Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lena1981
21. pro 2010

Ahoj holky, tak se taky pomalu chystám k porodu v Podolí. Neměla jste některá v poradně Dr. Kovaříka?

luciemar
27. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se podělit o svou zkušenost z porodnice v Podolí...
Pokud bych se měla rozhodovat, kde příště rodit, určitě bych zvolila znovu Podolí. Byli jsme se vším mooooc spokojeni. Přístup všech doktorů, porodních asistentek i sester byl naprosto profesionální, lidský a velice příjemný.
Všem strašně moc děkuji, že nám umožnili, abychom na porod našeho miláčka vzpomínali jako na nezapomenutelně krásný zážitek...
Od všech se nám dostalo velké podpory a nesetkali jsme se s někým, kdo by byl nějak nepříjemný. Sestřičky byly trpělivé a se vším moc rády pomohly. Procestovala jsem celkem čtyři oddělení - P3, porodní sál, P4 a P2 a všude to bylo super!

jasminy
27. pro 2010

V listopadu jsem rodila v Podolí. Byla jsem spokojená, i když vždycky se něco najde. Jídlo tam za moc nestojí. Přesto na to ráda vzpomínám a pokud bych volila znovu, tak určitě zase Podolí.

hasky24
27. pro 2010

já taky jedině Podolí je to nejlepší porodnice

hasky24
27. pro 2010

@lena1981 doktor Darebný je super

luckar
27. pro 2010

Ahoj, 21.12. jsem rodila v Podolí a můžu jenom a jenom doporučit. Přístup všech byl naprosto perfektní. PA i doktorka u porodu super...díky nim proběhlo všechno jak má. Po porodu jsme ležely na P1 a tam si taky nemůžu na nic stěžovat. Sestry ochotné a příjemné, pokoje v pohodě. Sice vlastní záchod a sprcha by bylo super, ale nadstandard nám přišel zbytečný. Domů jsme šli po 72 hodinách, tak se to dalo určitě přežít.
Podolí vřele doporučuju a pokud budu ještě rodit, tak určitě tam 😵.

fialinka
27. pro 2010

@lena1981 já měla bývalého primáře doktora Kovaříka a velká spokojenost 🙂

ivkaj
28. pro 2010

Ahoj, taky mě čeká porod v Podolí a tak by mě zajímalo, jestli vás při příjmu přesunuli hned na porodní pokoj nebo je tam ještě nějaký "čekatelský pokoj"?

jasminy
29. pro 2010

Po příjmu jsem šla rovnou na porodní pokoj, ale byla jsem otevřená na 6cm, takže jsem spíš pospíchala. Malá byla na světě za 45min od příchodu na pokoj...

luckar
29. pro 2010

@jasminy nerodili jste 21.12. někdy kolem 3 hodiny ráno?

luckar
29. pro 2010

@ivkaj ve 3 ráno příchod do porodnice, odteklá plodovka, ale byla jsem jenom na 2-3 prsty, normálně bych šla prý někam na pokoj, ale neměli místo, tak rovnou na box. Malá se narodila ve 14:49 😉

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Ahoj, jestlipakje tu někdo, s kým se dá v čekárně na ultrazvuku v podolí potkat 7 ledna okolo deváté ráno? Mě určitě poznáte jsem nevidomá čtyřicátnice a jsem asi ve 35 týdnu těhu. Rodit bych měla 7 února ale cítím, že dianka spěchá. Naposled jsem byla v podolí na ultrazvuku a na interně u dr. Andělové 17 prosince. Na ultrazvuku se mi stala taková zajímavá věc, můj přítel také nevidomý pán a naše asistentka byli mi něco koupit v bufetě mezi tím mě zavolali do ultrazvukové ordinace. Zavolala jsem tedy na sestru, že aby pro mne z ordinace do čekárny přišla, nevěděla jsem, kudy k ní mám jít a bylo tam hrozně moc lidí. Nějaký pán, asi partner nějaké čekající maminky mne ochotně do dveří ordinace doprovodil, sestřička byla už trochu nervózní, jak to, že mi to tak dlouho trvá. Vůbec si nevšimla, že na těhu průkazce má velkými písmeny napsáno, že jsem nevidomá. Nevím, děvčata, kolik z vás mne kdy v ambulancích Podolské poradny potká, rozhodně se nestyďte a klidně mě oslovte že jste z koníkovské diskuse, vzájemně se podpoříme a jistě až nastane čas každéz nás a naše dětičky porodíme budeme si moci v mnohém i pomoci už jen díky upřímným setkáním a rozhovorům v Podolské poradně. Dobrodinci ze 17 prosince veřejně tímto děkuji, že mi pomohl dostat se do správných dveří a vám, které mne oslovíte 7 ledna okolo deváté předem děkuji ráda vás poznám. Podle bílé hole mne určitě poznáte. Tak ahoj sedmého ledna. jmenuji se Milka.

weri1
31. pro 2010

@ivkaj hned na porodní sál, příjem kolem páté ráno, porod v 19:40- nakonec císař

pet.s
3. led 2011

Já rodila v Podolí v září. Stejně jako @luciemar jsem procestovala snad všechny oddělení. Mimo pitomé zkuenosti s protivnou sestřičkou, která jaksi nechápe, že máma po porodu si chce jít pochovat své miminko, které má jinde.A že dobře odvedená práce sestry není jen o tom, že má všechny pacienty přikryté až po krk vzorně ležící v posteli, bylo vše super.
Hlavně moc vzpomínám na P-3 na rizikové.Sestřičky perfektní(hlavně sestřička Dáša 😀 ):také mooooc děkujeme všem sestřičkám, co pečovaly o naši Terinku na intermediální péči. Kdio mě rodil netuším, protože jsme rodila císařem v epidurálu a pan doktor se mi ani nepředstavil(což, mi trochu vadilo), vůbec jsem ho neviděla, jen hlas za plentou.Ale i tak mu děkuji za tu dřinu než Terinku vytáhl. Slyšela jsem ho, jak se dřel. 😉
@jasminy teda já nevím,ale jídlo bylo super. Vůbec jsem si nemohla stěžovat.A když mi něco nesedlo, tak jsem se najedla dole v bufetu.
@nejstarsinevidomamaminka dr.Andělová se o nás starala v těhu.Jsem diabetička. Je opravdu suprová. Vděčíme ji za zdravou holčičku.Držím Ti Milko všechny prstíky,aby vše proběhlo v pohodě. Doufám, že napíšeš až se miminko narodí. I když kdo si zvolí Podolí, tak má půl vyhráno.-))To máš první mimčo? Já taky rodila poprvé ve 40-ti.Starší děti mám adoptované.-)Možná si mě mnozí myslí, že jsem blázen,ale Terinka je můj životní sen a pořád nemůžu uvěřit, že ji máme. Strašně moc si ji užíváme.

luciemar
3. led 2011

@ivkaj Mě přijímali s postupným odkapáváním plodové vody 13.12. Takže mě "ubytovali" na P3 - rizikovém těhotenství, zajistili mě antibiotiky, aby se k mimi nedostala nějaká infekce s tím, že pokud se porod nerozjede samovolně, tak mi ho budou max. do dvou dnů vyvolávat. Naštěstí jsem se nestačila na P3 ani vyspat. V půl třetí ráno rupla voda fest a hned začaly kontrakce po 3 min. Ve čtyři ráno mě odeslali na porodní sál...no a v osm ráno byl Pepča na světě 🙂 Trochu si pospíšil...měl být až 9.1. 😀
Takže záleží s čím přijedeš...jestli to budou pravidelné kontrakce, odtok vody nebo něco jiného. A taky jestli budou mít místo. Mě při příjmu strašili, že mají plné šestinedělí a že musím počítat s tím, že se může stát, že nebudu po porodu s miminkem v jednom pokoji ☹ Naštěstí to tak nedopadlo 😉

jasminy
3. led 2011

@luckar Rodila jsem 4.11., malá přišla na svět 15:29.

luckar
3. led 2011

@jasminy se mnou měla příjem ve 3 ráno mamina a byla právě na 6 prstů, tak jsem si říkala, jestli to nejsi ty 🙂

med
3. led 2011

Mně už se to taky krátí... o víkendu jsem si balila tašku do porodnice, protože první dcerka přišla o 3 týdny dříve, tak chci být připravená... Taková možná pitomá otázka: museli jste mít do Podolí vlastní toaletní papír??? V Thomayerce ho totiž nedávali a museli jsme mít vlastní, což mi přijde nehorázný, když si člověk platí zdravotní pojištění!!!

@nejstarsinevidomamaminka Já jdu na první kontrolu až 10.1., ale je možné, že se třeba potkáme po porodu, mám termín 3.2. 🙂

weri1
3. led 2011

@med já měla vlastní ale zdá se mi že tam byl

weri1
3. led 2011

mě v Podolí chutnalo jídlo

broucek2
3. led 2011

@med toaleťák, vložky i jednorázové kalhotky v Podolí je erární

ivkaj
4. led 2011

@med co se týká toaletního papíru, tak ten na pokojích (aspoň na P3) je, ale je to takový obyčejný. Takže pokud chceš něco "hebčího" vem si svůj. Já ho mám nachystaný. A co se týká vložek, tak na předporodním kurzu nám sestra říkala, že si máme vzít i svoje, protože zásoby jsou omezené.

med
4. led 2011

@ivkaj Díky... Asi si ještě přibalím kuchyňské utěrky, jak tady někdo radil, na utírání spodku po sprše... Přijde mi to jako dobrý nápad, protože jinak má člověk opravdu velkou spotřebu ručníků...
Holky, a jak to třeba chodí s oblečením, které si svléknete? V Thomayerce mi sestra řekla, ať si ho dám do tašky s věcma, kterou jsem si přinesla, jenže jsem rodila v červenci, takže jsem měla jen šaty... teď budu mít na sobě svetr, kalhoty, zimní bundu, zimní boty... Měli jste na to nějakou extra tašku? Možná to řeším až moc, předpokládám, že jsou tam na to připravení... 🙂)

hlavinka
4. led 2011

Med: taky jsem rodila v zime a manzel vse odnesl na porodni sal - jsi tam jen ty a mista je tam dost. Sice rikaji nechte si tu jen tasku s nutnyma vecma, ale nereknou Ti vubec nic, kdyz toho mas "vic". Pak to vzal manzel na pokoj (byla jsem na nadstandardu) a tam uz jsem misto neresila. Ale na spolecnych pokojich je mista mnohem mene, takze co vim, holkam to pak zas manzele privezly k vyzvedavani.
Tak drzim palce, at jde vsechno hladce 🙂

pet.s
4. led 2011

@med no nejlépe když ti to oblečení po porodu manžel odveze domů.Na porodním pokoji je místa habaděj, je tam u vstupu skříň kam to dáš po dobu porodu, ale na poporodních pokojích je fakt málo místa. Mně to pak muž dovezl když jsme šly domů..-)

luckar
4. led 2011

@broucek2 vložky jsou erární pouze 1 balení a jednorázové kalhotky 2 ks 😉
@med kuchyňské utěrky jsem neřešila, vždycky jsem si na záchodě vzala utěrky na ruce ze zásobníku a použila na první otření je - byla jsem na P1

mishka
4. led 2011

ahoj holky,
chystám se registrovat do Podolí, můžete mi napsat, ja to probíhalo, zda bylo hned ráno na 7 hod. hodně lidí atd.?
Na netu jsem si přečetla, že se registruje od 14+0 ne dřív, vážně to platí? a můj gynekolog mi říkal, že mě zaregistrují až potom, co budu mít za sebou NT screening, ale ten mi vychází asi až 14+5 (přímo v Podolí), jakou máte zkušenost, měli jste ho už v době registrace za sebou?
Předem moc díky za informace a jsem ráda, že je tady tolik spokojených maminek 😉

pet.s
4. led 2011

@mishka já teda nemám vlastní zkušenost s registrací.já byla "zvláštní" případ.Jsem diabetik, takže jsme tam šla přes mojin diabetoložku.
Ale pokud vím, tak registrace je fakt 14+0(není tam náhodou 12+0???? )anoi o den déle a fronta tam bývá prý už v 6 ráno. Ale možná ti holky řeknou víc a něco jiného.

pet.s
4. led 2011

@luckar my teda měli vložky neomezeně a docela mi vyhovovaly, Kalhotky 2x, ale daly se koupit dole v lékárně. Krabička po 5 asi za 80.-Kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru