Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

weri1
25. srp 2010

já si myslím, že stejně člověk zapoomene z kurzů jak dýchat nebo ne, PA mi radila jak dýchat a já si dýchala tak nějak po svým, protože mě pořád vyhovovalo hluboké než to "psí".

sambucca
25. srp 2010

souhlasim s weri1 - ikdyz jsem zatim nerodicka 😝 telo si samo v takovy situaci rekne co mu vyhovuje a PA maximalne usmernuje. Ja mam PA dobrou kamaradku a ptala jsem se ji jestli by mi kurzy prinosem byly, odpoved byla ze prinosem jsou spis financnim pro porodnici 🙂 na druhou stranu, jestli nemate zadnou kamaradku ktera nedavno rodila a pomohla by vam rict na co se kdy soustredit, a jejiho muze kterej si toho vaseho vezme do parady s infem jak muze vam behem porodu pomoci, prinosny to byt muze urcite.

weri1
25. srp 2010

můj mnažel mi pomáhal jen tím že tam byl, bez něj bych byla v koncích. Měla jsem dlouhej porod a nakonec císař. Nakonec při kontrakcích co minutu mi vyhovovala pozice na čtyřech a manžel tam vždy klečel se mnou. Nemusel nic dělat, jen ta přítomnost dělala strašně moc.

romcatko
26. srp 2010

holky včera jsem byla v Podolí a prý je tam až podezřely klid - ani bouřky ani úplněk neznamenal velký přísun rodiček, takže prý "skoro prázno" 🙂 tak kdo máte termín můžete rodit :D

lussi
26. srp 2010

jéje, škoda, já mám ještě čas, snad v říjnu bude taky klídek 🙂

kamikadze
26. srp 2010

@romcatko no v zari to asi zacne... to budeme lezet i na chodbach 😉

sambucca
26. srp 2010

@romcatko @kamikadze souhlasim s kamikadze, he he, ony ty vanocni svatky a silvestr k delani deti maj spravnou atmosferu 😉 😝 😀

kamikadze
27. srp 2010

@sambucca Jezisek proste chodi az v zari 😉 Nekdy...

med
27. srp 2010

Květen - lásky čas - taky není špatnej na dělání dětí 😉 😀
Jinak já slyšela na Podolí samou chválu, od ségry, od kamarádek atd... tak tentokrát jsme zaregistrovaný v Podolí. První jsem rodila v Krči a děs a hrůůůza... V Podolí jsem byla teď už 2x, jednou na screeningu ve 12. tt a podruhé v 15. tt s tvrdnutím břicha a zatím samé dobré zkušenosti. Tak snad mě nezklamou.

weri1
28. srp 2010

@med pro mě je Podolí porodnice č.1 ´.Prostě luxus. Personál perfektní

fialinka
29. srp 2010

Tak já jdu do Podolí na plánovaný SC 2.9.2010.. tak doufám, že budu spokojená 🙂

fialinka
29. srp 2010

Weri ... jen dotázek .. co je v podolí vše k dispozici ? myslím tím jestli tě napadá co si hlavně vzít z domova. Jinak také budu mít manžela u SC.

med
29. srp 2010

Jo, jo, to by mě taky zajímalo... možná už to tu někde padlo... Jak je to s plínkama a s vlhčenýma ubrouskama... Můžu si vzít vlastní oblečení pro miminko? Po zkušenostech z Thomayerky, kde měli všechno roztrhané a o půl metru větší, bych si snad vzala svoje. A co toaletní papír? Ten jsem v Krči musela mít taky svůj :-/, což mi přijde ulítlý!!!

gtver
29. srp 2010

@med plínky a ubrousky si vezmi, respektive dostaneš plínky na jeden den (asi 5-6 ks), poté používáš vlastní, oblečení pro miminko můžeš mít vlastní. Co si vzpomínám, tak s toaletním papírem problém nebyl, ale já používala společné toalety jen první den, takže nevím, jestli to platí vždy 🙂

weri1
29. srp 2010

@fialinka vložky kolik chceš, jinak nic. Mě vyhovovaly ty jejich košile, protože byly volné a já měla jizvu po císaři, tak jsem vždy poprosila a dali mi ji. Ale jinak nedávají. Pak 5ks síťovaných kalhotek. Na mimi věci dostaneš, ale plínky ne, toaletní papír tam je. Takže vše krom vložek

weri1
29. srp 2010

oblečení na mimi můžete mít svoje. Vlhčené ubrousky nemají, kosmetika ńa mimi tam je-Jonson-nevím jak se to píše a Weleda.
a ty plínky jsem jim dala až druhej den.
Já měla ještě papírové kuchyňské utěrky, utírala jsečm si tím spodek a jizvu

gtver
29. srp 2010

ještě k té kosmetice na miminko, na zadečky je k dispozici i lékarnou namíchaná mast (stejná, co se komerčně nazývá Rybilka)

fialinka
29. srp 2010

tak moc děkuji za informace 🙂

sambucca
29. srp 2010

Kopiruju sem oficialni seznam veci (z webu UPMD), ktere ma mit rodicka s sebou do porodnice Podoli 😉 :

Co s sebou do porodnice

* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
o 2-3 noční košile
* pro novorozence
o plenkové kalhotky pro novorozence (6-10ks/den)
o je možno mít vlastní oblečení

Prosíme, vezměte s sebou do porodnice malou tašku. Vezměte si také bandáž dolních končetin (punčochy; platí pro matky, které mají problémy s varixy nebo mají plánovaný císařský řez). Možno zakoupit i v ústavní lékárně za Kč 250,-.

Prosíme všechny, aby nenosili do prostor porodnice a na pokoje voňavé květiny, zvláště lilie.
Děkujeme za pochopení.

med
29. srp 2010

Dík za info... Sice to u nás ještě není aktuální, ale lepší vědět...
Jo a prosím ještě, jak je to s dudlíčky? Dávají je? Jen jestli má vůbec smysl je kupovat dopředu, protože si pak mimčo zvykne na ten jejich a jiný třeba nechce... V Krči je odmítají úplně a malá si na něj už doma nezvykla, i když by býval byl často potřeba :(

weri1
30. srp 2010

@med tam ti svůj nedají, sestřičky to nemají rády. Jen jedna byla pro dudlíka

weri1
30. srp 2010

@gtver to je pravda- rybí mast, používám i doma. I lih na pupík tam mají

bramburka
31. srp 2010

co nám to dávali v podolí za čípky proti bolesti?

weri1
31. srp 2010

@bramburka nevím jak se jmenovaly ale zabíraly okamžitě

amabilis
1. zář 2010

Já jen přidám, že na porodním pokoji musíte mít vlastní košili nebo triko, tam ji nepůjčují. Jinak já se řídila seznamem a zbytečně jsem spoustu věcí vezla zpátky 😒 Tentokrát si s sebou vezmu bodýčka, zbytek budu používat erární. Co se týče vlhčených ubrousků, tak teda nevím, kolik z vás se jimi na oněch místech zkusilo otírat (a fakt tím nemyslím zadek, ten je v pohodě), docela to pálí a to používám jen ty neparfémované a bla bla bla. Tam mají k dispozici obyč plíny místo žínky a hned vedle přebalováku je umyvadlo. A teplou vodou to šlo nádherně.

terkao
1. zář 2010

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli to teda dobře chápu, tak na samotný porod v Podolí nemusím mít svojí košili nebo triko? To mi dají k porodu?

sambucca
1. zář 2010

@terkao precti si poradne seznam z webovek porodnice, je na tyhle strance - " na porodni sal muze byt vlastni kosile (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv)" - tj. mas na vyber, bud to svoje nebo od nich andelicek. Na sestinedeli uz svoje vlastni.

terkao
1. zář 2010

@sambucca jj děkuju 😉

gtver
1. zář 2010

@terkao @sambucca raději ovšem vidí, pokud si vlastní košili vezmete už k porodu 😉

sambucca
1. zář 2010

@gtver to predpokladam - ja myslim ze si nemocnicniho prostredi a bilejch plastu uziju az az, takze radsi klidne investuju stovku do dlouhyho trika od vietnamcu nez si natahnout jejich andelicka 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru