Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

olii
10. čer 2009

Jesterka: porodní sály se malují právě tento týden, tak doufám, že vydržíme do termínu 🙂

aspine
10. čer 2009

jen pro info: co se tyce matriky dneska jsme tam byli a v pohode jim stacil overeny original oddaciho listu 😉 nektere z vas tu psaly, ze chteli original....takze my mame tuhle zkusenost, ze origos nechteli.

a jen takova perlicka....kdyz jsem si nechavala vystavit kartu na kartotece a ptala jsem se te sestry jestli mam dat original nebo overenou kopii tak se na me divala jak na exota a povida, ze prece staci jenom obycejna kopie a zadna overena natoz original 😀 a v pokynech, ktere mi zaroven ke karte dala bylo napsano, ze mame donest overenou kopii nebo original 😀 ....tak asi tak 😉

jesterka09
10. čer 2009

Oli: Budu držet palčky, aby jsi vydržela 😀 Každopádně porodní péče je tam skvělá 😉

senja
11. čer 2009

Dnes jsem byla na predporodnim kurzu a nevim komu co povidali, ale sitovane kalhotky a vlozky jsou k dispozici, jen jednorazove plenky pro miminko musi byt vlastni (to se donese az druhy den, na prvni den daji oni).

susik77
11. čer 2009

Ahoj, ja jsem taky registr. od 5.tt jen s potvrzenim od gynekologa 😎 Ale jsem happy, ze me vzali 🙂 Vtedy se jeste dalo zareg. driv. A k tomu, jestli to je nebo neni cestne- to si asi clovek muze vybrat-jestli byt cestny nebo rodit v Podoli...bohuzel 😎
Ja jsem malou rodila v Podoli a byla jsem moc spokojena jak s porodem, tak pobytem na sestinedeli 😵 Byla jsem na P2. Jedina spatne naladena osoba tam byla p. co nosila jidlo, jinak vsichni moc mili 😵 😵 😵
Nemela jsem nadstandard, ale byla jsem na pokoji sama. Takze to bylo moc fajn, mela jsem vyhled na Vysehrad a Vltavu a mm tam mohl byt jak dlouho chtel 😵 Malou 4 dny svitili kvuli zloutence, tak jsem se trochu nudila...Jinak ok. Ted bych chtela nadstandard, ale uviodim, jestli vyjde...Dopredu nebudu nic platit...Kdyz tak to vydrzime na normal. pokoji...

senja
11. čer 2009

susik77 Je to zalezitost svedomi, at se kazdy rozhodne jak chce podle sveho, ja jsem pro stejna pravidla pro vsechnyl. Kdyz se ma registrovat od 14.tt, pak od 14.tt 😎 Ale necestne to je.

susik77
11. čer 2009

tak ja se registrovala v lednu, kdyz to jeste nebylo od 14.tt, takze to bylo podle pravidel 😉

senja
11. čer 2009

Vsak jo 🙂

susik77
11. čer 2009

ale to mas jako se vsim...vsechno se musi regulovat, kdyz je moc velky zajem-bud registracemi-napr. v porodnici, nebo kupni cenou-napr. kdyby dum v Praze stal 2 mil., tak by poptavka neumerne prevys. nabidku...
My budeme takto za chvilku resit skolku-tim, ze je hodne deti, tak mi malou do skolky tady bohuzel nevemou, tak si muzu vybrat-mit ji do 5 let doma nebo zaplatit soukrom. skolku...

susik77
17. čer 2009

Nemate nahodou nekdo zkusenost s odmitnutim ockovani TBC v porodnici? Rada bych dala malou zaockovat az kolem 6.tt u detske dr. Tak jestli nevite jak se k tomu stavi personal a jestli to respektuji... Je to podle zakona ok, ta hranice dokdy se muze ockovat je konec 6.tt, tak zadne problemy by teoreticky nemeli delat...

anicka164
17. čer 2009

susik: Jak to chodí v Podolí to nevím, ale mám to v porodním přání, tak až přijdeme z porodnice, tak můžu dát vědět... Ale porodit můžu klidně až za 4 týdny, tak bys musela chvíli čekat 😉 Třeba se ozve někdo povolanější...

poletucha
21. čer 2009

holky nevite jak dlouho nechavaj prenaset v Podoli?

susik77
22. čer 2009

poletucha: myslim ze do 41+3 😉 ja jsem porodila 41+0

kamikula
22. čer 2009

poletucha: já už přenáším týden. Zítra budu 41+1 a už si mě zvou, aby posoudili a rozhodli, zda si mě tam už nechají na vyvolání. Přijde mi to brzo:(. Doufám, že mi to ještě o pár dní posunou. Budu se bránit 🙂Ráda bych rodila přirozeně, ale prckovi se nějak asi nechce. Takže, jak píše susik77 asi odpovídá.

susik77
22. čer 2009

btw. nevite kdy budou v Podoli malovat? 😎

kamikula
22. čer 2009

susik77: V Podolí už malovali od 8.6. - 14.6. Malují snad 2x do roka, jak někdo už psal.

poletucha
22. čer 2009

kamikula no ja bych zase moc prenaset nechtela, manzelovi konci dovca sedm dni po terminu,tak bych rada aby stihnul porod 😉 ...Tak ti preju at se mrnous sam rozhodne co nejdriv 🙂

susik77
22. čer 2009

kamikula:diky 🙂

senja
22. čer 2009

Vidim, ze Olii porodila! Gratuluji! 😵 Cekame na nejake vypraveni o porodu a porodnici 😉

anavka
22. čer 2009

Holky, mě v Podolí nechali přenášet 16 dní 😒 A kdyby si to prcek nerozmyslel a nezachtělo se mu na svět přirozeně, tak by to bylo 18 dní 😕 Vyvolávání jsem se bála, ale taková doba se mi už zdála dlouhá 🤐

susik77
22. čer 2009

anavka: to je divny 😕 btw. prenasenim se rozumi obdobi 2 tydny po terminu...a to se nejpozdeji 42+0 musi porod vyvolat 😕 nemela jsi nahodou nej. neurcity termin? nebo vic moznych terminu?

anavka
22. čer 2009

Susik, měla jsem jen 1 termín 😉 Nikdo se tim neznepokojoval a ani jsem nebyla na nějakých jiných testech nebo UTVZ, prostě jsem chodila jen každý týden na kontroly. Ve finále mi v pátek řekli, abych si v pondělí tj. 18 den po termínu, řekli abych si přinesla tašku, že mi porod vyvolají......a rodila jsem hned v sobotu, asi se prcek leknul 😀 Ale to neznamená, že bych tam nebyla spokojená, byla a moc, hlavně na porodním sále s porodní asistentkou. O trochu horší to bylo na 6nedělí, ale žádná katastrofa. Takže i teď jsem tam znovu zaregistrovaná a doufám, že druhý prcek na sebe nenechá tak dlouho čekat. Jinak Susik, mám termín také v srpnu 😎

susik77
22. čer 2009

anavka: tak to je fakt divny 😖 nechodila jsi nahodou do poradny k jistemu starsimu nejmenovanemu dr. v duchodovem veku? 😎

lullka30
22. čer 2009

Susik, k nemu som chodila ja 😀 tebe to teda letí, ved za chvílku rodíš

vendi1
22. čer 2009

Ahoj holky,
susiku a anavko jsem 32 tyden, presne dneska 31+4, treba se sejdeme vsechny 3 na pokoji🙂. Uz mate sbalenou tasku do porodnice 😀 😀?? Ja jeste nemam ani vyprano, ted dodelavame detsky pokojik, ale sotva zacbe svitit slunicko jdu na to 🙂.
Olii mas krasneho chlapecka, gratuluji a cekame nejake zazitky z Podoli 😵.

susik77
22. čer 2009

ahoj vendi, ja mam taky termin 27.8. 🙂 ale jsem 30+4-ty asi take, vid? 😉
ja jsem zvedava, jestli tentokrat Podoli vyjde, pred 2 lety s malou to byla tesnotka 😎 v patek kdyz jsem byla na monitoru mi rekli, ze Praha je plna, ze posilaji mimo Prahy a v pondeli uz meli neco volne, tak jsem rodila v Podoli a bylo moc fajn 😵
na sestinedeli jsem lezela na P2 a byli tam strasne mile sestricky, uplne vsechny 😵 porod jsem prakticky skoro cely mela jen s PA, Dr. stihla prijit kdyz uz jsem tlacila malou, ani nastrihnout me nestihli 😎

anavka
23. čer 2009

Chodila jsem pro změnu k jisté MUDr. v důchodovém věku a u toho starýho doktora jsem také jednou byla a obojí bylo strašný, tak doufám, že teď mě přiradí někam jinam 😠 Bohužel v to, že je ta doktorka v důchodu doufat nemůžu, protože jsem jí tam nedávno viděla 🙄 🙄 🙄 Jinak já taky měla porod z 90% vedený PA, jen ke konci přišla doktorka a byla moc milá. Na PA byly sestřičky hodný, to byly spíš ty mladší, no a na těch starších bylo vidět, že je to vyloženě otravovalo....prostě byly v práci 😒 Byla jsem na pokoji s maminkou druhorodičkou, tak mě trochu zarazilo, že všechno sestry ukazovaly na jejím dítěti a já jsem si pak všechno musela dělat sama, když tam nikdo nebyl např. koupání ☹ to jsem fakt nepochopila 😔 Ale teď už je to jedno, už jsem zkušená matka 😀 😝 Jo jo, je to možný, že se tam sejdeme, já mám termín 10.8., ale určitě to bude déle. Jinak já nemám připraveno vůbec nic 🤐 Teď v tom červenci na to musim "skočit", vyprat a nakoupit alespoň pár věcí do porodky.

senja
23. čer 2009

Takze vazeni, dnes jsem se o prenaseni bavila s doktorkou a rekla, ze u nich (rozumej v Podoli) se nechava prenaset 10 dnu 😉

susik77
23. čer 2009

senja: to zodpovida tomu 41+3, ne? 😉

senja
23. čer 2009

Jj, asi je tomu tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru