Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anka.
27. zář 2011

Ehm, takže shrnutí: někdy se příchozí zapisují na vrátnici a někdy ne. Ale sestra vždy vyvěsí pak ještě cca hodinu před sedmou papír na zapisování na nástěnku. Chápu dobře?

saronka
28. zář 2011

Ahoj holky,zvazuju taky registraci v Podoli,puvodne jsem si rikala ze na Bulovce-mam to bliz,ale jelikoz v Podoli jsem rodila,tak pujdu do "znameho" prostredi" zvazuju poslat manzela,ale nema moc ostre lokty,pokud nebude arch hned z kraje,hadat se tam asi nebude,kor s hyster.matkama co prijdou v 7. Jinak manzel kamaradky tam byl v 5:30 a uz byl 8.mazec

ladie
28. zář 2011

@anka. přesně jak píšeš. Osobně znamená, že se tam fyzicky dostaví kdokoli (manžel, kamarádka, babička...) s tvou průkazkou pojištěnce a těhotenskou průkazkou.

ladie
28. zář 2011

@anka. jo, chápeš to dobře. Někdy tam papír je dřív (asi když si ho tam vylepí nějaká mamina) a asi půl hoďky nebo méně na dveře kartotéky vyvěsí "oficiální" papír sestřička a pak se v kartotéce registruje podle pořadí, jaké je na tom papíru.

ladie
28. zář 2011

@saronka klidně pošli manžela a řekni mu, aby si sedl hned k PRAVÝM dveřím od kartotéky - tam se pak vylepuje ten papír na jména a chodí se tudy registrovat 😉

verbalinka
28. zář 2011

Na ty vratnici si nas pani psala do sveho navstevniho sesitku a ja mela svuj papir a kazdeho nove prichoziho donutila se tam zapsat. Tim se vyresil pripadny spor o to, kdo byl driv. A v pul sedmy na pravych dverich dala sestra jejich poradnik a my se zapsali dle prichodu. Ja tam radsi sla sama, protoze jsem se bala, ze by se prave manzel nehadal. A takovy zmateny tatinek byl i ten den, co jsem byla ja. Kdybychom mu nerekly, kam ma jit a kam se zapsat, tak tam bloudi jeste dnes 😀

karol84
28. zář 2011

@anka. záleží na tom, jestli je pracovní týden nebo víkend - to se otevírá kartotéka později a papír na dveřích kartotéky se vyvěšoval až kolem 8. hodiny (ale čeká se už před 6 stejně jako v pracovní dny 😒 )

anka.
28. zář 2011

díky za info, holky. Adrenalin narůstá - chystám se do toho vřavu zítra 😖 (doufám, že nazaspím 😀

anka.
28. zář 2011

@ladie díky za info kde visí papír (přesně takové infošky jsem chtěla dát dohromady)...představuju si to jako "hry bez hranic" (doslova) ☹
a budeš tam zítra taky? 😉 (promiň, asi Tě s tím musí deptat hodně lidí)

ladie
28. zář 2011

@anka. dneska jsem byla, ale buhužel jen na monitoru 😀 Ale být to na mě, tak jedu rodit hned - jen tomu prckovi se na svět nechce 😠 😠

anka.
28. zář 2011

@ladie tak, ať vám všecko dobře dopadne!!! a pak můžeš napsat zážitky, já byla sice v podolí před třemi roky, ale časy se mění (jako např. ta registrace a další)
jinak my tady teď hrozně řešíme tu porodnici, ale pak je to stejně vesměs jedno - najednou se seběhne tolik věcí a člověk pomalu ani nestačí všecko vnímat

anka.
29. zář 2011

Takže přidávám svoje zážitky z registrace. Asi se to pořád mění. Na vrátnici mi řekli, že tam žádný papír na zapisování nemají, ale hnedka u vchodu dovnitř fungovala taková recepce, tam seděla paní a zapisovala jména jak kdo přišel (nechápu teda vlastně proč - viz dále). Byla jsem tam chvíli před 5 a byla první, ale hnedka těsně za mnou šel pán a pak za chvíli další a další. Je fakt, že ta cca půl 6 je asi mezní. Pak už se to zaplnilo hrozně rychle a lidí bylo víc než 12. Hlavně tatínkové. Potom chvíli před 7 vyvěsili u dvěří do kartotéky papír, kde jsme se měli zapsat sami v pořadí ve kterém jsme přišli. V tuhle chvíli už docházelo ke svárům a rozepřím kdo byl před kým atd. Naštěstí moje první místo zůstalo solventně prázdné, nikdo se tam netroufl jen tak napsat. Takže to mám. No ale jednou a stačilo - byla to pěkná bojovka. Ještě k lidem: někteří přišli, pozdravili a zeptali se, jestli čekáme na registraci a kdo je poslední. Někdo jen tak dorazil ani nepozdravil a kamsi se usadil. Prostě chování lidí různé (i když chápu ty tatínky, že můžou mít velký strach vrátit se domů s nepořízenou 😀

verbalinka
29. zář 2011

@anka. gratuluju, ze to vyslo 😉 Ja tou vratnici myslela recepci v budove, venku nikoho nic nezajima 😀 A pisou si to pro sebe jako navstevni kniha, ale v pripade problemu se jde na ni urcite obratit.

anka.
29. zář 2011

@verbalinka aha, a já otravovala vrátnýho 😀 každopádně jsem ráda, že je to za mnou a díky všem za tipy!!!

elischka
30. zář 2011

holky, co už máte své děti v postýlkách, s kterými konkrétními lékaři jste byly při samotném porodu spokojené?

jinaja
1. říj 2011

@elischka Dobrá otázka🙂Taky by mě to zajímalo🙂

loretana
1. říj 2011

ahoj holky - k té registraci, já tam byla v půli srpna a nikdo tam žádný papír nedal - ani žádná maminka, natož sestřčika - asi spoléhali na to, že se domluvíme🙂 tak je to asi i tím, kdo má zrovna službu🙂
@jinaja
@elischka ano, to je dobrý dotaz🙂

nellygray
1. říj 2011

@elischka pokud ti jde o samotný porod, tak: u prvního porodu (březen 2010) u mě byla dr. Antalová a pak dr. Hasilová - ta mě mj. šila. Obě velmi mladé, milé, slušné, ale mám takový pocit, že kdyby byl nějaký problém, volaly by asi dozorujícího lékaře. Dr. Antalová mi sama říkala, že postup šla konzultovat. Ale vše proběhlo dobře.
Druhý porod (červenec 2011) byl rychlovka a celý proběhl jen s PA. Na příjmu byl dr. Hron (velmi příjemný, omlouval se, že vyšetření možná bude bolet...), ale zrovna končil a službu přebírala dr. Haaková. Tu jsem ale viděla až v samotném finále, jen stála opodál a přihlížela, do vedení porodu PA nijak nezasahovala. No a pak mě chvilku šila. Moc toho nenamluvila, ale nemůžu říct proti ní ani slovo, byla slušná.
Jinak jsem se potkala ještě s dalšími lékaři a musím říct, že jsem nenarazila na nikoho špatného. Ale byla jsem připravená požádat o jiného lékaře, pokud by u porodu měla být dr. Žáčková. 😠 Nedám na plané řeči, ale od holek, kterým věřím, jsem o ní slyšela hrozné věci. 😝

verbalinka
1. říj 2011

Jojo, Žáčková mě vyšetřovala při příjmu (nakonec porod ještě nebyl aktuální) a bolelo to jako prase. i PA mě soucitně držela za ruku ☹ Fakt šílený zážitek. A když se podíváš pár stránek dozadu, tak najdeš další story 😒 Ale jinak si, myslím, jsou tam všichni relativně dobří 😉

dagmarkaaa
2. říj 2011

@elischka já měla u druhého porodu Mudr Hrabálkovou. Teda rodila jsem s PA, doktorka nezasahovala ale přišla mě občas okouknout jak to postupuje a vůbec byla moc milá.

vendyca
3. říj 2011

@dagmarkaaa Prosím tě, byla ta doktorka taková maldá, hezká, blond zvlněné vlasy?

saronka
4. říj 2011

AHoj, byla jste některá v sobotu na registraci? mají od 8:30 a nevím v kolik tam dorazit.. v týdnu se prý doporučuje 5:30 🙂) dííky moc. já byla s dcerou taky v sobotu..jela jsem tam na 8 hodinu a byla jsem asi 3. 🙂)

sarusinka
4. říj 2011

@saronka ahojky, já byla v sobotu, na začátku července, a byla jsem tam v půl šestý, byla jsem druhá. do těch půl deváty nás bylo dohromady asi 7, je to asi o štěstí, ostatní začali přicházet až v osm....

skendy
5. říj 2011

@saronka Ahoj všem mám dnešní zkušenost s registrací v Podolí.Byla jsem tam na 5 hod .A do otevření kartotéky nás bylo 5 maminek.Takže kdybych přišla dnes na sedmou tak se vůbec nic neděje! 🙂 Jedna maminka vylepila papír na který jsme se zapsaly a sestřička z kartotéky se podle něj i řídila a žádný jejich nevylepila.Ale nebylo třeba všechny jsme byli v pohodě a v klidu se seřadily jak jsme dorazily. 🙂 Ono v 5 lidech ani nebylo třeba se nějak stresovat. 🙂 takže hodně štěstí přeji i ostatním s registrací!!! 🙂

anka.
6. říj 2011

@elischka Dr. Hron

schatje
9. říj 2011

moj manžel tam bol tiež o 5.rano pred 2.rokmi ked som čakala 2.dieta a mal kopiu teh.průkazky takže ma v pohode zaregistrovali a bol tam dokonca jediny chlap🙂.Mne bolo totiž rano velmi zle, takže som nebola schopna vstat z postele hoci byvame od porodnice 10.min.pešky.

evab.
10. říj 2011

Ahoj, tak náš prcek už je na světě a musím říct, že až na jednu přihlouplou poznámku anestezioložky si na podolskou porodnici nemůžu v ničem stěžovat. Doktoři, ale hlavně sestry super, hlavně ty dětské. Jelikož jsem nakonec rodila císařem, tak měli prcka prakticky celou dobu u sebe a nosili mi ho jen na kojení, ale všechny byly moc milé a hlavně trpělivé 🙂 Co se týče vybavení porodnice, tak sály maj samozřejmě super, jipka taktéž, pak jsem byla na od. P2 na dvoulůžkovém pokoji 311, úplně na konci chodby hned u sprch, takže paráda, jasně, Hilton to není, evidentně raši investjí do vybavení sálů a do přístrojů, ale dle mého plně dostačující a pak se mi na 2 dny podařilo dostat na nadstandartní pokoj 320 a to už bylo samozřejmě o něčem jiném. Soukromí je zkrátka souhromí 🙂 Takže za mě... doporučuju!!!

kapr
10. říj 2011

@anka. tak na to musím reagovat 🙂 rovněž jsem si zvykla od obvoďáka zeptat se, kdo je poslední. A musím říci, že je to super postup. Dříve jsem to nezařila a musela si pamatovat kdo přišel a kdo byl předemnou a měla jsem pořád stres. Takto jsem se to naučila a můžu říci, že když jsem přišla před 6tou ráno do Podolí a řekla jsem dobrý den, prosím kdo je poslední? Tak na mě všichni civěli ale zároveň jsem přesně věděla kde je moje místo. A myslím, že ti co se nedomluvili po sobě najednou začali koukat jako že : hele já jsem byla před vámi a já po vás.
Vřele doporučuji všem tuto taktiku. Jednak je to slušné a jednak se předejde různým zbytečným nedopatřením.
hodně štěstí k registracím

anka.
11. říj 2011

@kapr jojo, je příjemný když je někdo slušnej a naopak 😉 Upřímně s některýma těma rodičema bych se tam ve finiši nerada setkala...a naopak 🙂 (někteří už takhle působili moc sympaticky) Minule jsem štěstí na spolubydlící na pokoji moc neměla, tak uvidíme tentokrát...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru