Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
4. led 2011

Mishka: jdu tam zitra rano, tak Ti pak dam vedet 🙂 Ja teda screening mam, ale mela jsem ho mit puvodne taky az zitra v Podoli, takze pokud ho mas az v Podoli, tak by to melo byt v pohode. Dulezita je tehu knizka a ten 14+0. Pak napisu, jak to vypada casove. jinak Ti pani v kartotece da info, muzes jim i napsat meil.
telefon: 296 511 292, 296 511 218
e-mail: kartoteka@upmd.cz
vedoucí kartotéky: Jana Taubnerova

mishka
4. led 2011

@pet.s tak to jsi měla výhodu. Já tam mám známého na neontologii, ale nechci ho tím otravovat ☹
právě že jsem slyšela o těch frontách 😒
pobavilo mě, že na stránkách mají registrace od 14. týdne (14+0) - ale to už je snad patnáctý den, ne? 😀

mishka
4. led 2011

@hlavinka tak to je super, že budou čerstvé informace. A na kolikátou tam plánuješ jít? raději tam ještě napíšu, jak je to s tím screeningem.
Připadá mi to hrozný, že ještě ani nevím, zda to mimi zvládne a už musím přemýšlet o porodnici, pokud chci rodit v Praze ☹

ivkaj
4. led 2011

@mishka registrace je opravdu 14+0 (musíš mít už těhu průkazku) http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7
No a fronta, nám to vyšlo na sobotu kdy se registruje od 7.30h. Dorazili jsme něco před sedmou a byli jsme asi 6. Než se otevřelo bylo nás tam asi 11.

mishka
4. led 2011

@ivkaj děkuji za info, já jsem to na stránkách četla, ale třeba jestli v reálu nezaregistrují i dřív, nebo jak to tam chodí 😉 No píšou tam že berou na termín 12 rodiček, tak to je docela hodně. Ty už to máš koukám za pár, tak to budou za pár týdnů čerstvé informace 🙂

broucek2
4. led 2011

@luckar tak v březnu jsme jich měli, kolik jsme potřebovali.
@mishka egistovat se musíš přesně ve 14+0, jinak bez šance a já tam šla už na 6.h a byla jsem asi 3. S tím, že na den berou 12 maminak, takže doporučuji tam zajít už tak na 6:30. Jo a klidně může zaregistrovat kdokoli, komu půjčíš průkazku

broucek2
4. led 2011

@mishka dřív tě nezaregistrují. Se mnou tam byla maminka, co si to špatně spočítala a v náš temín byla 13+6 a poslali ji domů, ať dojde další den.

luckar
4. led 2011

@pet.s @broucek2 tak to už neplatí, teď před Vánocema už jsme dostávaly jeden balík vložek a teda musím říct, že byly fakt dobrý

karmenina
5. led 2011

@mishka taky bych řekla že je to 12 plus 0. Osobně jsem tam přišla v 5.30 ráno a byla jsem šestá. Každý den registrují jen 12 maminek. Tento týden jsem tam byla v poradně a byla jsem svědkem toho, jak se tam 2 maminky domáhaly registrace v 7 ráno a paní v kartotéce jim vysvětlila, že mají smůlu. Raději si přivstaň. Žádný screening k tomu nepotřebuješ a máš na to skutečně jen jeden den. Ani o den dřív, ani dýl.

med
5. led 2011

Ahojky, registruje se ve 14+0 a my tam byli v 5:05 a byli jsem už druhý!!! Kolem šesté se to začalo plnit a v půl sedmé přišla 12. mamina...

nadja73
6. led 2011

k registraci: mela jsem 2 terminy porodu, jeden podle MS a druhy podle UZ z prvniho screeningu ve 12tt. Kdyz jsem si volala do porodnice, ktery termin mam brat za smerodatny k registraci, tak mi rekli, ze to je jedno. z toho jsem usoudila, ze pujdu nejdriv ten prvni (rozdil jsem mela 3 dny) a kdyby na me nahodou nevysla rada, tak priste si jeste vic privstanu. nastesti to vyslo hned na poprve, prisli jsme v 5:45, byli jsme ctvrti a vsechno probehlo v pohode. dulezite je, aby ty terminy byly zapsane v prukazce. je to mazec s tema registracema, ale co se da delat. jsem rada, ze jsem rodila v Podoli, byla jsem moc spokojena.

pet.s
7. led 2011

@mishka ani nemluv..mě vezli na lehátku k porodu a já si říkala, ted se mi narodí dítě a můj vnitřní hlas mi říkal stejně jako celé těhu, nenarodí, stejně to nevyjde. To že mám mímo mi došlo až den před propuštěním, když jsme malou dostala k sobě na pokoj a najednou s ní osaměla a nikdo mi nekoukal pod ruce, co s ní dělám.A seč mám dvě větší děti a ve svém životě jsem pečovala o mnoho dětí(živím se jako chůva), tak jsem bezradně seděla vedle postýlky a říkala, co jsem to udělala.-))))v tomhle věku mít dítě.-))))))ale vše se podalo a je to krááááása 😀

luckar
7. led 2011

@pet.s tak tyhle obavy jsou stejný jestli je ti 40 nebo jako mně 26...já si taky říkala, jestli jsme si malou nepořídili moc brzo..., ale teď rozhodně nelituju. Je to super mít doma takový prtě, akorát to uvědomění si nabíhalo trošku pomaleji...nějak mi pořád nedocházelo, že je naše a že je tu na pořád.

pet.s
7. led 2011

@luckar já ti nevím,já si děti adoptovala když mi bylo 25 a 28 a tenhle stav jsem neměla. Možná, že tím jak dlouho čekáš a těšíš se, tak mi to v těch 25 tak nedocházelo. Báru jsem popadla a hned vplula do mateřství rovnýma nohama. Měla 10 měsíců a vše šlo jak po drátku. Daník přišel, když mu byly 3 měsíce a taky jsem neměla strach na něj sáhnout, umýt ho a pečovat o něj. Ale s touhle prdkou jsme si fakt nevěděla rady. Ale jen chvíli. Nic tragického. Mateřství si užívám naprosto odlišně od těch prvních dvou. Jsem klidnější, vyrovnanější, mám jiné priority. Prostě paráááááda.-))))

luckar
7. led 2011

@pet.s tak já ani tak neměla problém s tím něco s malou dělat, ale to uvědomění si, že je to napořád mi došlo až asi 2 dny po porodu 😀. Je fakt, že člověk má s věkem větší obavy, to je se vším...takže tě chápu.

pet.s
7. led 2011

@luckar hele já jsem asi nějaká zpomalená. To že tu je napořád mi ještě nedochází. 😀 Asi jak jsem pořád měla nějaké děti kolem sebe, které jsem musela dřív nebo později vrátit, tak jsem se naučila jet nějakou chvíli v režimu"je ná s o jednoho víc", pak když jsem dítě odevzdala tak nastal režim"normál" od září jedu v režimu "je nás o jednoho víc" a nějak mi nedochází, že bych měla zvolit nový režim "normál je nás o jednoho víc" 😀 😀 😀 😀

med
10. led 2011

Tak jsem byla dneska prvně v poradně v Podolí... no byl to teda trochu masakr 😀
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste dostali nějaký seznam věci, co si zabalit s sebou do porodnice... já totiž žádný nedostala, tak jestli mi ho ještě dají nebo jestli se o něj mám přihlásit. Dostala jsem jen papíry ohledně epidurálu, souhlas otce k porodu a formulář o jménu dítěte...

karmenina
10. led 2011

@med taky jsem tam dnes byla 😠 . Seznam věcí najdeš na stránkách www.upmd.cz

med
10. led 2011

@karmenina Já jsem to tam už hledala, ale nenašla... asi jsem nehledala dostatečně, tak to ještě projdu 😀 Dík.

med
10. led 2011

Už to mám... 🙂)) Těhotenská demence 🙂)

lena1981
10. led 2011

@karemina, @med: Ahojec holky, jak poradna probíhá? Mě to čeká poprvé ve čtvrtek...

brego
11. led 2011

Ahojte, já už byla v poradně 3x a štve mě to tam čím dál víc. Poprvé jsem byla hotová asi za 2,5 hodiny a proběhlo všechno, tlak, moč, monitor i vyšetření čípku a orientačně ultrazvuk kvůli poloze. Ale ty další dvě poradny, jen monitor, tlak a moč u sestřiček, pak 2hodiny čekání a asi půl minuty u doktorky, kde se mě jen zeptala jestli mi je dobře a nekrvácím a šup ven. Takže už jsem tam v čekárně přečetla 2 knížky a připadá mi to (až na ten monitor samozřejmě) zbytečný, když mi ani nesáhne na břicho, ani na čípek.... Asi jsem moc náročná, ale ráda bych věděla, jak mimčo naléhá, jestli se něco připravuje....Jdu zase ve čtvrtek a to jen na monitor...

pet.s
11. led 2011

@brego a ke komu chodíš?Je bud ráda, že můžeš číst, až se narodí prcek, budeš šťastná, že si stihneš přečíst reklamní leták na WC))))

gtver
11. led 2011

brego, vnitřní vyšetření se při každé poradně opravdu standardně nedělá, to je zbytečné a není ani zcela vhodné. Doktor si zhodnotí výsledky monitoru, vidí, že moč a tlak jsou v pořádku a on prakticky nemá nutně co dál zjišťovat, pokud nejsou problémy. To, jestli porodíš dnes večer nebo za týden, ti žádný doktor nikdy říci nemůže, pokud to udělá, je to jen věštění z křišťálové koule. Já tě chápu, že jsi nervózní a chtěla bys vědět toho co nejvíc, ale opravdu, to, jak to u tebbe probíhá, je naprosto normální postup 🙂

brego
11. led 2011

@gtver Ju, já to chápu, ale jak píšeš, jsem nervózní až na střechu 😀

@pet.s Po každý tam byla jiná paní doktorka - poprvé Dr. Hasilová, pak nějaká Slovenka, jejíž jméno jsem nezachytila a naposled Dr. Melicharová.

plysak0608
11. led 2011

Ahoj holky tak my už to máme teda za sebou a musím říct že jsem nikdy nebyla s lékařskou péčí tak spokojená jako v Podolí. Jak na porodním sále tak na šestinedělí. Všichni byli naprosto hodný, příjemný, ochotný a celkově jsem z toho všeho jako prvorodička měla super pocit. Jestli se zadaří a jednou přijde druhé tak opět jedině do Podolí 🙂)

med
12. led 2011

@brego To jsem netušila, že se pokaždé nedělá vyšetření čípku??? A proč tam teda s prominutím jako blb člověk čeká na toho doktora?
@lena1981 Poradna probíhá tak, že si vysedíš frontu na sestřičky, kde ti změří tlak a udělají vyšetření moči. Já jsem teda v pondělí nebyla na monitoru, takže mi řekli, ať si sednu rovnou před ambulanci, kde jsem si vyseděla další frontu na doktora... ale všimla jsem si, že od těch sestřiček se jde většinou na monitor a pak teprve do ambulance... Já tam byla přes 2 hodiny a to jsem nebyla na tom monitoru...

lena1981
12. led 2011

Teda holky, to mě děsíte. Myslela jsem, že jsem do hodiny hotová. A nejdřív musím do kartotéky pro kartu a pak k sestrám? Jak já se tam netěším :(

macet
12. led 2011

Ahojky, zdravím všechny 🙂
lena1981: pokud jdeš do poradny poprvé tak je potřeba nejdříve do kartotéky kde ti vystaví kartu a s tou jdeš do poradny. Příští poradna je už bez kartotéky rovnou do poradny 😉

Jinak s tím časem stráveným v Podolí je to tak. Já tam také pokaždé strávím cca 2,5-3hodinky 😝 Zatím jsem tam byla 2x . Monitor mi dělali 1x a čípek prohlíželi při každé kontrole. Teď tam jdu ve čtvrtek pokud zůstanu ještě celá 😀 tak uvidíme jak to bude.

Všem držím moc palce ať jde vše hladce 🙂

Chtěla jsem se ale zeptat maminek, které už teď rodili v zimě jak je to s oblečením na mimčo Mají tam nějaké teplejší? Nebo je lepší přinést si něco z domova? Rodila jsem první mimčo v létě a tak je to uplně něco jiného 😅
Díky moc za rady 🙂

nadja73
12. led 2011

@macet co muzu rict z nasi zkusenosti, tak na mojem pokoji bylo takove vedro, ze by stacil i kratky rukav pro miminko, ale stejne byla v zavinovacce. ja mela s sebou svoje bodycka s dlouhym rukavem a to jsem nasi holcice davala, kdyz doslo erarni obleceni. rodila jsem 1.12., kdyz byla Praha zapadana snehem a fakt, v pokoji bylo az pretopeno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru