Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jenny.kay
28. bře 2013

@aajda Ale jo, malá za to rozhodně stála a já jsem už na většinu toho špatného zapomněla (jizvy od popálenin na břiše to trochu přípomínají, ale čert je vem 🙂 Zrovna teda na JIPku si nemůžu stěžovat vůbec, tam byly sestřičky úplně nejzlatější ze všech.

aajda
28. bře 2013

@jenny.kay Jééééžiš, jizvy od popálenin... to zní fakt dobře 😒 Na JIPce se mi tam taky líbilo nejvíc, teda do chvíle, než po mně chtěly, abych vstala 😅

jenny.kay
28. bře 2013

@aajda Neboj, takový pech jako já už snad nikdo mít nebude. Myslím, že se to ta mladá holčina už musela od té doby naučit 😉

kitabu
30. bře 2013

Milé maminky,
chtěla bych se zeptat, zda některá z vás se domluvila a připlatila si soukromou porodní asistentku z Podolí (byla jejich zaměstnanec), která ji tam pak přijela k porodu a která ji odrodila? Vím, že se dá připlatit za lékaře (dle ceníku 5000,-). Nechci tam narazit na někoho nepříjemného. Raději upřednostním PA,která by se mnou byla po celé doby porodní a která by znala můj porodní plán.
Když si domluvím dulu, tak stejně porod povede jejich PA, nebo se mýlím?
Případně poskytly byste mi na někoho takového kontakt?
Děkuji moc, Kitabu

tournesol
31. bře 2013

@kitabu Ahoj, sama jsem si as. neplatila,ale vim jistě od lékaře , ze to jde, mam dokonce na jednu telefon - kdybys chtěla, napis mi zprávu ;)

kitabu
15. dub 2013

Milé dámy,
děkuji všem, které mi poskytly nějaký kontakt na PA. Bohužel se mi s žádnou z nich nepodařilo domluvit, neboť porody "navíc" nedělají (PA Samková, Nováková).
Kdybyste měla některá z Vás kontakt na jinou PA, byla bych Vám moc vděčná.
Děkuji za další tipy a rady. Kitabu

wond3r
25. kvě 2013

Ahojky,v prvním těhotenství jsem byla na všech velkých utz a i na 3d/4d v Podolí,chodila jsem tam do poradny a následně tam i porodila a pobyla 7 dní a nemůžu si stěžovat (6/2011) . Nyní jsem po druhé těhotná a jsem opět zaregistrovaná v Podolí k Podolí a jelikož můj gyndař dělá sám velké utz,tak do Podolí se chystám jen na dva 3d/4d ultrazvuky a pak poradna a rodit a doufám,že budu mít z porodnice stále tak dobrý pocit jako prvně,což mě zatím jen po potvrzení registrace(registrace on-line a pak se musí dojít k nim pro razítko do průkazky) udělala pani radost a opět byla milá stejně jako všichni už v prvním těhotenství. Takže v listopadu si jedu do tzv."továrny na děti" pro další krásné a zdravé miminko ;)

janazzz
25. kvě 2013

Absolvoval jste někdo v Podolí předporodní kurzy, jestli to má nebo nemá smysl? Já se porodu nebojím a přemýšlím, jestli na ně chodit, aby mě nevystresovaly. Ale jestli by mi měly porod nějak usnadnit, tak bych je raději absolvovala. Když nebudu připravená, řeknou mi u porodu jak prodýchávat kontrakce, jak si pomáhat?

arrowka
26. kvě 2013

@janazzz Pár stránek nazpět o tom diskutujeme, doporučuju k přečtení. Já jsem si nakonec předporodní kurz zaplatila, zatím jsem byla na první části a musím dát bohužel za pravdu holkám, které tvrdily, že to jsou vyhozené peníze. Nic nového se tam nedozvíš, pokud máš aspoň trochu načtené z internetu, jak porod probíhá. Na druhou stranu to pro mě byla zajímavá zkušenost, byla jsem v celkem aktivní skupině, která kladla dost dotazů a sama jsem se dost ptala (odpovědi mě většinou nepotěšily, ale to je jiná věc). Doufám, že ta část o kojení si reputaci kurzu trochu vylepší.

janazzz
27. kvě 2013

@arrowka Díky za info, tak snad to půjde hladce i bez kurzů 🙂

evab.
27. kvě 2013

@janazzz Přesně jak píše Arrowka, pokud tam člověk jen sedí a poslouchá, tak je to o ničem, sestra dost šasto odbíhá od tématu, takže chce si to případně připravit dotazy. Já bych neřekla, že je to o ničem, ne každý sedí na netu a má vše nastudované, ale že bych se tam dověděla něco nového, to také ne. Za mě jediné plus byla prohlídka porodních sálů, že jsem aspoň věděla kde jsou, jak vypadají a člověk nešel pak úplně do cizího.

janazzz
27. kvě 2013

Naučili vás tam dýchat nebo nějaké techniky, které vám např. pomůžou při kontrakcích?

arrowka
27. kvě 2013

@janazzz Asistentka nám předváděla psí dýchání, ale nakonec řekla, že si stejně budeme každá dýchat, jak nám vyhovuje. Jen prostě nedoporučila dýchat pomalu a zhluboka, ale naopak rychle a mělce.

elischka
27. kvě 2013

@janazzz před 2 lety jsem měla pocit, že nejvíc to dalo přítomným tatínkům, protože ti to z internetu zas tak moc načtené nemají.o)

cajomilka
30. kvě 2013

@elischka Souhlas 😉

janazzz
6. čer 2013

Holky, kolik košil je třeba vzít s sebou do porodnice? V Podolí nepůjčují ani k porodu, co? Takže jednu oddělám rovnou u porodu a kolik jich potřebuju na pak na pokoj? Díky.

aajda
6. čer 2013

@janazzz Na 6inedělí ti dají, jen k porodu máš mít svoji - oni tvrdí že proto, že se v ní budeš cítit líp a víc jako doma. Ale kdybys neměla, tak by ti asi taky dali. Takže stačí jedna k porodu. Případně kdybys tam nechtěla chodit v té jejich, tak ještě tak 2 na pokoj, až jí propotíš, tak ti někdo přinese čistou. Ty jejich jsou většinou bez knoflíčků a mají přední kojící rozparek až k pupíku, takže ultra super sexy 😀 Ale mně stačily, jsem ráda, že jsem si nelikvidovala svoje.

janazzz
6. čer 2013

aha, no tak to je paráda, já právě myslela, že tam musíš mít k porodu svojí i na šestinedělí, tak to jsi mě potěšila. Protože já takovýhle košile nenosim, tak jsem si říkala, kolik si jich asi musim nakoupit. Jednu oddělám rovnou u porodu a pak na pokoji jsou třeba asi taky měnit často. A k porodu stačí nějaký delší triko, to ještě nemusí být rozepínací, ne? Na první přiložení miminka triko kdyžtak vyhrnu. Nechce se mi kupovat nějakou novou košili, když takovou nemám, protože po porodu jí asi můžu vyhodit, ne?

aajda
6. čer 2013

@janazzz Stačí triko, něco, v čem ti bude ok 😉 U porodu se předpokládám oddělá, já poprvé do finále nedošla, takže košile přežila. A podruhé jsem měla plánovaného císaře, tak košile nebyla třeba.

evab.
6. čer 2013

Já měla k porodu starou pánskou košili, ale přežila, taky jsem šla nakonec na císaře a tam jsem pak na JIPce vyfásla jejich, jelikož jsem u sebe neměla žádné svoje věci, nejdřív jsem si nechala tu jejich a pak jsem se převlíkla do svojí, ale myslím, že není problém si říct případně o čistou

jemi
11. čer 2013

@wond3r já byla taky v podolí moc spokojná 🙂 vypadá to, že jsem znovu těhotná, tak jsme se chtěla podívat jak to teď vypadá z registrací. Tak jestli máš nějaké typy a jak ta online registrace funguje. Znovu se registruje od 14tt nebo můžu dřív? Díky, já napsoled poctivě seděla od 5ráno, ale teď s dcerkou se mi do toha zas tak moc nechce.

wond3r
12. čer 2013

Jj, já tam rodila se synem v r.2011:) a teď jsem zaregistrovaná s druhým🙂 no typy.. Protě přesně ve 14+0 podle TP prvního co máš v průkazce sednout a přesně v 8;00 vyplnit formulář;)) držim palce;)

jemi
12. čer 2013

@wond3r já rodila v roce 2012 a to bylo taky tak, ale od 2.4. je to přes internet a zajímalo by mě zda je to o rychlosti internetu, to znamená, zda je to v 8:10 plné, nebo třeba až v 8:40.

wond3r
12. čer 2013

No já se prvně vůbec neregistrovala.. Popisovala jsem Ti jak jsem to dělala teď;) prvně jsem to měla přes známé v porodnici.. V 8:10 zkoušela nedávno kamarádka a už se nedostala.. Takže asi tak

jemi
18. čer 2013

@wond3r mě šlo právě o to, zda se stává to, že k tomu někdo v 8:00 sedne a stejně se nedostane (zda rozhoduje i rychlost internetu a to jak rychle formulář vyplníš)

wond3r
19. čer 2013

Tak to nevim.. Protože mi to vyšlo no.. Spíš asi je to nárazové no.. Prostě v některym dnu se sejde víc mamin a v některym míň no..

zuzanaii
19. čer 2013

@jemi ja jsem se taky registrovala do Podoli. Podle me zalezi, jak rychle to vyplnis, vetsinou je to plne behem prvnich par minut. Ten formular jde otevrit krerykoliv den predem a pamatuje si, co tam bylo vyplneno, takze rada na urychleni je predvyplnit formular aspon den dopredu. Ve dne registrace potom mackas jenom prvni pismenko v kazdem policku a naskakuje ti tam na vyber to, co jsi vyplnila predtim, takze je to rychlejsi. Drzim palce na registraci a gratulace k tehotenstvi

roxinka111
24. čer 2013

Zdravím holky 🙂 Já budu taky rodit v Podolí, a protože moje kamarádka tam rodila před půl rokem, podávám zjištěné info.... Noční košili dostávala denně čistou, vložky a oblečení pro malého také. S sebou potřebovala jenom doklady a ručník + hyg. potřeby. Co se týče nadstandartu tak to bylo prý spíš za trest, přes 2 tis za noc a ještě se k ní chovali blbě že je jakože nobl že si to může dovolit.... navíc měla císaře a druhý den ráno ji řekli vstávejte, tady máte dítě a papa... ona chudák byla ráda že vstane a už se musela celodenně starat o mimi - prvorodička- no na hlavu. Když jste na pokoji s ostatníma tak vám ho nosí jenom na kojení a nechají vás se po operaci vzpamatovat.... Jinak vše super

roxinka111
24. čer 2013

Nevíte prosimvás jak to tam chodí s laktační ligou? Když není mlíčko, nebo se dítko nechce přisát, nebo prostě je problém s kojením, nutí vás tam do toho? Nebo mávnou rukou a nechají vás žít? jak je to s přikrmováním? přikrmuje maminka nebo sestry? díky....

marketma
24. čer 2013

@roxinka111 Měla jsem na pokoji maminku, která tak nějak nechtěla kojit, nevím jaký měla důvod, ale prostě tvrdila, že jí to nejde a že předešlé děti také nekojila..... Nutili jí, resp. pokud děťátko nepřibíralo, nepustili je domů, ale měla malé mimi 2.400g... Nevím co matky vede k tomu, že nechtějí kojit, nechápu!! Přikrmovaly sestry....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru