Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

radi
18. srp 2009

Ahoj holky,
tak jste to toho 13. odhadli uplne presne. Rodila jsem. Nelinka se nam narodila 13.8. 21:35, 2850 g a 49 cm. Vcera nas pustili domu.
Anavce preji rychly porod.
Vic vam napisu pozdeji. Nejak nestihame 🙂

susik77
18. srp 2009

Ahoj Radi, gratuluji 🙂 Mne se narodila Veronika 13.8.2007 🙂

radi
18. srp 2009

susik, dekuji. Tak to budeme slavit spolu narozeniny deticek. 🙂

role
18. srp 2009

Radi, moc moc gratuluju a tiše závidím. 🙂 Těším se na podrobnější info.

role
18. srp 2009

Anavka, třeba se ti to ještě do čtvrtka rozjede samo, hlavu vzhůru. Ale aspoň máš jistotu, že nejpozději ve čtvrtek budeš mít už miminko u sebe. 🙂
Susik, jak jsi psala že se dá i dohodnout ta délka přenášení, tak to by bylo super. Tos mě potěšila. 😀

radi
18. srp 2009

K porodu: rodila jsem normalne, mela jsem krizove bolesti. Ze stredy na ctvrtek jsem mela nejake kontrakce, ale ty jsem zaspala, rano ve ctvrtek 5:20 jsem zacala mit kontrakce po 5 minutach, kdyz to neustavalo a trvalo to, tak jsem na 9 jeli do Podoli, tam me vzali na monitor a vysetreni, monitor opet spatny, dle vysetreni se to k porodu nechystalo, ale museli jsme si dat monitor celkem 3x a stale jsem mela ty bolesti, z Podoli jsme odjizdeli 14:30, mozna kdyby me pak jeste vysetrili, tak uz me domu nepustili. Dojeli jsme domu, tady jsem si davala vanu, ale bylo to cim dal horsi, tak jsem kolem pul osme rikala Petrovi, ze jedeme znova, ze at mi daji nejake cipky, ze pokud by to takhle melo trvat nekolik dni, kdyz to jsou podle nich poslicci, tak to bych to pak uz nezvladla. No a kolem osme jsme byli v Podoli, opet jsme si dali monitor, vysetreni a najednou jsem byla otevrena na 7 cm, na sal jsme sli kolem pul devate a za hodku byla mala na svete. Meli jsme to fakt za pet minut dvanact. Celkove po porodu se citim docela dobre, vse se dle meho soudu vraci rychle do normalu, Cekala jsem to horsi.
Jinak co se tyce pece na porodnim a pak na sestinedeli, tak si nemuzu stezovat. Jednu noc a jeden den jsem byla na pokoji s holcinou a klouckem, jinak pak jsem byla na dvouluzaku sama.

anninka
18. srp 2009

Ahoj vsem, taky jsem zaregistrovana v Podoli. Moje kamaradka tam rodila minuly rok v lete a nemuze si porodnici vynachvalit. Chci se zeptat planujete nekdo mit sebou svoji porodni asistentku?

susik77
18. srp 2009

anninka: muzes si vzit k porodu koho chces, ale porodni asist. z Podoli jsou fajn, taky jsem tam uz rodila, takze to nepovazuji za nutne 😉

anavka
18. srp 2009

Radi, moc gratuluji k Nelince 😵 Ať vám dělá jen samou radost 🙂 Jinak porod závidím, taky bych brala takový....
Role, právě že tu jistotu, že ve čtvrtek budu mít mimčo u sebe nemám, v těch papírech co mi dali pročíst o indukci, tak píšou, že když jsou porodní cesty nepřipravené, tak může porod trvat i několik dní ☹ Ale uvidíme no, stejně to ovlivnit už nemůžu.... 😔 😢

beddy
18. srp 2009

velká gratulace k holčičce Nelince, Radi 🙂 🙂 🙂

Malou jsi měla od porodu hned u sebe, jo? Tak to mě těší, jsem někde četla, že jak jsou plný porodnice, tak to běžný není a docela z toho mám strach.
Já měla malýho u sebe i po těch dvou hodinách po porodu, tak doufám ve stejné, ze sálu na pokoj hned, snad to je už běžné a ne jak čtu, že někde odnesou na novorozence, že je to praxe a vidíš mimi za x hodin 😔 😖

beddy
19. srp 2009

Zítra jdu do Podolí prvně, nejdřív prý kartu zařídit a pak k sestře. Holky, na té první kontrole se chodí i na monitor?

safa
19. srp 2009

Ahoj holky, má některá zkušenost s porodem dvojčátek v Podolí? Jsem tam registrovaná protože mi to doporučil i doktor, prý tam mají dobré vybavení, kdyby něco... Zajímalo by mě jak to tam chodí, zda se tam dvojčátka rodí nejspíš císařem, nebo normálně. Jaká je tam péče, zda jsou maminky umístnovány na pokoj s maminkami dvojčátek, nebo je to pomíchané a tak...
Děkuji za zkušenosti.

role
19. srp 2009

Beddy, mě na první návštěvě monitor nedělali. Až v tom 38tt.

kasenka228
19. srp 2009

Ahoj holky, pridam se k vam, ju? Ja jdu taky zitra do Podoli, poprve na monitor. Uz tam chodim dele, az az zitra jdu poprve na monitor. Beddy, na kolikatou tam jdes? Ja na 8:30.

role
19. srp 2009

Ahoj Kasenko, já jdu taky zítra na monitor. Ale až od 9:30. Tak to budeš asi zrovna na prohlídce u doktora. Ke komu chodíš?

beddy
19. srp 2009

Kasenko, no mám přijít na 8.00, ale jinak neříkala ani kam, číslo dveří nebo tak, akorát ještě předtím vyřídit tu kartu, když jdu poprvé, tak jsem myslela, že půjdu dřív, bo v té kartotéce jsou fronty kvůli registraci, co jsem někde nedávno četla.
Tak nejdřív jdu tam a kam mě pak pošlou, uvidím.

Minulé těhu jsem chodila od 36 tt na monitory, ale to bylo jiné město. No uvidíme.
A to dělá dr. vyšetření poprvé nebo jen utz nebo obojí?

beddy
19. srp 2009

Safo, já myslím, že záleží na tom, zda jdou porodit normálně, ne?
Sestřenka má dvojčata holky a jsou normálně, byly dobře uložený, nehrozil problém.
Nemyslím, že by dělali CS jen kvůli dvojčatům.

kasenka228
19. srp 2009

Role, ja chodim do dveri c.4, k Dr.Koterovy, ale ma tento tyden dovolenou, takze ani nevim, kdo me tam ceka, kdo ji zastupuje.
Beddy, ja myslim, ze te z kartoteky poslou rovnou k sestrickam, je to v prvnim patre, nebo spis pul patre, na schodech doleva, az narazis na dav tehuli, tak jsi tam. Od sestricek pujdes k doktorovi a myslim, ze na monitor az pristi tyden. Rozhodne do ty kartoteky nespospichej, stejne si pockas. 😉

ronikacz
20. srp 2009

Ahoj, ja som bola v utorok na prvej kontrole v podoli. prekvapilo ma, ze tam nebolo tolko tehuli. Vybavena som bola dohromady asi za necele 2 hodinky a to pocitam aj registraciu v kartoteke, kde mi vystavili kartu. Tam som bola dohromady asi 20min, potom som cakala 10min, kym pride moja hodina H ist do sesterny. tam som stravila asi 10min a najvacsi cas mi zabralo cakanie - bola som piata a sla som na radu asi po 45-50min. Buduci tyzden uz to mam aj s monitorom, tak uvidime.

kasenka228
20. srp 2009

Ahoj holky, tak ja jsem to dneska dala i s monitorem asi za 1h a 40 min, docela slusny, byva to i horsi. 😉

role
20. srp 2009

Tak jsem zpět z poradny. Trochu rozladěná, ale co se dá dělat. Dneska jsme to sfoukli za dvě hodiny i s monitorem. Ale na porod to prý vůbec nevypadá, CS pořád 2. Už jsem se těšila, jak mi řeknou, že brzy bude konec a ono nic. ☹

susik77
20. srp 2009

role: nic si z toho nedelej, ja uz 2 tydny CS3 a bricho porad vysoko 😖 jeste ze je tu mama, se vsim mi pomaha, aj s malou, uklizenim a pod., takze mame pohodicku 🙂

ronikacz
20. srp 2009

Role, susik, tak ja som si myslela, ze som na tom spatne s mojim CS 5, ale vidim, ze to docela ide....

susik77
20. srp 2009

CS uz ted nic neznamena...uz se to ani moc nebere do uvahy 😉

radi
20. srp 2009

ahoj holky

beddy, malou jsem po porodu u sebe nemela, prinesli mi ji v patek rano v sest na prilozeni k prsu a pak si ji jeste odnesli na kontrolu k dr. a prinesli mi ji opet az v deset. Jinak behem pobytu v nemocnici muzes dite dat sestram, at uz se potrebujes vyspat a nebo se jit umyt.... Kdyz jsem v patek byla na pokoji jeste s jednou holcinou, tak to bylo dobre, to jsem rekla ji, aby ji chvilku pohlidala. Bylo fajn, ze uz ona sama mela doma jedno dite, tak jsem ji poprosila i o radu a pomoc s prvnim prebalovanim... v sobotu rano ji pustili domu a to uz jsem na pokoji byla sama.
Mala se mi pri prebalovani v sobotu uplne malem udusila. Zacala zvracet, tak jsem ji nadzvehla, ale asi nejak malo nebo ona to vdechla zpet a tak jsem ji musela 2x poradne otocit a bouchat do zadicek, hrozne me to vydesilo a pak uz jsem se z pokoje nehnula ani na krok a vzdy jsem malou odnasela sestrickam.

role
21. srp 2009

Susik, já vim, že bych si to neměla moc brát, ale když já se tak těšim. 🙂
Holky, vy co už jste v Podolí rodily, nabízeli vám erární košile na porod? Já mám totiž samé nové a nechce se mi je ničit na porodním sále, tak bych si radši vzala tu jejich. Jestli teda jsou.

radi
21. srp 2009

ahoj
role, ja to mela rychle, me kosily zadnou nenabizeli, ale na kurzu nam rikali, ze si mame vzit svoji. Muzu ti rict, ze jsem ji vubec znicenou po porodu nemela. Kosil je vseobecne v porodnici malo a na sestinedeli ti doporucuji si vzit nejakou s rozepinanim.

esuska
21. srp 2009

Radi,
prosím, jak je to s vložkama, síťovanejma kalhotkama a plenama a tak? A dostala jsi ten kufřík pro novorozence? Jestli bys byla tak moc hodná a napsala co v něm bylo. Já před 5 lety nakoupila 2 flašky od aventu a pak jsem je dostala v tom kufříku, takže vyhozených 300 😒 Nechtěla bych opakovat stejnou chybu. Díky moc.

zdenkaradek
21. srp 2009

ahoj,
role, když jsem rodila loni v březnu, tak mi na porodním jejich košili dali, pokud se nepletu, tak byla připravená na porodním lůžku. Měla jsem tedy i svojí, tu jsem využila ze začátku a pak jak jsem pořád chodila do sprchy a na finále jsem měla jejich - tedy andělíčka, super je, že nemusíš nic přetahovat přes hlavu 😉
esuska, pokud se něco nezměnilo tak porodních vložek je dostatek na chodbě před WC nebo pokud jsi na nadstandardu, tak máš svůj balík, síťovaných kalhotek jsme dostaly každá 5 ks (ale velikost L, pokud jsi drobnější, je lepší, vzít si svoje menší, lépe drží, když se dávají hlavně ze začátku 3 na sebe 😉 ), plen dostaneš jen 5 ks a pak musíš mít svoje a kufřík ro novorozence jsem dostala 2 x v každém bylo něco jiného, nicméně většinou jen nějaké časopisy staršího data a pár nějakých vzorečků, nic hodnotného, rozhodně ne Avent.

gtver
21. srp 2009

Opravdu žádná nemáte praktickou zkušenost s domluvou termínu prohlídek? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru