Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

sipkova1
11. dub 2012

@saronka Ahoj, taky jsem měla u porodu MUDr. Antalovou. Jak jsi byla spokojená?

saronka
11. dub 2012

@sipkova1 no mě jen vyšetřila na příjmu a pak stála u porodu, který vedla PA, pak jen koukala na poranění a tak.. ale musím říct, že byla moc fajn, ještě mi říkala, jak zvažovala, že mě pošle domů s tak malým nálezem a bylo to fakt v pohodě.. a ty???

sipkova1
13. dub 2012

@saronka no mně právě příšla taková virtuální 🙂, celou dobu tam byla porodní asistentka a studentka na porodní asistentku a vždycky jen přišly s tím, že pí. doktorka říkala, že..., že pí. doktorka chce další monitor, že pí. doktorka mi nedá epidurál atd.

saronka
13. dub 2012

@sipkova1 aha..no já jsem měla tu PA a pak asi taky nějakou studentku co mi dala pití při tlačení neb jsem měla totál sucho (rodila jsem sama bez manžela) ale vůbec mi to nevadilo protože asistentka byla výborná pak až mě zkontrolovala po porodu jako jedno šití ale spíše kosmetické... hlavně já si zazvonila na PA že jako si myslím, že rodíme, že jsem si nahmatala hlavičku a ona po vyšetření si už chystala věci pak zvonila na dr takže dr. stejně dorazila až když jsem už začala tlačit.

hamma
18. dub 2012

Dámy, které se chystáte rodit v Podolí, mám takový návrh - přijde mi od nich sprostý, že vybírají tolik peněz za přítomnost otce u porodu (je to 1500) asi nejvíc, ze všech porodnic v ČR. Já už jsem tam napsala a požadovala vysvětlení, za co ten poplatek je a nechtějí mi na to odpovědět, takže si myslím, že si prostě tu částku vymysleli a rýžujou na maminkách.
Napište jim taky, když uvidí, že se to nelíbí víc lidem, tak s tím třeba něco udělají. Adresa je info@upmd.cz
A kdyžtak mi dejte vědět, jestli a co vám odpověděli.

bl4nche
18. dub 2012

Hamma: byla o tom i reportaz v TV. Velebil tvrdil, ze je to kvuli rezii - prezuvky, "habit", obcertsveni a dalsi nezbytnosti. Pritom vsichni vime, ze habit se nedava a svacinu dostane rodicka. ..

aligator
18. dub 2012

@hamma Manžel psal na sekretariat@upmd.cz, a poslali obratem oficiální vyjádření s odůvodněním: soukromí v samostatném pokoji, posílené služby porodních asistentek, občerstvení, prádlo k převlečení, spotřeba energií, edukační materiály apod.
Na další e-maily už nereagovali...

verbalinka
18. dub 2012

Tyhle duvody jsou neopodstatnene, neni nase "vina", ze maji hezke porodni saly. Dle rozhodnuti soudu se to nesmi vybirat, max. na rezii, tedy oblecek, jidlo - cca 100kc 😀 Jinak muj manzel dostal u porodu oblek, po nem jidlo. Ale bez neho bych byla u porodu sama. PA stale nekam odchazela. Takze by meli zaplatit oni jemu!

nadja73
18. dub 2012

@aligator @verbalinka ja tohle taly neberu. Nedostal ani obleceni, ani jidlo, jeste jim se mnou pomahal = hlidal me,atd. Nevim, o jakych enerigiich mluvi....to jako me by nesvitili? jedine, ze si umyje ruce po pouziti zachodu. Asi budu hodne po porodu neprijemna, az nam a nuactuji 1500 a opet nic z toho, cim oponuji se nestane 😠

verbalinka
18. dub 2012

@nadja73 mas pravo na detailni vypis, za co platis. A 1500 nemaji sanci uhajit. Ja platila jeste 700, tak jsem to neresila, ale u tehle castky uz bych vypis chtela.

nadja73
18. dub 2012

@verbalinka ty jsi nerodila Lauru v Podoli? Ja v prosinci 2010 platila 1 000 czk.

verbalinka
18. dub 2012

@nadja73 jo rodila. Ja tu castku popletla. 700 bylo v krci.

verbalinka
18. dub 2012

@nadja73 a prave1.3. zvedli castku na 1700, ja jeste platila 1000, protoze jsem to mela uz zaplacene. Proto jsem to popletla.

nadja73
18. dub 2012

@verbalinka ja to mela v balicku s predporodnim kurzem. uz 1 700 😨 ? ja myslela 1500. To jsou ku..y 😠 fakt si na to tentokrat dam pozor. Mozna by to chtelo uz rozjet hromadne stiznosti na Ministerstvo zdravotnictvi.
http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/deti-a...
http://ferovanemocnice.cz/porod.html

a argument "bezte rodit jinam" neberu. Prece my jsme zakaznici, my jim nosime penize, takze bez nas by mohli rodit tak veverky.

hamma
18. dub 2012

@verbalinka Prosím, odkud máš informaci, že máš právo na detailní výpis za co platíš. Potřebuju co nejvíc argumentů. Mě na první mail odpověděl přímo Feyereisl, že je to "částka za nutné náklady spojené s přítomností otce u porodu", čímž mě dost naštval, protože to není žádná odpověď. Pak jsem tam psala ještě několikrát a už nic. Jestli neodpoví do příštího týdne, budu tam asi volat nebo napíšu normální dopis.
Mimochodem, manžel u prvního porodu nedostal vůbec nic (žádné ochranné pomůcky ani edukační materiály) a občerstvení bylo (pro nás oba) dva rohlíky, dva krajíce chleba, balení šunky, balení sýra a džus - tak jestli tohle stojí 1500, tak si asi přinesu svačinu vlastní 😉

hamma
18. dub 2012

@nadja73 Oni to jednu dobu zvedli na 1700 a od 1. dubna to slavnostně snížili na 1500. Jsem pro hromadnou stížnost.

ivkaj
18. dub 2012

Holky, tak jsem zkusila poslat dotaz, v čem je rozdíl - v roce 2011 jsme paltili 1000Kč a nedostali nic (prádlo, občerstvení, instukce) a teď je to 1500Kč tak za co se platí. No jsem zvědavá jestli přijde nějaká odpověď.

nadja73
18. dub 2012

@ivkaj tak na to jsem taky zvedava. jestli ti napisu ten svuj omlety blabol "částka za nutné náklady spojené s přítomností otce u porodu", tak se nedej a chtej detailni rozpis toho, kolik co konkretni naklad stoji (jidlo za...., energie za...obleceni za... 😉

hamma
18. dub 2012

@ivkaj Přesně stejně jsem to psala i já a už mi nic neodpověděli. Dávám jim lhůtu do konce týdne a pak to budu řešit dál.

jesterka09
19. dub 2012

@ivkaj To by mě taky zajímo v čem je rozdíl!! Jak říkáš, manžel nedostal vůbec nic ani přezůvky ani oblek 😅

jesterka09
19. dub 2012

Holky, hledala jsem si tady nějaké info o MUDr. Žáčkové, teď mi je úzko a jsem naštvaná, že jsem zase do Podolí šla ☹ Je tady vůbec někdo, kdo byl právě s touto Dr. spokojený?
Šla jsem tam právě kvůli porodní fázi - s tou jsem byla tenkrát hrozně spokojená, ale představa, že tam vyfásnu ji, tak samým stresem ani neodrodim!!!
O 6N ani nemluvím byla jsem na P1 kde fungovali jen 2 sprchy na celé odd a že je hodně velké.. když se ptám na nadstandard, tak mi nabídnou jen ten za 2700,- Kč a to fakt nedám 😝

verbalinka
19. dub 2012

@jesterka09 Zackovy se neboj. Je mala pravdepodobnost, ze bys ji dostala. A u porodu je jen PA a treba u meho porodu prisla dr az po porodu jen na kontrolu. V kazdy nemocnici jsou dobri a spatni dr a zrovna v praze je podoli nejlepsi a nejvic prirozene 😉

ladie
19. dub 2012

K otci u porodu - taky mě sere, kolik je to peněz. A za co??!! Manžel nedostal NIC (přezůvky, oblečení, občerstvení...). Naopak. Nebýt jeho, tak jsem na porodním sále 99% času sama. PA se vždycky přišla jen podívat, ještě z ní táhly cigarety (já jsem nekuřák a jsem na to fakt alergická) a zase odešla.
Nakonec (po 19 hodinách) už to vypadalo tak, že manžel pode mnou měnil zakrvácené podložky, běhal po chodbách a hledat někoho, kdo se na mě milostivě podívá 😖 😖
No, jak jsem vybírala porodnici, tak musím říct, že ohledně porodu jsem byla spokojená jen se soukromím porodního sálu. A pak až s péčí po porodu.

hamma
20. dub 2012

Tak dnes mi odpověděli z Podolí, že odpověď na moji otázku zpracovává náměstek pro LPP (asi léčebně preventivní péče?) a až ji bude mít, tak mi to pošlou. Tak jsem zvědavá.

ladie
22. dub 2012

@hamma to jsem taky moc zvědavá!

ivkaj
22. dub 2012

@hamma tak aspoň ti někdo odpověděl. Mě zatím nikdo :-/

levata
22. dub 2012

@hamma to jsem zvědavá, co duchaplného zase vymyslí 🙂

hamma
23. dub 2012

@ladie
@levata
@verbalinka
@nadja73
Tak pan náměstek mi napsal, že ten poplatek za přítomnost otce u porodu není ve skutečnosti za přítomnost otce u porodu, ale porodnice ho musí vybírat, protože by jinak neměla na zaplacení modernizace porodních sálů. Jo, chápu, mají málo peněz. Tak jsem mu napsala, že v tom případě by měly platit všechny ženy, které u nich rodí, protože přece také využívají modernizované porodní sály a nejenom ty, které tam s sebou někoho mají. Tak jsem zvědavá na další odpověď. 🙂

korcula
23. dub 2012

@hamma no zajímavá odpověd, to jsme zvědvaá co ti odepíšou dál....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru