Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anavka
24. črc 2009

Radi, termín mám 10. 8. 😉
A na křivce s tou děložní činností jsem na 1. monitoru měla pod 20 a na tom druhém v průměru 25-30, ale mně vycházelo špatně srdíčko mimča 😒
Já bych moc ráda rodila dřív, ale nefandím si, 17 dní přenášení v 1. těhu a neúspěšné vyvolávací metody tj. obden sex, horká vana, červené víno, fyzická činnost, nám stejně nepomohli, takže ani teď si nedělám iluze, že by to bylo jinak 😠 ☹

anavka
24. črc 2009

A ještě k tomu CS, moje kamarádka měla CS 10 už od 35. tt, strašili jí s předčasným porodem a malý se nakonec narodil 3 dny po termínu 🤐 Takže to asi moc vliv nemá.....

radi
25. črc 2009

anavka, tak to mas skoro stejny termin jako ja. Tak se tam treba potkame 🙂

Ja mam CS stale 0, to mi tam napsala ted dr. v Podoli. Ale taky jsem nikde na netu nanasla, jaka by mela byt hodnota CS, kdyz se to blizi k porodu.

vendi1
25. črc 2009

Ahoj holky🙂,
doporucuji si vzit na monitor studenou az pomalu ledovou vodu a stale pit, to urco pomuze. Ja tam za tech 20 min vzdycky ten pul litr vypiju, obcas stouchnu do briska, kdyz chce mimco usinat a vzdycky dobre dopadneme. Vyzkousejte to taky.....
Chdite nekdo do poradny v patek odpo??
My byli vcera na kontrole a uz jsme otevreni na 3 cm a cipek mekne, tak snad nam kvuli tehu cukrovce nebudou muset porod vyvolavat, ale zadari se nam to samo🙂. Dala jsem si po vcerejsku termin 8.8. 😀

anavka
25. črc 2009

Radi, třeba se potkáme 🙂 A k porodu by měla být právě CS 10, ale myslim, že se podle toho stejně nejde až tak řidit 😒 Já mám CS 2, ale to je vše, nic jiného k porodu nenasvědčuje. Břicho mi samozřejmě tvrdne, to z prvního těhotenství neznám, tam jsem nevěděla co jsou to poslíčci a najeli mi rovnou kontrakce po 5 a méně minutách 😅
Vendi, já mám na monitoru vodu pokaždé a taky jí všechnu vypiju, ale prcek si prostě dělá co chce 😝
Jinak já chodím ve středu dopo 😉

belize
26. črc 2009

Ahojky, tak uz vam konecne muzu popsat svoje zážitky z Podoli. Je to tak trochu slohova prace. 🙂 Naposledy jsem psala, ze mam jit v pondeli do poradny, a ze doufam, ze me pani doktorka potesi zpravou bliziciho se porodu. Tak do poradny uz jsem nedosla. 🙂 Celou nedeli az do pulnoci me trapily me „falesne desetiminutove porodni bolesti“ a od pulnoci se interval snizil na pet minut. Pak uz se ale interval vůbec nezkracoval, takze jsem si rikala, ze to jsou porad ty falesne porodni bolesti.Ve čtyři rano uz jsem to ovsem nevydrzela, probudila manzela a jeli jsme do porodnice s tim, ze me zrejme vrati, ale at se na me aspon někdo podiva pro klid v dusi. Dorazili jsme pred porodni saly v pul pate a kupodivu tu ani nikdo necekal 😉 , takze si me sestricka vzala do ordinace, napojila me na monitor a vyptavala se na anamnezu. Pak prisla doktorka, vysetrila me a k velkému prekvapeni sdelila, ze uz jsem pekne otevrena na pet centimetru, takze me odvedou na salek a muzu se pripravovat na porod. Na porodni salek za mnou dorazil manzel, ktery mezitím bezel do auta pro tasku s vecmi a hned na to dorazila porodni asistentka. Hned v uvodu se zeptala zda-li by nam nevadilo, ze by tam s ni byla a asistovala ji zakynka. Coz nam tedy nevadilo. Pote nasledoval klystyr a vzhledem k tomu, ze jsem chtela epidural, tak mi byla nabrana krev kvuli rozboru. Pak me napojila zakynka na monitor ….no, a pak to vsechno vzalo docela rychly spad….aspon mi to ted tak pripada. 🙂 Prisly 4 velmi silne kontrakce behem kterych porodni asistentka kontrolovala jak se miminko posouva ven a protoze to slo velmi rychle, tak me presvedcila, ze na tu chvilicku nema cenu ten epidural davat. A mela pravdu….po ctvrte kontrakci totiz povida…tak a ted uz muzeme jit v kontrakcich tlacit a prichazi vlastni porod. A za dalsi tri kontrakce se nam narodila Terezka – 3010g a 51cm. 🙂 Bylo to presne v 8:57, takze opravdu rychlovka. 🙂 Celou tu dobu u me byly PA + zakynka. Doktorka prisla az na samy zaver porodu, pak kontrolovala jestli jsem porodila celou placentu a sila me ( rodila jsem sice bez nastrizeni, ale trochu jsem se natrhla ). Co se tyka pristupu PA a jeji zakynky + doktorky na porodnim salku, tak jsem byla nadsena. Cokoli mela udelat, cokoli se melo stat a cely ten prubeh porodu nam PA krasne vysvetlila a hlavne byla tak strasne mila, hodna a dodavala kvanta energie, ze mel clovek pocit, ze mu u hlavy stoji andel. 😀 Zakynka byla taky moc sikovna a cloveku ani nepripadalo, ze se to teprve vsechno uci…byla s PA dokonale sehrana. Takze co se tyka ctvrteho patra v Podoli, tak naprosta spokojenost! Ovsem co se tyka oddeleni sestinedeli, tak tam to hodnotim jako nemocnicni standard. Pokud chytnete dobrou smenu sestricek a PA, tak je to super. Pokud ovsem takove ty co si tam prisly jen odpracovat svoje hodiny a vlastne je to ani nebavi, tak ma clovek pocit, ze je otravuje a snad si I vymysli. Ja byla na P1 ( standardni dvouluzkovy pokoj jsem sdilela s dalsi maminkou) a mela stesti na obe smeny – tu lepsi jsem mela nastesti pres den 🙂 . Ani jsem nemela zadne poporodni trable, ani problemy s kojenim, takze ja jsem tim vsim prosla v pohode a ani sestricky ani porodni asistentky jsem nepotrebovala a nevyhledavala jsem je, ale kolikrat jsem na chodbe zazila I ostrejsi vymenu nazoru dle meho naprosto zbytecnou. Co me v Podoli nastvalo asi nejvic byl posledni den, a to ctvrtek – den meho propusteni. To uz jsem byla na pokoji sama, protoze tu druhou maminku den predtim propustili a cekala jsem na velkou vizitu. To mi tam ovsem zacaly courat PA, ktere mely zazemi na P1, a vypravet jak desne potrebujou tu moji postel a celej ten pokoj a jestli nevim zda-li uz me propusti a pokud ne, ze me budou muset prestehovat…..no, takhle prisly asi 3x. Pak teda jedna z nich rekla, ze si zaridi, aby doktorka zacala vizitu u me. Doktorka nastesti uznala, ze je na tom mala dobre, a ze muzeme jet domu. Takze jsem ve ctvrt na deset volala manzelovi at si pro nas prijede. Manzel prijel po pul hodine – coz je v prazskem provozu naaadhernej vykon a co se nestalo? Na pokoj se priritila PA jak dlouho ze tam jeste budeme, a ze oni opravdu nutne potrebuji to me luzko. To uz jsem mela sto chuti ji neco rict, ale udrzela jsem se a slusne ji rekla at nam da 15 minut. Tak se zatvarila jako ze to je teda doba, ani nepodekovala a odkracela. Kdyz jsem si pak sla k detskym sestrickam pro propousteci zpravu kolem mistnosti PA, tak jsem jen ve dverich zahlidla jak ta PA zbystrila, ze uz jsme teda pryc a povida: tak ta pani Ticha uz je konecne pryc. No co k tomu dodat, ze. 😠 Takze oddeleni sestinedeli jako celek hodnotim tak na trojku. A vam vsem co tam budete rodit preju jen to nej…od porodu az po propusteni z porodnice a samozrejme I v budoucnu s vasim miminkem! 🙂

anavka
26. črc 2009

Belize, moc gratuluju k Terezce 😵 😵 😵 A ten rychlý porod závidím, snad ho budu mít alespoň z části takový jako ty 😅 První porod trval 11 hodin, tak snad ten druhý bude lepší 😕

radi
27. črc 2009

belize, gratuluji k male Terezce a preji vam obema hodne zdravicka.

anavka, me tvrdne bricho uz dost dlouho, proto jsem brala taky od 19. tydne ve velkem magnesium, od 36. tydne uz nic neberu a je to znat. Zitra zas jdu rano na monitor, tak jsem zvedava, jak dopadnem. Ja taky u toho monitoru pila, jedla, ale nic nepomohlo. Nejvetsi uspech je, kdyz si muzu lehnout, to si mala udela prostor a zacne se trosku hybat, ale fakt nevim zitra rano, jak to bude. Rano proste spi, at lezim nebo sedim.
Ty tam jdes kdy?

anavka
27. črc 2009

Radi, já jdu ve středu.
Já v prvním těhotenství tvrdnutí břicha neznala, ale teď mi tvrdne už od 15. tt, taky jsem brala Magnesium....Mně je dneska divně, asi nízký tlak nebo co.... 😒

radi
27. črc 2009

anavka, tak to jsi mela asi podobne jako ja ☹ . Tak se drzte a odpocivejte. Ja radeji dneska ani nikam nejdu, i kdyz to cloveka laka, kdyz vidi, jak je tam krasne.

esuska
27. črc 2009

Ahojky holky,
ráda bych se zeptala těch co rodily teď někdy, jak je to s věcmi, které si vzít do porodnice? Myslím hlavně na oddělení šestinedělí - co vložky, jednorázové kalhotky, plenky a oblečení pro mimi? A jestli se dostává novorozenecký kufřík a co v něm je.
Díky moc za odpovědi.

beddy
27. črc 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, jak dlouho dopředu jste se objednávaly na ty kontrly v porodnici - který týden a mohly jste si vybrat dr. a dobu během dne? Budu sebou muset brát staršího, protože půl dne a víc manželaz práce nepustí a když tu čtu o čekání 😖

Dle reakcí tady, bych chtěla asi dr. Wernera, chodíte k němu někdo do poradny?
Nebo k jinému, od kterého vyšetření nebolí.
A jde to udělat tak, abych měla jen jednoho dr. celou dobu?
Dělají utz pokaždé?

Díky za odpovědi.

anavka
27. črc 2009

Beddy, já myslim, že to je napsané v těch papírech, co jsi dostala při registraci, mám takový pocit, že jsem se objednávala kolem 34. tt. Doktora si vybrat nemůžeš, automaticky tě k někomu přiřadí. A s časem nevim jak to je, já jsem si nikdy nevybírala, prostě jsem dostala hodinu a bylo. K tomu doktorovi pak budeš chodit celou dobu. Jinak mně v 1. těhotenství ultrazvuk v Podolí vůbec nedělali a to i přesto, že jsem tak dlouho přenášela, ale teď chodím k jiné MUDře a UTZ mi dělala hned napoprvé, na dalších kontrolách zatím jen prohlídka a monitor.
Esuska, já rodila před 3 rokama, to tam byly volně k dispozici vložky, jednorázové kalhotky i vložky do podprsenky. Na mimčo nějaký oblečení a 5 plenek, pak musíš mít své. Novorozenecký kufřík jsem nedostala. Ale nevim jak to tam chodí teď.

senja
28. črc 2009

belize: Pripojuji se ke gratulacim 🙂
Tak s propustenim z P1 mam podobne zkusenosti 😎 Popsala jsem tu porod, ale zkusenosti s oddelenim sestinedeli jsem tu ani radeji nechtela psat, abych zde pritomne nastavajici maminky neodradila (take bych personalu na P1 dala trojku). Ted ale premyslim, zda to prece jen nesdelim 😖

radi
28. črc 2009

beddy, objednavala jsem se ve 34. tydnu a jak tu pise anavka, objednaji te na nejaky cas, vyberu tam moc neni. Prvne jsem sla nejdriv do ordinace k sestrickam na tlak, ta pak ti rekne do jake ordinace pujdes a pak jsem sla teprve na monitor. Pred chvilkou jsem se vratila z druhe kontroly a to uz jsem sla prvne na monitor, pak k sestrickam a naposledy k dr. Monitor jsme si opet dali 2x, mala opet nespolupracovala. Jinak me dneska prekvapilo, ze mam necele 2 tydny do porodu a vubec me doktorka neprohlizela.

anavka
28. črc 2009

Senja, já myslim, že to klidně můžeš napsat, já jsem před těmi 3 roky byla hrozně spokojená na porodním sále, ale na 6nedělí také nic moc, takže se to tam asi o moc nezměnilo.
Radi, já jdu zítra po třetí na kontrolu a MUDra mě také minule neprohlížela, jen poprvé, docela mi to zarazilo, tak uvidíme jak to bude zítra. Jen doufám, že ten monitor bude O.K., protože jde se mnou i malá, naštěstí i manža, ale stejně to tam pro ní bude dlouhé.
Jinak já se pořád cítím super, snad kdybych neměla to bříško, tak ani nevim, že jsem těhotná......tak doufám, že prcek se tam zase nebude tak dlouho "šlechtit".

radi
28. črc 2009

anavka, tak to tam asi maji bezne, ze druha kontrola je bez vysetreni. 🙂 Jinak dr. byla dobra, CS minule 0 zvlastni, tak ted asi bude 3 a napsala to tam. Prekvapilo me, jak ta dr. je mlada, odhadem snad tak 2 roky po skole.

Dneska tam byla nejaka cinanka s manzelem a malou holcickou a ta nechtela byt s tatinkem na chodbe, tak byla s maminkou na monitoru a nikomu to nevadilo. Myslim, ze to tam taky s malou zvladnete. 🙂

anavka
28. črc 2009

Radi, a ke komu chodíš? Já teď mám taky mladou MUDru, myslim, že se jmenuje Hasilová nebo tak nějak 😝 No, ten náš rarášek nevydrží chvilku v klidu, takže by to se mnou na monitoru asi nezvládla, ale on si s ní taťka nějak poradí....bude muset 😀 A jak poznala, že se změnilo CS, když tě neprohlížela 😕 ?

radi
28. črc 2009

anavka, ja minule mela uplne jinou dr, tahle byla udajne na dovolene. Chodim do ordinace c. 2 a dneska tam byla nejaka Mardesicova. No a jak poznala, ze se zmenilo CS? Odhadem 🙂 Nebo ma nejake nadprirozene schopnosti o kterych nevime 🙂

🙂 tak ty mas takovou neposedu? No kdybych tam mela chodit s mym synovcem, tak by to bylo neco podobneho, ten by se hned rozkoukal a pak by ho vsechno zajimalo, co a jak se dela, proc se to tak dela... 🙂

beddy
28. črc 2009

Aha, no mě cosi říkala sestra při registraci, že si můžu vybrat dr. a hlavně ten čas. No třeba se to od ledna změnilo.

Jinak mě nevadí, pokud nebude vyšetřovat vnitřně, pro mě je důležitější ten utz, v těhu se mi udělaly dva myomy a moje dr. mi je kontroluje vždycky.

Minule bylo mimi už hlavičkou dolů a pod nimi, tak říkala, že se uvidí, předtím hrozil císař díky nim a poloze mimča, teď prý by být nemusel, ale prý podobné stavy rádi řežou i v Podolí.

radi
28. črc 2009

beddy, uvidis, jak to bude. Me dneska nedelali vubec nic, ani UTZ ani vysetreni, ale pokud to tam budes mit nekde napsane v prukazce nebo v nejake zprave, tak ti treba to vysetreni delat budou.
Priste se jich ja chci taky zeptat na polohu mimca, protoze rozhodne neni v zadne ukazkove poloze a zda vubec ma hlavicku dole......

anavka
28. črc 2009

Radi, já chodím do "jedničky". Jinak s tím CS mi to stejně není moc jasné, jak ho může určit, když tě neprohlíží, jedině, že by to bylo poznat z toho monitoru 😕 Jo jo, máme doma už jedno pěkný šídlo, tak doufám, že to druhé dítko bude trochu klidnější 😅
Tak jsem zvědavá na zítřejší kontrolu, no vlastně ani moc ne, protože cítím, že se asi vůbec nic nezměnilo, ale uvidíme 🤐

susik77
28. črc 2009

Ahoj, tak ja jsem mela dnes odpol. asi 3 hodky ty falesne nebolest. kontrakce. Tak doufam, ze jsem se trochu posunula 😎 S malou jsem je vubec nemela.

beddy
28. črc 2009

Susik teda, já vůbec nevím, co jsou kontrakce a poslíčci - teoreticky jo, ale první porod začal odtokem plodovky a postup otevírání se jim zdál pomalý, takže kontrakce jsem měla vyvolané až oxytocinem a to byla síla, bolesti v kříži jako bonus k tomu ☹
Tak si říkám, že když jsou ty normální prý několikrát slabší, abych si pak neříkala, že jsou to poslíčci, kdyby mi porod začal kontrakcema tentokrát.

Aha, takže jsou tam dvoje ordinace. Minulý týden byl stop stav na nedonošencích, kamarádku chtěli převézt kvůli problémům do Podolí z menší porodnice a že není místo na nedonošencích, tak ji vezli až do Mostu :O(
Nakonec dělali císař a mimi má přes kilo, ale zvládají to dobře.
Myslela jsem, že na nedonošence se specialzuje v Praze víc porodnic, minimálně Apolinář a Motol, že by měli plno všude?
No snad bude situace lepší a nás nebudou vozit bůhvíkde, až to na nás přijde.

radi
29. črc 2009

anavka, to opravdu s tim CS jen tak odhadla. Rikala, to uz ted musi byt tri, tak tam napsala tri.
Drzim palce dneska na kontrole, pak dej vedet, jak jsi dopadla a jak jste to tam s malou zlvadli.

beddy, jsou tam celkem tri ordinace pro tehotne. Skoro mi to prijde, ze to maji rozdelene podle abecedy. To jednom, co jsem odposlouchala, podle jmen pacientek, ktere si volaji do ordinace.

S tema poslickama je to zvlastni. Ja nemam moznost srovnani, cekame prvni dite. Sestra zadne poslicky nemela, ta sla pak na vyvolani, protoze prenasela a do te doby ji pry nic nebylo. Me zacali nejake mensi bolesti, jako pri zacinajici menstruaci nekdy v cervnu. Minule pondeli,me brisko bolelo uz daleko vic, pak to bylo jeste v utery, ve stredu a pak nic. Daleko silnejsi to prislo v noci z patka na sobotu, to me to probudilo a bolesti sly hodne do krize a od te doby je zas klid. Vzhledem k tomu, ze me vcera nevysetrovali, tak nevim, zda se neco zmenilo.

susik77
29. črc 2009

ty poslicci jsou v poho. Ja to mam uplne bez bolesti, jen na chvilku mi ztvrdne bricho, takove bezbolest. kontrakce, zadne menstr. bolesti. Akorat mimco se uz hybe dost malo, jsem zvedava, jaky budu mit v patek monitor...

anavka
29. črc 2009

Tak holky, jsem zpět, ale jen na chvíli 😖 Byli jsme tam od 9 hodin, šla jsem na monitor, pak klasicky poradna a doktorka, té se samozřejmě monitor nelíbil, takže mě tam hnala znovu. Mezi tím byla pauza na oběd, takže jsme museli čekat až se MUDra vrátí a ten 2. monitor se jí také nelíbil, takže někdy odpoledne jdu na další, ale už na porodní sál, tak jsem na to zvědavá. Jde o to, že mimču bije srdíčko hrozně rychle, prý má být max. 165 a mně se to tam šplhalo ke 190 😔 Tak uvidíme.....Malá tam byla s taťkou, do ordinace tedy musela se mnou, ale byla v rámci možností hodná, ale odpo si jí zase musíme vzít s sebou, chudinka, místo toho, aby si hrála někde venku, tak musí trčet v porodnici 😖
Radi, jinak mě tedy MUDra zase nevyšetřovala, jen monitor a jestli čtu dobře, tak mi snad do průkazky napsala CS 6, no fakt to nechápu 😕

beddy
29. črc 2009

Anavko, držím palečky na monitor, aby byl ok 🙂

To odhadování CS je vážně dobrý. 😨

radi
29. črc 2009

anavka, tak doufam, ze ti ten monitor dopadl dobre. Dej urcite pak vedet. Takhle jsem to mela na te prvni kontrole, jen s tim, ze se mimco hybalo pry malo.
Odhadovani CS je asi jejich specialita ☹ Taky je ta tvoje dr. mlada?

susik, me teda dneska to brisko tvrdne docela hodne a mam taky pocit, ze se hybe mimco mene.

anavka
29. črc 2009

Tak monitor na porodním sále dopadl v rámci možností dobře, takže mě pustili, ale zítra se mám v 7 hod ráno opět hlásit na monitor 😒 Jsem tedy zvědavá.......
Jo jo, ta moje MUDra je taky mlaďoučká.
Tak na mě zítra myslete a já se snad ozvu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru