplikace a dávali mi transfuzi, Filípka mi nosily sestry každé 3hod na kojení ( sem tam nedorazily s tím, že F. spinkal, takže si myslím, že toho měly hodně a přikrmily ho ). Tentorát ( březen 10 ) to byl plánovaný císař a vše bylo naprosto v pohodě a super, sekce byla ve středu ráno a ve čtvrtek ráno už jsem se vezla na šestinedělí 🙂 . Týnku mi taky nosily na kojení, na šestinedělí mi ji dali až druhý den, ale nakonec mi ji nechaly i na noc ( byla hrozný saveček a hodně rychle se mi spustilo kojení, takže bylo lepší, když byla u mě....a já byla moc ráda 🙂 ). Ono po tom císaři je ten pohyb omezenější, takže starost o mimíse je trošku složitější, ale pokaždé je průběh jiný. Naposledy jsem si celý pobyt v porodnici fakt užívala 😉

amabilis
6. srp 2010

@ninouche Ahoj. Kyčle nekontrolují, takže musíš ve třech týdnech tam, kam spadáš podle trvalého bydliště. Alespoň před rokem a půl to tak bylo.

karrinn
6. srp 2010

@amabilis jj, v březnu pořád taky tak 😉

ninouche
6. srp 2010

@amabilis a @karrinn, díky za ifnormaci... ach jo, to je tedy pro mě hodně nepříjemný, vzh. k tomu, že trvalé bydliště mám hlášeno pořád ještě v Brně ☹ a pokud vím, tak tam v porodnicích hned kontrolují, tak jsem myslela, že to bude i v Podolí... no budu muset vymyslet, kam teda jít v Pze - snad by nás tu vzali. Neporadíte?

gilli
6. srp 2010

@ninouche, já měla na začátku roku trvalé bydliště taky ještě v Brně a na kyčle jsme šli normálně v Praze, nikdo se mě na nic neptal a už vůbec nikdo nekontroloval moji občanku 🙂
Přijde mi to jako nesmysl, když jsi z Brna a můžeš rodit v Podolí, proč bys nemohla s miminem na kyčle taky v Praze?

ninouche
6. srp 2010

@gilli tak to jsem ráda 😉 A je nějaký odpravdu dobrý dr. na kyčle, kterého byste mi tu doporučily? Protože to máme v rodině, tak nechci nic zanedbat...

gilli
6. srp 2010

ještě jsem zapomněla, podle zákona má každý právo na svobodnou volbu lékaře, takže s tím trvalým bydlištěm to bude asi trochu jinak.
bohužel nevím, kdo je dobrý na kyčle, u nás byly bez problémů, takže podle těch 3 krátkých návštěv to nedokážu zhodnotit, zeptala bych se být tebou vašeho pediatra. Tak hodně štěstí 🙂

weri1
6. srp 2010

Já mám trvalé bydliště v Jeseníku a na kyčle jdu normálně v Praze.
Já jsem po císasři a byla jsem ráda že malej není u mě celý den, protože já nemohla ani vstát, dali mi ho třetí den na celej den i noc a dost jsem obrečela že k němu nemůžu ani vstát.Já trpěla šíleně bolesti, až teď je mi lépe

amabilis
6. srp 2010

@gilli a spol. Zřejmě je to skutečně na vašem výběru. Já šla automaticky na místo, které je nejblíž mému bydlišti 😀 Takže trvalé bydliště beru zpět, jo 😉

romcatko
6. srp 2010

@weri1 za prvé moc gratuluji k Beníčkovi. asi budeš mít tady nejčerstvější info 😉 jak dlouho jsi byla na jip a kdy jsi šla na šestinedělí? ten 3. den, kdy jsi dostala malého k sobě? já měla první porod SC, ale malá byla na JIP, takže já na normálním pooperačním (myslím, že dva dny JIP) ted já stále ještě nevím, zda budu rodit normálně nebo CS. 😒 ale uvažuji o nadstandardu, takže i proto se ptám... pokud by byl SC plánovaný, tak bych si o ten levnější nadstandard ráda zažádala předem. a ještě se chci zeptat, zda jsi měla partnera u porodu SC - co to znamená "přítomnost"? jako kde může být? u operace předpokládám ne, ale pak hned u miminka? a mimčo ti alespoň na chvíli dají k tobě ještě na sále? (tedy, pokud je OK a ty más jen epidurál nebo spinál. díky. za odpovědi.

gilli
6. srp 2010

@romcatko - já byla v Podolí na začátku roku, rodila jsem CS brzo odpoledne, druhý den ráno jsem šla na šestinedělí. Další den jsem pak dostala na pokoj miminko.
Přítomnost partnera u SC znamená, že je na sále i u miminka, ale co se pamatuju, stálo to 3tis. Miminko ti na sále na chvíli dají (pokud máš spinální analgezii), ale už změřené, umyté a oblečené.

weri1
6. srp 2010

mě malýho ještě ukázali "čerstvýho" 🙂 myslím že to stojí 3000 i teď.Malýho držel manžel a já si ho hladila. Byla jsem taková celá oblblá 🙂

romcatko
6. srp 2010

děkuji za odpovědi. jj, myslím že to stojí 3tis, ale asi ten první okomžik stojí i za ty pachy. (byť tedy nehorázné).

maciatko1978
7. srp 2010

Tak iba jedna skusenost s Podolim...kontrakcie po 6tich minutach prisli zo stvrtka na piatok tak sme sa po hodine a pol vybrali do porodnice. Tam nam povedali ze maju stop stav. Natocili ale monitor, vysetrili, vraj si ma tam ale aj tak nemozu nechat kvoli tomu stop stavu a kontrakcie zacali slabnut. Poslali ma domov, na cestu mi dali jednu tabletu Tisercinu ze vraj na spanie. Tak som si ju cestou domov v aute dala, kontrakcie sa totiz opat rozbehli. To co nasledovalo potom si uz radsej ani nepamatam....Doma som si lahla a zobudila sa asi po hodine...cela opuchnuta, bez moznosti dychania, vsetko som videla rozmazane a nevedela hovorit. Manzel ma uvidel a ihned volal spat do nemocnice, tam mu povedali ihned volat zachranku. Ti nastastie prisli skoro okamzite. Lekarka zo zachranky nechcela verit vlastnym ociam ked ma videla...Tisercin je neuroleptikum velmi silne. V tehotenstve vraj iba vo velmi zavaznych pripadoch a je znama jeho silna alergicka reakcia ktoru som mala. Doviezli ma spat do Podoli, tam zrazu bolo aj volne miesto...museli ma prijat. Z toho pobytu si ale vela nepatam, spala som, spala, vzali mi akurat krv, monitor vela neukazal kedze nase drobatko iba spalo a spalo so mnou. Nedokazala som zial otvorit oci aj ked som bola hore dalsia reakcia svetloplachost...takto to slo od rana od 5tej az do 11tej...potom rozhodli ze ma pustia domov aby som sa vyspala. Prisiel si pre mna zufaly manzel odviezol domov. Kontrakcie uspesne zastavene ... (mali sme den po termine....) hned na druhy den sme volali znamemu v rodine ktory je gynekolog a tomu sa to tazko pocuvalo. Tisercin sa vraj nesmie a ked tak len s tym ze je tehotna zena pod dohladom v nemocnici...uz teraz pracujeme aby sme mohli rodit aj inde - kedze Podoli ma stop stav a nasa dovera v ich pristu bola zial ohromena..Tak drzte palecky aby sa to cele nejako samo utriaslo a iba sme stastne a v zdravi porodili. Chcelo to totiz 24 hodin tvrdeho spanku aby som bola opat pri sebe, miminko bude asi potrebovat viac pretoze stale spi...povedali v nemocnici a jedine co si zelame je aby skutocny porod prisiel az ked budu opat sily a energia...

sambucca
8. srp 2010

@maciatko1978 ten pribeh je otresnej, bylo by dobry napsat i jmeno doktora co te osetroval 😉

weri1
8. srp 2010

Mě kolikrát připadá že jsem rodila v jiném Podolí 😒

maciatko1978
8. srp 2010

@sambucca To nie je potrebne, ved to bolo rozhodnutie jedneho lekara ktore sa ukazalo ako nespravne. Ja stale verim ze je to dobra nemocnica...co ma iba trosku desi je ten ,,STOP STAV,, o com som samozrejme vedela, len sa clovek chysta ze bude rodit tam a potom sa velmi rychlo stane ze skonci v nejakej nemocnici za Prahou kde nebude mat to na co sa pripravoval. Ten pocit neistoty je asi pre prvorodicku velmi neprijemny☹

maciatko1978
8. srp 2010

@weri1 Podoli je jedna obrovska nemocnica s mnozstvom personalu a hlavne kazda pacientka je uplne iny pripad. Ja neverim na dobre a zle, biele a cierne, bol to nespravny cas, nespravne miesto a zle rozhodnutie..inak sestricky ktore som stretla po hospitalizacii boli velmi mile iba som mala pocit ze som sa ocitla na zlom mieste v nespravnom case a hlavne tym ze som nebola velmi pri sebe tak sa mi tazko zvladala akakolvek situacia. Trvalo skutocne via ako 24 hodin kym som sa vratila k sebe a miminku tiez☹

sambucca
8. srp 2010

@maciatko1978 no jo mas pravdu, STOP STAV desi vsechny, ale nesouvisi nijak specielne s Podolim - proste je to jedna z nejlepsich porodnic a to nejen v Praze, kde chce rodit hodne holek i z daleka, tak je jasny ze maji denodenne plno. Pocit nejistoty mas vsude, kdyz nerodis "horni dolni" kde saly zejou prazdnotou - proc asi 😒

pet.s
17. srp 2010

Ahojky, jsem registrovaná k porodu v Podolí. Do nemocnice nastupuji někdy kolem půlky září. Jsem riziková, diabetik, věk, vysoký tlak. Takže tam budu ležet do porodu. Najde se nějaká maminka, která se tam taky v tuhle dobu chystá?

bramburka
24. srp 2010

@maciatko1978 jak jsi dopadla? hruza příběh. Ja taky takhle prijela do podolí s kontrakcema a rekla mi dr. zee nic jineho nez magnesium mi dat nemuze...jinak mi porad vnucovali po porodu neco na bolest, me nic nebylo a oni porad aspon kapicky algifen, aspon čípek si vemte...nechápu proč když jsem byla OK....

weri1
24. srp 2010

k nám vždycky sestřičky přišly a ptaly se jestli chceme něco na bolest, já si brala, jelikož jsem myslela, že bolest po císaři nepřežiju ☹

lussi
24. srp 2010

Ahoj holky.
Jsem zaregistrovaná taky v Podolí. Absolvovala některá z Vás předporodní kurz? 🙂 A s kojením vám sestřičky pomohly?

weri1
24. srp 2010

@lussi kurz jsem neabsolvovala a sestřičky pomáhaly i několikrát denně, poslední den před propuštěním už ale ne- já neuměla kojit, protože chtěly abych to zvládla sama a mohla jít domů.

lussi
24. srp 2010

@weri1 tak to jsi mne potěšila, že pomáhají. Já to určitě taky nebudu umět 🙂

weri1
24. srp 2010

@lussi no obrečela jsem to, ale nakonec to šlo. neuměla jsem aby se malej přisál, ale sestřičky tam fakt byly moc hodný.

aktaka
25. srp 2010

@lussi my jsme absolvovali jen tu první část kurzu, pak jsem rodila, takže na druhou už jsme nešli
s kojením pomáhaly hodně. Sice co sestra, to názor, ale mně to nevadilo, aspoň jsem vyzkoušela a vybrala si, co nám vyhovovalo

lussi
25. srp 2010

@weri1 @aktaka díky holky, trochu jste mě uklidnily 🙂 Mě taky nevadí více názoru, je to lepší než když nikdo nic neřekne 🙂

@aktaka a byla ti ta první část k něčemu dobrá? Já už jsem sice stejně objednaná, ale i tak mě to zajímá 🙂

aktaka
25. srp 2010

@lussi kdybych tam nešla, tak se nic nestalo, ale učila tam správně dýchat, tak to bylo dobré, že mi to nemusela pa vysvětlovat během porodu. rodila jsem překotně, tak nevím, kdy by na to byl čas 😅 každopádně pro manžela to bylo celkem poučné, to bylo samé "fakt? to jsem nevěděl" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru