Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lososka
15. bře 2009

Pipi, nevím, manža by tam rád myl se mnou, zase moje sestra mi říkala, že v určitém smyslu je pro prvorodičku dobré, když je na pokoji s jinýma maminkama a může se se vším podělit.. Asi to prostě udělám tak, že až tam přijedeme, zeptám se, zda mají něco volné a v jaké cenové relaci a podle toho se rozhodneme...
xsipm - já se v Podolí bez ohledu na to, co píšou, byla registrovat asi v 10 tt, i doky mi dal okamžitě průkajdu, když zjistil, že chci do Podolí, mám termín taky na konci měsíce, proto jsem to vůbec neodkládala... a jak jsem měla průkajdu (nebo stačí i zpráva od dokyho), tak mě bez problémů zaregistrovali 😉

lososka
15. bře 2009

Aha, tak to co píše Pipi jsem nevěděla, u mě to asi ještě neplatilo... No o to líp, taky si myslím, že je to vyhnané do extrému.. 😒

xsipm04
15. bře 2009

pipii: Jo, tak to jsem si přesně myslela, ono to docela dává smysl. No, jsem na to zvědavá, neb jednak mě štve, že to nejde jen telefonicky a že tam musí člověk osobně a jednak se teda toho limitu trošku bojím, protože vlastně každý, kdo má termín v září dřív než já, se může registrovat v září dřív než já. No, já bych tam asi jela i bez registrace ale byla bych klidnější, když bych pak nemusela poslouchat u příjmu řeči typu, proč sem jezdíte, když jste se neregistrovala 😅 Jinak jsem koukala, že jsi se rozhodla pro Jablonec, podle fotek a i podle referencí, na které jsem koukala na Aperiu (i když nebyly úplně aktuální) to tam nevypadá vůbec špatně 😉

pipiii
15. bře 2009

lososka, plati jen mesic🙂 a ty ceny pokoju jsou od 700- 2600 za den ale zalezi ktery se zrovna uvolni, jsou vsechny plne:/

pipiii
15. bře 2009

xsipm04: nj byla jsme v soku z podoli, je mi nechutne z tech pokoju na sestinedeli, tady an podoli se vyplati jit na nadstandart, ale na ten nemam:(

jesterka09
15. bře 2009

Já se registrovala v Podolí v 8tt - sousedku ve 12tt už nezaregistrovali ☹ Uvidíš zavolej si tam a oni ti řeknou.. Co se týče plnosti a posílání do jiné porodky, tak vím, že většinou vezli tam, kde jim řekli, že volno je...
Jinak když jsem byla na pokoji s dvěma maminkama, tak jsme sotva mezi sebou prohodily pár vět - každá měla co dělat s mimčem - i když jedné z nás mimčo v noci řvalo, tak se ani jedna z nás nevyspala - sestra si ho k sobě prostě nevzala max. na příkrm - právě jsem si také myslela, že by to mohlo být fajn vyměnit si postřehy atd. a realita byla jiná..
Ještě jedna věc mi vydila hodně moc, že pokaždé mě přišla vyšetrovat jiná lékařka někdy to byla i doktorka, která tam standardně nevyšetřuje..
Samozřejmě to nemusí být tak pokaždé, ale já už jen do nadstandardu 😅

pipiii
15. bře 2009

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

tady je vse o te registraci....je to uplne nove!

jesterka09
15. bře 2009

Pipiii: no vidíš to, určitě je to tak lepší!!! Už se z té registrace stával boj o čas, kdy se jít zaregistrovat...

xsipm04
15. bře 2009

pipii: Jo, to je asi ve všech velkých porodnicích děs, to šestinedělí. Já rodila v Podolí první dítě ambulantně, takže i teď nějak tak počítám, že všechno bude ok a budu moct jít hned po porodu domů a podolské šestinedělí nepoznám 🙂 Podolí chci proto, že jsou tam oddělené ty porodní sály, si nedovedu představit, že by za plentou vedle mě rodila jiná paní a doktoři by mi třeba říkali "maminko, nekřičte!", to prý říkaly kamarádce u Apolináře. Tady mi vyhovovalo,že jsem si mezi pokojem a sprchou mohla lítat nahá a řvát jsem si mohla, jak se mi chtělo, tak proto chci Podolí. A taky proto, že je to jedna z mála pražských porodnic, kde se dá, pokud má člověk štěstí, rodit přirozeně.

jesterka09
15. bře 2009

xsipm: je fakt, že tady mi PA říkala při tlačení, ať si zakřičím 😀 Vůbec si neumím představit, jak tvé kamarádce říkají ať nekřičí, to bych jim snad v tu chvíli něco řekla ☹

yanna.o
15. bře 2009

xsipm, taky by ti mohli říct jen "neřvěte!"
Porodní boxy taky nechci, to je fakt, to bych si už připadala jako v ústavu tuplem.
jesterko, tak tos měla dobrý, mně se nikdo na nic neptal a nikdo mi nic nevysvětloval 😝 PA byla nekomunikativní a doktorka byla vzteklá a hnusná. Řekla mi, ať neřvu, že mě snad nevraždí 😎 🙂
Já nevim, co jsem to chytla.. 😒 Aspoň že hodně lidí je s lidmi u porodu spokojeno...
Jinak ty pěkné sály s wc a klidem a tím, že mě nemonitorovali, jen poslechli za chůze ozvy, tak to si chválím. Ocenila bych rady od PA ohledně poloh a tak. To mi neřekla vůbec nic. Mnohem milejší a hovornější byla ta PA, co jí končila směna.
No a na pokoji jsme si vzájemně taky nepopovídaly, jen pár vět. O něco víc vět si řekly ty 2 maminky mezi sebou, jelikož byly obě po císaři. Nějak si nebylo co říct... A navíc jsme byly všechny vyřízené.

yanna.o
15. bře 2009

já se registrovala ve 14. tt. před rokem a půl.. nebo v 16. tt.?

figice
17. bře 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat maminek, které rodily v Podolí, zda v porodnici dostaly "klinik box", ve které jsou vzorky výrobku pro mimčo?
Já jsem rodila v Podolí v říjnu 2008 a teď po 5 měsících jsem si náhodou vzpoměla, že jsem vyplňovala nějaký dotazník a za to mi měli domů poslat tento kufřík, ale samozřejmě nic nepřišlo.
Máte podobné zkušenosti nebo jste ho dostaly?
Spiš mně to zajímá, jestli je to záměr - něco slíbit a nesplnit - a hlavně získat informace.

Jinak já jsem byla v Podolí s porodem spokojená. Na oddělení šestineděli jsem narazila na hodné i zlé sestry.
Oddělení šestinedělí není žádný luxus, ale já jsem upřednostnila raději krásné porodní boxy a soukromí v nich 🙂)

Přeji všem rychlé porody 🙂)

anicka164
17. bře 2009

Ahoj,
chodily jste některá do Podolí na cvičení pro těhotné? Jaké to je? Mají volno jenom od 9, tak nevím, jestli se vyplatí kvůli tomu vstávat, když mi přednášky začínají až odpoledne 😉

jancaroul
18. bře 2009

Figice: Já tedy rodila v listopadu 2008 a boxík jsem dostala už v porodnici, ale musela jsem si o něj říct a to jsem tam byla déle kvůli žloutence, mé spolubydlící na pokoji ho určitě nedostaly, odešly o 3 dny dřív než my. Boxíky jsem tedy nakonec měla 2, jeden z porodnice a druhý od VZP, z toho u nás bezkonkurečně vede plyšová beruška. Ale zase nad tím tak nemusíš truchlit, v tom z porodnice byly, pokud si dobře vzpomínám jen malé vzorky krémů, pracích prášků, jedna přesnídávka, nějaké letáky a časopisy. Jo a dětská odsaváčka do nosíku, ale tu jsme zatím nepoužili.

Anicka: Se cvičením neporadím, nechodila jsem, ale cvičí se tam určitě správné dýchání, to nám říkali na tom předporodním kurzu.

niikkyy
18. bře 2009

já dostala 2 boxíky při odchodu

evelina0007
19. bře 2009

Ahoj holky,nedostala jsem boxík žádnej a to jsem v porodnici dohromady byla 12 dní

pipiii
19. bře 2009

ahojky jancaroul, prosim te jak si zadala VZP o ten boxik???a kdy?

jancaroul
19. bře 2009

Pipiii: Boxík dostal manža ve VZP automaticky (byl žádat v pobočce na Praze 3 - Orlická), když šel prcka s rodným listem přihlásit do VZP, takže o něj nijak žádat nemusíš 🙂 Dítko automaticky přebírá zdravotní pojišťovnu, u které je mamča, takže u nás to byla VZP, tak jen doufat, že do roka nezmění složení boxíku a berušku tam také najdeš.

ajinka22
19. bře 2009

ahojky, nám je šest měsíců a v boxiku od VZP jsme žádnou berušku neměli. Asi tam dají to, co jim právě dají sponzoři. My kromě různých vzorků měli knížku, kde si zaznamenáváme naše pokroky 🙂

jesterka09
19. bře 2009

Ahoj, já rodila v Podolí před měsícem a nic jsem nedostala, ale holčina co ležela na vedlejší posteli tak ho dostala..

dedy
24. bře 2009

ahoj, já jsem rodila v podolí,před rokem a 2 měsíce. Docela to bylo fajn až na nějaké detaily. Před porodem jsem ležela na rizikovém,protože mi šli jaterní testy ,pořád na horu. Tam to bylo šílený. Připadala jsem si tam ,jak na táboře. Ráno v 7h. mi vyvolali porod ,v 17h. mě chytly bolesti. Myslela jsem si že když to na mě příjde ,že si to prožijeme s přítelem spolu hezky. Ale byla jsem celou noc v bolestech a do rána jsem dostala křížový bolesti,chudáci spolubydlící ty se vůbec nevyspali. Rano mi to vyvolali ještě jednou. Pak už jsem nemohla nic ,natoš chodit. Ale musela jsem setra na mě řvala at si nahřeju,sáček s rejží a dám si ho na záda.Jenže mě nutilo tlačit, a neměla jsem žádné soukromí,všechny pacientky na mě koukali a litovali. ve 12h jsem mohla teprva zavolat příteli,že jdeme rodit. Pak se slitovali a vzali mě na porodní sál. Malej se narodil 14:02h. Hned po ošetření mi ho přikládali k prsu a pak odnesli na novorozenecké P2. Tam to bylo fajn ,hezky se chovají k maminkám a miminkám. zatím pa

karin80
25. bře 2009

Ahoj, ja jsem v Podoli rodila v lednu 08 a klinik box jsme dostaly vsechny 3 na pokoji. Chteli bychom dalsi miminko a rodit bych chtela zase v Podoli. Sestry na rizikovem odd byly v pohode, na sale vsichni super ( mela jsem sekci ), na JIP byly sestry uplni andele 🙂 a odd sestinedeli bylo tako ok ( P1 ) 😉

niikkyy
2. dub 2009

tady se nerodí? 😅 😲

jesterka09
2. dub 2009

Nik: vypadá to tak :D kéž by to tak bylo, když jsem tam rodila já :D

anicka164
5. dub 2009

Ahoj,
koukala jsem se ted na www stranky Podoli a nevim, jestli jsem se predtim koukala, ale mam pocit, ze zdrazili pritomnost nekoho u porodu. 1000 mi pripada docela dost. Puvodne jsem mela pocit, ze to bylo 500 Kc za osobu. Uz se zacina rysovat, na co padne porodny... 😒
No nic, jenom jsem si asi chtela postezovat. 😉
Preju vsem fajn cekani na miminko!

jancaroul
6. dub 2009

Aničko, tak to máš správný pocit, otec u porodu byl opravdu ještě v loňském roce za 500 Kč, jsou to vydřiduši!!! Držím palce ať vše dobře dopadne a ta suma je jediný kaz na tom krásném dnu.

sima08
8. dub 2009

Ahoj mám dotaz- nechápu ten měsíční limit- jako je to limit v měsíci co se jdu registrovat nebo měsíc porodu. To jako ty co jdou rodit na zač. měsíce se tam vejdou a ty na konci už ne ? jsem asi natvrdlá😒

"Od 1. 2. 2009 registrace těhotných probíhá od 14. týdne (14+0) těhotenství, ne dříve.
Zároveň upozorňujeme, že měsíční limit je 380 těhotných. Po naplnění limitu již nemůžeme dalším žadatelkám o registraci vyhovět."

xsipm04
8. dub 2009

Sima: Já myslím, že to tak je, aspoň tak jsem to pochopila. Sama jsem tam dorazila přesně ve 14+0 a už jsem se nevešla na září, neb se prý těhule registrovali v 5-6 týdnu už v lednu, když tenhle limit nebyl. Jenže já mám termín až na konci měsíce a v lednu mi ještě testy hlásily negativní. Ale jestli máš termín 12, tak jsi uprostřed měsíce a určo se vejdeš.

kri
9. dub 2009

Ahoj holky, taky bych se chtěla jít zaregistrovat do Podolí, ale termín mám 31.10.09, takže předpokládám, že mám smůlu. Ale kdyby mi doktor napsal ještě druhý termín na začátku listopadu, myslíte, že bych měla šanci?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru