Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
9. dub 2009

Urcite to zkus, prece miminko se muze narodit i 1. 11., ten den uz tam takovou roli nehraje, ne?
Stejne ten system moc nechapu, termin je pry plus minus 14 dnu a tady registruji vzdycky jenom na cely mesic...
Drzim palce, at se to povede!

kri
9. dub 2009

aničko díky za palečky 😵 , taky tomu moc nerozumím, ale za zkoušku nic nedám. 😉 Jen nevím co budu dělat když to nevyjde! 😒

kaja90
18. dub 2009

Ahoj ráda bych vám se přidala sice mě teprve porod čeká každým dnem ale zatím s Podolskou nemocnicí mám perfektní zkušenosti. Ale dejte si pozor na Dr Žáčkovou to ja nejhorší doktorka který byste se mohly dostat pod ruku 😠

estrellita
19. dub 2009

kri: ale vzdyt ted Podoli registruje az OD 14 tt, ne? 🙂 takze se budes registrovat akorat 🙂

zdrcka
19. dub 2009

Ahojky holky,já měla nadstandart v Podolí a stál 4000kč.na týden a nemužu si vůbec stěžovat byli moc hodný a i manžel tam semnou spal.Rodili tam švagrové a byli také spokojené.Ale asi záleží na tom jakou mají náladu a hlavně asi jaký mají k tomu přístup.Tak at jste všichni v Podolí spokejené.

lullka30
30. dub 2009

Kri, už si sa zaregistrovala v Podolí? Ja mám termín až 19.11. tak musím čakat ešte 3.týždne na registráciu, ale myslím, že to už bude plné....

pajca
30. dub 2009

Ahoj Holky, v záři jsem rodila v Podolí a byla jsem docela spokojená až na dr která mě rodila Kaja byla to Mudr Žáčková 😠 Když mě šila myslela jsem že ji ukopnu hlavu a za celý porod na mě nepromluvila 😠

poletucha
30. dub 2009

pajca- uz jsem tu o ni nekolikrat cetla...samy stiznosti 🙄 nechapu, proc ji nevyrazej...je vubec nejaka sance kdyz bych u ni skoncila rict si,ze zadam jinyho lekare? 😕

schule
1. kvě 2009

ahoj holky,
jaké máte zkušenosti s kartotékou???Já byla v pátek na matrice,je tam velice přijemná starší pani s mladou sestřičkou.Na všechno odpovídaly s úsměvem 🙂 a dostala jsem spousta zajímavích informací
Zato sestry v kartotéce příšerný,jsou velice neochotný a pomalý jednu kartu dělají 10 minut 🙄
U přepážky seděla malá,černovlasá,prdelatá sestra a její slovník byl k pláči.
A čemu vůbec nerozumím jsou registrace k porodu
Jaké máte zkušenosti Vy????

schule
1. kvě 2009

Ahoj holky,
slyšela jsem že od 21.11 do 28.11.se bude malovat, ☹ nevíte jak to bude s registracema???

jancaroul
2. kvě 2009

Schule: Registruje se kvůli kapacitě porodních sálů a odd. šestinedělí, avšak i když jsi registrovaná, může dojít k situaci, kdy je plno a prostě jsou nuceni tě převést jinam, ale prý k tomu dochází ve výjimečných případech. S kartotékou si nelámej hlavu, s personálem v ní přijdeš do styku za celou dobu max. 3 (při registraci, při přechodu od tvého gynekologa do poradny v Podolí a pak při příjezdu k porodu, pokud to není v noci). Na termín malování normálně registrují, rodit můžeš nakonec před nebo po, ale pokud spadneš přímo do toho termínu, kdy malují, tak dle zkušenosti kamarádky, budeš odkázána na jinou porodnici a bohužel ti ani místo v jiné porodnici nevyjednají. Takže doufat, že porod se neodbude v tomto termínu a nebo raději rovnou vybrat jinou porodnici.

katty6
4. kvě 2009

Ahoj holky, zajimaji me vase zkusenosti s ambulantnim porodem v Podoli. Co se presne tim rozumi a kdy rodicka muze nejdrive domu po porodu? Jak se k tomu stavi v Podoli?

campi
5. kvě 2009

Porod v Podoli mám uz za sebou a naprosta spokojenost (PA Jana Koutská a dr. Mardesicova), ale uz je to asi sesta spatna zprostredkovana zkusenost s Tamarou Zackovou. 😒

anicka164
5. kvě 2009

Ahoj, nevíte, jak to chodí, když se budu objednávat poprvé do poradny do Podolí? Je možné vybrat si nějakého konkrétního lékaře a k němu se objednat? A nemáte tip na někoho dobrého? Díky moc!
katty6: o ambulantním porodu tu někdo psal, ale je asi těžký to najít. Myslím, že jsou docela vstřícní, ale je fajn, když se dopředu domluvíš s vlastním pediatrem. Ale vlastní zkušenost nemám, tak přesně nevím... Tady na modrykonik je taky přímo nějaká diskuse k tomu, zkus se podívat i tam... 😉

vendi1
5. kvě 2009

Ahoj holky,
jen jsem k Vam nakoukla a ctu tady "pochvaly" na MUDr. Žáčkovou. Znam jiz na ni "chvalu" z odd. IVF, nikdy jsem tam s ni nastesti neprisla do styku az ted v sobotu. Zacla jsem necekane krvacet, sice slabe, malinkate, ale byli jsme hned vyplaseni, tak jsme leteli do Podoli. Od 20 tt posilaji holky na ambulanci pres porodni saly, tak jsme leteli do 4. patra a tam byla prijemna sestra, cekali jsme na doktora, byl u porodu a po chvili se ve dverich objevila Mudr. Žáčková. Udelala UTZ, vse bylo OK, ale pak mne sla vysetrit zrcadly. Nevim jak vy, ale ja mam zkusenost, ze zrcadla jsou takove do O a roztahuji se po zasunuti. To tyhle vypadaly jako dva haky, prvni zasunula ten vetsi hak a pak si to zacla otvirat tim mensim a tam mne priskripla sliznici mezi ty dva haky a ja myslela, ze ji utecu. Prvni jsem drzela a pak uz jsem se zacla vzpirat na rukach a fakt silena bolest, sestra za ni stala a uplne se mnou trpela....pak mne rika mudr, udelala jsem Vam trosku v pochve hematomek, trosku budete krvacet, ale je vse v poradku. Tak jsem z toho byla docela vyjevena co ona dokaze. Byla jsem rada, ze je vse v poho, ale znicena vice nez jsem tam prisla....a ta predstava, ze by se mela zjevit u porodu je dosti hroziva.....nechapu, ze ji tam stale drzi
😠

vendi1
5. kvě 2009

Anicko, cvicit chodim ve ctvrtek odpo a jsem spokojena. Je to takova protahovacka na zinence a micich, uci spravne dychat a procvicuje panevni dno. Prvni cvico mas zadara a pak 5 lekci za 600Kc. Je fajn, ze se tam i dovis jak a co chodi a ruzne rady 😉

lifego
5. kvě 2009

Ahoj schule,
dneska jsem byla na matrice.Seděla tam hrozna kráva,byla to mladá černovlasá ženská 😝
Potřeboval jsem pomoc s uznáním a potřebovala jsem zjistit pár informací,ta kráva vůbec nevěděla očem je řeč,koukala jak puk a má hrozně zlej kukuč 🙄
.Divím se ÚPMD že takového zaměstnance tolerují,musí tam přece pracovat tací kteří mají tuto práci rádi a musí očekávat že rodičky budou potřebovat pomoc.Já jsem čerstvě rozvedená a ouznání jsem nevěděla lautr nic.
Jinak v kartotéce fajn lidičky 😵

schule
5. kvě 2009

ahoj lifego,
já si na matriku vůbec nemůžu stěžovat 🙂
Byla tam taková hodná stará matrikářka s mladou sestřičkou
Obě byly velice přijemný a pořád se smály tak to má být 😅
Nevím okom mluvíš,naštěstí jsem tam na žádnou krávu nenarazila,ale ta kartotéka také žádná slava ☹
Půjdu na kontrolu příští týden tak tam juknu a pak ti písnu

campi
6. kvě 2009

anicko: urcite muzes rict konkretniho doktora, ale nezaruci ti, ze ho budes mit pokazde, protoze mivaji ruzně noční a podle toho treba volno v poradně. Ja jich tam vystridala hodne, moje gyn. me kvuli riziku odeslala uz v 28tt a nechodila jsem pravidelne v urcity den, protoze jsem mivala i jina vysetreni a poradna se tomu přizpůsobovala, aby byla v jeden den treba s UTZ nebo krví nebou cukrovkou. Obecne muzu rict, ze jsem byla spokojena s chlapama (jmena si ale fakt nepamatuju krome doc. Zikmunda), dve zensky nic moc šetrný.

vendi1
6. kvě 2009

Anicko: dobry mudr je MUDr. Darebny, poradnu vede v patky odpoledne a pak znam jeste MUDr. Bahnikovou, ta ma myslim stredy, je dobra, ale kapku naladova 😒 . Chodim pouze k jednomu a to prave k MUDr. Darebnemu, ale ja to mam asi jine tim, ze jsem k nemu presla z IVF, koukam podle Campi, ze holky "z venku" to maji kapku jinak.

lullka30
6. kvě 2009

Ahoj, mne sa malá narodila pred 2.rokmi v Podolí cisárskym rezom (KP) teraz som zase tehotná a moja gynekologička mi tvrdí, že ked pojdem do Podoli, tak ma čaká zase cs. Nemáte niektorá s tým skusenost?díky

xsipm04
7. kvě 2009

katty6: Já jsem rodila v Podolí ambulantě skoro před dvěmi lety. Popsala jsem to tady
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
příspěvek datovaný 19. červen 2007. Vzhledem k tomu, že jsem věděla o více ambuporodech v Podolí, myslím, že jsou na ně připravni a nijak moc je neřeší. Jinak rozumí se tím, že odejdeš domu po porodu vlastně v okamžiku, kdy se na to budeš sama cítit (pokud tomu samozřejmě bude odpovídat zdravotní stav tvůj a tvého miminka), nemusíš tedy čekat na běžné propuštění, které probíhá nejdříve po 72h po porodu. Často je to tak, že maminky zůstanou třeba jeden den a pak, když vidí, že je vše v pořádku a cítí se dobře a na oddělení šestinedělí je to spíš unavuje a nedává jim to klid navázat ten správný první kontakt se svým miminkem, tak se rozhodnou odejít.

katty6
7. kvě 2009

xsipm04: Dekuji Ti za prispevek. Zatim ovsem nevim jak to cele probehne, ale pokud budeme s mimi ok, tak bych chtela domu co nejdrive. Dneska jsem byla poprve na kontrole v Podoli a mam z nich dobry pocit..Sice je to tam jak na bezicim pase ale jsou profesionalove. Zminila jsem pred doktorkou i ambulantni porod. Sice netvarila se nadsene ale take pripustila i tuto moznost. Jak pises, moc to tam neresi jako treba v jinych porodnicich..
Tak jo, jdu studovat ten Tvuj odkaz (co jsi psala o ambulantnim porodu) a v pripade nejasnosti s dovolenim se jeste budu ptat, jo? 🙂

olii
9. kvě 2009

ahoj holky 🙂, tak my doufam budeme rodit rovnez v Podoli, jen schule, oni budou malovat jeste v listopadu? Mne totiz pri registraci rikali, ze se maluje od 8/6... pokud by to posunuli, bylo by to pro me super 😀
Prvni poradnu mame 25/5, tak jsem zvedava... kdyz jsem se na ni objednavala, tak jsem mluvila sice s prijemnou sestrickou, ale termin na vyber mi nedala, pouze hodinu...

barusha
10. kvě 2009

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s dr. Otčenáškem? Mě odrodil a já jsem s ním byla moc spokojená. Tak jestli máte někdo taky zážitky 🙂

senja
23. kvě 2009

Ahoj, je tu takove ticho, ze clovek by si myslel, ze v Podoli snad nikdo nerodi 😀

poletucha
23. kvě 2009

taky bych se rada dozvedela nejaky novinky od rodicich maminek 😉

anicka164
23. kvě 2009

já se tam budu příští týden objednávat, tak jsem zvědavá 🙂
jo a chodím do Podolí na tělocvik, příjemně to naladí, i když myslím, že nějaký reálný dopad to asi moc nemá, ale je to zábava 😉

senja
23. kvě 2009

Cau holky, tak asi chvili budeme muset pockat nez se nam nekdo ozve s poslednimi referencemi z Podoli 😉
Nevite, zda v Podoli davaji take erar? Mne se totiz nechce hned umazat svoje 😖 A take jsem nenasla zadne info o poporodnich vlozkach. Nevite, zda musime mit svoje? 🙂

poletucha Divala jsem se do tveho alba s vybavickou - ty budes mit kojnou? 😕

anicka164
23. kvě 2009

Senja: S tím erárem nevím, ale můžu se zeptat na tom cvičení...
Všimla jsem si, že na diskusi o Bulovce jsi se zmiňovala, že hledáš nějaký předporodní kurz s nácvikem dýchání - na cvičení v Podolí se dýchání zkouší trošku na konci taky, tak třeba by to bylo řešení... Není potřeba být registrovaná v Podolí, aby tam člověk mohl chodit, jenom potřebuješ potvrzení od svého doktora (zaškrtne ti to v těhotenský průkazce...)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru