Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jabber
21. led 2008

luckahr - k dispozici jsou vložky, jednorázové kalhotky (prý, ale nespoléhala bych na to - když jsem tam v červenci byla já tak zrovna nebyly a to už asi 14 dní 😒 ) a přinejhorším ti půjčí i erární noční košili, nebo jak ten hábit nazvat 🙂. Dál je tam všechno na ošetření miminka po koupání, k dispozici jsou erární látkové plenky a košilky na mimi, zavinovačka. Musíš mít vlastní papírové plenky a ubrousky, podprsenku na kojení + tampóny do ní, noční košili rozpínací, aby se dalo dobře kojit. A nezapomeň Bepanthen na bradavky - mě ty první dny v porodnici bolely tak, že bych bez něj asi vůbec nepřežila 😉. Držím palce 🙂

luckahr
22. led 2008

jabber díky 🙂 skoro všechno už mám. Jen mi prosím řekni s tou noční košilí, já když jsem rodila v Motole, tak ty košile nebyly tak špatný 😉 , tyhle Ti přišly blbý? Přišlo mi to dobrý v tom, že zamažeš, vezmeš novou, to tady tak není? Kolik jsi sebou měla svých nočních košil? Mimi maj ty erár košilky? Nebo mám brát něco sebou i na mimi?

jabber
22. led 2008

luckahr - já měla 3 vlastní košile, ale ani jedna nebyla rozpínací, tak se nade mnou sestřička slitovala a půjčila mi tu jejich, ani jsem si o ní neříkala. Volně k dispozici nejsou, ale myslím, že když si o ní řekneš, tak ti jí bez problémů půjčí jak budeš potřebovat. Mě teda rozčilovala, přišla mi taková jako naškrobená, tuhá a bylo mi v ní šílený vedro - byla jsem tam jak byly ty šílený pařáky. Mimi mají ty jejich košilky, nepotřebuješ na mimi žádné oblečení. Když jsme pak šli domů a já oblíkla malou do normálního oblečení, tak jsem jí nemohla ani poznat 😀

luckahr
23. led 2008

to věřim 😀 to musela být změna 😉 no já právě nemám jedinou rozepínací 😒 , tak holt asi nějaký pořídím, stejně to pak člověk užije i doma, co? No naškrobená, tuhá, to nezní moc lákavě 😝 , asi něco fakt nakoupim 😉

sharii
23. led 2008

Ahoj, rodila jsem v Podolí před necelým měsícem, tak snad se mezitím toho moc nezměnilo - jednorázové kalhotky k dispozici byly neomezeně, vložky samozřejmě taky. Erární košile taky bez problémů, jednu jsem nafasovala hned a pak se sestřička vždy ptala jestli nechcem čistou. Svoje košile jsem sebou měla, ale brala si je jen na návštěvy, jinak jsem celou dobu nosila erární a bylo to v pohodě, vedro mi nebylo a nějak tuhá mi taky nepřišla. Na miminko není nutné brát nic, dostává erární oblečení, kosmetika pro mimi je taky k dispozici. Taky je tam možnost nechat si uvařit fenyklový čaj nebo čaj pro kojící, když si o něj neřekneš tak se dostává obyčejnej ani nevím jakej - hořkej nebo sladkej, mě osobně přišlo, že se to nedá pít, tak je dobrý nechat si tam přinést z domova nějaké vody. Já tam pila pořád ten fenyklový čaj a ředěné džusy, kterými mě zásobil manžel.

luckahr
23. led 2008

Díky Sharii 🙂

jabber
23. led 2008

no já nevím, mě celkem tuhá přišla, ale já jsem na prádlo docela cimprdlich 😀. Je jasný, že v zimě asi zas takový vedro nebude 😉 , já tam byla když byly ty čtyřicítky teploty, vzduch se nehnul a to teda vůbec nedejchalo, v mých mi bylo líp. Ale to asi teď nehrozí 🙂

ronikacz
24. led 2008

Ahoj holky,neviete ako to chodi s vyvolavanim porodu v Podoli. Cakam maleho obrika, tak zajtra rano idem na vyvolanie, tak som sa chcela spytat, ci mate niektora osobnu skusenost ako to tam chodi...Dik.

betka007
24. led 2008

ahoj ronika, mne vyvolavali porod. pri nastupe mi dr povedal, ze to moze trvat aj tri dni, nez porodim. Nastupila som v pondelok rano, dali mi 1 vaginalnu tabletu, bolesti ako pri menstruaacii, v noci trochu zosilili, odisla mi trochu hlienova zatka. Cely den t priebezne natacaju monitor, v noci pocuvaju ozvi na izbe. Rano v utorok ma dr vysetrila a oznamila, ze rodim, tak som sa prestahovala na porodny box, mala bola na svete poobede o 15:16 hod... Na porodnom boxe mi dali este jednu tabletu do posvy, kontrakcie sa fest zrychlili a slo to rychlo 😉

ronikacz
24. led 2008

Betka, no mne prave mudr vcera urobil ten hamiltonov hmat a od tej doby citim dost silne bolesti krizov a podbruska, ale nic pravidelneho. A zajtra nastupujem, tak si tajne dufam, ze to bude rychlovka a maly sa narodi este v piatok.... 🙂 A tiez som citala, ze postup pri vyvolanie zavisi od dovodu vyvolania atd atd. u mna je tym dovodom velke mimi.

betka007
24. led 2008

ronika aha, tak mne vyvolavali, lebo som prenasala dva tyzdne po druhom termine. prvy som mala 15.07.2007 a druhy 08,08,2007. takze som porodila 21.08.2007, dobre, nie? 😀 . Ale vsetko ok. ako som pisala, dokopy som za tie dva dni dostala kazdy den jednu tabletu. V ten den d ma rano fakt doktorka zaskocila, ze uz rodim,lebo asi dve hodiny dozadu ma vysterovala porodna asistentka a ta tvrdila, ze sa vobec neotvaram. ze som na jeden prst. no a dr potom povedala, ze mam vzostuplu branku, ze to bude dnes- teda ten utorok... A fakt to slo v ten utorok rychlo... po tej druhej tablete som okamzite dostala kontrakcie a uz to slo.. som sa hodinu sprchovala,ale nepomahalo, no a medzi tym porodna baba vsetko nachystala na prepichnutie plodovej vody, na zavedenie epiduralo, nechali ma trapit sa iba hodku a potom mi dali epidural. mala som starsiu pani- porodnu asistentku, bola ako anielik a vsetko mi splnila, co som chcela. . . . No a rodila ma ona, dr prisla na sitie. Takze aspon u mna trval vyvolany porod kratko. Ten pondelok nepocitam, to som lezala a oddychovala, akoby som mala menzes. A nechce ti ujrobit cisara? ked mas velke babatko?

ronikacz
24. led 2008

no o cisarovi sme sa nebavili a teda ani ma moc nelaka.radsej by som to skusila normalne.ale mudr asi vychadza z toho, ze som celkom siroka v bokoch-takze by to mohlo ist.Dnes mam den po termine a na poslednom UTZ som bola presne pred 2 tyzdnami a to bol odhad 3800g +- 10per.a kedze mimi pribera cca 200g tyzdenne,tak tipujem odhad na cca 4200g +-10per.Takze mimi moze mat 3.8kg az 4.6kg.Preto idem na vyvolavacku a tak tajne dufam, ze kvoli tomu hmatu by to mohla byt rychlovka, pretoze tie menstruacne bolesti uz mam odvcera skoro imrvere. v noci som tri hodinky nespala, pocitala som asi "kontrakcie" po 8-9min, ale potom to oslabilo a ja som zaspala a dneska ziadne intervaly, ale trvale pobolievanie.Tak uvidime...

betka007
24. led 2008

imrvere 😀 , to som uz dlho nepocula, ty budes zdravotacka, ze? takze zajtra nastupujes? drzim prsty. no ked mas teraz poslickov, mozno to fakt pode lahsie. Ved sa stava tolko pripadov, ze zeny maju nastupit na indukciu porodu a ako naschval porodia spontanne v noci pred nastuppom 😀

ronikacz
24. led 2008

no teda zdravotacka nie som 😉 to by som tu nezhanala informacie ☹ no ja tiez dufam, ze zafunguje zakon schvalnosti a rozbehne sa to samo...este mam na to cca 15hodin. Dik.

betka007
24. led 2008

drzim palce 😀 , potom napis ake to bolo, ked budes mat cas 🙂

sarusinka
25. led 2008

ahojky, ja jsem sestricka z podoli 🙂 tak jestli chcete neco vedet tak se ptejte 🙂

zuzik03
25. led 2008

ahoj sarusinko, to je fajn, že jsi sem mrkla 🙂 já u vás budu rodit za měsíc a půl, už se těším. vlastně ani nic vědět nechci, jen doufám, že jste na maminky hodní 😉

olivia.a
25. led 2008

Ahoj Sarusinko, za 3 dny jdu do Podolí na indukci, takže je to docela aktuální. Snažím se dělat maximum pro to, aby mi nemuseli nastřihovat hráz. Je potřeba někoho u porodu žádat o to, aby to dělali jen pokud to bude opravdu nutné nebo to lékař sám automaticky posuzuje? Od 30. týdne mi nikdo nezjišťoval, jak veliké ji mimi. Vzhledem k tomu, že mám špatnou toleranci cukru, je tady možnost, že bude větší. Bude to ještě ně+kdo při porodu či indukci zjišťovat nebo mne ho nechají vytlačit a pak uvidíme?

luckahr
25. led 2008

Ahoj Sarusinko, to je bezva, to jsi hodná 🙂 . Mám si sebou brát teda nějakou svojí noční košili nebo my dáte vaší 😉 ? Jak jsou teď plný nadstandardy, pořád hodně?

sarusinka
25. led 2008

ahojky, s indukcí si nejsem jistá, já na porodní sál chodím jen pro miminka. jsem na šestinedělí. košile dáváme svoje. ale víte jak to obvykle vypadá 🙂 ale dáváme každý den nová. taky jsem se dívala že jste řešily jednorázový kalhotky. tak ty dáváme patery. vložky jsou k dispozici pořád. miminko od nás dostane pro začátek 4 plínky, jednu má už na sobě, bepanthen, a ted jsme začali dávat i speciální koupací směs pro alergickou kůži. S nadstandartama je to horší. buď je volný nebo není. Když chcete mít jistotu, tak si ho musíte platit, i když v něm nejste předem. to mi přijde docela krutý, prootže ta částka není nemalá :( ale máme napráskáno, jako vždy.. takže je to o štěstí, jestli se nějaký uvolní. a jinak sestřičky jsme tam hodní. je to jako všude. ale taky se najdou vyjímky 😀 každopádně já patřím k těm milým 🙂))

mallorry
26. led 2008

sarusinka muzu se zeptat, zda bych mohla rodit v podoli i kdyz nejsem z prahy? Ze bych se zaregistrovala a pak bych tam prijela az na porod. Bydlim v Litvinove a nemocnice v Moste nema moc dobrou povest a tak tam rodit nechci. Mam moznost bydlet pred porodem u sestry v Praze a rada bych rodila zrovna v Podoli...Ale zase bych asi nemohla jezdit na prohlidky do prahy...mohla bych chodit na gynekologii stale u nas a v Podoli jen odrodit? dekuji za odpoved.

sarusinka
26. led 2008

ahojky, mallory, jak jsi rekla, posledni dny pred porodem by jsi stejne byla u setry. muzes chodit dal na svoji gynekologii a porodit v podoli. zaregistruj se tam ve 13.tydnu,mame fakt napraskano. a par dni pred porodem se chodi na kontroly uz do porodnice.

kocicatko
26. led 2008

Ahoj Sarusinko, jsi hodná, že ses sem zastavila 😉 .
Také se chystám rodit v Podolí a chci se zeptat na ty nadstandardy - jsou tedy víceméně pořád plné? A platit předem, to znamená už předem si platit pokoj i když tam dotyčná třeba není? Nebo jen předem hlásit, že máme zájem o nadstandart a zaplatit nějakou vratnou či nevratnou zálohu? Přeci jen u cen až 2500,- za pokoj to není málo peněz ☹

Děkuji předem za odpověď a přeju hezký večer 😉

sarusinka
27. led 2008

ahojky kocicatko, s temi nadstandarty je to naprd. muzes si zazadat,ale kdyz nebude volno,tak tejne budes cekat az se uvolni misto.a jak jsem uz rikala v predchozim prispevku,pokud chces mit 100% jistotu,tak si to musis platit predem i kdyz tam nejsi 😖 je to blbe vymysleny a ta castka je nemala.jedna maminka u nas byla treba 14 dni a mela ten nadstandart za 2500 takze to uz byla docela velka castka.takze ti asi nezbyva nic jineho nez doufat, ze bude volny. kdy jdes rodit? mame tam ted docela natriskano 😀

kocicatko
27. led 2008

Sarusinko, děkuji moc za odpověď..no, to je fakt pálka...to radši budu jen doufat, že bude volno než dávat takové cifry ☹ . Jinak já mám termín na začátku dubna, což předpokládám, že taky asi bude silný měsíc, že?

A ještě mám dotaz - stává se, že maminky posílají třeba rodit jinam, když máte takhle plno? 😕

luckahr
27. led 2008

Díky Sarusinko za odpověď 🙂 no tak uvidíme s tím nadstandartem, dopředu se mi to samozřejmě taky nechce platit 😒

sarusinka
28. led 2008

kdyz je to akutni, tak je samozrejme jinam neposilame🙂 ale spis je blby, ze i kdyz jste tam registrovany od zacatku tak vam nakonec muzou rict stopstav a nashle,bezte si rodit jinam....ale to se stava malokdy🙂 tak ja se na vas moc holky tesim, jestli teda budete na mem oddeleni🙂))

karin80
28. led 2008

Ahoj, rodila jsem v Podoli 16.1.2008, cisarskym rezem, takze jsem dva dny stravila na JIPce ( moc diky sestrickam, jsou opravdu uzasne ) a pak 3 dny na P1, kde jsem se take nesetkala s nikym, kdo by byl neochotny nebo nevrly, naopak. Ale zalezi to samozrejme i na vasem pristupu 🙂

kocicatko
28. led 2008

Sarusinko, ještě jednou díky za odpověď... a stopstav se může říct i ženě s akutním porodem??? Nebo to jen špatně chápu... slyšela jsem, že se posílá jinak na Bulovku a někam za Prahu...je to tak? A Sarusinko, ještě jeden dotaz - ten přelom března a dubna bude hodně narvaný? Já jen na co se mám připravit 😀 😀 😀

anka.
28. led 2008

Ahoj kocicatko, to by mě teda taky zajímalo s tím termínem 😀 (vypadá to, že se asi potkáme...) A ty jsi chtěla nadstandart? Já teda původně taky, ale vidím to celkem beznadějně (a platit si to třeba 20 dní dopředu asi fakt nebudu 😖 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru