Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gepe
8. únor 2016

@palka82 jak píše @mmms nechtějí nechávat přenášet, podle mě asi nezávisle na termínu porodu. Předpokládám, že rozdíl u Tebe je v max v pár dnech. Plánovanou sekci plánují na nejdříve 39+0. Tak zaleží dle mě spíš na utz a celkově na Tvém aktuálním zdravotním stavu a i dítěte. Oni poví, který termín bude pro ně směrodatný.
Já měla například termín porodu zkorigovaný mým gyndr, poslední ms upravil termínově o týden dřív nez byla (s mým udiveným souhlasem 😀 ) a tím byl stejný TP dle utz i dle ms.

lucykal
8. únor 2016

Ohledně laktace si myslím, že jde o to zda je při sekci CA nebo spinal a kdy je miminko přiloženo. Já mam z Podolí jen zkušenost s akutní sekcí z důvodu hrozící hypoxie jinak bych rodila přirozeně, ale u mě by to šlo asi hladce přirozeně, ale malá byla hodně malá.

evab.
8. únor 2016

@palka82 taky jsem měla první dítě císařem a u druhého neměl nikdo problém rodit přirozeně, než mi dr udělal utz a z důvodu hodně ztenčené jizvy to nedoporučil. Na papíry pak koukla jiná dr a hned z poradny mě poslala se ubytovat a naplánovala sekci na druhý den. Docela prča. Syn se narodil 38+3 a měl 3830g. Takže pokzd k tomu není zdravotní důvod, tak se určitě dohotnout dá

dzogobela
9. únor 2016

Holjy trochu jiny dotaz. Registrovala jsem se pres net,do konce tydne tam musim osobne. Na jak dlouho je tak prosim ta osobni registrace? Dekuju 🙂

pekkaa
9. únor 2016

@dzogobela asi 5 minut, max 10... Pak jeste zalezi jestli nebude pred tebou fronta. Ja jsem tam nastesti byla sama🙂

dzogobela
9. únor 2016

@pekkaa super! Diky moc. Jde mi o to,jestli to stihnu o pauze v praci. Tak snad budu mit taky stesti a nikdo tam nebude 🙂

pekkaa
9. únor 2016

@dzogobela myslim, ze to muzes stihnout. Ale zase asi to pres tu pauzu resi hodne lidi, tak fronta tam muze byt:-/. Uvidis no...

dzogobela
10. únor 2016

@pekkaa udelam si pauzu driv 😀 dekuju

dzogobela
10. únor 2016

Jeste jeden dotaz 🙂 najdu tu kartoteku v pohode? 🙂

pekkaa
10. únor 2016

@dzogobela jj, kdyz tam vejdes tak tam hned uvidis recepci a za recepci je ta kartoteka. Na takovem vyvysenem prizemi bych to nazvala...🙂

petula1981
15. únor 2016

@palka82 Ahoj, první porod v Podolí skončit akutní sekcí pro nepostupující porod. Po 22 měsících jsem šla rodit znovu a na první poradně v Podolí se mě ptali na způsob, jak chci rodit. Řekli mi rizika obou možností a protože jsem to chtěla zkusit vaginálně, tak mě poslali k nim na ultrazvuk, kde měřili jizvu a dělali váhový odhad mimča. Běžný limit mají do 4 kg a ještě mezi porody musí být doba delší než 18 měsíců a samozřejmě jizva musí být v pořádku. Nechali by mě přenášet 10 dní, pokud by se to nerozjelo, naplánovali bychom sekci. Nakonec jsem porodila 14 dní před termínem. Akorát bylo nepohodlný, že celou dobu jsem musela ležet a měřili mi ozvy miminka, pouštěli mě jenom občas na záchod a do sprchy. Ale nakonec se povedlo 🙂 . V květnu mě čeká 3. porod, tak jsem zvědavá, jak to bude.

palka82
15. únor 2016

@petula1981 Peti moc moc děkuji za kladnou a úžasnou odpověď, kterou jsem chtěla slyšet, moc si mě potěšila 🙂)) Snad se tedy s něma domluvím. Tobě přeji šťastný a pohodový 3 porod 🙂

petula1981
15. únor 2016

@palka82 Mě přišli úplně v pohodě, vůbec na mě nekoukali jak na blázna. Já jim říkala, že bych to ráda zkusila, ale že pokud mi to nedoporučí, tak že je poslechnu. Poslali mě na ten ultrazvuk a povolili mi to. Tak držím palce, ať to dobře dopadne 🙂

palka82
15. únor 2016

@petula1981 Díky moc. Já mám hlavně ty 2 termíny porodu, protože jsem ovulaci měla o týden později. Mimi je od začátku přesně o ten týden menší i na velkých ultrazvucích. Tak doufám že by mě nechali aspoň do toho druhého termínu porodu, aby byl prcek "dopečený" pokud bych měla jít zase pod nůž 🙂 A kdyby mě nechali přenášet ještě po tomhle termínu, tak by to bylo úplně nejlepší aby šlo mimčo ven podle svého uvážení... 🙂))))

jig
17. únor 2016

@pincola Rodila jsem u Apolinare a tentokrat jsem zvolila Podoli kvuli bondingu a moznosti rodit v poloze jake chci,jedny z veci,ktere se obvykle jinde nekonaji.

trif
4. bře 2016

V Podoli na rizikovem oddeleni i na sale pri porodu super pece, mili doktori i sestry. Na sestinedeli dost slabe - osklive sprchy a zachody, nepohodlne postele, strasne jidlo, ktere tedy po porodu nikoho na nohy nepostavi. Byla jsem tam vic nez tyden a jidlo si nechavala nosit od pritele, protoze to nemocnicni bylo fakt hrozne (a podle me ho bylo i docela malo.)

lucykal
4. bře 2016

@trif já jsem ležela v březnu 2015 a musím říct, že jsem si na jídle pochutnala. Ležela jsem na pooperečním což je hned vedle šestinedělí protože jsem mělou neměla u sebe a pochutnala jsem si. Já teda nejsem moc náročná člověk a nebyla jsem ani schopná to sníst.

evaluk
6. bře 2016

Ahoj holky,nevite jak je to s MUDr.Vernerem?Nekde jsem cetla,ze si snizil v Podoli uvazek a nekdo rika,ze uplne odesel?Nikde nemuzu najit nejake spolehlive info.Moc diky!!!

trif
6. bře 2016

@lucykal To je asi vec vkusu a zvyku. Ja vzdycky byla, co se tyce jidla, narocnejsi. Jedno teple jidlo k obedu denne a pak kazdy den k snidani a k veceri prakticky to same (pecivo s necim), mi - obzvlast po oslabeni po porodu- nestacilo. Lezela jsem tam v prosinci 2015, takze zkusenost je to hodne cerstva.

mmms
6. bře 2016

@trif Já jsem teda z jídla taky nebyla nadšená. Ne, že by mi to nestačilo co se týká množství, ale chuťově a výživově nic moc... (zkušenosti už starší-2012 a 2014)

ladie
6. bře 2016

Jojo, jídlo není žádná hitparáda. Ale těch pár dní se to dá přežít.

evaluk
7. bře 2016

Kdyby mi jidlo nenosily navstevy,tak bych tam asi umrela hlady...mozna jsem jen byla z tehotenstvi trochu rozezrana 🙂

kamaxet
11. bře 2016

@dasha
Ahoj holky , mam dotaz také ohledně Podolí , chystám se tam porodit dvojčátka asi za mesic a včera jsem byla na prvni kontrole v prenatalni ambulanci. Dasha ty si se zminovala že byl manžel u porodu a určitě si to hradila 1300 že ano? ja se tam včera porodni asistentky která se nou vypisovala papíry ptala že , jak je to ze zakonem z roku 2012 kde je uvedeno že porodnice nemá nárok si účtovat za přítomnost otce u porodu. Máme opravdu velké výdaje ono dvojčata po sobe nic nezdedí , ja jsem byla skoro 2 roky doma bez práce pred těhotenstvím tak jsem se zeptala co ten zakon . pani se byla zeptat někde ..a prisla a řekla že at se domluvím na porodním sálu ale že do toho poplatku je počítán jednorázový oblek který tatínek dostane a pak prý nějaké občerstvení - což mně zaskočilo , tak jsem si říkala jestli se tam opravdu zabývají v nemocnici aby měl tatínek co pít nebo jit? To si opravdu nemyslím . Uvítám tvoji zkušenost co tedy tvuj manžel dostal od porodnice .moc díky
jinak pro zajimavost zde to rozebiraji a zneni zakona asi to pani odnekud okopírovala a ja to okopírovala po ni .diky moc
PS: JO A PROSIM TE DALI TI NA VÝBER JAK CHCES RODIT NEBO TO vubec nereší a je to vyslovene podle porodníka . díky
https://www.modrykonik.cz/forum/porod/otec-u-porodu-dle-zakona-bezplatne/

trif
11. bře 2016

@kamaxet Po nas poplatek nechteli, a to jsem na sale mela dulu a pritele. Kdyz jsme dorazili, ptali se, jestli uz mame zaplaceno, ja rekla, ze zatim ne a pak to nikdo neresil. Mozna jim bylo blby me po porodu, kdyz jsem byla totalne mimo, jeste kasirovat. Nebo jsem proste mela kliku. Jinak pokud vim, kdyz si clovek standardne doprovod zaplati, tak pak po akci opravdu dostane neco drobneho k snedku. Pritel nedostal nic. 🙂 O jednorazovem obleku nic nevim, dula i pritel byli normalne ve svem obleceni, pouze meli navleky na botach. Jak chci rodit (v jake poloze) jim bylo jedno.

pjodatle
11. bře 2016

Moje nové zkušenosti. Rodila jsem před 14 dny a to potřetí.
Měla jsem skvělou PA, naprosto ve všem mi vyšla vstříc, polohu při porodu jsem si zvolila sama. Měla jsem plný 2 hodinový bonding, manžel stříhal šňůru, poplatek jsme nestihli zaplatit (rodila jsem skoro o 3 týdny dřív) a nikdo ho po nás pak nechtěl, jen manžel nedostal po porodu občerstvení. Žádné oblečení doprovod na sále nedostává.
Jídlo na šestinedělí bylo v pohodě. Určitě oproti rokům 2008, 2010 velké zlepšení... Ale chápu, že někomu to nestačí.. Já zas tak rozežraná a náročná nejsem 😀

janulka1980
11. bře 2016

Mna zase v Podoli (2013 a 2014) pobavilo,ze prednasky co kojici zena (ne)ma jest a potom nam to tam veselo davali. Inak, co sa tyka vyzivy a nnozstva pre matku....nevyjadrujem sa!

petrasipkova1
11. bře 2016

Ja rodila v cervenci, doklad o zaplaceni po mne chtely pri prijmu a ja ho teda mela, chtela jsem byt v klidu, po porodu jsme dostali spoustu jidla, obleceni nastesti ne 😀

littlecharm
11. bře 2016

@kamaxet Neplať za otce u porodu, oni na to nemají skutečně nárok. Oni si to tedy zařazují pod jiné výdaje, které jim vzniknou (prý jídlo + jednorázový oděv, hahaha), ale nikdo nění schopen doložit, jaktože to dělá cca těch 1500 Kč. Jako co stojí tolik peněz? Rodila jsem v září 2015 a neplatili jsme, odmítli jsme. Manžel u porodu byl. Jo a dotaz na poplatek byl až po tom 20 hodinovém porodu, do té doby to nikdo neřešil. Ale byla jsem tak nespokojená s Podolím, že bych se s nima hádala, kdyby ho fakt chtěli zaplatit. takže neplať předem! radši něco kup dvojčátkům 🙂

ladie
11. bře 2016

Taky jsem odmítla poplatek za otce u porodu zaplatit 1/2016. Ohnala jsem se nějakým paragrafem a nikdo ani nepípl.

lucykal
11. bře 2016

@littlecharm proč nespokojená?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru